mgr

Igor Rotberg

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

23 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
344 odwiedziny w ciągu 30 dni

Psycholog, psychoterapeuta, trener, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych, nastolatków i prowadzi terapię par. Pracuje… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet psychologicznyUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pan Igor to przede wszystkim świetny specjalista, któremu zależy na tym, aby pomóc pacjentowi. Dodatkowo jest niezwykle życzliwy, inteligentny i empatyczny, dlatego dużo łatwiej rozmawia się z nim nawet o najtrudniejszych kwestiach. Z jego pomocą dużo łatwiej jest poukładać swoje sprawy i lepiej zrozumieć siebie :).

  Igor Rotberg2018-03-20

  Panie Wojtku, bardzo dziękuję za te miłe słowa. Mam nadzieję, że wszystko o czym rozmawialiśmy i do czego doszliśmy podczas spotkań, będzie dla Pana użyteczne.
  Pozdrawiam!

 • M
  Lokalizacja: Gabinet psychologicznyUsługa: konsultacje psychologiczne

  Polecam spotkania z Panem Igorem każdej osobie poszukującej wsparcia, a w szczególności osobom które korzystały wcześniej z pomocy terapeutycznej, ale nie osiągnęły pożądanych rezulatatów. Pan Igor jest osobą o nieszablonowym sposobie myślenia oraz indywidualnym podejściu do klienta. Jest zaangażowany, zawsze doskonale przygotowany, dogłębnie analizuje zgłaszane trudności, stawia wyjątkowo celne pytania. Każde nasze spotkanie owocuje nowymi refleksjami. Polecam serdecznie, to naprawdę mądry facet jest :)

  Igor Rotberg2018-03-03

  Pani Marto, bardzo dziękuję za tę fantastyczną opinię i rekomendację. Jest mi niezwykle miło, że mogę być dla Pani pomocny.
  Pozdrawiam serdecznie!

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet psychologicznyUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pan Igor jest fantastycznym, kompetentnym terapeutą: jest skupiony, zawsze przygotowany a do tego przesympatyczny. Nasze spotkania odbywały się na początku "na żywo" a później przez Skype. Po każdym takim spotkaniu czułam się lepiej i miałam w ręku masę rozwiązań do przetestowania (jak się później okazywało - skutecznych).

  Igor Rotberg2017-11-01

  Pani Olu, bardzo dziękuję za przemiły komentarz. Cieszę się, że mogłem Pani towarzyszyć w tworzeniu skutecznych rozwiązań.
  Pozdrawiam gorąco!

 • A

  Fenomenalny, inteligentny spejalista, zawsze zachowujący pełen profesjonalizm, a jednocześnie będący w stanie okazać szczerą empatię oraz b.duże zrozumienie. Podczas każdego spotkania Pan Igor wykazywał pełne zaangażowanie oraz koncentrację. Robił notatki i z łatwością łączył ze sobą różnego rodzaju dylematy i historie, często przedstawiane w niejasny sposób, aby wskazać najlepszą drogę do tychże trudności usunięcia lub zneutralizowania. Pozostając obiektywnym i skupionym na celach oraz założeniach terapii, potrafił być również czujnym słuchaczem ze świetnym poczuciem humoru (rzadkość!), dzielącym się gromkim wybuchem śmiechu, który to ułatwiał nawiązanie słusznego dystansu do różnorakich kwestii - i tych bardzo bolesnych i tych błahych. Oferuje fantastyczny zestaw narzędzi do pracy nad sobą na poziomie emocjonalnym oraz na poziomie zawodowym, nie wspominając o ciekawych i wartościowych merytorycznie artykułach z wyszczególnioną bibliografią. Wystarczyło kilka spotkań, a z rozpadającego się domku z kart powstał sensowny fundament :)

  Igor Rotberg2017-07-03

  Pani Olu, bardzo dziękuję za tak ciepłą i miłą wypowiedź. Cieszę się, że powstał sensowny fundament. Mam nadzieję, że będzie on Pani służył. Pozdrawiam serdecznie!

 • A
  Lokalizacja: Konsultacje/Terapia OnlineUsługa: psychoterapia indywidualna

  Uwielbiam pracować z Panem Igorem. Jest profesjonalny, każde spotkanie coś wnosi do mojego życia. Tak zadaje mi pytania, żebym sama wpadła na rozwiązanie. A co najbardziej w nim uwielbiam to jego poczucie humoru. Nie ma takiego spotkania, gdzie byśmy się nie śmiali, co mi osobiście bardzo poprawia humor i perspektywę widzenia pewnych rzeczy. Spotykam się z Panem Igorem od 2 miesięcy online na Skype, za każdym razem czuję się tak jakby siedział obok mnie. Zrobiłam już niesamowite postępy, czuję się o wiele lepiej! Jestem przekonana, że Tobie też może pomóc :)

  Igor Rotberg2017-06-19

  Pani Anastazjo, bardzo dziękuję ze tę opinię i rekomendację. Cieszę się, że mogę być pomocny. I oczywiście trzymam kciuki za dalsze postępy. Pozdrawiam gorąco!

 • M

  Pan Igor to wysokiej klasy specjalista, który tak poprowadzi rozmowę aby rozmówca sam znalazł najskuteczniejsze i najlepsze dla siebie rozwiązanie. Już na pierwszym spotkaniu pan Igor pokazał metodę, która pozwoliła mi samodzielnie wypracować kilka nowych schematów radzenia sobie z problemem. Zdecydowanie polecam wszystkim tym, którzy nie mogą poradzić sobie z jakimś problemem, a także tym, którzy szukają mentora w samorozwoju.

  Igor Rotberg2017-01-02

  Panie Michale, bardzo dziękuję za tę opinię. Mam nadzieję, że wypracowane metody i nowe schematy działania pomogą Panu w zmianie i w znajdowaniu kolejnych korzystnych dla Pana rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie.

 • A

  Pan Igor jest dobrym słuchaczem, od początku czułem, że mogę mu zaufać i otworzyć się przed nim. Podczas naszych spotkań miałem wrażenie, że przez cały czas jest skoncentrowany na rozmowie i stara się mnie jak najlepiej zrozumieć. Otrzymałem wsparcie i zrozumienie, a odpowiednio prowadzona rozmowa pozwoliła mi spojrzeć na mój problem z innej perspektywy. Pan Igor pomógł mi zrozumieć i zaakceptować siebie takiego, jakim jestem po wypadku jakiemu uległem. Pozdrawiam i polecam, Adam

  Igor Rotberg2016-06-27

  Panie Adamie, bardzo dziękuję za te ciepłe słowa. Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam!

 • Zostałam obdarowana bardzo przydatnymi narzędziami, z którymi idę w świat. Każde spotkanie było zabawną, pełną dobrych wrażeń przygodą. Żadnych dramatów - koncentracja na rozwiązaniach. Żadnych wycieczek w przeszłość. Azymut obrany na przyszłość, ale tu i teraz. Dziękuję za nieocenioną pomoc w zbudowaniu nowego świata.

  Igor Rotberg2016-05-19

  Pani Paulo, niezmiernie miło mi było czytać te słowa! Pozdrawiam serdecznie. Interesującej Podróży!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Świetny terapeuta. Pan Igor jest przemiły i wykazuje się dużymi kompetencjami. Dokładnie kogoś takiego szukałem przed przyjściem na terapię - konkretnego i zdecydowanego, a zarazem otwartego na potrzeby pacjenta. Dzięki zastosowanym przez niego metodom mogłem cieszyć się z bardzo owocnej współpracy. Pozdrawiam!

  Igor Rotberg2016-06-27

  Panie Adamie, bardzo dziękuję za tę opinię. Również pozdrawiam!

 • K

  Jeśli ktoś zamiast orania w przeszłości woli skupić się na poszukiwaniu skutecznego rozwiązania swojego problemu proponuję wizytę u p. Igora. Wcześniej nie przypuszczałem, że może też być miło, życzliwie, a nawet zabawnie.. Tak ! W każdym razie szczerze polecam.

  Igor Rotberg2016-05-19

  Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za ten komentarz!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, psychoterapeuta, trener, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi sesje indywidualne osób dorosłych, nastolatków i prowadzi terapię par. Pracuje w podejściu integracyjnym (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia narracyjna, terapia systemowa, terapia ericksonowska) oraz w oparciu o dialog motywujący.

  Pracuje pod stałą superwizją (superwizorzy: Luis Alarcon Arias oraz dr Maria Rogiewicz) oraz bierze regularnie udział w spotkaniach superwizji koleżeńskiej. Prowadzi również szkolenia terapeutyczne i wykłady psychologiczne. Zajmuje się także terapią przez Skype'a..

  Ukończył szkolenie I i II stopnia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Posiada certyfikat Terapeuty Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Nr T/026) w CTSR. Ukończył szkolenie podstawowe i zaawansowane z zakresu terapii narracyjnej i dialogu motywującego. Aktualnie w trakcie akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pięcioletniego kursu psychoterapii realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii przy współpracy z Instytutami Psychoterapii w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Obecnie również w trakcie stażu klinicznego na Oddziale Chorób Afektywnych w II Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz członkiem komisji rewizyjnej sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PSR PTP), a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR). Jest również członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej (WTTS) i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (PTTM).

  Obszary pracy psychoterpeutyczej:

  - kryzysy w sferze prywatnej i zawodowej;
  - zaburzenia lękowe, napady lęku i paniki, lęk uogólniony;
  - obniżony nastrój, depresja;
  - choroba afektywna dwubiegunowa;
  - napady gniewu i agresji;
  - uzależnienia od substancji psychoaktywnych;
  - uzależnienia behawioralne;
  - zaburzenia odżywiania;
  - spadek motywacji i brak satysfakcji życiowej;
  - stres i wypalenie zawodowe;
  - rozwój kariery, zmiana ścieżki zawodowej;
  - wspieranie rozwoju osobistego.

  "W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie rozpoznawanie unikatowych cech klienta i jego potrzeb, znajdowanie jego mocnych stron oraz zwiększanie jego możliwości działania. Dzięki temu tworzy się szansa na zmianę. Razem z klientem odkrywam jego potencjał i pomagam wykorzystać go w życiu oraz staram się nakreślić i budować pożądaną przez niego przyszłość. Nie staram się znaleźć jednego właściwego rozwiązania – zakładam, że jest ich wiele" Igor Rotberg

  W celu umówienia się na sesję przez Skype'a, prośba o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

  Kontakt telefoniczny znajdą Państwo tutaj: http://goo.gl/BdlG8N
  Kontakt mailowy: rotberg.igor@gmail.com

  Więcej informacji tutaj: www.igorrotberg.com

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii - 5-letnie studia magisterskie
 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Szkolenie I stopnia TSR
 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Szkolenie II stopnia TSR
 • Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Poskromienie potwora – wykorzystanie TSR w pracy z osobami z lękiem
 • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej - Wprowadzenie do podejścia narracyjnego
 • Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej - Składanie kawałków życia na nowo - praca terapeutyczna z osobami z doświadczeniem przemocy. Model systemowy i narracyjny
 • Wielkopolski Instytut Psychoterapii - Zaawansowane metody praktyki narracyjnej
 • Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach - Praca w oparciu o relacje w diadzie - terapia pary
 • Katowicki Instytut Psychoterapii - Terapia koherencji
 • Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Poza Schematami - Dialog Motywujący
 • Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego - Train The Trainer
 • Kancelaria Radcy Prawnego Bożena Ryszka - Prawne aspekty wykonywania zawodu psychologa/psychoterapeuty
 • Polskie Towarzystwo Psychologii Zorientowanej Na Proces - dwuletnie szkolenie terapeutyczne
więcej

Publikacje

więcej

Artykuły

 • Wypalenie zawodowe

  5 marca 2016

  Wypalenie zawodowe to stan psychofizycznego wyczerpania wynikający z poświęcania się pracy zawodowej bez uzyskiwania oczekiwanej nagrody. Może pojawiać...
 • Psychoterapia – mity i fakty

  26 listopada 2015

  Wokół psychoterapii narosło wiele mitów. Chociaż usługi terapeutyczne są coraz bardziej powszechne, wciąż jeszcze pokutują negatywne oceny samej terapii...