Logo
dr n. med. Adrianna Wilczek

Czeremchowa 7, 53-110 Wrocław

Drodzy Państwo!
Otrzymałam nominację do tegorocznej edycji wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES w kategorii : NEUROLOG ROKU

Bardzo dziękuję i liczę na Wasz Głos !!!

Ważne informacje i terminy
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek, 3 września.
Głosowanie w powiatowym etapie będzie trwać do środy, 16 października do godz. 21:30.
Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału.
Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 21 października i będzie trwać do środy, 30 października do godz. 21:00.
Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 3 września i będzie trwać do środy, 30 października do godz. 21:00.
Zwycięzcy z każdego województwa w każdej kategorii awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym głosowanie będzie trwać od poniedziałku, 4 listopada od godz. 12:00 do czwartku, 14 listopada do godz. 21:00.

Dowiedz się więcej

29/08/2024

Adres

Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej
Czeremchowa 7, Krzyki, Wrocław


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka

NIP

8991774007

Adres firmy

Czeremchowa 7, Wrocław

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja neurologiczna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Kontynuuję tradycję rodzinną i misję, jaką jest zawód lekarza, pełniąc go z wielką pasją i oddaniem od ponad 40 lat. W pracy lekarza absolutnym priorytetem jest dla mnie pacjent. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mu pomóc, zgodnie z obowiązującymi najnowszymi standardami wiedzy medycznej.

Do dzieci i ich rodziców podchodzę z ogromnym szacunkiem, starając się, aby pobyt w moim gabinecie był możliwie przyjemny i pozbawiony stresu, który niestety często towarzyszy rodzicom. Badam dziecko delikatnie, bez gwałtownych działań mogących sprawić mu jakikolwiek ból i wywołać niepokój. Stąd m.in. warunki, jakie przygotowałam w moim gabinecie, obejmują dodatkowe pomieszczenia do przygotowania dzieci (wyposażone w kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jednorazowe podkłady, podgrzewacz do butelek itd.), możliwości swobodnego, niekrępującego miejsca do nakarmienia malucha oraz wyposażone miejsce do zabaw. Urządzenie gabinetu ma stworzyć możliwie domową atmosferę. Standardy sanitarne obejmują obowiązujące wytyczne dla gabinetów lekarskich z małymi dziećmi. Dostępne są środki do dezynfekcji, a gabinet jest również klimatyzowany.

Wykształcenie i dorobek naukowy:
Po ukończeniu studiów medycznych na Akademii Medycznej rozpoczęłam pracę w Oddziale Neuroinfekcji Szpitala im. T. Marciniaka, gdzie uzyskałam specjalizację z zakresu pediatrii z wyróżnieniem. Moim wspaniałym opiekunem i mentorem była Pani dr Romualda Wieligda-Czerepak. Dalszym etapem mojej edukacji było uzyskanie specjalizacji z neurologii dziecięcej podczas wieloletniej pracy w Oddziale Neurologii Dziecięcej, w tym na stanowisku zastępcy ordynatora.

Następnym krokiem w mojej karierze naukowej było uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych, uzyskanego w 2004 roku w Instytucie Psychoneurologii w Warszawie na podstawie pracy pt. "Udary niedokrwienne u dzieci", której promotorem była prof. hab. Anna Członkowska.

Wyrazem mojej pasji, którą stanowi neurologia dziecięca, było i jest uczestnictwo w licznych światowych i europejskich kongresach neurologicznych w dziedzinie neurologii, padaczki, stwardnienia rozsianego, chorób naczyniowych mózgu, w tym w najbardziej prestiżowym kongresie na świecie, jakim jest Amerykańska Akademia Neurologii (15-krotny udział). Wykaz certyfikatów znajduje się w załączeniu. Odbyłam również staż zagraniczny z zakresu neurologii dziecięcej i elektrofizjologii na Klinicznym Uniwersytecie Neurologii Dziecięcej w Luizjanie. Od 1998 roku oferuję porady specjalistyczne z zakresu neurologii dziecięcej w moim gabinecie we Wrocławiu.

Inne formy działalności naukowej:
Wygłaszałam liczne prace naukowe na konferencjach w Polsce, m.in. w Towarzystwie Neurologii Dziecięcej, Instytucie Psychoneurologii w Warszawie oraz na konferencjach PAN, a także na światowych i europejskich kongresach neurologicznych. Jestem autorem artykułów opublikowanych w takich czasopismach jak: Neurologia Dziecięca, Terapia, Neurologica, Monitor Sciences, Revista Neurologica, European Journal of Neurology i innych. Prowadziłam wykłady dla lekarzy na różnych posiedzeniach towarzystw naukowych oraz przewodniczyłam sesji naukowej na Europejskim Kongresie Padaczkowym.

Przez wiele lat pełniłam funkcję recenzenta w dziedzinie udarów niedokrwiennych u dzieci w amerykańskim czasopiśmie naukowym Stroke, Journal of the American Heart Association od 2000 roku, najważniejszej publikacji medycznej dotyczącej udarów na świecie. Zostałam także rekomendowana przez światowej sławy kanadyjskiego profesora neurologii, wielokrotnego doktora honoris causa Vladimira Hachinskiego, współtwórcę obecnych na całym świecie oddziałów interwencji udarowej Unit Stroke, do przyjęcia w poczet członków Amerykańskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej (rekomendacje w dziale certyfikaty). Jestem autorem tłumaczenia rozdziału dotyczącego neurologii w książce "Acute Medicine", która została oddana do druku w 2008 roku.

W gabinecie konsultuję i leczę dzieci z następującymi problemami:
- zaburzenia neurorozwoju niemowląt i małych dzieci
- zaburzenia okołoporodowe, wylewy dokomorowe noworodków, wcześniactwo, uszkodzenia splotów barkowych
- inne problemy neurologiczne u niemowląt (wiotkość, spastyczność)
- nieprawidłowy rozwój mowy
- bóle głowy, migrena
- padaczka i inne zaburzenia napadowe, także psychogenne
- spektrum autyzmu
- mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia ruchowe u dzieci: niedowłady, porażenia kończyn
- choroby naczyniowe mózgu (udary niedokrwienne i krwotoczne, malformacje naczyniowe)
- wady rozwojowe OUN, wady mózgu w przebiegu chorób genetycznie uwarunkowanych, wodogłowie, zespół Dandy-Walkera, Arnolda-Chiariego i inne, zaniki móżdżku, ataksje różnego typu
- upośledzenie umysłowe o różnym podłożu
- nieprawidłowy i zaburzony rozwój mowy, zaburzenia mowy wtórnie uwarunkowane
- zespoły bólowe kręgosłupa u dzieci oraz wady wrodzone tego obszaru
- stwardnienie rozsiane
- choroby nerwowo-mięśniowe (uszkodzenie splotu barkowego, różne neuropatie ruchowe, czuciowo-ruchowe, pozapalne, - - obwodowe porażenie n. twarzowego, miopatie wrodzone i nabyte, rdzeniowy zanik mięśni, miastenia, dystrofie mięśniowe i inne)
- zespoły uogólnionej wiotkości, zaburzenia pozapiramidowe
- uchy mimowolne, w tym tiki
- encefalopatie różnego typu, w tym metaboliczne, w przebiegu różnych schorzeń neurologicznych (np. padaczka, choroby metaboliczne, genetycznie uwarunkowane)
- schorzenia zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego, genetycznie uwarunkowane, w tym metaboliczne
zespoły genetyczne z deficytem neurologicznym
- choroby sieroce
- zaburzenia widzenia oraz nieprawidłowości w zakresie ruchomości gałek ocznych (ptoza), porażenia n. gałkoruchowych
urazy głowy i ich następstwa
- zaburzenia czucia i objawy wegetatywne oraz inne schorzenia neurologiczne

Moje zainteresowania:
Moje pasje obejmują medycynę, zwłaszcza nowoczesne technologie i terapie genetyczne, a także sztukę i architekturę. Uwielbiam literaturę japońską, a odkrywanie piękna natury przynosi mi wielką radość. Wolne chwile spędzam z rodziną oraz dwoma adoptowanymi kotami.
więcej

437 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
Ż
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Konsultacja neurologiczna

Truta nieodpowiednimi lekami przez kilka lat przez nieodpowiednich lekarzy dopiero pod czujnym okiem pani Wilczek wyleczona zostałam z padaczki. Bardzo polecam, super kobieta z niewyobrażalnymi umiejętnościami. Gorąco polecam

M
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Konsultacja neurologiczna

Pani Doktor opiekuje się moim synem Pawłem od lat. Nie jest już tylko lekarzem syna ale naszym wsparciem w każdej merytorycznej sytuacji. Dzięki niej syn został zdiagnozowany. Zawsze służy nam radą i pomocą.
Podczas wizyt, mnie i synowy poświęca dużo czasu i maksymalną ilość swojego zainteresowania. Co jest wyjątkowe, Pani Doktor swoich pacjentów pamięta i poznaje nas bez patrzenia w dokumenty. Za każdym przypadkiem widzi człowieka, a nie tylko jednostkę chorobową.
Polecam z czystym sumieniem.

T
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Konsultacja neurologiczna

Do wizyty z synkiem z umiarkowanym niedotlenieniem mózgu zachęciły nas liczne pozytywne opinie, z którymi zgadzam się w 100%.
Pani dr jest bardzo profesjonalnym, pełnym empatii lekarzem, z ogromną wiedzą i wspaniałym podejściem do dzieci. Ocenę tę potwierdzają liczne opinie różnych profesorów -autorytetów medycznych publikowane na stronie www Pani doktor.
Po wnikliwym wywiadzie Pani doktor przystąpiła do bardzo szczegółowego badania małego pacjenta, po czym zleciła potrzebne badania i udzieliła konkretnych i zrozumiałych odpowiedzi na wszystkie zadawane przez nas pytania. Omówiła też jak dziecko nosić, układać i nie popełniać przy tym błędów, omówiła też ćwiczenia, które możemy wykonywać z dzieckiem w domu. Przy pełnym profesjonalizmie – Pani doktor jest wrażliwa i empatyczna - poświęciła dużo czasu na kontakt z dzieckiem i nami rodzicami. Dawno nie spotkaliśmy się ze specjalistą o tak dużym zaangażowaniu ! Widać, że kocha swój zawód, bardzo lubi maluchy i rozumie obawy rodziców.

E
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Konsultacja neurologiczna

Polecam z całego serca!
Pani Doktor Adrianna Wilczek to prawdziwy specjalista w swoim fachu. Dokładnie przeanalizowała objawy,cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania i szczegółowo wyjaśniła plan leczenia.Pani Doktor jest nie tylko kompetentna, ale również bardzo empatyczna i życzliwa.
Dzięki trafnie dobranej terapii stan dziecka znacznie się poprawił. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i z całą pewnością będę polecać Panią Doktor innym osobom.
Dodatkowy atut to przyjazna atmosfera w gabinecie:)

A
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Byliśmy u Pani doktor na wizycie 8.01.2024. Pani doktor przebadała mojego synka na różne sposoby to muszę przyznać. Ale niestety to z czym przyszliśmy to był dla Pani doktor najmniejszy problem, mój synek miał od pewnego czasu zwężoną szparę powiekową + mniejsza źrenice po lewej stronie oraz asymetrię ciała również na ta stronę. Usłyszałam że wszyscy mamy asymetrię oczu i mimo moich zapewnień że jest tak od jakiegoś czasu i synek urodził się z równymi oczkami Pani doktor nie chciała słuchać. Niestety mniejsza szpara powiekowa + mniejsza źrenica jest wynikiem zespołu Hornera przez nowotwór węzłów chłonnych o czym dowiedzieliśmy się na oddziale onkologii. Apeluje więc o uważne słuchanie rodzica i zlecanie badań, zdaje sobie sprawę że nie zawsze udaje się postawić trafna diagnozę jednak najbardziej przykro mi że moje argumenty były bagatelizowane i potraktowane lekceważąco być może u mojego teraz 7 miesięcznego synka udałoby się wcześniej wykryć nowotwór.

dr n. med. Adrianna Wilczek


Szanowna Pani
W związku z opinią dotyczącą badania dziecka w gabinecie neurologii dziecięcej w dniu 8.01.24 zmuszona jestem zamieścić sprostowanie.
Badaniem neurologicznym -wizyta jednorazowa- u 4 –miesięcznego niemowlęcia stwierdziłam asymetrię szpar powiekowych i niewielką asymetrię ułożeniową ciała.
Badanie poprzedzone było dokładnym wywiadem .
Dokonałam również szczegółowej analizy dokumentacji fotograficznej dziecka zawartej w komórce rodziców ,o którą poprosiłam.
Na wizytę matka dostarczyła aktualne specjalistyczne badanie okulistyczne oraz badanie usg głowy.
Konsultujący specjalista okulista (posiadam kopię pelnego badania )poza asymetrią szpar powiekowych nie stwierdził innych odchyleń od normy.
Nie stwierdził również objawów zespołu Hornera.
Badaniem neurologicznym w dniu wizyty nie miałam podstaw do rozpoznania zespołu Hornera (składa się 3 objawów w tym niezbędnej do rozpoznania zespołu asymetrii żrenic ) , ani żadnych podstaw do podejrzenia procesu nowotworowego w obszarze węzłów chłonnych szyi.
Zaleciłam kontrolę neurologiczną za 4 tyg, na którą rodzice się nie zgłosili.
Rozumiem ból r i rozpacz Rodziców po otrzymaniu takiej poważnej diagnozy.
Nie kryję jednak zaskoczenia,co do treści tej opinii.
Życzę rodzicom i synkowi szybkiego powrotu do zdrowia.
Dr n.med,specjalista neurologii dziecięcej Adrianna Wilczek

P
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Inny

Panią DOKTOR serdecznie polecam. Bardzo dobre, profesjonalne podejście do dziecka i do rodzicow. Rzetelność i fachowa postawa do wykonywanej pracy. Potężna wiedza i doświadczenie!
Pani doktor jest dociekliwa, potrafi wytłumaczyć wątpliwości, odpowiada na wszystkie pytania, poświęca czas pacjentowi i rodzicom, co jest ważne.
Miła atmosfera w gabinecie, Pani Doktor od samego przekroczenia progu, obserwuje zachowanie dziecka jak i rodzicow. Z sercem podchodzi do dzieci i tematu. Drodzy rodzice u Pani doktor znajdziecie pomoc i wsparcie.

K
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Inny

Pani Doktor jest bardzo rzeczowa, konkretna i zawsze przygotowana do wizyty z wyprzedzeniem. Trafiłam do Pani Doktor z polecenia, odwiedzajac wcześniej kilkunastu innych lekarzy. Byłam załamana ich brakiem empatii i komunikacji. Pani Doktor Wilczek ma złote serce do dzieci, jest wsparciem dla rodzica i posiada ogromna wiedzę. Do tego każda wizyta odbywa się bez opóźnienia. Z całego serca polecam.

S
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Inny

Polecam Panią Doktor z czystym sumieniem, wizyta w cudownej atmosferze, badanie wnikliwe pani doktor nie skupia się tylko na jednym problemie patrzy wieloetapowo, ogromna wiedza i doswiadczenie równa się celna diagnoza i fachowa pomoc.
Jedna wizyta a tak wiele może zmienić w życiu.
Bardzo Dziękuję p.Doktor

P
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Inny

Specjalista z ogromnym dorobkiem zawodowym oraz doświadczeniem. Najwyższej klasy Specjalista, pomijam fakt że jest bardzo miłą i ciepła osobą. Badanie córki przebiegło bardzo dokladnie i sumiennie, bardzo drobiazgowy wywiad, wiele pytań "nie gdyba " wręcz przeciwnie drąży temat dopytuje i kieruje na inne badania. Podejście do dziecka i rodzica na szóstkę. Przedewszystkim nie ocenia rodzica, bardziej wskazuje możliwe rozwiązania do wyboru bo dla niej TO DZIECKO jest najważniejsze i jego dobro.Diagnoza trafiona poraz drugi polecam serdecznie Panią Dr

G
Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej Inny

Niestety nie polecam Pani Doktor. Wybraliśmy się do niej, bo po opiniach sądziliśmy, że pomoże naszemu dziecku. Straciliśmy ogrom czasu, który dla dziecka ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o szybką diagnozę i fachową pomoc. Pani Doktor po przyjściu do niej z dzieckiem, obejrzała go już na wejściu z góry na dół jak ,,konia na wybiegu". W związku z czym już na samym wejściu nie wzbudziła mojej aprobaty. Przyszliśmy do niej z dzieckiem z podejrzeniem padaczki. Pani ten problem niestety olała, skupiając się na innych rzeczach, które w tym momencie były najmniej ważne. W związku z powyższym nie udzieliła mojemu dziecku odpowiedniej pomocy, przez co Stan dziecka się pogarsza, i jest to bardzo niepokojące, a ja muszę znów szukać dobrego neurologa, który pomoże mojemu dziecku, tak, jak to powinno być zrobione już wcześniej. Pani Doktor zamiast przechwalać się umiejętności, powinna się skupić na tym, z czym do niej przychodzi rodzic z chorym dzieckiem.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania