Adres

Al.Niepodległości 92/98 m 43, Mokotów, Warszawa
Gabinet Psychoterapeutyczny (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka
22 273.....

Psychoterapia partnerska (180 zł)

Psychoterapia indywidualna (140 zł)

Skype (120 zł) + 1 więcej

Zwykła wizyta (140 zł)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem , absolwentką |Uniwersytetu Warszawskiego . Dyplom psychoterapeuty i uprawnienia do wykonywan...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • trauma
 • nerwica
 • zaburzenia psychiczne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski Wydział Stosowanych Nauk Społecznych
 • Szkoła Psychoterapii w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Chodzę do Pani Teresy od kilku miesięcy. Bardzo pomaga mi uporządkować życie małżeńskie, własne problemy, rozumieć mechanizmy moich i męża dziań. Niektóre wizyty były oj otwierające oczy. Czuję, że mam wsparcie, ktoś wskazuje mi kierunek i daje konkretne rady jak pracować nad niektórymi kwestiami. Jestem bardzo zadowolona.

mgr Teresa Raczkowska

Dziękuję. Cieszę się że jestem dla Pani pomocna.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Niestety totalne rozczarowanie. Chaos i zero ciągłości między spotkaniami, pani niczego nie notowała ale i niewiele pamiętała o czym wnioskuję z niektórych pytań. Nawet jeśli "dobrze się rozmawiało" to zawsze zamykało się to na 1 spotkaniu. Na kolejnym miałam często wrażenie jakbym znów była na pierwszym spotkaniu i to chyba było najgorsze. Dodatkowo wciąż słyszałam że nad tym albo nad tamtym można pracować jednak przez kilka tygodni właściwie nic takiego się nie zaczęło. Wybrałam wizytę u tej pani bo sądziłam, że opisane doświadczenie, szkolenia, ceryfikaty oznaczają że potrafi dotrzeć do osób z problemami z mówieniem o uczuciach i że prowadzi terapię to znaczy naprawdę nią kieruje choćby poprzez odpowiednie pytania, cokolwiek itp. Ja zreszta mówiłam otwarcie o problemach, przeszłości, oczekiwaniach. Raz na zdarzyło m sie źle czuć i "nie przynieść tematu" i wtedy usłyszałam, że tak to pani terapeuta nie jest w stanie pracować... nie było to pierwsze ale kilkunaste spotkanie więc "materiału" opowiedzianego było już sporo. Co z tego, że pani jest miła i sympatyczna - większość ludzi jest, zwłaszcza usługodawców. Mnie podcięła skrzydała i osłabiła wiarę w sens terapii. A moja ocena uwzględnia to czego można by się spodziewać po terapeucie na podstawie opisu versus rzeczywistość.

mgr Teresa Raczkowska

Szanowna Pani
Przykro mi że nie ujawniła Pani swojej frustracji w relacji ze mną w gabinecie. Mogłybyśmy wtedy w konkretnej sytuacji zobaczyć Pani oczekiwania i rozczarowania które przyczyniają się do powtarzania schematu zrywania relacji .
Jako terapeuta nie jestem ekspertem od zadań , podążam za wewnętrznym doświadczeniem osoby , które bezustannie się zmienia a nie tylko za ciągłością w opowiadaniu wydarzeń albo w jakimś naukowo określonym kierunku.
Zawsze pytam co ważnego było dla klienta na ostatniej sesji ale pani sama nie nawiązywała , więc skupiałyśmy się na „tu i teraz”. Do tematu można podchodzić z różnych stron, nie koniecznie zawsze z tego samego miejsca. Chaos bywa oznaką lęku przed uczuciami które są czasem zaskakujące lub niechciane.
Pokazywałam że możemy pracować nad Pani trudnościami z wyrażaniem uczuć wtedy gdy dopuści mnie Pani do swoich trudności. Warunkiem skutecznego procesu terapeutycznego jest współpraca klienta z terapeutą. To znaczy że potrzebne są też aktywne próby poszukiwania i rozumienia siebie przez klienta. Kierowałam Pani uwagę na badanie swoich trudności w odsłonięciu swoich uczuć , znaczeń i sposobów przeżywania sytuacji. Nie wystarczy tylko wiedza terapeuty. „Materiałem” i tematem są doświadczane stany, wrażenia i uczucia osoby a nie sama ilość zreferowanych wydarzeń z życia.
Notuję po sesji, w trakcie słucham i nawiązuję kontakt.
Jeśli widziała Pani we mnie głównie usługodawcę a nie człowieka to może to też utrudniało Pani ujawnianie swoich odczuć i wrażeń. Odnosiłam się do Pani z sympatią bo chciałam nawiązać bezpieczną , empatyczną relację a nie dlatego że jestem przedstawicielem jakiejś „większości usługodawców”.
Szkoda że przez pryzmat jednej próby przekreśla Pani swoje szanse i dewaluuje w ogóle sens terapii.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

W
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Miałam szczęście w kryzysowej dla mnie sytuacji trafić na panią Teresę. Zawróciła mnie z przepaści, nad którą stałam od długiego czasu, co niezwykle wyczerpywało mnie psychicznie i fizycznie. Cotygodniowe spotkania sprawiły, że tydzień po tygodniu, krok po kroku odkrywałam schematy, które stosowałam w swoim życiu, a które przynosiły mi znacznie więcej szkód niż pożytku. Wgląd w siebie daje efekty – zaczynam żyć w taki sposób, że coraz częściej odczuwam komfort emocjonalny, a przed terapią było to nieosiągalne. Odnajduję prawdziwą siebie. Pani Tereso – dziękuję za pełen profesjonalizm, zaangażowanie, umiejętności, poczucie bezpieczeństwa, nadzieję, za towarzyszenie mi w trudnej drodze odkrywania i budowania siebie. Zaczynam żyć pełnią życia!

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

B
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Pani Teresa jest doskonałym terapeutą, z dużym wyczuciem podchodzi do wszystkich problemów, dzięki czemu łatwiej jest się z nimi oswoić i samemu poszukiwać rozwiązań. Podczas sesji można się poczuć bezpiecznie, ma się wrażenie pełnej akceptacji ze strony pani psycholog. Każda minuta spotkania jest bardzo cenna i każda sesja naprawdę pomaga radzić sobie w życiu. Serdecznie polecam panią Teresę Raczkowską jako świetnego psychoterapeutę z wielkim doświadczeniem, a w dodatku przesympatyczną osobę z poczuciem humoru. Jestem Jej ogromnie wdzięczna za pomoc w poszukiwaniu mojego prawdziwego ja.

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję . Pozdrawiam serdecznie

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Serdecznie polecam terapię u Pani Teresy Raczkowskiej. Ma dar przenikliwej obserwacji, umiejętnie prowadzi pacjenta i otwiera oczy na skuteczne rozwiązania. Ma ciepły, nieoceniający styl prowadzenia rozmowy. Po każdej wizycie mam poczucie, że posuwam się do przodu, w dobrym kierunku. Obserwuję pozytywne postępy i wiem, że trafiłam (po wielu próbach) na specjalistę i jestem w dobrych rękach.

mgr Teresa Raczkowska

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

I
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Szczerze polecam panią Teresę. Po każdej wizycie czuję, że mam głębszą świadomość swoich uczuć i potrzeb. Pani Teresa wykazuje dużą wrażliwość i zrozumienie wobec problemów drugiego człowieka. Spostrzeżenia Pani Teresy są dla mnie niezwykle cenne.

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję Pani Ilono,miło słyszeć że jest Pani zadowolona. Życzę dalszej owocnej pracy .Do zobaczenia

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Y
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Pani Teresa jest osobą ciepłą, nie narzucającą swojej wizji spotkań, cierpliwie wsłuchaną i nieoceniającą. Pozwala usłyszeć swój własny głos. Mogę z przekonaniem polecić panią Teresę jak terapeutę.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

E
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Na terapię do pani Teresy chodzę od około roku i jestem bardzo zadowolona. Pani Teresa jest ciepłą i empatyczną osobą, która uważnie słucha pacjenta i buduje swobodną atmosferę w czasie wizyty. Czuję zrozumienie dla moich trudności, a przy tym otrzymuję cenne komentarze i wskazówki. Na terapii mogę mówić zarówno o tym, co było w przeszłości, ale także o sytuacjach bieżących - w zależności od tego, co jest aktualnie dla mnie ważne. Dzięki pomocy i wsparciu pani Teresy lepiej rozumiem swoje problemy, obserwuję swoje życie z innej perspektywy i łatwiej komunikuję się z bliskimi. Czuję, że jestem w dobrych rękach i drobnymi krokami odzyskuje spokój i siłę. Dziękuję!

mgr Teresa Raczkowska

Pani Ewo ja też bardzo dziękuję . Cieszy mnie że moje towarzyszenie Pani jest pomocne. Nie ma nic lepszego niż zadowolony drugi człowiek.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Z całego serca polecam spotkania psychoterapeutyczne z Panią Teresa. Jest bardzo ciepłym i pogodnym człowiekiem,a przede wszystkim specjalista na swoim miejscu. Rzetelna i zawsze skoncentrowana na pacjencie, pomogła mi "wydorośleć", umocniła w wyrażaniu swojego zdania i myśleniu nie tylko o innych ale wreszcie o sobie. Bardzo dziękuje Pani Tereso za "odkrycie" siebie.

mgr Teresa Raczkowska

Pani Kasiu bardzo dziękuję . Trzymam kciuki za wszystkie owoce które chcą się narodzić .Pozdrawiam .

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu psychoterapia

Pracuję z panią Teresą od blisko dwóch lat. Trafiłam do niej zachęcona opiniami na portalu. Borykam się z nawracającą depresją, zaburzeniami lękowo-nerwicowymi i bardzo niską samooceną od 15 lat. Do tej pory moje przeżycia z terapeutami były pozytywne, ale bardzo krótkotrwałe. Dopiero u pani Teresy udało mi się zacząć naprawdę przepracowywać problemy i dążyć do samorozwoju. Pani Teresa stosuje różne techniki terapii, dzięki czemu są zawsze dopasowane do aktualnie przerabianego problemu. Mimo że czuję, że jeszcze trochę moja terapia musi potrwać, cieszę się, że trafiłam akurat do pani Teresy i wierzę, że uda mi się pokonać własne bariery i wrogie myśli i w końcu zadbać o siebie, tak jak na to zasługuję. Oprócz świetnych umiejętności terapeutycznych, pani Teresa jest również bardzo ciepłą, empatyczną i zabawną osobą, więc nawet przy tak długiej współpracy nasze spotkania nigdy się nie nudzą. Dodatkowo pani Teresa wykazuje się zrozumieniem dla każdego, bez względu na orientację seksualną i styl życia, co dla mnie jest wyjątkowo ważne. Polecam panią Teresę z czystym sumieniem przy każdej okazji, kiedy ktoś ze znajomych rozważa terapię albo boryka się z problemami.

mgr Teresa Raczkowska

Pani Marto bardzo dziękuję za ocenę , mam nadzieję że da Pani sobie tyle czasu na zajmowanie się sobą ile Pani potrzebuje żeby naprawdę poczuć swoją wartość i cieszyć się życiem . Ja w każdym razie będę razem z Panią .

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Usługi i ceny

Psychoterapia partnerska

180 zł

Al.Niepodległości 92/98 m 43, Warszawa

Gabinet Psychoterapeutyczny

180 zł

Psychoterapia indywidualna

140 zł

Al.Niepodległości 92/98 m 43, Warszawa

Gabinet Psychoterapeutyczny

140 zł

Skype

120 zł

Al.Niepodległości 92/98 m 43, Warszawa

Gabinet Psychoterapeutyczny

120 zł

Zwykła wizyta

140 zł

Al.Niepodległości 92/98 m 43, Warszawa

Gabinet Psychoterapeutyczny

140 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Chodzę do Pani Teresy od kilku miesięcy. Bardzo pomaga mi uporządkować życie małżeńskie, własne problemy, rozumieć mechanizmy moich i męża dziań. Niektóre wizyty były oj otwierające oczy. Czuję, że mam wsparcie, ktoś wskazuje mi kierunek i daje konkretne rady jak pracować nad niektórymi kwestiami. Jestem bardzo zadowolona.

mgr Teresa Raczkowska

Dziękuję. Cieszę się że jestem dla Pani pomocna.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Niestety totalne rozczarowanie. Chaos i zero ciągłości między spotkaniami, pani niczego nie notowała ale i niewiele pamiętała o czym wnioskuję z niektórych pytań. Nawet jeśli "dobrze się rozmawiało" to zawsze zamykało się to na 1 spotkaniu. Na kolejnym miałam często wrażenie jakbym znów była na pierwszym spotkaniu i to chyba było najgorsze. Dodatkowo wciąż słyszałam że nad tym albo nad tamtym można pracować jednak przez kilka tygodni właściwie nic takiego się nie zaczęło. Wybrałam wizytę u tej pani bo sądziłam, że opisane doświadczenie, szkolenia, ceryfikaty oznaczają że potrafi dotrzeć do osób z problemami z mówieniem o uczuciach i że prowadzi terapię to znaczy naprawdę nią kieruje choćby poprzez odpowiednie pytania, cokolwiek itp. Ja zreszta mówiłam otwarcie o problemach, przeszłości, oczekiwaniach. Raz na zdarzyło m sie źle czuć i "nie przynieść tematu" i wtedy usłyszałam, że tak to pani terapeuta nie jest w stanie pracować... nie było to pierwsze ale kilkunaste spotkanie więc "materiału" opowiedzianego było już sporo. Co z tego, że pani jest miła i sympatyczna - większość ludzi jest, zwłaszcza usługodawców. Mnie podcięła skrzydała i osłabiła wiarę w sens terapii. A moja ocena uwzględnia to czego można by się spodziewać po terapeucie na podstawie opisu versus rzeczywistość.

mgr Teresa Raczkowska

Szanowna Pani
Przykro mi że nie ujawniła Pani swojej frustracji w relacji ze mną w gabinecie. Mogłybyśmy wtedy w konkretnej sytuacji zobaczyć Pani oczekiwania i rozczarowania które przyczyniają się do powtarzania schematu zrywania relacji .
Jako terapeuta nie jestem ekspertem od zadań , podążam za wewnętrznym doświadczeniem osoby , które bezustannie się zmienia a nie tylko za ciągłością w opowiadaniu wydarzeń albo w jakimś naukowo określonym kierunku.
Zawsze pytam co ważnego było dla klienta na ostatniej sesji ale pani sama nie nawiązywała , więc skupiałyśmy się na „tu i teraz”. Do tematu można podchodzić z różnych stron, nie koniecznie zawsze z tego samego miejsca. Chaos bywa oznaką lęku przed uczuciami które są czasem zaskakujące lub niechciane.
Pokazywałam że możemy pracować nad Pani trudnościami z wyrażaniem uczuć wtedy gdy dopuści mnie Pani do swoich trudności. Warunkiem skutecznego procesu terapeutycznego jest współpraca klienta z terapeutą. To znaczy że potrzebne są też aktywne próby poszukiwania i rozumienia siebie przez klienta. Kierowałam Pani uwagę na badanie swoich trudności w odsłonięciu swoich uczuć , znaczeń i sposobów przeżywania sytuacji. Nie wystarczy tylko wiedza terapeuty. „Materiałem” i tematem są doświadczane stany, wrażenia i uczucia osoby a nie sama ilość zreferowanych wydarzeń z życia.
Notuję po sesji, w trakcie słucham i nawiązuję kontakt.
Jeśli widziała Pani we mnie głównie usługodawcę a nie człowieka to może to też utrudniało Pani ujawnianie swoich odczuć i wrażeń. Odnosiłam się do Pani z sympatią bo chciałam nawiązać bezpieczną , empatyczną relację a nie dlatego że jestem przedstawicielem jakiejś „większości usługodawców”.
Szkoda że przez pryzmat jednej próby przekreśla Pani swoje szanse i dewaluuje w ogóle sens terapii.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

W
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Miałam szczęście w kryzysowej dla mnie sytuacji trafić na panią Teresę. Zawróciła mnie z przepaści, nad którą stałam od długiego czasu, co niezwykle wyczerpywało mnie psychicznie i fizycznie. Cotygodniowe spotkania sprawiły, że tydzień po tygodniu, krok po kroku odkrywałam schematy, które stosowałam w swoim życiu, a które przynosiły mi znacznie więcej szkód niż pożytku. Wgląd w siebie daje efekty – zaczynam żyć w taki sposób, że coraz częściej odczuwam komfort emocjonalny, a przed terapią było to nieosiągalne. Odnajduję prawdziwą siebie. Pani Tereso – dziękuję za pełen profesjonalizm, zaangażowanie, umiejętności, poczucie bezpieczeństwa, nadzieję, za towarzyszenie mi w trudnej drodze odkrywania i budowania siebie. Zaczynam żyć pełnią życia!

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

B
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

Pani Teresa jest doskonałym terapeutą, z dużym wyczuciem podchodzi do wszystkich problemów, dzięki czemu łatwiej jest się z nimi oswoić i samemu poszukiwać rozwiązań. Podczas sesji można się poczuć bezpiecznie, ma się wrażenie pełnej akceptacji ze strony pani psycholog. Każda minuta spotkania jest bardzo cenna i każda sesja naprawdę pomaga radzić sobie w życiu. Serdecznie polecam panią Teresę Raczkowską jako świetnego psychoterapeutę z wielkim doświadczeniem, a w dodatku przesympatyczną osobę z poczuciem humoru. Jestem Jej ogromnie wdzięczna za pomoc w poszukiwaniu mojego prawdziwego ja.

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję . Pozdrawiam serdecznie

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M

Serdecznie polecam terapię u Pani Teresy Raczkowskiej. Ma dar przenikliwej obserwacji, umiejętnie prowadzi pacjenta i otwiera oczy na skuteczne rozwiązania. Ma ciepły, nieoceniający styl prowadzenia rozmowy. Po każdej wizycie mam poczucie, że posuwam się do przodu, w dobrym kierunku. Obserwuję pozytywne postępy i wiem, że trafiłam (po wielu próbach) na specjalistę i jestem w dobrych rękach.

mgr Teresa Raczkowska

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

I
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Szczerze polecam panią Teresę. Po każdej wizycie czuję, że mam głębszą świadomość swoich uczuć i potrzeb. Pani Teresa wykazuje dużą wrażliwość i zrozumienie wobec problemów drugiego człowieka. Spostrzeżenia Pani Teresy są dla mnie niezwykle cenne.

mgr Teresa Raczkowska

Bardzo dziękuję Pani Ilono,miło słyszeć że jest Pani zadowolona. Życzę dalszej owocnej pracy .Do zobaczenia

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Y
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Pani Teresa jest osobą ciepłą, nie narzucającą swojej wizji spotkań, cierpliwie wsłuchaną i nieoceniającą. Pozwala usłyszeć swój własny głos. Mogę z przekonaniem polecić panią Teresę jak terapeutę.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

E
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Na terapię do pani Teresy chodzę od około roku i jestem bardzo zadowolona. Pani Teresa jest ciepłą i empatyczną osobą, która uważnie słucha pacjenta i buduje swobodną atmosferę w czasie wizyty. Czuję zrozumienie dla moich trudności, a przy tym otrzymuję cenne komentarze i wskazówki. Na terapii mogę mówić zarówno o tym, co było w przeszłości, ale także o sytuacjach bieżących - w zależności od tego, co jest aktualnie dla mnie ważne. Dzięki pomocy i wsparciu pani Teresy lepiej rozumiem swoje problemy, obserwuję swoje życie z innej perspektywy i łatwiej komunikuję się z bliskimi. Czuję, że jestem w dobrych rękach i drobnymi krokami odzyskuje spokój i siłę. Dziękuję!

mgr Teresa Raczkowska

Pani Ewo ja też bardzo dziękuję . Cieszy mnie że moje towarzyszenie Pani jest pomocne. Nie ma nic lepszego niż zadowolony drugi człowiek.

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

K
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny psychoterapia indywidualna

Z całego serca polecam spotkania psychoterapeutyczne z Panią Teresa. Jest bardzo ciepłym i pogodnym człowiekiem,a przede wszystkim specjalista na swoim miejscu. Rzetelna i zawsze skoncentrowana na pacjencie, pomogła mi "wydorośleć", umocniła w wyrażaniu swojego zdania i myśleniu nie tylko o innych ale wreszcie o sobie. Bardzo dziękuje Pani Tereso za "odkrycie" siebie.

mgr Teresa Raczkowska

Pani Kasiu bardzo dziękuję . Trzymam kciuki za wszystkie owoce które chcą się narodzić .Pozdrawiam .

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

M
Lokalizacja: W innym miejscu psychoterapia

Pracuję z panią Teresą od blisko dwóch lat. Trafiłam do niej zachęcona opiniami na portalu. Borykam się z nawracającą depresją, zaburzeniami lękowo-nerwicowymi i bardzo niską samooceną od 15 lat. Do tej pory moje przeżycia z terapeutami były pozytywne, ale bardzo krótkotrwałe. Dopiero u pani Teresy udało mi się zacząć naprawdę przepracowywać problemy i dążyć do samorozwoju. Pani Teresa stosuje różne techniki terapii, dzięki czemu są zawsze dopasowane do aktualnie przerabianego problemu. Mimo że czuję, że jeszcze trochę moja terapia musi potrwać, cieszę się, że trafiłam akurat do pani Teresy i wierzę, że uda mi się pokonać własne bariery i wrogie myśli i w końcu zadbać o siebie, tak jak na to zasługuję. Oprócz świetnych umiejętności terapeutycznych, pani Teresa jest również bardzo ciepłą, empatyczną i zabawną osobą, więc nawet przy tak długiej współpracy nasze spotkania nigdy się nie nudzą. Dodatkowo pani Teresa wykazuje się zrozumieniem dla każdego, bez względu na orientację seksualną i styl życia, co dla mnie jest wyjątkowo ważne. Polecam panią Teresę z czystym sumieniem przy każdej okazji, kiedy ktoś ze znajomych rozważa terapię albo boryka się z problemami.

mgr Teresa Raczkowska

Pani Marto bardzo dziękuję za ocenę , mam nadzieję że da Pani sobie tyle czasu na zajmowanie się sobą ile Pani potrzebuje żeby naprawdę poczuć swoją wartość i cieszyć się życiem . Ja w każdym razie będę razem z Panią .

verified-checkCreated with Sketch. Użytkownik zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mój problem polega na tym, że nie potrafię zrozumieć pewnego zachowania mojego chłopaka ale zacznę od początku. Historia wygląda tak, że zanim zaczęliśmy być razem on był bardzo zakochany w innej, ona chyba sama nie wiedziała czego chce bo raz niby była na tak, raz nie ale w końcu stanęło na nie i nigdy nie byli razem, aczkolwiek on ją kochał jeszcze długo no bo wiadomo, że nie tak prosto się odkochać ale już coraz mniej sie spotykali, pisali tylko sms ale wynikały z tego przeważnie tylko kłótnie i w końcu dał sobie z nią spokój ale rozmawiali jeszcze od czasu do czasu. W między czasie pojawiłam sie w jego życiu ja tzn znaliśmy sie już od dawna mniej więcej od 5 lat ale zawsze tylko jako kolega i koleżanka ale wtedy zaczęło nam sie jakoś bardzo dobrze rozmawiać, można powiedzieć, że poznaliśmy sie bliżej, ja przebywałam wtedy w innym mieście i potrafiliśmy pisać sms bez przerwy cały dzień, jak przyjeżdżałam na weekendy to cały czas spędzaliśmy razem, aż sie zakochałam i wyszło tak, że zaczęliśmy być razem. On jest najcudowniejszym mężczyzną na świecie i jeszcze z nikim nie było mi tak dobrze, wiem że mnie kocha bo powtarza to cały czas i pokazuje mi to, mówi rzeczy typu, że chciał by być ze mną już zawsze i nawet wiem, że zaczął odkładać na pierścionek bo mi o tym powiedział. Wiem też, że to co mnie dręczy nie ma teraz już najmniejszego znaczenia, a jednak nie mogę przestać o tym myśleć.. Na samym początku naszego związku jak wszyscy znajomi się go pytali co słychać to mówił czy pisał im, że jest cudownie i że nigdy wcześniej nie był taki szczęśliwy ale odezwała się wtedy też do niego ta dziewczyna i na jej pytanie odpowiedział, że powoli się wszystko zaczyna układać. Do wszystkich innych tryskał entuzjazmem, a tylko do niej napisał to tak bardziej delikatnie.. Było mi przykro i wydało mi się to dziwne i nie potrafię zrozumieć czemu tak zrobił.. Rozmawiałam z nim o tym to mnie przepraszał, mówił że nie wiedział, że mnie to tak urazi, że nie potrafi mi wytłumaczyć czemu tak zrobił bo sam nie wie ale na pewno już wtedy nic do niej nie czuł. Ona miała sporo problemów np została bez rodziców i zazwyczaj pisała do niego jak miała jakiś problem i jak drążyłam temat to powiedział, że na prawdę nie wie czemu tak napisał, może nie chciał cytuje ,,jej tak dowalić''. Ale ja sie czuje tak jak by nie chciał jej urazić i nie chciał żeby jej było przykro przez to, że w końcu jest szczęśliwy ze mną.. I nie potrafię tego zrozumieć bo z jednej strony mówi, że nic do niej już nie czuł i że wtedy to już zwykła znajoma (nawet wcześniej ustalili, że zrywają kontakt ale ona sie odezwała jednak), a z drugiej strony potraktował ją inaczej niż resztę znajomych. Nie musiał jej pisać, aż tak dobitnie, że nigdy nie było tak cudownie ale chociaż zwykłe 'w końcu jest dobrze'' ma większą siłę przekazu niż ''powoli się układa''.. Od tamtego czasu minęło pół roku, oni nigdy potem już nie rozmawiali, a ja dalej o tym myślę czasami.. Nie wiem czemu tak zrobił i dobrze wiem, że to już nie ma znaczenia i nie chce już o tym myśleć, a myśle.. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, nie chce żeby takie coś odbierało mi szczęście i nie chce żeby psuło relacje między nami, a w rezultacie związek.. Boje sie tego bo go kocham i jestem zdecydowana spędzić z tym człowiekiem reszte życia ale to przecież nie może się ciągnąc za nami w nieskończoność, a jednak wciąż do mnie wraca.. Nie wiem jak sobie pomóc..

  Z Pani narracji wynika że ta sytuacja miała zupełnie inne znaczenie dla Pani a inne dla partnera.
  Jeśli zapewnienia partnera nie są dla Pani uspokajające , jeśli przeżywane uczucia nie mają uzasadnienia w bieżącej relacji z partnerem to trzeba uważnie przyjrzeć się Pani uczuciom które powstają w związku z tą sytuacją i odkryć ich prawdziwe źródło.
  To jak pani interpretuje słowa partnera ma wpływ na Pani emocje .
  Jakie myśli ciągle krążą i zatruwają Panią ?
  Czego Pani doświadcza ? lęku? , podejrzliwości? , strachu, zazdrości , naruszenia poczucia bezpieczeństwa?
  Jakie znaczenie ma dla Pani ta sytuacja?
  Ten niepokój może być związany z Pani oceną siebie jako partnera w relacji . Niska samoocena sprzyja niepewności i podejrzliwości.
  Jeśli jest to niepokój o to że partner angażował się emocjonalnie w relację z inna osobą, jest pani zazdrosna o więź to może brakuje Pani zaufania do niego , co może wynikać z wcześniejszych doświadczeń .W dzieciństwie w świadomości buduje się często nieuświadomione przekonanie, że miłość oznacza kontrolę i nieustanne przewidywanie dotyczące ewentualnego porzucenia przez partnera.
  Im częściej rozpamiętuje Pani tę sytuację tym bardziej utrwala Pani taki stan umysłu . Jeśli te myśli są tylko utrwalonym nawykiem trzeba pozwolić im przepłynąć i nie zatrzymywać na nich swojej intencjonalnej uwagi.
  Przeszłości partnera nie uda się Pani wymazać, może jedynie się Pani z nią pogodzić i zaakceptować fakt, że była przed Panią inna kobieta. Jeżeli jesteście Państwo szczęśliwi w tym związku, to warto to szczęście utrzymać i pielęgnować. Zamknąć drzwi przeszłości, dbając o to co jest teraz między Wami i czym może to zaowocować w przyszłości. Życzę Pani samych pozytywnych myśli.

  Pozdrawiam

  mgr Teresa Raczkowska

 • Dzień dobry. Czy mogę dostać krótką poradę jak wybrać właściwie: kiedy lepiej udać się po poradę / pomoc do psychologa / na terapię psychologicznej (indywidualna lub grupowa), A KIEDY do trenera / coacha?

  Opisując najkrócej mój problem: chcę poznać czym faktycznie motywowane są moje działania - zdałem sobie sprawę, że mało wiem o nawykach, którymi żyję. Każdy funkcjonuje w większości automatycznie - ważne jednak by swoje "programy" wybierać świadomie. NIE WIEM często co lub dlaczego coś wywołuje we mnie uczucie strachu / entuzjazmu / przygnębienia. Poznanie niektórych mechanizmów wymaga ode mnie sporo dedukcji i eksperymentów. Na przykład jedno uczucie entuzjazmu tudzież podniecenia potrafi być "fałszywe" tzn wiąże się z działaniami, po których mam spadek energii / jestem przygnębiony I JEDNOCZEŚNIE ZNIECHĘCA MNIE do innych działań, które akurat dają mi faktycznie poczucie zadowolenia / spełnienia.

  Chcę poznać swoje prawdziwe / faktyczne potrzeby, swoje źródło. Czuję, że wewnętrzny "przepływ energii" jest mocno przytkany - jak boczne koryto rzeki. Czuję, że mogę bardzo dużo ale nie wiem jak zaistnieć. Czuję, że nie brakuje mi wiele do poznania kierunku, w którym się udać - potrzebuję trochę wsparcia / właściwego pokierowania ORAZ NATURALNIE ciągłego przepracowywania kolejnych elementów, które wywołują strach i przez to ściśle unikam.

  Dziękuję

  * Coaching skierowany jest do osób, które nie mają problemów natury psychologicznej a szukają wewnętrznej motywacji, inspiracji do zmian w życiu. Coaching koncentruje się bardziej na towarzyszeniu osobie w dotarciu do jego ukrytego potencjału i rozwijaniu go, który następnie będzie on mógł przekuć na konkretne działania a psychoterapia na przeszkodach w drodze do niego. Coach nie będzie próbował dowiedzieć się jakie Pan ma lub miał w przeszłości kłopoty i jakie są ich przyczyny. Jeśli ma Pan odczucie że cel znajduje się w zasięgu, ale z jakichś przyczyn nie może go osiągnąć to wybór trenera może być trafny.

  * Psychoterapia indywidualna będzie pomocna, gdy mamy do czynienia z jakimś rodzajem cierpienia czy dyskomfortu psychicznego a przyczyny zakłóceń przeżywania nie są świadome co wskazuje na istnienie głębszego problemu. Jeśli czuje się Pan zagubiony, „coś” powstrzymuje Pana przed działaniem, nie rozumie Pan siebie, swoich emocji, ma poczucie, że ich nie kontroluje, w relacji z terapeutą może Pan przeżyć nieuświadamiane lub tłumione dotychczas uczucia i zrozumieć nieświadome motywy kierujące działaniami. Ta wiedza daje możliwość dokonywania głębszych zmian w swoim życiu.

  * Psychoterapia grupowa adresowana jest przede wszystkim do osób, które doświadczają trudności w relacjach z innymi oraz w relacji ze sobą. Celem jest uzyskanie od innych szczerych informacji zwrotnych dotyczących tego jak są odbierani przez otoczenie. Uczestnicy mają szansę zrozumieć, skąd biorą się trudności w kontaktach z innymi, nauczyć się wrażliwości i dbałości o relacje, a także otrzymać wsparcie. Dzięki zajęciom następuje wzrost świadomości uczestników na temat siebie, zwłaszcza swoich emocji, potrzeb, wartości, motywów zachowania, sposobu myślenia o sobie, innych, świecie. Skutkuje to zwiększeniem wewnętrznej spójności, poczucia własnej wartości i samoakceptacji, a w konsekwencji życiem w większej zgodzie ze sobą.

  * Psycholog diagnozuje, konsultuje, wspiera, interweniuje w kryzysie, opiniuje, udziela specjalistycznych porad. Zna związki między czynnikami psychologicznymi a przebiegiem zaburzeń.

  mgr Teresa Raczkowska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem , absolwentką |Uniwersytetu Warszawskiego . Dyplom psychoterapeuty i uprawnienia do wykonywan...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • trauma
 • nerwica
 • zaburzenia psychiczne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski Wydział Stosowanych Nauk Społecznych
 • Szkoła Psychoterapii w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA

badge-likeCreated with Sketch.

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie oddział dzienny zaburzeń nerwicowych Centrum Psychoterapii
 • Szpital MSWiA w Otwocku oddział nerwic