dr n. med.

Wojciech Merk

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra

9 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
12 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą psychiatrą. Ukończyłem Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od blisko 10 lat jestem zawodowo związany z Kliniką Psychiatrii i Psychoterapii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Andromed Gabinety Lekarskie w Katowicach

  Dąbrowskiego 19
  40-032 Katowice, śląskie

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych

  Usługi

  Konsultacja pierwszorazowa - diagnostyczna od 150 zł
  Konsultacja kontrolna od 100 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w KatowicachUsługa: konsultacja pierwszorazowa - diagnostyczna

  Bardzo pozygywny Pan doktor. Wszystko spokojnie i przy ogólnym zrozumieniu. Poczucie humoru i dystans do całej sytuacji również na duży plus.

  Wojciech Merk2018-09-16

  Dziękuję serdecznie za opinię :) Pozdrawiam

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w KatowicachUsługa: konsultacja

  Pan doktor dokładnie wschłuchuje się w przedstawiany problem, zadaje precyzyjne, trafne pytania. Wykazuje się dużą empatią wobec pacjenta, taktem oraz wysoką kulturą osobistą - co również w relacji pacjent - lekarz jest ważne. Wizyty przebiegają w bardzo sympatycznej atmosferze.
  Jedno pytanie zadane przez Doktora, bardzo mną wstrząsnęło i obudziło z letargu w którym tkwiłam od pewnego czasu. Dziękuję

  Wojciech Merk2018-08-23

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam serdecznie :)

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: interwencja kryzysowa

  Lekarz wybrał odpowiednie leki, które przyniosły mi ulgę, na to liczyłem. Miły i kompetentny. Mógłbym napisać, że lekarz to lekarz z powołania, prawdopodobnie najlepszy, na jakiego w życiu trafiłem.

  Wojciech Merk2018-08-20

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam serdecznie.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w KatowicachUsługa: depresja

  Lekarz któremu nie bałam się wszystkiego. Miły uprzejmy znakomicie dobrał leki.Zostałam cierpliwie wysłuchana i Czuję że dobrze zrozumiał mój problem.

  Wojciech Merk2018-06-26

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam serdecznie.

 • N
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w KatowicachUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Pan doktor bardzo sympatyczny, ale i konkretny. Oprócz profesjonalnego podejścia otrzymałam również zwykłą ludzką empatię i opiekuńczość. Podczas 2 wizyt czułam, że moje problemy są ważne oraz otrzymałam dopasowane do mnie wsparcie farmaceutyczne.

  Wojciech Merk2018-03-15

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam serdecznie.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w KatowicachUsługa: konsultacja pierwszorazowa - diagnostyczna

  Byłem u Pana doktora po raz pierwszy, a jego wybór był iście przypadkowy, bo zależało mi na czasie. Wizyta - rozmowa przebiegła w dobrym klimacie, fachowo i rzeczowo, co pozwoliło na skuteczne zdiagnozowania mojego problemu. Na chwile obecną leczę się farmakologicznie; ciężko mi na tym etapie stwierdzić czy skutecznie bo za mało czasu upłynęło, ale wierzę że teraz z każdym dniem będzie tylko lepiej. Pozdrawiam MK

  Wojciech Merk2018-03-01

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam.

 • A

  Leczyłam się u P. Doktora w przychodni przyszpitalnej i bardzo dobrze to wspominam. Jest to jeden z niewielu lekarzy przed którymi nie bałam się powiedzieć jak naprawdę się czuję. Miły,uprzejmy z empatią - taki powinien być każdy lekarz.

  Wojciech Merk2018-02-05

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam.

 • H
  Lokalizacja: Andromed Gabinety Lekarskie w Katowicach

  Z powodu "braku uśmiechu" oraz lęku szukalam pomocy i trafiłam do Pana Doktora, przypadkowy wybór okazał się być bardzo dobrą decyzją. W trakcie wizyty Pan Doktor dużo uwagi poświęca na wnikliwe i szczegółowe rozpoznanie problemu, przy tym jest bardzo sympatyczny, analizuje wypowiedzi pacjenta, nie daje odczuć dystansu między lekarzem a pacjentem, co często nas spotyka, a uśmiech Pana Doktora w trakcie rozmowy jest bezcenny, lepszy niż farmakoterapia. Widać ogromną pasję i zaangażowanie Pana Doktora w tym co robi dla pacjenta, zrozumienie i ogromną chęć pomocy człowiekowi, który ma problemy, jest porostu wybitnym specjalistą, otwartym na ludzkie słabości i niedyspozycję życiową.Widzę u siebie pozytywne zmiany, jeszcze długa droga nim zaswieci mi słonko, jestem pod opieką najlepszego specjalisty.
  Halinka

  Wojciech Merk2018-01-30

  Bardzo dziękuję za opinię, pozdrawiam.

 • D

  Lekarz z dużą wiedzą i z ludzkim podejściem do pacjenta. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, że pamiętał mnie z mojego wcześniejszego pobytu w szpitalu, w którym również pracuje.

  Wojciech Merk2018-01-21

  Dziękuje za opinię, pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą psychiatrą. Ukończyłem Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od blisko 10 lat jestem zawodowo związany z Kliniką Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach, gdzie uzyskałem specjalizację w dziedzinie psychiatrii oraz stopień doktora nauk medycznych.

  Obecnie pracuję naukowo w Katedrze i Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM, gdzie m.in. prowadzę zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego oraz jako zastępca ordynatora Oddziału Psychiatrii i Psychoterapii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. L. Gieca w Katowicach – Ochojcu.

  Ukończyłem dwuletnie studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Posiadaną wiedzę z zakresu psychoterapii wykorzystuję głównie w procesie diagnostyki swoich pacjentów, uzyskując tym samym pełniejszy obraz zgłaszanych przez nich problemów.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno pomoc niesioną pacjentom w ramach całodobowego Oddziału Psychiatrii i Psychoterapii, jak wieloletnią praktykę ambulatoryjną w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Uzależnień.

  Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w spotkaniach naukowych (DGPPN Kongress Berlin, ECNP), gdzie prezentuję również wyniki prac własnych.

  Drogę do uzyskania prawidłowej diagnozy i włączenia adekwatnego leczenia opieram głównie na podejściu biologicznym (wykorzystującym wiedzę o zaburzeniach funkcji mózgu i możliwościach leczenia farmakologicznego), poszerzając dodatkowo wiedzę o elementy psychoterapii. Kierując się dobrem pacjenta wynikiem konsultacji psychiatrycznej może być zalecenie kontaktu z psychoterapeutą.

  Pierwszą wizytę przeznaczam na poznanie zgłaszanych trudności życiowych lub dolegliwości pacjenta, ustalenie wstępnej diagnozy oraz planu optymalnego leczenia. W związku z powyższym uprzejmie proszę o zabranie ze sobą wyników dotychczasowych badań (laboratoryjnych, obrazowych), czy innej, w Państwa ocenie niezbędnej dokumentacji medycznej.

  Przyjmuję jedynie osoby dorosłe.
  Konsultuję również w języku niemieckim i angielskim.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Edukacja

 • ECNP School of Neuropsychopharmacology, Oxford, Wielka Brytania

Publikacje

 • „Łączne stosowanie zabiegów EW i leków psychotropowych.” Merk W, Kucia K. Psychiatr.Pol.2015; T.49, nr 6, s.1241-1253
 • „Pojęcie zdrowia psychicznego i seksualnego.” Kowalczyk R, Merk W, Krystyan T, Lew-Starowicz Z. W: LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne. / Red.nauk.: R. Kowalczyk, R. J. Tritt, Z. Lew-Starowicz Warszawa : Wydaw. Lekarskie PZWL, 2016
 • “Associated study of the excitatory amino acid transporter EAAT2 and glycine transporter GlyT1 gene polymorphism with schizophrenia in the Polish population.” Merk W, Kucia K, Kowalczyk M, Kowalski J. WPA 17th World Congress of Psychiatry, Berlin

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Zespołowa I stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe (Katowice, 2016)

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski

Certyfikaty

 • Wojciech Merk, psychiatra w mieście Katowice - Certyfikaty
 • Wojciech Merk, psychiatra - Certyfikaty