Prof. dr hab. n. med.

Piotr Fudalej verifiedCreated with Sketch.

Ortodonta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M

  Doskonały! Mojej córce jedynki wyszły obrócone o 90 stopni. Po 3 latach ma przepiękny uśmiech. Warto kaźdych pieniędzy! Dziękuję! Dodatkowo - olbrzymia kultura Pana Dr i uprzejmość całej ekipy, czynią ich niedościgłymi w Warszawie, a mam spore porównanie.

 • Szukasz ortodonty? Pacjenci polecają:

  Andrzej Bożyk
  Andrzej Bożyk
  Ortodonta, Stomatolog, Protetyk
  Rodziny Hiszpańskich 8, Warszawa
  Pan doktor dokładnie przeprowadził badanie po czym udzielił rzeczowej informacji dot. stawów s-ż. Po wykonaniu… więcej

  Ewa Schlerf
  Ewa Schlerf
  Ortodonta
  Romera 4b, Warszawa

  Natalia Rosa
  Natalia Rosa
  Stomatolog, Ortodonta, Stomatolog dziecięcy
  Oś Królewska 18/U2, Warszawa
  Lekarz ze wspaniałym podejściem do każdego pacjenta: zarówno dziecka jak i dorosłego. Dzieci uwielbiają wizyty… więcej

  Łukasz Głuszek
  Łukasz Głuszek
  Ortodonta
  Indiry Gandhi 27, lok. 102, Warszawa
  Lekarz młody, profesjonalny i niezwykle kulturalny:) To moja pierwsza wizyta z córką, w celu rozpoczęcia leczenia… więcej

  Anna Głębowicz
  Anna Głębowicz
  Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Ortodonta
  Górnośląska 4a, Warszawa

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

  Wówczas nie przeczuwałem jak bardzo może odmienić moje życie zawodowe wyjazd do jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie ortodoncji i nauka pod opieką wybitnych profesorów (a w połowie lat 90-tych Polska była innym krajem, który jedynie marzył o Unii Europejskiej i tak oczywiste dziś rzeczy, jak zagraniczne studia, były wtedy przywilejem bardzo nielicznych). Skalę trudności, jakie wtedy pokonałem uświadamiam sobie w pełni dopiero teraz - prawdopodobnie wciąż jestem jedynym lekarzem dentystą w Polsce, który ukończył studia specjalizacyjne w USA!

  W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

  W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester. Moje zaangażowanie w pracę naukową zostało docenione przez amerykańskie towarzystwo naukowe American Cleft Palate-Craniofacial Association, które przyznało mi nagrodę 2010 Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. Inne, równie miłe ale i stymulujące do pracy, wydarzenia to zaproszenia do rad redakcyjnych: European Journal of Orthodontics oraz Ortodoncie (magazyn Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

  W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

  W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

  Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

  Obecnie prowadzę projekty naukowe w Szwajcarii,Holandii, Czechach i Polsce, a wspólnie z dr Ewą Węgrodzką, analizujemy metody oceny estetyki twarzy.

  Tematyka moich badań to:
  1. Recesje dziąsłowe a leczenie ortodontyczne
  2. Stabilność leczenia ortodontycznego.
  3. Trój- I czterowymiarowa (3D I 4D) wizualizacja twarzy - zastosowanie w ocenie wyników leczenia
  4. Tkanka bliznowata w okolicy podniebienia jako główny czynnik zaburzający wzrost szczęki u dzieci z wadą rozszczepową.

  Jestem członkiem towarzystw naukowych:
  - European Orthodontic Society
  - American Association of Orthodontists
  - American Cleft Palate-Craniofacial Association
  - International Association for Dental Research

  Specjalizacje

  • Ortodoncja

  Usługi

  ORTODONCJA Piotr Fudalej

  Wielicka 38, Mokotów, 02-657 Warszawa, mazowieckie

  Konsultacja + dokumentacja + plan leczenia (dwie wizyty) 300 zł
  Założenie aparatu ceramicznego 1 łuk zębowy od 2 500 zł
  Założenie aparatu metalowego 1 łuk zębowy 1 800 zł
  Wizyta kontrolna z aparatem stałym 200 zł
  Czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie) 250 zł
  Zdjęcie jednego aparatu z retencją 500 zł
  Zdjęcie dwóch aparatów z retencją 900 zł
  Płytka retencyjna 400 zł
  Łuk podniebienny, podjęzykowy 450 zł
  Płytka z wałem nagryzowym 300 zł
  Aparaty do poszerzania szczęki od 450 zł
  Aparat typu twin-block 1 100 zł
  Aparat typu herbst 2 000 zł
  Wyciąg zewnątrzustny 800 zł
  Aparat nance'a 500 zł
  Maska twarzowa 1 000 zł
  Wybielanie zębów nine white 900 zł
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Piotr Fudalej
  Piotr Fudalej
  Ortodonta
  Warszawa
  Z reguły aparat retencyjny odklejony w połowie jest już odkształcony i trzeba zrobić nowy. Przyklejenie z powrotem odkształconego aparatu spowoduje wykrzywienie zębów. Zatem lepiej odkleić retainer… Więcej

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  33 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M

   Doskonały! Mojej córce jedynki wyszły obrócone o 90 stopni. Po 3 latach ma przepiękny uśmiech. Warto kaźdych pieniędzy! Dziękuję! Dodatkowo - olbrzymia kultura Pana Dr i uprzejmość całej ekipy, czynią ich niedościgłymi w Warszawie, a mam spore porównanie.

  • A

   Korzystałam z usług dr. kilka lat temu a ząbki do tej pory są piękne. Przyszłam do niego ze zgryzem jak u konia a wyszłam z ząbkami jak gwiazda filmowa. To zęby mój największy kompleks zmienił w największy atut urody! Polecam, próbowałam przed nim szczęścia w innych gabinetach, ale nikt nie miał dobrego planu leczenia. Cudotwórca!

  • U

   Leczylam wade zgryzu u Dr Fudaleja przez 5 lat. przypadek nie nalezal do najlatwiejszych, ale wlasnie z tego powodu polecono mi ten gabinet. Wszystko bylo swietnie, zeby ustawialy sie idealnie az do momentu zdjecia aparatu. Wada zgryzu zniknela, ale dopiero po zdjeciu zamkow zorientowalam sie, ze dolne zeby sa krzywe, a gorne zbyt wystajace do przodu! Pomimo moich nalegan na poprawe Pan Dr stwierdzil, ze nie da sie nic zrobic. Bylo mu przykro, ze to tak jakbym trafila w 9 w rzutki, ale jak sobie popatrze na zdjecia Angeliny Jolie z profilu to zobacze, ze jej zeby sa jeszcze bardziej wystajace.

  • M

   Ogólnie jestem zadowolony z leczenia w gabinecie dr Fudaleja. Mam trochę zastrzeżenia jeśli chodzi o jego dostępność, ale najważniejsze jest to żeby efekt był zgodny z oczekiwaniem. Jeśli chodzi o mnie prawie wszystko poszło ok, poza tym, że leczenie nieznacznie się przedłużyło. Efekt jest ok, zęby proste! Oceniam pracę tego lekarza na dobry, bo zbyt mało czasu poświęca pacjentowi - ale z drugiej strony robi to co do niego należy, czyli prostuje krzywe zęby:) Na początku otrzymałem przybliżony plan leczenia, cena była dość wysoka jak na Warszawę, ale słyszałem od moich przyjaciół że u niego warto, więc polecam, spróbujcie!

  • Ortodonta wspaniały! Wiem co mówię, bo byłam u wielu i wszyscy umieli powiedzieć, że "już za późno". A wada zgryzu bardzo mnie denerwowała. I nagle dr Fudalej mówi , że nie ma problemu. Wszystko doskonale wyjaśnił na pierwszej wizycie, dlatego nie można powiedzieć, że nie ma czasu dla pacjentów. Dr doskonale zaplanował leczenie i faktycznie, potem głównie zajmują się człowiekiem asystentki , ale co z tego, skoro wiedzą co mają robić. Jak komuś brakuje rozmów niech idzie na kawę z przyjacielem. Najważniejsze są efekty, prościutkie zęby po wielu latach bezsensownych prób! Mogę śmiać się bez skrępowania. Polecam go swojej rodzinie i znajomym i wielu z nich się u niego już leczy.

  • T

   Generalnie bardzo dobry lekarz, wszystko u mnie poszło zgodnie z planem czyli 1,5 roku. Przyszedłem do jego gabinetu z polecenia i mogę powiedzieć, że nie żałuje. Choć z innych gabinetów nie korzystałem. W miarę konkretny plan leczenia dostałem na drugiej wizycie, a na koszty byłem przygotowany - nigdzie nie jest tanio:) Polecam go między innymi za to że nie marnuje czasu. Robi co do niego należy. Dzięki czemu zawsze zdążyłem na pociąg do Krakowa;)

  • A

   W zeszłym tygodniu zdjęto mi aparat, który nosiłam trochę ponad 2 lata. Choć już podczas noszenia aparatu widziałam zachodzące zmiany, to jednak to co zobaczyłam zaraz po zdjęciu powaliło mnie na kolana! Nie wyobrażałam sobie, że moje zęby mogą być takie ładne, proste... . Dodam tylko, że dojeżdżałam do gabinetu dr Piotra kilkaset kilometrów, z Rzeszowa. Próbowałam szczęścia w innych gabinetach, ale tylko żałuje zmarnowanego czasu, a co za tym idzie pieniędzy. Do dr Piotra trafiłam z polecenia i absolutnie nie żałuję, że powierzyłam mu swój uśmiech! Dla wszystkich, którzy chcieliby mieć efekt raz dwa: leczenie trwa i trzeba być cierpliwym, ten człowiek wie co robi! Wiem to doskonale na swoim przykładzie, bo mój uśmiech został oszpecony przez innych lekarzy i dopiero dr Fudalej doprowadził go do obecnego stanu. Polecam dr Fudaleja i dziękuje mu jeszcze raz!

  • D

   Jestem zadowolony z efektów leczenia dr Piotra. Zgodzę się z pozostałymi wpisami, że czasami trudno go "złapać", ale odpowiada na wszystkie pytania, bo miałem sporo wątpliwości co do samego leczenie, jego przebiegu, kosztów, itd. Tak na prawdę dużo informacji znalazłem też na jego stronie internetowej fudalej.eu Mogę go polecić, bo widzę efekty jego wieloletniego doświadczenia na sobie:)!

  • G

   Witam serdecznie! Chciałam się podzielić swoją opinią na temat dr Fudaleja. Muszę przyznać, że od samego początku dr ma podejście w pełni profesjonalne! Od razu przedstawił mi plan leczenia, w tym ile będzie ono trwało:))) Miałam założone dwa aparaty (góra i dół) i obeszło się bez wyrywania zębów - gdzie inni lekarze pierwsze co chcieli robić to rwać! Wśród osób niezadowolonych z leczenia dr Piotra, zawsze się znajdzie jakaś "czarna owca" - więc radze iść i samemu przekonać się jak na prawdę leczy doktor - ja jestem bardzo zadowolona!!! Polecam z czystym sumieniem!

  • L

   Muszę przyznać, że sposób w jaki przyjmuje Pan dr Piotr może jest trochę nietypowy, jednak dla mnie przede wszystkim liczy się efekt końcowy; w moim przypadku jest po prostu oszałamiający! Wizyty nie należą do najtańszych, ale można to jakoś przełknąć;). Mogę z czystym sumieniem polecić tego lekarza!

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional