Adres

Roosevelta 4/4, Poznań
Centrum Psychoterapii ALTEA

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
61 639.....

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychoterapeutyczna • od 100 zł

Moje doświadczenie

O mnie

Serdecznie zapraszam na konsultacje. Nic Cię nie cieszy, jesteś przygnębiony(a), masz wrażenie, że Twoje życie nie ma sensu? Albo - czegoś się obawias...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 • Freie Universität Berlin
 • Uniwersytet Wrocławski
Zobacz więcej

Zdjęcia


Filmy


Znajomość języków

Niemiecki, Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)


Roosevelta 4/4, Poznań

Dowiedz się więcej

Centrum Psychoterapii ALTEA

Pozostałe usługi

Konsultacja psychologiczna


Roosevelta 4/4, Poznań

Dowiedz się więcej

Centrum Psychoterapii ALTEA


Konsultacja psychoterapeutyczna


Roosevelta 4/4, Poznań

od 100 zł

Centrum Psychoterapii ALTEA

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
1 opinia

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
P
Użytkownik zweryfikowany

W czasie kiedy pan zaczął mi pomagać byłem w ciężkim stanie depresji po śmierci ojca. Ten rok leczenia bardzo mi pomógł i teraz potrafię "chwytać dzień"

mgr Aleksander Kędziorek

Dziękuję Panu, pamiętam. Okoliczności były trudne. Pozdrawiam.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam 15 lat i mam taki problem otóż przez około dwa lata zmagam się z głodzeniem się oraz epizotami objadania. Jest to bardzo uciążliwe psychicznie, ale boję się o tym komukolwiek powiedzieć, ponieważ moje BMI jest w normie. W ciągu ostatniego miesiąca z powodu stresu i problemów objawy się nasiliły ,dlatego schudłam 5kg. Czasem stosuję środki przeczyszczające. Miesiączki występują co 2-3 miesiące. Wiele razy próbowałam z tego wyjść jednak bezskutecznie. Nie jestem pewna czy jest to na tyle poważne aby podpiąć to pod zaburzenia odżywiania. Czy mogłabym prosić o radę? I czy jest możliwe aby wyjść z tego na własną rękę?

  Dzień dobry, zaburzenia odżywiania mają bardzo często podłoże psychologiczne. Nie znam Pani osobiście, trudno jest więc coś więcej powiedzieć, nie znając szerszego kontekstu (czyli Pani sytuacji życiowej, na przykład Pani sytuacji rodzinnej, relacji z rodzicami, rodzeństwem i tym podobne). Często przyczyną zaburzeń odżywiania jest sytuacja rodzinna.
  Jeśli miesiączki występują co 2-3 miesiące, to może to świadczyć o tym, że coś nie tak dzieje się w Pani organizmie - co jest być może skutkiem naprzemiennego głodzenia się i objadania. Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, itp.) są jak uzależnienia, bardzo trudno wyjść z nich samemu, bez odpowiedniego wsparcia. Uważam, że jak najszybciej powinna Pani zgłosić się do psychologa. Ma Pani 15 lat, czyli chodzi Pani do szkoły. W szkole powinien być psycholog. Może od tego zacząć?

  mgr Aleksander Kędziorek

 • Proszę o pomoc w następującej sprawie. Otóż myślę, że jestem zakochana w żonatym mężczyźnie. Chciałam też zaznaczyć na początku, iż aktualnie jestem w związku, jednak w tej chwili jest to związek na odległość jeszcze przez kolejne 2 miesiące. Owego mężczyznę poznałam rok temu przez internet szukając korepetycji z j.hiszpańskiego. Pochodzi on z Chile i jest ponad 10 lat starszy ode mnie. Wiem, że ma żonę i córkę. Mimo to, bardzo mi się podoba, często o nim myślę, czuję silną potrzebę bliskości zarówno emocjonalnej jak i fizycznej z nim. Nigdy nie powiedziałam mu o tym co do niego czuję, jedynie być może coś zasugerowałam zapraszając go do mojego mieszkania, stąd mógł się czegoś domyślać ale tak naprawdę tego nie wiem. Wielokrotnie zastanawiałam się czy i jak powinnam mu o tym powiedzieć. On nigdy ze swojej strony nie okazywał zainteresowania mną, i to bardzo mnie raniło. To uczucie na początku trwało kilka miesięcy podczas gdy miałam z nim zajęcia i teraz ze względu na ponowne spotkanie podczas egzaminów ono wróciło. Zdaję sobie sprawę, z tego że równocześnie krzywdzę mojego partnera i jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale jest to silniejsze ode mnie. Stąd też proszę o pomoc w tym jak sobie z tym poradzić, jak zapomnieć i czy on powinien wiedzieć się o moich uczuciach?

  Opisała Pani w skrócie tę sytuację, ale to jest tylko krótki opis z przedstawieniem bardzo wąskiego kontekstu. Zakładam, że jest to dla Pani trudna sytuacja, dlatego radziłbym wizytę u psychologa/psychoterapeuty, żeby mogła Pani bardziej przyjrzeć się temu, co Panią kieruje. Psycholog czy psychoterapeuta nie powinien Pani w tej sytuacji mówić, co Pani powinna zrobić. Może Panią na przykład w procesie psychoterapii nakierować na to, aby sama Pani znalazła właściwe rozwiązanie.
  Być może to, że wybiera Pani związek na odległość (co Pani ma na myśli, że jest to "związek na odległość jeszcze przez kolejne 2 miesiące") lub żonatego mężczyznę jest związane z pewnym Pani wewnętrznym schematem, aby wybierać mężczyzn trudno dostępnych (odległość fizyczna, bycie żonatym i ojcem, brak zainteresowania wobec Pani), ponieważ boi się Pani pełnej bliskości i zaangażowania w normalnej codzienności? Ale to jest tylko jedna z wielu hipotez oczywiście.
  Myśli Pani, że jest Pani zakochana w żonatym mężczyźnie. Kocha Pani go rzeczywiście, czy jest to zauroczenie oparte w większości na emocjach i fantazjach? Załóżmy, że udałoby się Pani nawiązać z nim relację romantyczną. Jak Pani sobie wyobraża - jak Pani by się czuła wiedząc, że wiąże się Pani z mężczyzną, który ma żonę i córkę? Czy mogłaby Pani zbudować z nim satysfakcjonujący długodystansowy związek bez poczucia winy? Proszę sobie zrobić taką wizualizację.
  Pisała Pani, że jest Pani jest już w związku, na odległość. Czy myśli Pani o partnerze na poważnie? Partner myśli o Pani na poważnie?
  Zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty twarzą w twarz, żeby mogła Pani przepracować swoje uczucia i emocje i wspólnie ze specjalistą zastanowić się, czego Pani rzeczywiście pragnie, potrzebuje i co przyczyni się do Pani rozwoju, a co jest tylko ułudą i iluzją.
  Pozdrawiam serdecznie.

  mgr Aleksander Kędziorek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Serdecznie zapraszam na konsultacje. Nic Cię nie cieszy, jesteś przygnębiony(a), masz wrażenie, że Twoje życie nie ma sensu? Albo - czegoś się obawias...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
 • Freie Universität Berlin
 • Uniwersytet Wrocławski
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychologia kliniczna

Staże

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łobżenicy
 • Świetlica Socjoterapeutyczna Tęcza w Poznaniu
 • Kinder und Jugendgut Via Nova
Zobacz więcej

Certyfikaty


Zdjęcia


Filmy


Znajomość języków

Niemiecki, Angielski