lek.

Paweł Komarzyniec

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra

110 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 654 odwiedziny w ciągu 30 dni

Informacje organizacyjne: • Konsultacje pierwszorazowe odbywają się o godzinie 09:00 i 10:00. W tych terminach nie jest możliwe zarezerwowanie konsultacji kontrolnej. Konsultacje kontrolne… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
110 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Trafna diagnoza, bardzo przyjazna atmosfera, zlecenie wykonania wielu badań podstawowych dla wykluczenia problemów somatycznych

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam zaskoczona, że po pierwszej wizycie, która ma bardziej charakter wywiadu mogę wyjść szczęśliwsza. To wszystko za sprawą podejścia Pana doktora do człowieka, jego wnikliwości, chęci pomocy, niezwykłej kompetencji i zrozumienia. Wychodząc wreszcie uwierzyłam, że jest ktoś mi w stanie pomóc, a przede wszystkim tego chce. Doktor podchodzi do człowieka kompleksowo i nie zapomina o żadnym szczególe.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacja pierwszorazowa, 60 minut

  Polecam, lekarz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Przeprowadził szczegółowy wywiad, zapoznał się z całą dokumentacją medyczną. Pan doktor cierpliwie słucha, jest bardzo sympatyczny, uprzejmy, spokojny. Świetne podejście do pacjenta i ogromna wiedza.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacja pierwszorazowa, 60 minut

  Bardzo dobre wrażenie po pierwszej wizycie. Porada udzielona konkretnie i rzeczowo. Pan doktor swoim podejściem do pacjenta daje poczucie bezpieczeństwa.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacja

  Niesamowicie merytoryczny, cierpliwy, profesjonalny lekarz. Zdiagnozował i zaproponował skuteczną terapię na moją przypadłość bardzo szybko. Do tego jest naprawdę sympatyczną oraz pogodną osobą. Zmienił zupełnie moją opinię co do psychiatrii. Dziękuję!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Wspaniały specjalista! Spokojny, z ludzkim podejściem do człowieka. Bardzo mi pomógł i mogę ze szczerą chęcią polecić go każdej osobie :)
  Lekarzy takich jak Pan Paweł jest naprawdę bardzo niewielu...dlatego bardzo się cieszę że trafiłam z moim problemem właśnie do niego! :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Uważam, że doktor Paweł Komarzyniec jest najlepszym specjalistą w swojej dziecinie- psychiatrii. To doskonały lekarz pełen współczucia, empatii i zrozumienie dla problemów pacjenta. Można nazwać również Pana doktora bardzo postępowym lekarzem, gdyż za każdym razem szuka on najdogodniejszego dla zdrowia pacjenta rozwiązania. Dobiera leki tak, żeby pomagały one w jak najefektywniejszy sposób i stara się zawsze uwzględnić opinię pacjenta w tym względzie.
  Ciekawe jest to , że doktor Paweł Komarzyniec tak dobrze rozumie pacjenta, że z wyprzedzeniem dobiera jak najlepsze i najskuteczniejsze leczenie. Można śmiało powiedzieć, iż dla Pana Doktora nie ma rzeczy niemożliwych, gdyż posiada on rozległą wiedzę zarówno w dziedzinie psychiatrii jak również ogólną. Jest on także bardzo mądrym i inteligentnym człowiekiem. Mądrym, gdyż umie wczuć się w sytuację pacjenta, zrozumieć ją i spojrzeć na świat z naszej perspektywy, zaś inteligencja mam wrażenie właśnie emocjonalna sprawia, ze doktor Paweł Komarzyniec bezbłędnie odczytuje pragnienia i marzenia pacjentów i pomaga pomimo choroby i trudności je realizować i dążyć do nich.
  Serdecznie i szczerze polecam tego lekarza wszystkim tym, którzy właśnie doświadczają trudności i potrzebują pomocy, tym którzy zetknęli się z psychiatrią i potrzebują kogoś o tak profesjonalnym, jak również pełnym ciepła i zrozumienia podejściu jak Pan doktor Paweł Komarzyniec.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: problemy z depresją, problemy ze snem

  Już podczas pierwszej wizyty Pan Doktor trafnie zdiagnozował moją przypadłość. Cierpliwie mnie wysłuchał, a Jego zalecenia bardzo mi pomogły. Ma duże doświadczenie,
  Zależy Panu Doktorowi na udzieleniu realnej pomocy. Jego spokojny głos stwarza atmosferę bezpieczeństwa i działa kojąco.
  Dziękuję Panu za pomoc. Polecam wszystkim zainteresowanym wizytę u Doktora.

 • D
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: konsultacja pierwszorazowa, 60 minut

  Polecam, leczenie jest skuteczne, potrzeba tylko trochę cierpliwości i widać efekty. Pan Doktor miły, profesjonalny. Zachęcam tych niezdecydowanych.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Vall-Med Paweł Komarzyniec Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Świetny specjalista, wykraczający daleko poza to, czego w powszechnym mniemaniu oczekuje się od psychiatry. Stara się dociec czy symptomy nie mają podłoża somatycznego i zaleca przeprowadzenie stosownych badań, co samo w sobie jest dużym plusem. Dr Komarzyniec bardzo pomógł mi w newralgicznym momencie mojego życia i z czystym sumieniem mogę polecić jego pomoc.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Informacje organizacyjne:
  • Konsultacje pierwszorazowe odbywają się o godzinie 09:00 i 10:00. W tych terminach nie jest możliwe zarezerwowanie konsultacji kontrolnej. Konsultacje kontrolne odbywają się od godziny 11:00.
  • Na konsultację pierwszorazową proszę przynieść całą posiadaną dokumentację medyczną. (np. kopie dokumentacji wcześniejszego leczenia, karty informacyjne z hospitalizacji, dokumentację związaną z chorobami przewlekłymi, aktualne badania laboratoryjne).
  • Konsultacje recepturowe odbywają się trakcie ostatniej godziny przyjęć w danym dniu.
  • Konsultację można odwołać bezpłatnie, najpóźniej w dniu poprzedzającym zaplanowany termin. W przypadku odwołania wizyty, w dniu w którym miała się odbyć, koszt następnej wizyty zwiększy się o 100 złotych.

  Specjalizacja:
  • zaburzenia nastroju; depresja, dystymia, zaburzenie dwubiegunowe.
  • zaburzenia nerwicowe; trudności ze snem i poczuciem lęku, związane z przewlekłym stresem zarówno na studiach jak i w pracy - szczególnie w warunkach korporacyjnych.
  • schizofrenia i zaburzenia urojeniowe.
  • trudności z radzeniem sobie w nagłych, ciężkich sytuacjach życiowych

  • W trakcie leczenia Pacjentowi przysługują (w zależności od indywidualnych potrzeb): recepty na leki, zwolnienia lekarskie (ZUS ZLA, dawniej L4) oraz wszelkie niezbędne skierowania (do psychologa, na badania laboratoryjne, w szczególnych sytuacjach do szpitala).
  • W leczeniu nie stosuję leków uzależniających.
  • Proszę mieć na uwadze, że dbając komfort Pacjentów, w trakcie konsultacji nie odbieram telefonów. Wszelkie kwestie związane z rejestracją proszę rozwiązywać poprzez portal znanylekarz.pl lub korzystając z pomocy konsultanta pod numerem telefonu wskazanym powyżej, pod mapką dojazdu.
  • W trakcie mojego urlopu, bądź w sytuacjach pilnych, w których kontakt ze mną nie jest możliwy, proszę kontaktować się z doktorem Marcinem Gajdoszem.
  • W celu uzyskania bliższych informacji zapraszam na moją stronę internetową: www.vall-med.pl


  Nie zajmuje się:

  • zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymi używaniem narkotyków, alkoholu oraz substancji nasennych i uspokajających,
  • psychiatrią dzieci i młodzieży (do 18 roku życia),
  • psychiatrią wieku podeszłego (po 65 roku życia).


  Współpraca z psychologiem klinicznym:

  W wielu przypadkach sama farmakoterapia może okazać się niewystarczająca. Chcąc zapewnić swoim pacjentom kompleksową opiekę, współpracuję z psychologiem, mającym za sobą wieloletnie doświadczenie, który posiada specjalizację z psychologii klinicznej. Dzięki wspólnej opiece nad pacjentami, możliwa jest pomoc w bieżących problemach jak i poszukiwanie ich przyczyny. Jest to bardzo ważne, ponieważ często zdarzają się sytuacje, w których niewłaściwym byłoby oparcie się jedynie na farmakoterapii bez poszukiwania źródła problemów.


  Konsultacja pierwszorazowa

  W ramach konsultacji pierwszorazowej zostanie przeprowadzona rozmowa na temat aktualnych przyczyn poszukiwania pomocy przez pacjenta oraz jego medycznej przeszłości. Następnie zostaną przedstawione możliwe opcje leczenia i powstanie szczegółowy plan terapii. Na pierwsze spotkanie proszę zawsze rezerwować 60 minut oraz przynieść całą posiadaną dokumentację medyczną.


  Konsultacja kontrolna

  Konsultacje kontrolne odbywają się najczęściej raz w miesiącu. W ich trakcie zostanie przeprowadzona dyskusja na temat postępów terapii, oraz metod eliminacji ewentualnych objawów niepożądanych. Będzie również możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie pojawiające pytania. Dzięki konsultacjom kontrolnym terapia zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proszę pamiętać, że chcąc rozpocząć leczenie, należy zacząć od umówienia konsultacji pierwszorazowej.


  Konsultacja Recepturowa

  Konsultacja recepturowa polega na wystawieniu recepty zaocznej. Istotą tego typu konsultacji jest brak badania przedmiotowego, wywiadu oraz innej pogłębionej diagnostyki. Konsultacja recepturowa nie jest alternatywą dla konsultacji kontrolnej ani pierwszorazowej. W celu rozpoczęcia leczenia, proszę wybrać wizytę pierwszorazową. W celu omówienia przebiegu leczenia i jego ewentualnej modyfikacji, proszę wybrać konsultację kontrolną.

  Zasady wystawiania recept zaocznych:
  • z konsultacji recepturowej mogą skorzystać jedynie osoby, które już są Pacjentami Specjalistycznego Gabinetu Psychiatrycznego Vall-Med.
  • recepta zaoczna jest wystawiana jedynie na leki, które są przyjmowane na stałe i są niezbędne do kontynuacji leczenia.
  • wystawienie recepty zaocznej musi być uzasadnione stanem zdrowia Pacjenta. Może się zdarzyć sytuacja, gdy lekarz będzie miał wątpliwości np. czy dalsze stosowanie konkretnego leku jest uzasadnione, czy może należałoby zmienić jego dawkę, czy aktualny stan zdrowia nie wymaga zmiany leczenia. W takim przypadku lekarz ma prawo odmówić wystawienia recepty bez odbycia konsultacji kontrolnej.
  • ten typ konsultacji realizowany jest bezpośrednio po ostatniej wizycie kontrolnej w danym dniu.
  • recepty mogą zostać przekazane: pacjentowi osobiście, osobie pisemnie upoważnionej przez Pacjenta do odbioru recepty.

  Podstawa prawna:
  Ustawa z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. 2014 poz. 1138, art. 3.


  Doświadczenie zawodowe:

  • 05.2012 – aktualnie; 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie, Kliniczny Oddział Psychiatryczny
  • 03.2012 – aktualnie; Vall-Med Specjalistyczny Gabinet Psychiatryczny
  • 03.2013 – 07.2016; Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu, Oddział Psychiatrii i Psychosomatyki
  • 03.2011 – 04.2016; Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie, Oddział Psychiatryczny 5B
  • 10.2009 – 10.2010; 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Krakowie. Staż podyplomowy


  Wykształcenie:

  • 10.2014 – aktualnie; Studia magisterskie jednolite na Krakowskiej Akademii w Krakowie, Wydział Prawa i Administracji, Kierunek Prawo
  • 10.2003 – 07.2009; Studia magisterskie jednolite na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Wydział Lekarski, Kierunek Lekarski
  • 10.2002 – 07.2003; Studia magisterskie jednolite na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Wydział Chemii, Kierunek Chemia
  • 09.1998 – 06.2002; I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie, Profil biologiczno-chemiczny

Specjalizacje

 • Psychiatria

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum (Kraków, 2003-2009)

Nagrody i wyróżnienia

 • 2015 - ZnanyLekarz; Certyfikat jakości - zwycięzca w 2015 roku

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • 2018 - Konferencja naukowa; „Kontrowersje w psychiatrii 2018"
 • 2018 - Konferencja naukowa; " Nastroje, emocje, umysł - pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego". Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych
 • 2017- Konferencja naukowa; "Wszystko co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać. Na styku psychiatrii, urologii, seksuologii i ginekologii"
 • 2017 - Konferencja naukowa; "Schizofrenia Forum"
 • 2017 - Konferencja naukowa; "Long-acting injectable (LAI) szansą dla naszych pacjentów"
 • 2016 - Konferencja naukowa; „O seksuologii dla psychiatrów słów kilka”
 • 2016 - Konferencja naukowa; „O depresji i jej obliczach. Dlaczego wortioksetyna?”
 • 2016 - Konferencja naukowa; „45. Zjazd Psychiatrów Polskich - Człowiek i rodzina a zdrowie psychiczne"
 • 2016 - Konferencja naukowa; „Depresja kobiet - problem społeczny i medyczny; w XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć..."
 • 2016 - Konferencja naukowa; „Seks trzyma nas przy życiu; rehabilitacja seksualna"
 • 2016 - Konferencja naukowa; „Wortioksetyna – szeroki profil kliniczny i bezpieczeństwo stosowania”
 • 2015 - Konferencja nukowa; „Propozycja radykalnej rewizji w psychiatrii, psychologii i psychoterapii: wnioski z półwiecza badań nad świadomością"
 • 2014 - Konferencja naukowa; „Neuropsychiatria i Neuropsychologia. Update 2014."
 • 2013 - Konferencja naukowa; „Kontrowersje w psychiatrii 2013"
 • 2013 - Konferencja naukowa; „VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, Życiodajna śmierć - pamięci Elizabeth Kübler-Ross"
 • 2012 - Konferencja naukowa; „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych; wybory, preferencje, decyzje"
 • 2011 - Konferencja naukowa; „Kazuistyka w psychiatrii VIII"
 • 2011 - Konferencja naukowa; „Prawo medyczne 2011; nowe rozwiązania w systemie opieki zdrowotnej"
 • 2011 - Konferencja naukowa; „Hiszpańskie doświadczenia w leceniu choroby afektywnej dwubiegunowej"
 • 2003 - Konferencja naukowa; „Krakowska Konferencja Prawno-Medyczna."
 • 2015 - Kurs; Psychiatria sądowa i orzecznictwo sądowo-psychiatryczne; Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • 2015 - Kurs; Podstawy kontaktu psychoterapeutycznego; Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • 2015 - Kurs; Podstawy terapii rodzin; I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
 • 2014 - Kurs; Podstawy Psychiatrii Dzieci i Młodzieży; Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • 2014 - Kurs; Kliniczne zastosowanie psychoterapii; Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • 2012 - Kurs; Zdrowie Publiczne; Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie
 • 2006 - Kurs; Evidence based medicine, czyli podejmowanie decyzji w praktyce klinicznej; Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
 • 2015 - Staż; Leczenie uzależnień; Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, Oddział Odwykowy 5C
 • 2015 - Staż; Psychiatria Dzieci i Młodzieży; Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy
 • 2014 - Staż; Psychiatria Ogólna i Psychosomatyka; Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu, Oddział Psychiatrii i Psychosomatyki
 • 2013 - Staż; Psychiatria Konsultacyjna; 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie, Kliniczny Oddział Psychiatryczny
 • 2013 - Staż; Poradnia Zdrowia Psychicznego; 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie, Poliklinika
 • 2012 - Staż; Psychiatria Ogólna; 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie, Kliniczny Oddział Psychiatryczny
 • 2011 - Staż; Psychiatria Ogólna; Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, Oddział Psychiatryczny 5B
 • 2018 - Konferencja naukowa; „Kontrowersje w psychiatrii 2018"
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia