lek.

Marcin Dębski

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

8 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
212 odwiedzin w ciągu 30 dni

Zapraszam na stronę www.ortopendium.pl przygotowaną przeze mnie dla pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu. Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Życzliwość
Leczenie zespółu cieśni nadgarstka

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P

  Bardzo dobry lekarz, wysłuchuje pacjenta, przykłada się do diagnozy. Byłem na konsultacji odnośnie stłuczenia, USG podczas jednej wizyty i od razu diagnoza. Polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz poświęcił mi bardzo dużo czasu i dokładnie zbadał wszystko wyjaśniając. Przepisane leki pomogły, otrzymałem również poradę co robić dalej.

 • G

  Bardzo dobry specjalista, który poświęca dużo czasu swoim pacjentom. Dokładnie i przystępnie tłumaczy medyczne zawiłości oraz chętnie odpowiada na pytania. Dodatkowo jest to bardzo sympatyczny człowiek z poczuciem humoru. Zdecydowanie polecam.

 • J

  Rzeczowy, kompetentny i uprzejmy lekarz. Jest osobą bardzo komunikatywną i potrafi stworzyć atmosferę zaufania . Dwukrotnie wykonał mi zabieg na cieśń nadgarstka(lewa i prawa dłoń). Interesował się kontrolą oraz dalszym leczeniem. Jestem mu wdzięczny bo uwolnił mnie od olbrzymiego bólu. Lekarz godny polecenia

 • M

  Polecam Pana doktora. Wykonywal mi zabieg usuniecia zespolu ciesni nadgarstka. Zabieg wykonany rzetelnie. Szybko wrocilam do formy. Polecam

 • A

  Polecam Pana doktora, bardzo dobry specjalista, miły i rzeczowy. Fachowo i rzetelnie wykonane badanie.

 • C

  Młody, ale zna się na rzeczy. Miły i uprzejmy. Przeprowadzil porzadny wywiad. Po przebytym zabiegu szybko wrocilem do formy. Godny polecenia.

 • D

  Bardzo dobry lekarz-wysłucha, porozmawia, widać,że interesuje się pacjentami, Zna się na tym, co robi. Bardzo polecam.

Pytania pacjentów (40)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Doskwiera mi ból pleców w miejscu obok szyi. Ból bardzo często się pojawia i jest przejściowy, ale nie pomagają żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę się w bólach miejscu dotknąć, ani nawet poruszyć kiedy mnie boli. Proszę o poradę jak to leczyć.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Marcin Dębski

  Trochę zbyt mało danych do postawienia rozpoznania. Pytanie czy ból jest związany z aktywnością, czy pojawił się po jakimś urazie, czy ustępuje sam i jak często się pojawia. Warto też się przebadać u ortopedy bądź fizjoterapeuty, ktorzy zalecą konieczne leczenie.

 • 8 tyg temu doznałam urazu izolowane złamanie strzałki (naderwanie/zerwanie torebki stawowej, stłuczenie nogi).
  4 tyg miałam gips/ortezę, po tym czasie rtg wykazało zrastanie kości, chirurg zalecił zdjęcie ortezy i powolne obciążanie kończyny. Była spuchnięta, ograniczona ruchowo w stawie skokowym i bolesna.
  Po kolejnych 2 tyg (łącznie 6 tyg od urazu) chodziłam bez kul, jednak utykałam z uwagi na opuchliznę, dolegliwości bólowe i blokady stawu.
  Obecnie mija 8 tydz, chodzę trochę lepiej, jednak noga nadal lekko opuchnięta z tendencją do zwiększania opuchlizny, dolegliwości bólowe nadal występują, ograniczenia stawu również.
  Chcę wybrać się na konsultacje ortopedyczną, aby zweryfikować czy nie ma powodów do zmartwień, pytanie czy są zasadne, czy zasadne jest wykonanie badania USG? Lekarz nie uważał, że badanie USG jest potrzebne, nie wspominał nic o rehabilitacji, pytanie czy jest wskazana, konieczna, czy przy naturalnym użytkowaniu i własnych ćwiczeniach jestem w stanie usprawniać nogę, staw?
  Chciałabym wiedzieć czy moje obawy to nie wiedza, czy objawy są niepokojące i sugerują większy problem, który można i trzeba skutecznie rozwiązać.
  Będę wdzięczna za wszelkie Państwa sugestie, odpowiedzi.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Marcin Dębski

  Rehabilitacja w każdym przypadku przyspiesza powrót do zdrowia jednak nie jest koniecznie potrzebna. Co do USG nie ma bezwzględnych wskazań do tego badania w tym przypadku, RTG wystarczy do oceny zrostu. Sama opuchlizna może się pojawiać do paru miesięcy po złamaniu.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapraszam na stronę www.ortopendium.pl przygotowaną przeze mnie dla pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu.

  Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii. Ukończyłem również dwuletnią szkołę masażu z elementami fizjoterapii. Doświadczenie zdobywałem pracując na oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Miejskiego nr 2 w Mysłowicach. Obecnie pracuję na oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.
  Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach specjalistycznych. Posiadam doświadczenie zawodowe w zakresie diagnostyki oraz chirurgii zarówno schorzeń ortopedycznych jak i urazów kostno-stawowych oraz mięśniowych. Uczestniczyłem również w licznych kursach:
  1)Diagnostyka ultrasonograficzna narządu ruchu z elementami reumatologii, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii,
  2)Rekonstrukcja ACL, Carolina Medical Center, Warszawa,
  3)Łąkotka — od uszkodzenia do przeszczepu, Klinika Chirurgii Endoskopowej w Żorach,
  4)Artroskopia barku – kurs podstawowy, Szpital św. Łukasza Bielsko-Biała
  5)Artroskopia barku – uszkodzenie ścięgien, BLS, Szpital im. Adama Grucy Otwock
  6)Medycyna regeneracyjna w chirurgii stawu skokowego i kolana, Szpital św. Łukasza Bielsko-Biała,
  7)Ultrasonografia i MR w diagnostyce stawu skokowego, Zbigniew Czyrny Warszawa,
  8)The advanced trainers session with PRP injection, Centrum Medyczne DMW Medica.
  9)Badanie USG i leczenie niemowlęcego stawu biodrowego wg.prof.R.Grafa Zakopane
  10)Ból przewlekły i jego leczenie cz.I Górnośląska Szkoła Ultrasonografii w Chorzowie
  11)Ból przewlekły i jego leczenie cz.II Górnośląska Szkoła Ultrasonografii w Chorzowie
  12)Upper Extremity Cadaver-Workshop Konigsee Implentate Poznań Lab
  13)Techniki Operacyjnego leczenia deformacji przodostopia-paluch koślawy, deformacje palców Cemed Warszawa
  W szczególności interesuję się artroskopią kolana, barku, a także chirurgią ręki.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Śląski Uniwersytet Medyczny
 • RCKU

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia