dr n. med.

Piotr Harasymczuk

Ortopeda dziecięcy, Ortopeda

10 opinii +dodaj

Umów wizytę 425 odwiedzin w ciągu 30 dni

dr n. med. Piotr Harasymczyk Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (1998-2005r.) a także jako rezydent… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: neoMedica Centrum Medyczne

  Nasza Córka była badana przez Pana Doktora 2 razy w ramach badań preluksacyjnych bioder: w/w lekarz zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie: jest miłym, skromnym, konkretnym człowiekiem, który chętnie odpowiada na dodatkowe pytania.

  Piotr Harasymczuk2018-04-18

  Szanowna Pani Katarzyno,
  zawsze zachęcam do zadawania pytań i rozwiewania swoich wątpliwości. Cieszę się, że mogłem to zrobić w trakcie wizyty.
  Z wyrazami szacunku,
  dr n.med. Piotr Harasymczuk

 • Lokalizacja: Ortop PoliklinikaUsługa: złamanie nogi

  Pan doktor jest skromnym i bardzo miłym człowiekiem oraz posiada ogromną wiedzę.Szybko zdiagnozował mój przypadek i skierował mnie na operację złamanego kolana,w której sam brał udział . Zabieg zakończył się powodzeniem , nie było żadnych komplikacji. Dzięki temu wróciłem do pełnej sprawności fizycznej za co jestem mu bardzo wdzięczny.

  Piotr Harasymczuk2018-04-19

  Szanowny Panie Stanisławie,
  zdaję sobie sprawę, że zabieg może być dla pacjenta dużym stresem dlatego też dziękuję za Pana zaufanie i opinię
  Z wyrazami szacunku,
  dr n.med. Piotr Harasymczuk

 • D
  Lokalizacja: Ortop PoliklinikaUsługa: zmiana gorsetu

  Pan doktor prowadził naszą córkę Zuzanne na oddziale Onkologia .. byl na każde nasze wezwanie gdy coś się Działo. Również po zakończeniu leczenia w szpitalu prowadzi kontrolę nad jej kręgosłupem. Jest bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem, odpowiada na każde pytanie . Jesteśmy bardzo zadowoleni .

  Piotr Harasymczuk2018-04-18

  Szanowna Pani Dario,
  zależy mi na tym, aby zarówno moi pacjenci jak i ich rodziny czuły, że mają moje wsparcie, serdecznie dziękuję za Pani opinię.

  Z wyrazami szacunku,
  dr n.med. Piotr Harasymczuk

 • P

  Odbyliśmy dziś wizytę z naszą półtoraroczną córką, u której martwiło nas ustawienie stóp i późne rozpoczęcie chodzenia. Pan Doktor bardzo sprawnie przeprowadził badanie oraz wywiad, odpowiedział na wszystkie nasze pytania, uspokoił nas i zalecił dalsze postępowanie. Pan Doktor był bardzo uprzejmy, nawiązał też dobry kontakt z naszą córką, wizyta przebiegła w miłej atmosferze.

  Piotr Harasymczuk2018-03-30

  Szanowny Panie Pawle,
  Dziękuję bardzo za opinię i cieszę się, że byli Państwo zadowoleni z odbytej wizyty.
  Pozdrawiam
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • Ż
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: USG stawów biodrowych niemowląt

  Pan doktor bardzo sprawnie przeprowadził badanie usg bioderek u syna. Dłużej trwało rozebranie i ubranie dziecka niż samo badanie. W związku z tym, że wszystko było prawidłowo nie mogę powiedzieć nic więcej ba temat podejścia do małego pacjenta. Diagnoza była dobra. Syn od urodzenia jest pod opieką osteopaty więc mogliśmy sprawdzić diagnozę doktora. Nie mam zastrzeżeń do naszej wizyty.

  Piotr Harasymczuk2018-03-30

  Szanowna Pani Żaneto,
  Serdecznie dziękuję za opinię. Zawsze staram się przeprowadzić badania na tyle szybko na ile jest to możliwe, aby nie stresować dodatkowo małego pacjenta.

  Pozdrawiam
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • M
  Lokalizacja: Ortop PoliklinikaUsługa: badania pourazowe

  Była to moja pierwsza wizyta u doktora, ale bardzo pomocna. Bardzo szybko i konkretnie ocenił stopień urazu, dzięki czemu zaoszczędził mi niepotrzebnych dodatkowych badań. Dzięki jego zaleceniom uraz nie powrócił i znowu cieszę się pewną sprawnością. Polecam wybierać doktora. Nie jest to na pewno czas stracony.

  Piotr Harasymczuk2018-03-29

  Szanowny Panie Mateuszu,
  Dziękuję za pozytywną opinię i cieszę się, że ręka wróciła do pełnej sprawności.
  Pozdrawiam
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • L
  Lokalizacja: Ortop PoliklinikaUsługa: skręcenie kostki

  Trafiłam do Pana doktora tuż po kolejnym skręceniu kostki, z gipsem założonym tymczasowo w szpitalu, na konsultację. Zostałam fachowo zbadana, lekarz wypytał mnie szczegółowo o okoliczności i choroby towarzyszące, skierował na usg, poradził odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, zlecił ortezę itp. Przy okazji konsultacji dowiedziawszy się o dodatkowych problemach z ramieniem pomógł również zdiagnozować zapalenie kaletki. Poświęcił mi dużo czasu i uwagi, był uprzejmy i staranny.

  Piotr Harasymczuk2018-03-29

  Szanowna Pani Sylwio,
  Dziękuję serdecznie za opinię i przypominam o umówionej wizycie kontrolnej.

  Pozdrawiam,
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • N
  Lokalizacja: neoMedica Centrum MedyczneUsługa: Konsultacja ortopedyczna dzieci

  Wizyta u Pana doktora odbyła się w ramach dodatkowego ubezpieczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe i trwała dosłownie 5 minut wliczając w to rozebranie dziecka. Na konsultacje trafiłam z córką wcześniakiem zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutów po nabyciu umiejętności chodu, gdyż wcześniejsze badania w ramach badań preluksacyjnych budziły wątpliwości o czym Pana doktora poinformowałam od razu. Pan doktor zadał tylko pobieżne pytania o aktualny wiek dziecka i ogólnie czy coś niepokoi. Nie przeprowadzono szerszego wywiadu np. o przebieg ciąży, rodzaj porodu, nie poproszono o poprzednie wyniki dotyczące badania bioder dziecka itp. Pan doktor nawet nie sprawdził w jaki sposób córka stawia stopy, w jaki sposób chodzi. Badanie przeprowadzone przez Pana doktora polegało na przyłożeniu głowicy USG i, szybkim i mechanicznym poruszaniem nóg córki. Dziecko było wystraszone, zaczynało płakać, niestety Pan doktor nie nawiązał kontaktu z córką, nie starał się uspokoić. Nie uzyskałam pełnej informacji i interpretacji chociażby wyniku USG (tylko słowa "o ładnie wszystko widać", ale co?), tylko zalecenie, że za rok kontrola. Ponadto zanim opuściłam gabinet Pan doktor już nie wykazywał zainteresowania pacjentem tylko korzystał z telefonu komórkowego. Z racji wcześniactwa mamy sporo doświadczeń medycznych, ale z tak mało profesjonalnym podejściem, zwłaszcza do dziecka spotkałam się pierwszy raz.

  Piotr Harasymczuk2018-03-15

  Szanowna Pani,
  Przykro mi, że nie była Pani zadowolona z wizyty zwłaszcza, że większość wątpliwości mogłem rozwiać już w trakcie jej trwania.
  Czas wizyty nigdy nie jest stały, niekiedy potrzeba go więcej, niekiedy również mniej jest wystarczające. Fakt iż wizyta nie trwała długo nie wynika z mojego powierzchownego potraktowania problemu, a doświadczenia w wykonywaniu tego typu badań.
  Wywiad, który przeprowadziłem był wystarczający do oceny tak samo przeprowadzone w trakcie USG (nie było konieczności porównania poprzednich wyników). Poza nim zbadałem również stopy dziecka.
  To normalne, że czasami dzieci w trakcie wizyty stają się nerwowe, zwłaszcza kiedy zostają nagle wybudzone. Staram się wtedy wykonać badanie na tyle sprawnie, aby nie narażać ich na dalszy stres.
  W sprawie telefonu komórkowego chciałbym serdecznie przeprosić, jeżeli poczuła się Pani zignorowana. Służy mi on również jako narzędzie do komunikacji z innymi placówkami oraz kontaktu w razie nagłych zdarzeń. Niestety tego dnia przeprowadzałem jeden z takich niezapowiedzianych zabiegów i w momencie, kiedy uznałem wizytę za zakończoną musiałem ustalić szczegóły operacji.

  Pozdrawiam serdecznie,
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Dysplazja bioderek

  Pan doktor jest bardzo miły i życzliwy, a do tego ma świetne podejście do dzieci. Nasza wizyta z kilkudniowa córeczka zupelnie bezstresowa. Diagnoza trafna, leczenie przynosi rezultaty. Serdecznie polecam!

  Piotr Harasymczuk2018-03-15

  Serdecznie dziękuję za opinię.
  Pozdrawiam,
  dr n. med. Piotr Harasymczuk

 • J

  Zdecydowanie nie polecam. Pan doktor widział córkę dwukrotnie podczas badania USG bioderek. Jego enigmatyczna ocena (lewe bioderko "mniej dojrzałe"), niechęć do wykonania opisu w książeczce oraz brak jakichkolwiek zaleceń sprawiły, że udałam się do rehabilitantki. Ta już po samym ułożeniu ciała córki w trybie pilnym wysłała mnie na konsultacje do innego ortopedy, który oczywiście stwierdził pełną dysplazję! Córka miała już skończone 4 miesiące więc groziło jej bardziej skomplikowane leczenie. Teraz ma prawie 6 i nadal musi nosić sztywną, zewnętrzną pieluchę ortopedyczną.

  Piotr Harasymczuk2017-02-01

  Droga Pani Joanno,
  Zasmucila mnie Pani opinia. Żałuję że jeśli miała Pani wątpliwości odnośnie informacji które udzieliłem podczas wizyty nie zgłosiła ich Pani i nie poprosiła o wyjaśnienie. Zrobię to więc teraz. Jeżeli podczas wizyty stwierdziłem że "lewe bioderko było mniej dojrzale" znaczy że lewy staw biodrowy w klasyfikacji Grafa zakwalifikowałem jako typ IIA. Stawy tego typu do 3 miesiaca życia uważamy za fizjologiczne czyli prawidłowe. Nie wymagają one leczenia gdyż w 90% przypadków dojrzewają samoistnie. Leczenie takiego stawu nie jest wskazanie (stąd brak ponadstandardowych zalecen z mojej strony) gdyz kazda metoda leczenia dysplazji (szelki Pavlika lub opisywana przez Pania poduszka Frejki) niesie ze soba ryzyko groznych powiklan, a przede wszystkim jalowej martwicy glowy kosci udowej. Skoro nie zrobiłem wpisu do książeczki (robię to na ostatniej wizycie lub od razu gdy stwierdzam nieprawidlowosci)
  to z pewnością zleciłem ponowną kontrolę po 3 mcu życia. Jeżeli staw Pani córki nie dojrzałby do tego czasu samoistnie wdrozylbym w/w leczenie. Chciałbym również zaprosić Pania na ponowną wizytę gdyż chciałbym zweryfikować powyższy opis z dokumentacją Pani córki i wynikiem badania drugiego ortopedy.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • dr n. med. Piotr Harasymczyk Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (1998-2005r.) a także jako rezydent w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2005r.). Doświadczenie zawodowe zdobywał głównie w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu (2004r.) oraz w Klinice Ortopedii Dziecięcej i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (od 2005 r., nadal). Zdobywca dwóch głównych nagród za najlepszą pracę naukową Międzynarodowego Kongresu Studentów i Młodych Lekarzy (2005r.) oraz w trakcie Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Ortopedów Wojska Polskiego (2005r.) Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (od 2006r.) oraz American Academy for Cerebral Palsy and Developmental Medicine (od 2007r.). Wziął udział w przeszło 30 kursach i szkoleniach w Polsce i zagranicą. Szkolił się m. in. w Vancouver (Kanada) jako laureat stypendium AACPDM, w Pittsburgh’u, San Antonio, Dallas, St. Louis (USA), oraz Wiedniu (Austria).

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Publikacje

 • Incidence and risk factors of hip joint pain in children with severe cerebral palsy. Disabil Rehabil. 2011;33(15-16):1367-72
 • The use of computer tomography for preoperative planning and outcome assessment in surgical treatment of idiopathic scoliosis with pedicle screw based constructs - case presentation. Ortop Traumatol Rehabil. 2009 Nov-Dec;11(6):577-85. English, Polish.
 • The use of botulinum toxin in the treatment of spastic hip joint instability in children with cerebral palsy Chir Narzadow Ruchu Ortop Pol. 2007 May-Jun;72(3):205-9. Polish
 • Etiopathogenesis of spastic hip pain and dislocation in children Chir Narzadow Ruchu Ortop Pol. 2007 Jan-Feb;72(1):5-8.Polish.
 • Natural history of hip joint instability in cp children until the age of 7 years - Advances in Rehabilitation 2008 Polish
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda za najlepszą pracę naukową (drugie miejsce) Międzynarodowy Kongres Studentów i Młodych Lekarzy za pracę „Naturalna historia niestabilości stawu biodrowego u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym do 7 roku życia" (Maj 2005)
 • Nagroda za najlepszą pracę naukową (pierwsze miejsce) Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Ortopedów Wojska Polskiego za pracę:“Wielopoziome uwolnienie tkanek miękkich, a injekcje toksyny botulinowej w leczeniu spastycznej niestabilności stawów biodrowych” (Maj 2005)

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Staż w ortopedii dziecięcej- Sick Kids Hospital, Toronto,Kanada jako laureat stypendium AACPDM (2007)
 • Staż w ortopedii dziecięcej, UPMC Depertment of Pediatric Orthopedics, Pittsburgh, USA (2008)
 • Staż w traumatologii dziecięcej - Department of Orthopeadics of UTHSC, San Antonio, USA (2008)
 • Staż in ortopedii dziecięcej i leczeniu skolioz Texas Scottish Rite Hospital, Dallas, USA (2008)
 • Staż w chirurgii kręgosłupa i leczeniu skolioz - Barnes-Jewish Hospital St. Louis, USA (2011)
więcej

Certyfikaty

 • Piotr Harasymczuk, ortopeda dziecięcy w mieście Poznań - Certyfikaty
 • Piotr Harasymczuk, ortopeda dziecięcy - Certyfikaty
 • Piotr Harasymczuk, Poznań - Certyfikaty