mgr

Sławomir Godzina

Fizjoterapeuta

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 31 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Nazywam się Sławomir Godzina. Jestem absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wydziału Fizjoterapii. Już w czasie praktyk studenckich rozpocząłem kształcenie w dz... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry, mam uszkodzony obrąbek stawu barkowego (typu SLAP). Jestem przed operacja. Czy ćwiczenia z fizjoterapeutą przed operacją pomogłyby mi w utrzymaniu dobrej sprawności stawu? czy może nie poleca się jakiegokolwiek ruchu przy takim uszkodzeniu?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sławomir Godzina

  Jak najbardziej popracowanie nad stabilnością barku przed operacją będzie miało wymierne korzyści po operacji w postaci szybszego powrotu do pełni sprawności.

 • Czy moze mnie Pan przyjac w Villa Park, gdzie bede mieszkal, w terminie (terminach) od 24 maja do 29 maja? Staw barkowy (tenis).

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sławomir Godzina

  nie, niestety już tam nie pracuje, Pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Nazywam się Sławomir Godzina. Jestem absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wydziału Fizjoterapii.

  Już w czasie praktyk studenckich rozpocząłem kształcenie w dziedzinie terapii manualnej, a obecnie posiadam kilkuletnie doświadczenie zawodowe.

  Praca z pacjentem jest moją pasją. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie wnikliwie analizując przyczyny dolegliwości, co daje szanse na osiągnięcie sukcesu terapeutycznego. Takie podejście jest warunkiem skutecznej terapii.

  Przez kilka lat pracowałem w jednej z wrocławskich przychodni rehabilitacyjnych jako terapeuta manualny, a obecnie prowadzę własny gabinet fizjoterapii.

  Miałem również okazję prowadzić zajęcia z terapii manualnej ze studentami wrocławskiej uczelni wyższej.

  Ukończyłem wiele szkoleń podyplomowych cenionych na całym świecie, które prowadzone były przez międzynarodowe autorytety, takich jak:

  - PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation) - „Torowanie nerwowo-mięśniowe”
  Ewa Górna (Polska), 2005r.

  -dr Ackermann Concept - „Osteopatia strukturalna i chiropraktyka”
  dr Paul Ackerman (Szwecja), 2005r.

  -McKenzie Method - „Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa”
  dr Tomasz Stengert (Polska), - r.
  kurs A, wrzesień 2006r.;
  kurs B, styczeń 2007r.;
  kurs C, sierpień 2007r.;
  kurs D, listopad 2007r.;
  międzynarodowy egzamin na certyfikowanego terapeutę metody McKenzie, 2008r.

  -Urazy sportowe:
  „Urazy sportowe kręgosłupa szyjnego i kończyny górnej - rozpoznanie, badanie, leczenie i dalsze postępowanie”
  Chris Boynes (Wielka Brytania), 2007r.
  „Urazy sportowe tułowia i kończyny dolnej - rozpoznanie, badanie, leczenie i dalsze postępowanie”
  Chris Boynes (Wielka Brytania), 2008r.

  -Mulligan Concept - Mobilisations with Movement - „Mobilizacje połączone z ruchem”
  Rene Claasssen (Holandia), 2008r.

  -Bobath Concept - „Analiza i prowadzenie terapii dorosłych osób z zaburzeniami neurologicznymi według koncepcji Bobath”
  Joan Day Mohr (USA), 2009r.

  -„Fizjoterapia funkcjonalna chorych po ogniskowym uszkodzeniu mózgu-udary”
  dr Maciej Krawczyk (Polska), 2009r.

  -OMT Kaltenborn-Evjenth Concept - „Ortopedyczna terapia manualna”
  Matthias Burkert (Niemcy), 2009-2010r.
  kurs UEX - „Badanie i leczenie kończyny dolnej. Techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, styczeń 2009r.;
  kurs OEX - „Badanie i leczenie kończyny górnej. Techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, sierpień 2009r.;
  kurs UWS - „Badanie i leczenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i miednicy. Techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, październik 2009r.;
  kurs OWS - „Badanie i leczenie stawów górnego kręgosłupa. Techniki podstawowe według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, grudzień 2009r.;
  kurs AEX1 - „Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni kończyny dolnej według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, styczeń 2010r.;
  kurs AEX2 - „Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni kończyny górnej według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, luty 2010r.;
  kurs AWS1 - „Kurs zaawansowany dla odcinka lędźwiowego oraz piersiowego kręgosłup i miednicy”, wrzesień 2010r.;
  kurs AWS2 - „Kurs zaawansowany dla odcinka szyjnego kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych według koncepcji Kaltenborna i Evjentha”, listopad 2010r.;
  EGZAMIN KOŃCOWY - „Badanie i leczenie kręgosłupa, kończyn oraz stawów skroniowo-żuchwowych według koncepcji Kaltenborn-Evjenth”, maj 2011r.;

  -Fascial Distortion Model (FDM)- „Model Odkształcenia Powięzi według Stephena Typaldosa”
  Carsten Schmilgeit (Niemcy), 2013-2014r.
  FDM I, grudzień 2013r.;
  FDM II, luty 2014r.;
  FDM III, kwiecień 2014r.;
  EGZAMIN KOŃCOWY, kwiecień 2014r.

  -Pierwsza pomoc przedmedyczna, 2009r.

  -Specjalizacja z odnowy biologicznej, - r.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AnatomiaRuchu.plUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Doznałem urazu prawej ręki podczas skręcania mebli. Ręka bardzo bolała, a także uwidocznił się niedowład dłoni i palców. Byłem z tym u ortopedy, który zrobił mi blokadę i zapisał witaminy. Blokada pomogła na jeden dzień, ból powrócił ze zdwojoną siłą. Zrobiłem roentgen kręgosłupa szyjnego i z tym udałem się do Pana Sławomira Godziny, o którym dowiedziałem się przypadkowo od swojej synowej. Już ta pierwsza wizyta wiele wyjaśniła. Pan Sławomir na modelu kręgosłupa pokazał mi przyczyny mojej dolegliwości. Zabiegi terapii manualnej wykonywane bardzo fachowo, po pięciu seansach przyniosły mi zdecydowaną poprawę. Wykonywałem (i nadal wykonuję) także ćwiczenia zadane mi przez Pana Sławomira do domu. Terapię tę wspomogłem także serią zastrzyków z "milgammy N" zapisaną przez neurologa. To wszystko sprawiło, że obecnie bóle całkowicie ustąpiły, a ręka wróciła do pełnej sprawności. Jeszcze jedynie palec wskazujący ma minimalnie ograniczoną sprawność ruchową, ale to też powoli powinno minąć. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Pana Sławomira wszystkim, którzy potrzebują pomocy znakomitego fachowego specjalisty od fizjoterapii manualnej. Bardzo dziękuję Panie Sławomirze. Janusz Z.

  mgr Sławomir Godzina2017-03-14

  Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc. Pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalna i miła obsługa. Bardzo dobry fachowiec. Po wizycie samopoczucie dużo lepsze. Szybko widać efekty.

  mgr Sławomir Godzina2017-02-13

  Cieszę się Panie Mareczku :-)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Gorąco polecam! Pan Sławek to świetny specjalista i bardzo sympatyczny człowiek. Zgłosiłem się do niego z ostrym bólem kręgosłupa zdiagnozowanym jako dyskopatia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wystarczyły cztery wizyty i codzienne stosowanie kilku krótkich ćwiczeń żeby praktycznie całkowicie pozbyć się bólu i powrócić do normalnego funkcjonowania. Duża wiedza i bardzo przyjazne podejście do pacjenta, naprawdę warto. W razie kolejnych problemów wiem gdzie się zgłaszać. Pozdrawiam, Przemek D. :)

  mgr Sławomir Godzina2017-01-27

  Oby nie było konieczności:)
  Pozdrawiam.

 • Bardzo polecam,duża wiedza,zainteresowanie danym pacjentem i jego schorzeniem,mily i sympatyczny a zarazem konkretny. Szkoda tylko ze nie przyjmuje gdzies na nfz.

  mgr Sławomir Godzina2017-01-27

  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Slawek Godzina, to wybitny fachowiec. Zglaszam sie do Niego jak tylko mam problemy z kregoslupem. Juz po pierwszej wizycie czuje sie duzo sprawniejszy. Kilkakrotnie postawil mnie doslownie mowiac na nogi. Goraco go polecam. Tadeusz B.

  mgr Sławomir Godzina2017-01-27

  Wszystkiego dobrego Panie Tadeuszu:)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przychylam się do opinii innych pacjentów. Pan Sławek bardzo szczegółowo dopytuje o dolegliwości, bardzo dokładnie tłumaczy co trzeba robić (ćwiczenia, profilaktyka). Widać i słychać, że lubi swoją pracę i naprawdę solidnie się do niej przykłada. Z czystym sumieniem polecam wizyty w tym gabinecie :)

  mgr Sławomir Godzina2017-01-27

  Dziękuje ślicznie. Pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry specjalista. nie potrzeba robić szeregu badań. Wystarczy szczegółowy wywiad i kilka prostych ćwiczeń, żeby zdiagnozować problem. U mnie to kręgosłup lędzwiowy.Pan Sławomir szczegółowo wyjaśnił gdzie tkwi problem, czego unikać żeby nieprzeciążać odcinka lędzwiowego i jak dbać o kręgosłup. Znakomity fachowiec. Bardzo polecam.

  mgr Sławomir Godzina2016-11-18

  Cieszę się, że mogłem pomóc.Pozdrwiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Najlepszy lekarz;) zaangażowanie i miłość do pacjenta - to czuć juz przy pierwszym kontakcie. Chodzę tylko do pana Slawka... Слава - замечательный физиотерапевт, очень рекомендую. Душевный человек, который заинтересован исключительно в исцелении пациента. Удачи, Слава!

  mgr Sławomir Godzina2016-11-18

  Lekarz. Dobre ;-))))
  Pozdrawiam!

 • B

  Byłam dzisiaj na 2 wizycie i zostałam uzdrowiona . Prawdziwy Sławomir Godzina w godzinę stawia człowieka na nogi i ręce które poczułam że mam .Dziękuje za uzdrowienie moich cierpień, które miałam od czerwca i czekam na następną wizytę. Z miłą chęcią polecam wszystkim i takie są wyniki pracy p. Sławka robi to co lubi i z sercem podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie . Dziękuje i pozdrawiam .

  mgr Sławomir Godzina2016-11-18

  Dużo zdrowia życzę i mało wizyt u mnie w gabinecie! Pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do klienta. Po wnikliwej analizie mojego przypadku i dwóch wizytach ból pleców minął. Bardzo polecam!

  mgr Sławomir Godzina2016-11-18

  Ciesze się i pozdrawiam.