mgr

Teresa Raczkowska

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta

16 opinii +dodaj

Jestem psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem , absolwentką |Uniwersytetu Warszawskiego . Dyplom psychoterapeuty i uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskałam w 4-letniej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  Pani Teresa jest doskonałym terapeutą, z dużym wyczuciem podchodzi do wszystkich problemów, dzięki czemu łatwiej jest się z nimi oswoić i samemu poszukiwać rozwiązań. Podczas sesji można się poczuć bezpiecznie, ma się wrażenie pełnej akceptacji ze strony pani psycholog. Każda minuta spotkania jest bardzo cenna i każda sesja naprawdę pomaga radzić sobie w życiu. Serdecznie polecam panią Teresę Raczkowską jako świetnego psychoterapeutę z wielkim doświadczeniem, a w dodatku przesympatyczną osobę z poczuciem humoru. Jestem Jej ogromnie wdzięczna za pomoc w poszukiwaniu mojego prawdziwego ja.

  Teresa Raczkowska2018-02-12

  Bardzo dziękuję . Pozdrawiam serdecznie

 • M

  Serdecznie polecam terapię u Pani Teresy Raczkowskiej. Ma dar przenikliwej obserwacji, umiejętnie prowadzi pacjenta i otwiera oczy na skuteczne rozwiązania. Ma ciepły, nieoceniający styl prowadzenia rozmowy. Po każdej wizycie mam poczucie, że posuwam się do przodu, w dobrym kierunku. Obserwuję pozytywne postępy i wiem, że trafiłam (po wielu próbach) na specjalistę i jestem w dobrych rękach.

  Teresa Raczkowska2018-01-29

  Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Szczerze polecam panią Teresę. Po każdej wizycie czuję, że mam głębszą świadomość swoich uczuć i potrzeb. Pani Teresa wykazuje dużą wrażliwość i zrozumienie wobec problemów drugiego człowieka. Spostrzeżenia Pani Teresy są dla mnie niezwykle cenne.

  Teresa Raczkowska2018-01-26

  Bardzo dziękuję Pani Ilono,miło słyszeć że jest Pani zadowolona. Życzę dalszej owocnej pracy .Do zobaczenia

 • Y
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Teresa jest osobą ciepłą, nie narzucającą swojej wizji spotkań, cierpliwie wsłuchaną i nieoceniającą. Pozwala usłyszeć swój własny głos. Mogę z przekonaniem polecić panią Teresę jak terapeutę.

 • E
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Na terapię do pani Teresy chodzę od około roku i jestem bardzo zadowolona. Pani Teresa jest ciepłą i empatyczną osobą, która uważnie słucha pacjenta i buduje swobodną atmosferę w czasie wizyty. Czuję zrozumienie dla moich trudności, a przy tym otrzymuję cenne komentarze i wskazówki. Na terapii mogę mówić zarówno o tym, co było w przeszłości, ale także o sytuacjach bieżących - w zależności od tego, co jest aktualnie dla mnie ważne. Dzięki pomocy i wsparciu pani Teresy lepiej rozumiem swoje problemy, obserwuję swoje życie z innej perspektywy i łatwiej komunikuję się z bliskimi. Czuję, że jestem w dobrych rękach i drobnymi krokami odzyskuje spokój i siłę. Dziękuję!

  Teresa Raczkowska2017-10-20

  Pani Ewo ja też bardzo dziękuję . Cieszy mnie że moje towarzyszenie Pani jest pomocne. Nie ma nic lepszego niż zadowolony drugi człowiek.

 • K
  Lokalizacja: Gabinet PsychoterapeutycznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Z całego serca polecam spotkania psychoterapeutyczne z Panią Teresa. Jest bardzo ciepłym i pogodnym człowiekiem,a przede wszystkim specjalista na swoim miejscu. Rzetelna i zawsze skoncentrowana na pacjencie, pomogła mi "wydorośleć", umocniła w wyrażaniu swojego zdania i myśleniu nie tylko o innych ale wreszcie o sobie. Bardzo dziękuje Pani Tereso za "odkrycie" siebie.

  Teresa Raczkowska2017-10-20

  Pani Kasiu bardzo dziękuję . Trzymam kciuki za wszystkie owoce które chcą się narodzić .Pozdrawiam .

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia

  Pracuję z panią Teresą od blisko dwóch lat. Trafiłam do niej zachęcona opiniami na portalu. Borykam się z nawracającą depresją, zaburzeniami lękowo-nerwicowymi i bardzo niską samooceną od 15 lat. Do tej pory moje przeżycia z terapeutami były pozytywne, ale bardzo krótkotrwałe. Dopiero u pani Teresy udało mi się zacząć naprawdę przepracowywać problemy i dążyć do samorozwoju. Pani Teresa stosuje różne techniki terapii, dzięki czemu są zawsze dopasowane do aktualnie przerabianego problemu. Mimo że czuję, że jeszcze trochę moja terapia musi potrwać, cieszę się, że trafiłam akurat do pani Teresy i wierzę, że uda mi się pokonać własne bariery i wrogie myśli i w końcu zadbać o siebie, tak jak na to zasługuję. Oprócz świetnych umiejętności terapeutycznych, pani Teresa jest również bardzo ciepłą, empatyczną i zabawną osobą, więc nawet przy tak długiej współpracy nasze spotkania nigdy się nie nudzą. Dodatkowo pani Teresa wykazuje się zrozumieniem dla każdego, bez względu na orientację seksualną i styl życia, co dla mnie jest wyjątkowo ważne. Polecam panią Teresę z czystym sumieniem przy każdej okazji, kiedy ktoś ze znajomych rozważa terapię albo boryka się z problemami.

  Teresa Raczkowska2017-09-04

  Pani Marto bardzo dziękuję za ocenę , mam nadzieję że da Pani sobie tyle czasu na zajmowanie się sobą ile Pani potrzebuje żeby naprawdę poczuć swoją wartość i cieszyć się życiem . Ja w każdym razie będę razem z Panią .

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  Bardzo polecam Panią Teresę. Towarzyszy mi już od 4 miesięcy i jest bardzo wyrozumiałą i spokojną osobą. Pozwala dostrzec emocje i odczucia o których wcześniej nie miałam pojęcia. Powoli odzyskuję pewność siebie i zaczynam rozumieć pewne wzorce swoich zachowań. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się w pełni stanąć na nogi.
  Szczerze polecam Panią Teresę.
  A.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  Pani Teresa przeprowadza mnie przez wyboistą i trudną drogę do samej siebie. I jest na tej drodze opiekunem wyrozumiałym dla podknięć i niezwykle pomocnym przy podnoszeniu się z nich. Polecam wszystkim, którzy potrzebują przyjaznego spojrzenia na siebie samych.

  Teresa Raczkowska2017-07-11

  Bardzo dziękuję Pani Asiu, najbardziej cieszy mnie to, że tak konsekwentnie i wytrwale "dokopuje się" Pani do siebie.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapeutyczny

  Jestem pacjentką, która trafiła do gabinetu Pani Teresy Raczkowskiej,w kompletnej rozsypce emocjonalnej. Dzięki naszym cotygodniowym sesjomterapeutycznym nauczyłam się na nowo funkcjonować w społeczeństwie. Korzystając z fachowej asysty mogę bezpiecznie zadawać sobie trudne pytania i bez lęku szukać na nie odpowiedzi.
  Pani Teresa , jest psychologiem który daje poczucie bezpieczeństwa tak niezbędne w relacji psycholog- pacjent. Jest świetnym fachowcem w swojej dziedzinie , w trakcie terapii jest bardzo skupiona na pacjencie a jej ogromne poczucie taktu pozwala całkowicie się otworzyć.Skrząca inteligencją i z ogromnym poczuciem humoru.
  Bardzo, bardzo polecam wizytę u Pani Teresy Raczkowskiej wszystkim którzy szukają porady mądrego i skutecznego psychologa.
  Pani Tereso , bardzo dziękuję że dzięki Pani fachowej pomocy mogę znów cieszyć się życiem :)

  Serdecznie pozdrawiam
  Patrycja

  Teresa Raczkowska2017-07-11

  Bardzo dziękuję za tak ciepłą opinię. Doceniam Pani determinację i ciągłą pracę nad sobą....I życzę wielu cudownych i bardzo świadomych chwil w życiu Pani Patrycjo.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem , absolwentką |Uniwersytetu Warszawskiego . Dyplom psychoterapeuty i uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskałam w 4-letniej Szkole Psychoterapii „INTRA” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne.
  Prowadzę psychoterapię dorosłych , terapię par. Pracuję również przez Skype /proszę o wcześniejszy kontakt przez maila terezinia@wp.pl/ .
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracji Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej /będącego członkiem PCE EUROPA/.
  Ukończyłam Kurs Pomocy Psychologicznej , Podyplomowe Studium Psychoterapii,Studium Psychologii Zorientowanej na Proces, szkolenie z zakresu pracy z osobami doświadczającymi przemocy , wiele różnych szkoleń dotyczących pracy z ciałem,asertywności,terapii skoncentrowanej na emocjach i doświadczeniu, krytyka wewnętrznego , blokowania ekspresji, terapii par, terapii egzystencjalnej i wiele innych.
  Oferuję profesjonalną pomoc psychologiczną osobom dorosłym które:
  -potrzebują pomocy w zrozumieniu swoich trudności
  -cierpią z powodu lęku
  -zmagają się z obniżonym nastrojem,
  -potrzebują odnaleźć źródła stresu
  -nie panują nad swoimi reakcjami w złości
  -mają trudności w stawianiu granic innym , nie potrafią zachować się asertywnie
  -przeżywają nadmierną obawę przed opinią otoczenia
  -ważne sprawy i obowiązki odkładają na później
  -są perfekcjonistami i chciałyby to zmienić
  -przeżywają poczucie przytłoczenia, brak motywacji do zrobienia czegokolwiek,
  -nie czerpią przyjemności z niczego , pesymistycznie patrzą w przyszłość ,
  -cierpią z powodu bólu emocjonalnego , niepewności ,zagubienia
  -wątpią we własne siły
  -doznają poczucia niedopasowania , mają kłopot z budowaniem trwałych związków,
  -mają poczucie braku panowania nad emocjami albo trudności w ich doświadczaniu
  -chcą odzyskać poczucie własnej wartości i godności
  -czują lęk przed zmianą , nawet zmianą na lepsze
  Specjalizuję się w w terapii depresji, stanów i zaburzeń nastroju w zaburzeniach lękowych, w sytuacjach stresu, mobbingu, wypalenia zawodowego , trudności w relacjach , syndrom DDA, DDD, współuzależnienie , brak poczucia własnej wartości.

  Pracuję w podejściu integratywnym łączącym podejście humanistyczne ,egzystencjalne, behawioralno-poznawcze , psychodynamiczne.

  W trakcie spotkania odwołuję się do bieżącej sytuacji i indywidualnego wewnętrznego stanu którego akurat doświadcza osoba aby wzmocnić świadomość jej własnych uczuć lub sposobów ich unikania , co prowadzi do poczucia lepszej kontroli uczuć, przywraca energię , poczucie większej wolności i wspiera wewnętrzne siły, prowadzi do odkrycia osobistego sensu, znaczenia i wartości. Zwiększenie uważnej obserwacji przepływających uczuć sprawia że dotąd często unikane i niezauważane odsłaniają brakujące ogniwo do zrozumienia różnych męczących objawów.

  W terapii najważniejsza jest relacja – to ona uzdrawia.
  Człowiek potrzebuje atmosfery ciepła obdarzającej go poczuciem wewnętrznego bezpieczeństwa i wewnętrznej wolności gwarantującej możliwość wypowiadania siebie.

  Doświadczenie zawodowe zdobywałam :
  -w Szpitalu MSWiA w Otwocku na oddziale nerwic
  - w „Centrum Psychoterapii” na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych przy Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie .

  Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji przez certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Warszawski Wydział Stosowanych Nauk Społecznych
 • Szkoła Psychoterapii w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie oddział dzienny zaburzeń nerwicowych Centrum Psychoterapii
 • Szpital MSWiA w Otwocku oddział nerwic

Certyfikaty

Choroby

więcej