dr n. med.

Tadeusz Tacikowski

Gastrolog

12 opinii +dodaj

Jestem Absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Od wielu lat pracuję w Klinice Gastroenterologii Szpitala MSW przy ul. Wołoskiej.… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem Absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Od wielu lat pracuję w Klinice Gastroenterologii Szpitala MSW przy ul. Wołoskiej. Jestem adiunktem w Katedrze Dietetyki SGGW.
  Udzielam porad w zakresie gastroenterologii oraz wykonuję badania endoskopowe górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Specjalizacje

 • Gastroenterologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Publikacje

 • Jestem autorem wielu publikacji z dziedziny gastroenterologii.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż w Klinice Gastrologicznej w Bonn

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • 8
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Białołęka

  Od kilku lat mam problemy z chorobą wrzodową dwunastnicy, przewlekłym stanem zapalnym żołądka oraz jelit. Od jakiś 2-3 lat uporczywe, wodniste biegunki uprzykrzają życie i utrudniają normalne funkcjonowanie. Przez 3 lata chodziłem z tym do kilku lekarzy pracujących w szpitalu na Szaserów. Żaden z nich nie pomógł w jakiś wymierny sposób, żaden nie był nigdy zainteresowany szukaniem przyczyn stanów zapalnych.
  W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpiło znaczne nasilenie biegunek.
  Od kilku dni jest tak fatalnie, że już mam dosyć. W ciągu ostatniej doby zjechało mi na wadze 4kg.... Czuję się jak zombie.

  Dzisiaj postanowiłem szukać ratunku, bo chyba zwariuję.
  Zdecydowałem się udać do dr Tacikowskiego gdyż akurat wyszukałem w terminarzu, że był wolny termin.

  Jak na chwilę obecną - jestem miłe zaskoczony. :-)
  Dr nie zbywał mnie, nie sprawiał wrażenia, że chce odwalić temat "oby szybciej", zapoznał się z przyniesioną dokumentacją jaką do tej pory zgromadziłem, wypytał się, wysłuchał, przepisał leki oraz dietę, a co najważniejsze mam wrażenie, że na prawdę zaintersował się moim problemem i chce mnie dalej prowadzić. Ustaliliśmy termin kolejnej wizyty.

  Powyższe sprawiło, że w końcu zaświtała we mnie nadzieja, że będzie to szło ku poprawie.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miłe i konkretne podejście do pacjeta. Szybka decyzja co do objawów i leczenia - w mojej ocenie świadczy to o duąym doświadczeniu i wiedzy.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Białołęka

  Byłam dziś pierwszy raz na wizycie .Moje pierwsze wrazenie bardzo na plus Pan Tadeusz konkretny ,wypisal mi produkty ktore mam spozywac i leki mam nadzieje ze pomogą Za miesiąc kolejna wizyta ;)

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Warszawa

  Bardzo polecam Panstwu Pana dr. Bylam u wielu gastrologow z problemami jelit i jako jedyny zastosowal leczenie srodkami tak niepradopodnie blachymi ze po miesiacu moje dolegliwosci ustaly. Lekarz nie przepisuje niepotrzebnych lekow, nawet na probe. Po wywiadzie jak ma watpliwosci kieruje na wybrane badania. Jest towniez bardzo milym czlowiekiem. Jezeli macie problemy ktorych nie jestescie przez wiele lat rozwiazac u roznych gastrologow to polecam pana dr.

 • Ł
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - WarszawaUsługa: konsultacje gastrologiczne

  Jestem świeżo po serii badań u Pana Tadeusza i czuję się w obowiązku polecić go każdej osobie z problemi żoładkowymi. Jest to człowiek niesamowicie uprzejmy, skrupulatny, widać że bierze pod uwagę olbrzymi wachlarz możliwości w przypadku każdego indywidualnego pacjenta. Oby więcej takich lekarzy. Polecam z całego serca!

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - WarszawaUsługa: gastroskopia

  Mam mieszane uczucia co do przeprowadzonej gastroskopii przez pana doktora, przede wszystkim była przeprowadzona b. szybko, w czasie badania doktor rozmawiał z pielęgniarką na inne tematy niż to co dzieje się w moim żołądku a już na pewno nie patrzył na ekran, a wyciąganie przyrządu do badania odbyło się w sposób bardzo szybki i nieprzyjemny, noi musiałam od pana doktora wyciągać wszystkie informacje - w badaniu wszystko wyszło dobrze, choć ból żołądka nadal jest.

 • J

  Wyśmienity doktor. Logiczny i dokładny w postępowaniu. Nalegał na wykonanie badań i w ich trakcie wykrył u mnie początek nowotworu i wyciął to doszczętnie. Więcej takich doktorów!

 • A

  Leczę się u Pana Doktora i uważam, że najbardziej profesjonalny z gastrologów w przychodni na Szernera. Nie jest może zbyt wylewny, ale profesjonalny i pewny swoich diagnoz.

 • P

  Pan doktor wykonuje szybko i bezboleśnie gastroskopię. Badanie w jego wykonaniu nie jest straszne jak się wydaje. Ponadto bardzo miły i uprzejmy człowiek.

 • K

  Miałam u doktora konsultację lekarską w sprawie moich dolegliwości z żołądkiem. Z drugim razem miałam gastroskopię i wstępną diagnozę - refluks żółciowy.
  Plusy:
  -rzeczowość,
  -sprawność w przeprowadzaniu gastroskopii,
  -uprzejmość
  Minusy:
  -słaba komunikacja; słaby wywiad; na koniec sama musiałam pytać co mi jest i dlaczego; bardzo mało się dowiedziałam
  -brak informacji ze strony doktora co do dalszej drogi leczenia (otrzymałam tylko receptę na lek nawet bez wytycznych ile czasu mam to brać)
  -brak kompleksowej porady lekarskiej co do konieczności stosowania diety i unikania sytuacji, które mogą pogłębić schorzenie
  -brak skierowań na inne, dalsze badania potwierdzające w 100% refluks żółciowy i/lub wykluczające inne schorzenia (usg, badania kału, bilitec 2000...)