lek.

Maciej Pawlik

Urolog, Androlog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 73 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Maciej Pawlik jest specjalistą urologiem. Posiada prestiżowy certyfikat specjalisty Europejskiego Towarzystwa Urologicznego - Fellow of the European Board of Urology (FEBU) honoro... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Czy poniżej wskazane wynik badań mogą mieć wpływ na spadek libido, ciągłe zmęczenie i problemy z erekcją:
  testosteron wynik badania to 3.85 ng/ml przy normie lab 2.41 - 8.27 ng/ml, LH wynik to 1.3 mIU/ml przy normie lab. 1.5 - 9. Mam 37 lat i wydaje mi się, że testosteron jest niski, a LH jest… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Pawlik

  Jak najbardziej można zacząć suplementację testosteron pod warunkiem, że min. 2 wyniki testosteronu w odstępach 3 tygodniowych są niskie dla wieku, ma Pan juz dzieci i nie chce mieć wiecej oraz występują… Więcej

 • Dzień dobry!
  Od jakiegoś czasu zauważyłem małe jąderko nad lewym jadrem. Czasem jest to bolesne , ale ból jest niewielki. Mam 25lat. Czy mam powody do obaw?
  Pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Pawlik

  Wskazane Usg moszny. Prawdopodobnie jest to torbiel nasienna. Zapraszam i pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Maciej Pawlik jest specjalistą urologiem. Posiada prestiżowy certyfikat specjalisty Europejskiego Towarzystwa Urologicznego - Fellow of the European Board of Urology (FEBU) honorowany przez Polskie Towarzystwo Urologiczne.

  Od 2007 roku pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na stanowisku Starszego Asystenta, gdzie ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy (w tym laser do kruszenia kamieni i usuwania prostaty). Wykonuje szereg operacji technikami małoinwazyjnymi - endoskopowymi np. usunięcie guza pęcherza moczowego TUR-B, prostaty TUR-P, usunięcia kamieni z dróg moczowych(URS,ESWL) czy zwężenia cewki moczowej. Dostęp do nowocześnie wyposażonej sali operacyjnej pozwala na wykonywanie wycięcia pęcherza moczowego , prostaty i nerki. Wykonuje także takie takie operacje jak usunięcie wodniaka jądra, raka jądra, założenie taśmy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, wycięcie mięska cewkowego, cystoskopię, biopsję pęcherza i prostaty. Pacjenci po operacjach mają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jako jedyni w Poznaniu mamy lekarza dyżurnego urologa będącego cały czas w Klinice. Drugi urolog (specjalista) jest pod telefonem przez cały dyżur.
  Dr Pawlik prowadzi specjalistyczny gabinet urologiczny przy ul. Anny Danysz 13 w Poznaniu (Podolany)). Wykonuje skrupulatnie badanie USG i USG Doppler nowoczesnym aparatem USG oraz zabiegi usunięcia stulejki (obrzezanie, plastyka napletka) oraz krótkiego wędzidełka. Dbając o zdrowie swoich pacjentów postępuje według najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Urologicznego i najwyższych standardów etyki zawodowej.

  Znany ze swojej empatii, delikatności i dokładności w trakcie badania, całościowego ujęcia człowieka oraz doskonałych relacji ze swoimi pacjentami.

  Posiada szeroką wiedzę przedmiotową na temat badań kontrolnych poprzez działania profilaktyczno-edukacyjne, aż po skomplikowane schorzenia, dzięki której pacjenci doktora Macieja Pawlika są w dobrych rękach.

  W razie konieczności wykonuje badanie histopatologiczne usuniętej zmiany. Współpracuje z lekarzami onkologami, umożliwiając skuteczne leczenie nowotworów (rak prostaty, rak pęcherza, rak nerki, rak jądra, rak prącia).

  Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych i szkoleniowych w Europie dbając o aktualny stan wiedzy i trendów w urologii.

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz prestiżowego Europejskiego Towarzystwa Urologicznego - European Association of Urology (EAU).

  Facebook: Specjalista Urolog Poznań

  Prywatnie:
  Mąż, ojciec dwójki dzieci
  Zainteresowania: Lecha Poznań, piłka nożna, narty,

  Wysoka jakość. Komfort. Bezpieczeństwo. Skuteczność. Konkurencyjne ceny.


  * wizyty także w innym terminie po ustaleniu telefonicznym

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Poznaniu 2006 rok

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • K
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenie

  Profesjonalista, mimo wcześniejszych wizyt u innych urologów tylko doktor Pawlik skierował mnie na odpowiednie badania i dzięki niemu dowiedziałem się o przyczynach moich objawów. Serdecznie polecam

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenieUsługa: brodawczaki pęcherza

  U dr Pawlika leczę się już 4 lata. Jest lekarzem dla pacjenta, jego podejście do mnie zawsze jest b. przyjazne. Zawsze mogę zwrócić się do niego o pomoc czy poradę.Jego diagnozy są trafne i leczenie też. Nie będę zmieniała Go na żadnego innego, gdyż mam do Niego pełne zaufanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz sympatyczny, otwarty na problemy pacjenta a przede wszystkim słuchający pacjenta. Czy skuteczny - okaże się.

 • P

  Lekarz bardzo miły i jego podejście do pacjenta pomaga i nie krępuje. Szybka diagnoza. Polecam tego lekarza

 • L
  Lokalizacja: Med-Lux Przychodnia Lekarzy Rodzinnych, Zespół Gabinetów SpecjalistycznychUsługa: konsultacje urologiczne

  Wizyta przebiegła wzorcowo. Lekarz z wnikliwością i uwagą wysłuchał mojego problemu i podjął decyzję o leczeniu. Był bardzo sympatyczny, Gorąco polecam, jest to lekarz pełen profesjonalizmu, ale - co jeszcze ważniejsze - wyczucia w postępowaniu ze swoimi pacjentami. Rozumie pacjentów, a to w dzisiejszych czasach cenny i rzadki atut.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Med-Lux Przychodnia Lekarzy Rodzinnych, Zespół Gabinetów SpecjalistycznychUsługa: konsultacje urologiczne

  Bardzo dobry lekarz,jako jedyny przy pierwszym spotkaniu zrobił badanie usg nerek,a byłem już u kilku lekarzy.Wie o czym mówi i zna się na tym.Zdecydowałem się na zabieg u tego lekarza i nie żałuj.Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenieUsługa: konsultacje urologiczne (USG)

  Bardzo miły ,sympatyczny Pan doktor szybka diagnoza wszystko wytłumaczone .Krótki czas oczekiwania na wizytę.Polecam Pana doktora w 100 %

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenieUsługa: konsultacje urologiczne (USG)

  Rewelacyjny lekarz i człowiek . Konkretny, rzeczowy i dowcipny :) Wiedza i profesjonalizm . Zdecydowanie polecam pana doktora !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenieUsługa: konsultacje urologiczne (USG)

  Bardzo konkretny człowiek, odpowiadający na pytania i słuchający pacjenta. Przy tym miły sympatyczny gość polecam serdecznie pana doktora.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Urologiczna Maciej Pawlik. Nowoczesna diagnostyka i leczenieUsługa: USG nerek

  Szybkie badanie USG i profesjonalna konkretna pomoc to gwarancja zadowolenia. Pana Macieja mogę polecić każdemu z kamicą nerkową