Adres

Karola Szymanowskiego 57, Strzyża, Gdańsk
Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Najbliższy termin:
Pokaż kalendarz

Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
58 765.....


Moje doświadczenie

O mnie

Tel: 669_884_352 Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym PTTPB (nr 452). Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Sopo...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • depresja
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS Sopot, Psychologia, studia jednolite magisterskie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny, studia podyplomowe z Psychologii klinicznej
 • 4- letnia Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej, Uniwersytet SWPS Sopot
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Zdjęcia


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna (kolejna wizyta)


Karola Szymanowskiego 57, Gdańsk

120 zł

Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel


Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)


Karola Szymanowskiego 57, Gdańsk

150 zł

Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

(Konsultacja psychologiczna pozwala mi poznać sytuację życiową osoby zgłaszającej się po pomoc, dając jednocześnie możliwość zidentyfikowania przyczyn problemów, z jakimi się ta osoba boryka. Często do zebrania niezbędnych informacji ułatwiających postawienie właściwej diagnozy potrzeba więcej niż jednego spotkania. Dopiero posiadając niezbędne informacje i mając wstępnie zdiagnozowaną przyczynę problemów dręczących moich pacjentów, mogę zaproponować odpowiednie sposoby pomocy psychologicznej. Są to spotkania, po których pacjent ma możliwość podjęcia decyzji, czy też czuje potrzebę kontynuowania spotkań w formie psychoterapii).

Pozostałe usługi

Psychoterapia indywidualna


Karola Szymanowskiego 57, Gdańsk

120 zł

Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

Niestety nie mogę wypowiedzieć się o kompetencjach terapeutycznych Pani Aleksandry, ponieważ odbyłem tylko jedno spotkanie. Dlaczego po jednej wizycie nie zdecydowałem się rozpocząć terapii, piszę w dalszej części opinii.
Sam przebieg wizyty wyglądał tak, że Pani Aleksandra głównie słuchała tego co mam do powiedzenia, jedynie czasem dopytując o pewne szczegóły, choć na tym etapie współpracy nie była naturalnie w stanie rozwiązać żadnego z moich problemów, czego oczywiście nie oczekiwałem po pierwszym spotkaniu. Wysnuła ona wprawdzie pewną tezę, którą ja sam uznałem za kompletnie nietrafioną, jednak tak jak wspominałem nie można liczyć, żeby po godzinie rozmowy psycholog wiedział o nas wszystko.
Na moją opinię na temat Pani Psycholog Aleksandry Gigiel rzutuje jeden, z pozoru drobny, a faktycznie niezwykle poważny szczegół. Mam tu na myśli kwestię formalno - organizacyjną, która to właśnie kwestia uniemożliwiła mi obycie więcej niż jednej wizyty u Pani Aleksandry.
Sprawa dotyczy systemu, w jakim Pani psycholog pracuje. Otóż, aby uczestniczyć w terapii pacjent zobowiązuje się zawsze stawiać określonego dnia o określonej porze na wizytę, a jeżeli tego nie uczyni z jakiegokolwiek powodu i tak zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za nieodbytą wizytę. Jednakże w przypadku, gdy to Pani psycholog nie stawiłaby się na daną wizytę, nie ponosi ona z tego tytułu żadnych kosztów, w żaden sposób nie jest zobowiązana do zrekompensowania straconego przez pacjenta czasu. Moim zdaniem, tak skrajnie niesprawiedliwe ułożenie stosunków między dwiema stronami, jakimi są terapeuta i pacjent jest po prostu skandaliczne. Nigdy wcześniej, nie spotkałem się z sytuacją, że usługobiorca zobowiązuje się do cyklicznego opłacania danej usługi, również w sytuacji, gdy z różnych powodów z tej usługi nie skorzysta, zaś usługodawca może zaniechać świadczenia swoich usług z dowolnych powodów i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.
Niestety Pani psycholog w zakładce "O mnie" na stronie znanylekarz.pl nie informuje swoich przyszłych pacjentów o skrajnej nierówności stron na linii terapeuta - pacjent, czyli o tym, że ten pierwszy jest na pozycji uprzywilejowanej. Jest sprawą oczywistą, że wielu ludzi ma nienormowany czas pracy i nie jest w stanie umówić się, że zawsze danego dnia o danej porze przybędzie na spotkanie. Pragnę dodatkowo dodać, że nie ma dla mnie absolutnego znaczenia to, że Pani Aleksandra być może w tak trudnej sytuacji, jak przykładowo nieobecność z powodu pogrzebu w rodzinie, być może grzecznościowo nie pobrałaby opłaty, ani to, że prawdopodobnie Pani Aleksandra niemal zawsze stawia się na wizytach, ponieważ już sam kontrakt, na podstawie którego Pani psycholog pracuje, w swych założeniach stawia pacjenta niejako w roli poddanego terapeuty, więc taki potencjalny gest dobrej woli polegający na złagodzeniu zapisów tam zawartych, nie byłby dla mnie żadnym pocieszeniem.
Pani Aleksandra została przeze mnie poinformowana, co sądzę na temat takiej formy "współpracy", jednakże nie zaproponowała mi zwrotu pieniędzy za wizytę, która odbyła się wyłącznie z powodu braku poinformowania mnie, iż pracuję ona w oparciu o tak skandaliczne reguły. Straciłem 150 zł na wizycie, na której przez prawie godzinę uzewnętrzniałem się ze swych bolesnych przeżyć, licząc na uzyskanie pomocy, tylko po to, żeby na koniec usłyszeć o kuriozalnej formie "współpracy", na jaką chcąc dalej uczestniczyć w terapii, muszę przystać.
Dlatego ostrzegam wszystkie osoby, które nie są w stanie na sztywno umawiać się na dany termin i daną godzinę, aby miały na uwadze moje słowa.
Zdaje sobie sprawę, że Pani Aleksandra ma same dobre opinie, więc zapewne wielu osobom jej terapia bardzo pomaga, ale niestety sprawa, o której pisze jest dla mnie bardzo istotna i jako pacjent poczułem się w zaistniałej sytuacji skandalicznie niedoinformowany, przez co w konsekwencji niepotrzebnie straciłem pieniądze. Nie zaproponowano mi ani zwrotu całej kwoty za wizytę, co wg mnie powinno być oczywistością, ani nawet części tej kwoty. Nie usłyszałem nawet słowa przepraszam. Mam nadzieję, że dzięki mojej opinii, choć jedna osoba uniknie ponoszenia bezsensownych kosztów, jakie ja poniosłem. Wystarczyło poinformować mnie wcześniej, że zdaniem Pani Aleksandry psychologowi przysługuje więcej praw niż pacjentowi i ten ostatni nie płaci w zasadzie za odbytą wizytę, a raczej opłaca abonament należny terapeucie, niezależnie od tego ile sesji faktycznie się odbędzie, a na pewno nigdy bym się u Pani Aleksandry Gigiel nie pojawił. Za takie traktowanie pacjenta należy się ocena najniższa z możliwych.

mgr Aleksandra Gigiel

Dzień dobry,
dziękuję za opinię- choć negatywną, ale pokazującą fakt, że nie każdy psychoterapeuta jest dla każdego, a zasady panujące w gabinecie i podczas sesji terapeutycznych mogą spotkać się z niezrozumieniem/ złością lub/i pokazać brak gotowości do podjęcia się procesu terapeutycznego.
Chciałabym podkreślić, iż Pana stwierdzenie, że „terapeuta jest w pozycji uprzywilejowanej” jest nieprawdziwe i krzywdzące dla mnie. Bardzo cenię czas Pacjenta, cenię również swój czas. Do pracy podchodzę z zaangażowaniem i profesjonalnie. Jest dla mnie ogromnie ważne poczucie bezpieczeństwa i komfort Pacjenta. Stąd sztywność zasad- jak np. - (zacytuję zasady z kontraktu)- Wszystkie umówione spotkania są płatne. Odwołanie sesji nie zwalnia z konieczności uiszczenia opłaty, niezależnie od powodu nieobecności pacjenta. Wyjątek stanowi zapowiedziany wcześniej urlop 2 razy w roku, oraz nieobecność lub urlop terapeuty. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w ściśle określonym terminie.
Nadmienię, że ta praktyka jest bardzo powszechna wśród psychoterapeutów.
Dzięki tym i innym zasadom, dbam i o Pacjenta i o siebie. Obie strony zobowiązują się do czegoś na czas trwania psychoterapii i myślę, że wszystko działa w dwie strony. Uważam, że jest to właśnie wyraz szacunku do siebie nawzajem.
Informuję o zasadach na pierwszym spotkaniu, właśnie po to, by dana osoba, mogła świadomie podjąć decyzję o dalszej współpracy.
Zaznaczę, że psychoterapia nie polega na udzielaniu rad, pocieszaniu, czy trzymaniu za rękę. Przede wszystkim jest to proces, podczas którego psychoterapeuta stara się zrozumieć Pacjenta i dotrzeć do źródła problemu. Dobra psychoterapia skutkuje tym, że Pacjent czuje się bardziej odpowiedzialny za swoje życie. Nie porównałabym psychoterapii do zwykłej usługi. Sprowadzając psychoterapię do usługi, „spłyca” Pan proces terapeutyczny, który jest trudnym, długim, ale mocno rozwijającym doświadczeniem.

Życzę pomyślności i pozdrawiam.


I
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Pani Olu cieszę się bardzo że odważyłam się pójść na terapię i że to właśnie trafiłam do Pani.Miałam bardzo niskie poczucie swojej wartości a dopiero spotkania z Panią spowodowały że uwierzyłam w siebie i że muszę zacząć myśleć o sobie.Osiągnęłam to dzięki Pani.W czasie naszych spotkań czułam się bardzo bezpiecznie przy Pani. Będę się stosować do Pani zaleceń ponieważ daje mi to dużo spokoju i pójścia przez życie z podniesioną głową. Dziękuję Pani bardzo za odzyskanie przy Pani równowagi psychicznej którą odzyskałam dzięki Pani subtelności i bijącego od Pani ciepła jakie daje przebywanie z Panią.
Polecam każdemu kontakt z Panią Olą kto szuka przyjaciela który wysłucha i da poczucie bezpieczeństwa.

mgr Aleksandra Gigiel

Dziękuje za te wzruszające słowa. Trzymam mocno za Panią kciuki! Pozdrawiam serdecznie.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Dzięki Pani Oli moje życie zmieniło się o 180 stopni. Potrafi cierpliwie wysłuchać a następnie dobrze doradzić. Gdy zaszła potrzeba to potrafiła mnie postawić do pionu w pozytywnym tego słowa znaczeniu co wyszło mi tylko na dobre. Jej praca zasługuje na wielkie uznanie i wzór dla innych. Wiem to po sobie gdyż gdyby nie sesje u Pani Oli to nie wiem gdzie bym teraz był.

mgr Aleksandra Gigiel

Dziękuję Panie Marcinie za te słowa. Bardzo mi miło.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Nie potrafię sobie wyobrazić, co by ze mną teraz było (albo nie było), gdym nie zdecydowała się na terapię u Pani Aleksandry 2 lata temu. Już wtedy byłam absolutnym wrakiem człowieka. Śmierć bliskiej osoby, własna choroba, lęk przed zaufaniem a zarazem nieodparta chęć za podążaniem za wyidealizowanymi, nieistniejącymi wzorcami to najważniejsze, ale niejedyne problemy, z których pomogła mi, Pani Aleksandra, się wygrzebać. Długo mi zajęło uświadomienie sobie, że zmiany to proces a nie pstryknięcie palcami. Początkowo sceptycznie podchodziłam do prac zadanych na sesjach, jednak teraz widzę, że było warto. Pani Aleksandra to bardzo profesjonalna, miła i nieoceniająca osoba, stworzyła bezpieczną przestrzeń w której się otworzyłam i nie bałam okazywać uczuć. Uświadomiła mi, że terapia to nie wstyd. Polecam wszystkim terapię u Pani Aleksandry, odmieniła moje życie i od teraz na zawsze będzie bliską mojemu sercu osobą. Pozdrawiam Pani Aleksandro i bardzo dziękuję!

mgr Aleksandra Gigiel

Wzruszyłam się na Pani słowa, ale również na wspomnienie wspólnej pracy i drogi, która przeszlysmy. Jest Pani bardzo silna kobieta. Prosze o tym pamietac. Ściskam i dziękuję.


G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel psychoterapia depresji

Polecam i zachęcam do sesji z Panią Olą.
Do Pani Oli przyszłam w sumie w najgorszym etapie swojego życia, totalnie załamana, totalnie zniszczona jako kobieta.
Pani Ola pomogła mi się uwolnić z rąk osoby, która się nade mną znęcała psychicznie, która nie pozwalała mi funkcjonować jako kobieta i jako matka.
Na szczęście mam już to wszystko za sobą.
Poza tym Pani Ola pomogła mi w odkryciu mnóstwa zależności przeżyć z dzieciństwa i dzisiejszych reakcji, decyzji co było dla mnie ogromnym szokiem.
Dzisiaj jestem inną osobą.
Nie była to łatwa decyzja, jak piszą inni żałuję tylko, że tak późno.
Bardzo dziękuję Pani Olu.
Małgosia

mgr Aleksandra Gigiel

Dziękuję za te słowa Pani Gosiu. Jestem wdzięczna za to, że mogłyśmy wspólnie przejść przez tą ciężką drogę. Dziękuję za zaufanie. Pozdrawiam serdecznie.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Polecam. Jasne, że tak. To w jakim stanie przywędrowałam do Pani Gigiel będę pamiętała do końca życia. Totalny brak wiary w siebie, okropna przeszłość odbijająca się echem każdego dnia. Było tego sporo. Przyszłam z listą problemów. To ile łez wylałam, zużyłam chusteczek i zapisałam kartek, także zapamiętam do końca życia. Szkoda, że tak późno zdecydowałam się na terapię. Patrząc na to jednak z drugiej strony, to dobrze, że w ogóle przyszedł taki dzień, w którym odważyłam się naprawić swój świat. Widocznie to musiał być TEN moment. Mam nadzieję że wrócę, musiałam przerwać terapię i przyznam, że opłakuję to jak wielką, życiową stratę. Tak to chyba już jest, kiedy spotyka się kogoś takiego jak P. Gigiel. (Odpowiedni człowiek na tym szarym fotelu :) ) Potrafi wysłuchać, zapali lampkę nad tym, nad czym powinno się skupić. To jedna z nielicznych osób w moim życiu, która uświadomiła mi że moja pasja powinna ujrzeć światło dzienne a nie dysk komputera. Przyszłam jako wydmuszka człowieka. Wyszłam jako kobieta. Tak jak określa moja metryka. Wcześniej czułam się jak dziecko, w lustrze widziałam dziecko i to właśnie Ona, "moja terapeutka" nauczyła mnie samoakceptacji, walki o siebie, życia dla siebie a nie z wielką ostrożnością by nie ustać komuś na odcisk i wiecznie być dla innych rodzinnym ratownikiem po którym można deptać i mówić mu jak ma żyć, w co wierzyć. Ważna sprawa! Nauczyła mnie wyrażać emocje i nie brać odpowiedzialności za to co czują inni. Bierzcie życie w garść. Jest tylko jedno. Sama mogę stwierdzić, że zawsze jest szansa na naprawę, dawniej uważałam że juz tak musi być. Przeszłość to przeszłość. Dziś jest DZIŚ. A. Gigiel to nie typ przemądrzałej osoby, która za wszelką cenę przepycha swoje prawdy. Co też było dla mnie ważne? Kończenie spotkania nie odbywało się na chama, tylko w taki sposób że nigdy nie poczułam się jak zawadzający przedmiot. Tam jest na wszystko miejsce i czas. Polecam, dziękuję. Wrócę gdy tylko będę mogła.

mgr Aleksandra Gigiel

Pani Karolino, jestem tak poruszona i wzruszona, że napewno ani Pani ani drogi - podczas której mialam zaszczyt Pani towarzyszyc- nie zapomnę nigdy. Dziekuje bardzo.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel konsultacja psychologiczna

Piszę ten komentarz w momencie, gdy mija ok. rok od zakończenia terapii z Panią Aleksandrą. W tym czasie mogłam m.in. wykorzystać techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach, których nauczyłam się podczas naszych sesji. Moim problemem były lęki, brak umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz nieumiejętność uwolnienia się od nabytych wcześniej, szkodliwych przekonań. Po terapii moje życie stało się spokojniejsze, nastawione na obserwację i bardziej osadzone w tu i teraz. Zyskałam większe zaufanie do siebie. Sesje z Panią Aleksandrą opierały się na życzliwości, zrozumieniu i pełnym wsparciu. Zmotywowały mnie do tego, aby po zakończeniu terapii nadal samodzielnie się rozwijać. Jeszcze raz serdecznie dziękuję! :-) Polecam Panią Aleksandrę i polecam dbanie o zdrowie psychiczne, gdyż jest ono tak samo ważne, jak fizyczne.

mgr Aleksandra Gigiel

Jestem z Pani dumna! Dziękuję najmocniej za te słowa ????


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel

Panią Aleksandrę polecił mi znajomy. Trafiłem na panią Aleksandrę w nieciekawym dla siebie okresie życia, ale była to jedna z lepszych decyzji jakie mogłem podjąć w swoim życiu (jak nie najlepsza dotychczas). Przez okres uczęszczania na terapię otworzyłem oczy na wiele spraw i zrozumiałem parę rzeczy. W czasie terapii czułem się komfortowo i spotkania odbywały się w poczuciu pełnego zaufania. Pani Aleksandra jest miłą, życzliwą i budzącą zaufanie terapeutką, dzięki której wiele rzeczy udało mi się poprawić i nad którymi na pewno dalej będę pracować.

mgr Aleksandra Gigiel

Panie Andrzeju, jak miło. Dziękuję bardzo i cieszę się, że mogłam Panu towarzyszyć. Powodzenia i sukcesów życzę.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel konsultacja psychologiczna

Pani Aleksandra jest stuprocentową profesjonalistką. Trafiłam do gabinetu z mnóstwem wątpliwości i strachem. Rozmowa z Panią Olą to czysta przyjemność. Pomimo mojego stresu, sprawiła, że jej zaufałam. Już jedna wizyta starczyła, aby Pani Ola pokierowała mną i namówiła do sięgnięcia po specjalistyczną pomoc. W tamtym czasie nie byłam gotowa na podjęcie stałej współpracy, ale jeśli kiedykolwiek będę potrzebować psychoterapeuty to na pewno wybór padnie na Panią Olę! Bardzo polecam (:

mgr Aleksandra Gigiel

Dziękuję bardzo za te słowa, wzruszyłam się. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia ☺️


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Aleksandra Gigiel psychoterapia indywidualna

Pani Aleksandra bardzo mi pomogła. Dzięki niej odbudowałem pewność siebie i podniosłem, wcześniej dramatycznie niską, samoocenę. A z pewnością nie byłem łatwym pacjentem

mgr Aleksandra Gigiel

Dziękuję. Trzymam kciuki za Pana.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Tel: 669_884_352 Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym PTTPB (nr 452). Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Sopo...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • depresja
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS Sopot, Psychologia, studia jednolite magisterskie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny, studia podyplomowe z Psychologii klinicznej
 • 4- letnia Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej, Uniwersytet SWPS Sopot
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Miejska Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku
 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

Certyfikaty


Zdjęcia


Profile społecznościowe