Dr n. med. Zbigniew Małachowski - specjalista chorób kobiecych i położnictwa II-ego stopnia. Przez 31 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Wojewódzk... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Usługi

Cytologia 50 zł
Kriochirurgiczne leczenie zmian chorobowych szyjki macicy (nadżerki) 400 - 700 zł
Operacje korekcyjne obniżenia przedniej ściany pochwy 3 000 zł
Operacje korekcyjne tylnej ściany pochwy, mięśni dna miednicy oraz krocza 4 000 zł
Usuwanie ropni 600 - 1 000 zł
Konsultacje ginekologiczne + cytologia + kolposkopia 150 zł
Pogłębiona diagnostyka w nieprawidłowej cytologii 400 zł
Krochirurgia 400 - 700 zł
Pogłębiona diagnostyka wczesnego wykrywania stanów przedrakowych i raka szyjki macicy 300 - 500 zł

Informacje o lekarzu

O mnie

Dr n. med. Zbigniew Małachowski - specjalista chorób kobiecych i położnictwa II-ego stopnia. Przez 31 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego we Wrocławiu.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych. Dwuletnia współpraca z Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu zaowocowała skonstruowaniem pierwszego w Polsce aparatu służącego do niszczenia tkanek przez ich zamrażanie (kriochirurgia). Na bazie którego powstał nowoczesny aparat KS-2, którego producentem jest Kriosystem z Wrocławia. Dr n. med. Zbigniew Małachowski jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę kriochirurgii w leczeniu zmian chorobowych szyjki macicy, pochwy i sromu.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Choroby

 • endometrioza
 • mięśniaki macicy
 • menopauza
 • zmiany chorobowe szyjki macicy (nadżerki)
 • ropnie i torbiele gruczołu Bartholina
 • torbiele jajników
 • zmiany chorobowe pochwy i sromu
 • wypadanie narządów płciowych
 • zaburzenia hormonalne
więcej

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz, miły i radosny człowiek, z powodzeniem wyleczył moją nadżerkę. Warto dodać, że jest bardzo delikatny w wykonywaniu badań, podczas wizyty panuje miła atmosfera. Polecam!

 • bardzo dobry

  Doktor Małachowski jest wspaniałym, kompetentnym lekarzem, znającym się na swojej pracy. Wykonany przez niego zabieg usunięcia nadżerki zakończył się sukcesem. W razie nagłego przypadku (zapalenie po kuracji antybiotykowej) mogłam się szybko do niego dostać i uzyskać fachową pomoc. Jestem mu naprawdę wdzięczna za wszystko, co zrobił dla mojego zdrowia.

 • bardzo dobry

  To moja kolejna wizyta u doktora i jak zawsze fachowo, profesjonalnie i z całym sercem dla pacjenta! Rok temu miałam zabieg wymrażania nadżerki, a po ostatniej wizycie ani śladu po niej!Polecam poszukującym profesjonalnego lekarza!

 • bardzo dobry

  Witam miła atmosfera w gabinecie,przyjemnie i serdeczne przyjęcie,dr.Małachowski to bardzo kompetentny i doświadczony ginekolog.Trafnie postawił u mnie diagnozę ,dobrał odpowiednie leki i bardzo fachowo i delikatnie wykonał zabieg kriochirurgiczny.Efekty leczenia pobiły oczekiwania Pana doktora i moje ,wszystko bardzo dobrze się zagoiło.Pan doktor cierpliwie i rzeczowo odpowiedział na dręczące mnie pytania i wszystko dokładnie mi wytłumaczył . Na koniec leczenia podbudował mnie stwierdzeniem że,, gojeniem przebiłam młodsze koleżanki ".Było to bardzo miłe.Cieszę się że trafiłam na takiego znakomitego specjalistę ginekologa i super świetnego i mądrego człowieka.Dziękuję DOKTORZE.

 • bardzo dobry

  Chciałam bardzo serdecznie podziękować Doktorowi Zbigniewowi Małachowskiemu za operację miejsca intymnego. Dzięki niemu znów mogę cieszyć się życiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Po długim, trwającym 12 godzin porodzie ( siłami natury), okazało się, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Dowiedziałam się, że przednia i tylnia ściana pochwy obniżyła się, wraz z macicą, naciskając na pęcherz moczowy, w skutek czego miałam częstomocz. Nie mogłam wyjść nawet na dłuższy spacer, bo ciągle dokuczał mi pęcherz. A do tego szyjka macicy wydłużyła się trzykrotnie i wystawała na zewnątrz. Na domiar złego miałam również problem z wypróżnieniem się. Jedynym wyjściem z tej sytuacji była operacja. Umówiłam się na wizytę do Doktora Zbigniewa, ten dokładnie mnie zbadał, sporządził rysunek i powiedział, że to wszystko da się zoperować w ciągu jednego zabiegu. Konkretnie i rzeczowo wytłumaczył, na czym operacja będzie polegała. Ósmego października mnie zoperował. Miałam operację korekcyjną tylnej ściany pochwy, mięśni dna miednicy i krocza oraz korekcję wysiłkowego nietrzymania moczu. Operacja jest pełnym sukcesem. Szybko doszłam do siebie. Pęcherz moczowy funkcjonuje wzorcowo, po uchyłku odbytu nie ma ani śladu, wypróżniam się prawidłowo. Szyjka macicy została przycięta do prawidłowego rozmiaru. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na plastykę pochwy. Moje miejsce intymne wygląda teraz jakbym w ogóle nie rodziła dziecka siłami natury, tak jak przed zajściem w ciąże. Po operacji Doktor czuwa nad pacjentem. Sam dzwonił do mnie i pytał jak się czuje, czy wszystko jest w porządku. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można było do niego zadzwonić. Podczas wizyty kontrolnej po operacji Doktor Zbigniew przeprowadził badanie bardzo precyzyjnie, sprawdzał miejsce, obok miejsca, tak więc czułam, że powierzyłam odbudowe mojego zdrowia w bardzo dobre ręce. Przepisał mi plastry, dzięki którym nie będzie nawet widać blizny po operacji. Doktor Małachowski jest osobą z klasą, wykonywany zawód jest jego pasją i powołaniem. Takich lekarzy można szukać ze świecą w dzisiejszych czasach. Anna F. Prosiłem szanownego moderatora o zmianę tytułu tego wpisu (z mariusz na Anna) ale widzę że jest to zbyt trudne. Czyli jak ktoś nie ma konta na facebooku to nie może dodać opini.

 • bardzo dobry

  Dr Małachowski udzielił mi konsultacji w sprawie mojej nadżerki.Uzyskałam rzeczową, bardzo jasną informację na temat jak ją leczyć, jakie mogą wystąpić powikłania przy niewyleczonej- nawet małej nadżerce.Cierpliwie wyjaśnił budzące wątpliwości zagadnienia. Najważniejsze, że w trakcie konsultacji czułam, że Dr chce odpowiedzieć na wszystkie pytania, bez obawy, że nawet gdybym się nie zdecydowała na jej leczenie nie zajmuje niepotrzebnie jego czasu. To świadczy, że czas jaki poświęca swoim pacjentom jest w pełni efektywnie wykorzystany. Poza tym Dr wybadał u mnie zmiany, których nie zauważyli poprzedni ginekolodzy lub których nie chcieli zauważyć, aby nie tracić czasu na wyjaśnienia podczas 5 -10 badania. Zdecydowanie POLECAM dr Małachowskiego jako Ginekologa, to lekarz z powołania, absolutny profesjonalista w swojej dziedzinie. POLECAM x 1000 !!

 • dobry

  Doktor poświęca Pacjentce bardzo dużo czasu - tyle ile jest potrzebne.Wysłucha wszystkich wątpliwości, odpowie na pytania. Wyleczył mi nadżerkę (bez żadnych komplikacji). Jednak od kilku miesięcy chodzę do niego, bo staram się o drugie dziecko (wcześniej poroniłam). Doktor zawraca uwagę na wyniki wszystkich badań, proponuje mało inwazyjne rozwiązania. Mam problem z prolaktyną i progesteronem co najprawdopodobniej może powodować problemy z płodnością i nieutrzymywaniem ciąży. Póki co leczę się tylko castagnusem (Doktor daleki jest od podawania hormonów (co może wydłużać (a może i nie) starania się o dziecko)… Bardzo dobry lekarz, kompetentny, solidny, miły.

 • bardzo dobry

  Pan Doktor wykonał u mnie operację korekcyjną tylnej ściany pochwy,mięśni dna miednicy i krocza.Rezultat jest wspaniały.Mogę z całym przekonaniem pana Doktora polecić.Miły,symatyczny i cudowny człowiek.Konkretny specjalista.Potrafi fachowo i dokładnie wszystko wyjaśnić i ma czas dla pacjenta nawet po godzinach.Jestem stokrotnie wdzięczna za wszystko co pan Doktor dla mnie zrobił.Pozdrawiam serdecznie.Dorota M

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz, a jest takich mało w dzisiejszych czasach, szarmancki, miły, uprzejmy znający się na swoim fachu, bardzo mi pomógł, pozdrowienia z Kołobrzegu dla Pana Doktora.

 • bardzo dobry

  Polecam Pana Doktora. Przede wszystkim bardzo dobry lekarz, troskliwie zajmujący się Pacjentką, wyjątkowo kulturalny i uprzejmy. Ani śladu zniecierpliwienia czy zmęczenia pytaniami. Pan Doktor przed zabiegiem (mrożenie nadżerki) wszystko wytłumaczył i przygotował na ewentualne nieprzyjemności. Przez wszystkie wizyty czułam się bardzo dobrze. Zawsze uśmiechnięta wychodziłam z gabinetu.

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Znasz już opinie o tym lekarzu?

Umów wizytę