dr

Sławomir Bystrzejewski

Ginekolog, Anestezjolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem trzech wspaniałych synów. Rodzina zawsze była dla mnie motywacją do coraz lepszej pracy oraz wsparciem w trudnych chwilach. To dzięki niej nauczyłem… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem szczęśliwym mężem i ojcem trzech wspaniałych synów. Rodzina zawsze była dla mnie motywacją do coraz lepszej pracy oraz wsparciem w trudnych chwilach. To dzięki niej nauczyłem się jak stawiać czoła wszystkim przeciwnościom, a przede wszystkim jak być lepszym lekarzem.

  Medycyna od zawsze była moją pasją i tak dziś mam za sobą ponad 30. letnie doświadczenie jako lekarz ginekolog. Na przestrzeni lat poszerzałem swoją wiedzę z dziedziny ginekologii oraz ginekologii estetycznej tak istotnej dla współczesnej kobiety. To właśnie zdrowie oraz intymne piękno kobiety jest dla mnie tak ważne. Staram się abyś zawsze była jak najlepiej poinformowana o przebiegu badaniu lub zabiegu, tak żeby każda wizyta w moim gabinecie była dla Ciebie jak najmniej stresująca

  Specjalizuję się w przeprowadzaniu zabiegów intymnych, które usuną wady rozwojowe oraz skorygują defekty narządów płciowych oraz poprawią jakość współżycia.

  Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych.
  Zabiegi z tego zakresu prowadzą do poprawy własnej samooceny i komfortu psychicznego. Ma to też wpływ na poprawę wizerunku Twojego ciała w oczach partnera. Zabieg pomaga usunąć psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że nabierzesz pewności siebie co pozytywnie wpłynie na Twoje życie seksualne.

  Każda kobieta powinna wpisać do swojego kalendarza regularne wizyty u ginekologa. Zagwarantuje Ci to, że będziesz mogła cieszyć się zdrowiem przez wiele lat, bo wiele chorób w pierwszej fazie rozwija się bezobjawowo. Kiedy dostrzegasz niepokojące objawy, to znak, że powinnaś natychmiast podjąć leczenie.

  Jeżeli jesteś młodą lub dojrzałą kobietą to z pewnością chcesz uniknąć problemów ze swoim zdrowiem. W mojej karierze zawodowej leczyłem setki kobiet z różnymi objawami lub chorobami. Jeżeli masz wątpliwości i chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia możesz na mnie liczyć

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Anestezjologia i intensywna terapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Publikacje

 • 26 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu położnictwa i ginekologii

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Szpital Miejski w Chorzowie
 • Szpital Wojewódzki w Olsztynie
 • Okręgowy szpital Kolejowy Katowice

Choroby

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
70 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne PanewnikiUsługa: prowadzenie ciąży

  Pan doktor prowadził moją ciążę i jestem naprawdę zadowolona z wyboru właśnie tego lekarza, zwłaszcza, że nie było lekko: całą ciążę borykałam się z nawracającymi infekcjami, później doszło zagrożenie porodem przedwczesnym. Kiedy coś mnie niepokoiło zawsze mogłam zadzwonić i albo usłyszeć jak sobie pomóc, co robić, albo pan doktor umawiał się ze mną na wizytę. Zwykle "wciskał" mnie w i tak napięty grafik jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu byłam spokojna, że jeśli wydarzy się coś niepokojącego nie zostanę z problemem sama - i faktycznie nigdy nie zostałam. Na wizytach doktor zawsze miły, kulturalny. Czasem wyczuwało się pośpiech (co zrozumiałe przy poczekalni pełnej pacjentek), ale nawet wtedy, jeśli miałam jakieś pytania, mogłam je zadać i doktor zawsze udzielał wyczerpującej odpowiedzi. Dziś jestem mamą cudownego synka i bardzo się cieszę, że zaufałam panu doktorowi.

 • Nie znam lepszego lekarza niż Pan dr Bystrzejewski, świetna opieka, prowadził moją całą ciążę , zawsze uspokoił, zawsze pomógł, zawsze przepisał leki odpowiednie i wysłuchał, mamy do Katowic około 40km i będę do niego jeździć, jeśli chodzi o badanie to bardzo delikatny,potrafi rozluźnić atmosferę, być może nie pamięta z imienia pacjentki ale kojarzy i wie kim jestem, przecież tyle kobiet do niego chodzi, jest lekarzem z powołania w pełnym znaczeniu tego słowa, kompetentny i konkretny, naprawdę polecam

 • Dla mnie pan doktor jest prawdziwym przyjacielem, prowadził mi dwie ciąże. Tak to prawda pan doktor się często spóźnia, ale to dlatego że dla niego pacjent jest najważniejszy, często musi zostać dłużej w szpitalu dlatego się spóźnia. Pan doktor posiada ogromną wiedzę, jest sympatyczny, dla niego nie ma głupich pytań, zawsze na każde pytanie mi odpowie, a jak nie może rozmawiać zawsze mi odpisze smsa. Gdybym miała wybrać lekarz któremu powierzyłabym moje i dzieci życie bez wątpienia był by to pan doktor. Izabela z Sosnowca

 • A

  Leczę się u doktora Bystrzejewskiego od 2011 roku. Przerzucana od lekarza do lekarza z niemożliwością postawienia jakiejkolwiek diagnozy, doktor natychmiastowo zdiagnozował moją endometriozę i pospiesznie skierował na laparoskopię. Na całe szczęście, bowiem torbiel na moim jajniku miała już średnicę 10 cm i Bóg wie, czy by na dniach po prostu nie pękła czyniąc spustoszenie w moim podbrzuszu. Diagnoza okazała się trafna i przy doborze odpowiedniego leczenia na prawie 5 lat moja endometrioza została uśpiona. Doktor zawsze odpowiada na wszystkie moje pytania, rozwiewa wątpliwości, poświęca mi taką ilość czasu, jakiej potrzeba. Czasem jest to 10 minut, czasem pół godziny - wszystko zależy od tego, czy jest to wizyta kontrolna czy jesteśmy w trakcie poważnego leczenia. To prawda, jak pisał ktoś poniżej, że zdarzają się spóźnienia, ale też sama doświadczyłam, że czasem długo zajmowałam doktorowi głowę moimi problemami, ale on nigdy nie dał mi do zrozumienia, że mam już wyjść, bo ktoś czeka. Wierzę, że spóźnienia te wynikają właśnie z poświęcania czasu innym pacjentkom - czy to w gabinecie, czy w szpitalu. Pomijając wszystkie aspekty wizytowo-zdrowotne, pan doktor przede wszystkim wciąż podtrzymuje moją wiarę w to, że mimo mojej choroby i wieku 35 lat, wciąż mogę jeszcze zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko, co dotychczas z powodów osobistych jeszcze się nie udało. I ten jego optymizm, serdeczność, podtrzymywanie mnie na duchu są dla mnie kluczowe w naszych spotkaniach.

 • I

  Jestem pacjentką dr Bystrzejewskiego i jestem bardzo zadowolona z każdej wizyty. Prowadzi moją ciążę od samego początku rzetelnie z należytą starannością i uwagą. Moja wizyta nigdy nie przesunęła się w czasie więcej niż zaledwie kilka minut. Pan doktor zawsze jest uśmiechnięty i bardzo przyjaźnie nastawiony. Nawet na głupie pytania udziela wyczerpujących i satysfakcjonujących odpowiedzi. Uwielbia dzieci, co jest wyczuwalne na każdej wizycie. Polecam w 100 procentach tego lekarza każdej kobiecie!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny ginekolog - posiada ogromną wiedzę, jest bardzo kontaktowy, wszystko tłumaczy, a podczas badania jest delikatny; eliminuje wszelki stres towarzyszący zazwyczaj takim wizytom/badaniom.

  Pan doktor jako pierwszy zasugerował mi (już po krótkiej rozmowie), abym przebadała hormony tarczycy. Niedługo później okazało się, że mam Hashimoto. Dzięki jego spostrzegawczości mam tarczycę pod kontrolą.

 • Witam, gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży chciałam aby prowadził ją doświadczony lekarz. Wiec zapisałam się na wizytę do dr Bystrzejewskiego sugerując się opiniami na internecie. Mogę teraz stwierdzić że wszystkie moje wizyty były przeprowadzane w pospiechu ponieważ za każdym razem było opóźnienie co najmniej godzinne gdyż doktor wiecznie się spóźniał. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca biorąc pod uwagę że każdorazowo za wizytę trzeba odpowiednio zapłacić. Podczas całej ciąży miałam około 13 wizyt po których lekarz nawet nie pamiętał jak mam na imię. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić że lekarz sympatyczny, badanie przeprowadzał w sposób delikatny. Niestety wizyty trwały w sumie kilka minut, lekarz zapominał wypisać recepty bo był w wiecznym pośpiechu. Najgorsze jest to że z tego pośpiechu i rozkojarzenia zle zinterpretował wyniki badań co mogło skutkować uszkodzeniem płodu. Gdy po mojej nadgorliwości wyszło w końcu że wyniki są złe i jest to przez nieuwagę lekarza, nie usłyszałam nawet przepraszam. Nie polecam.

  dr Sławomir Bystrzejewski2016-07-14

  Droga Pani

  Wszystkie moje Pacjentki traktuję z należytym staraniem i otaczam je profesjonalną medyczną opieką zgodnie

  z przysięgą Hipokratesa , którą złożyłem po zakończeniu studiów medycznych.

  Moje wieloletnie doświadczenie i praca na stanowisku Ordynatora potwierdzają tylko mój rozwój zawodowy,

  który wykorzystuję przy leczeniu WSZYSTKICH moich Pacjentek.

  Jestem doświadczonym i kompetentnym lekarzem a dobro moich Pacjentek jest moim mottem zawodowym.

  Prowadzenie Pacjentek w gabinecie traktuję zawsze z należytą uwagą , a Kobiety ciężarne traktuję zawsze

  zgodnie z ich stanem i zwracam uwagę na ich potrzeby , zagrożenia i leki niezbędne dla urodzenia zdrowego dziecka.

  Jeżeli jest Pani zainteresowana rozmową i wyjaśnieniem swoich wątpliwości , czy niezadowolenia to zapraszam

  na rozmowę w dogodnym dla Pani czasie.

  Sądzę ,że komunikacja i wyjaśnienie sobie problematyki nurtującej w danym momencie , łatwiej rozwiązać w trakcie rozmowy niż wylewając właśnie nie zawsze uzasadnione wątpliwości.

  Z poważaniem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Z uwagi na moje wcześniejsze doświadczenia z lekarzami byłamprzerazona tym, że czeka mnie operacja (kilka lat temu miałam ich kilka i od tego czasu lekarzy unikałam jak ognia:) Pan doktor bardzo jasno, rzetelnie wyjaśnił mi jak zabieg będzie przebiegał oraz co dla mnie bardzo ważne jak walczą z ewentualnymi komplikacjami.. Podejście, wiedza, sprzęt,opieka 100% szczerze polecam bo miałam co prawda lata temu do czynienia z wieloma ginekologami i rzadko się zdarza, że w parze idą zarówno wiedza, doświadczenie ale i zwykłe ludzkie podejście które jest tak cholernie ważne w tym fachu z nami kobitami.. Po operacji też Wam dam znać ale już wiem co napiszę:)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor to najlepszy lekarz u którego byłam.Jest bardzo sympatyczny,rzeczowy i nigdy nie odczulam,że jest zmęczony lub nie chce mnie wysłuchać. Konkretnie zaplanował leczenie mojej choroby i mam nadzieje że dzięki jego wiedzy i leczeniu uda mi się zajść w ciążę.Gorąco polecam Pana doktora!

 • A

  Nie przypuszczałam ze moim lekarzem ginekologiem będzie mężczyzna....zawsze czułam skrępowanie i jak już coś to szłam do kobiety..
  A tu jednak okazało się inaczej. Dr. Bystrzejewski prowadził moja ciążę....trafiłam do niego ponieważ poprzednia pani ginekolog stwierdzila u mnie pusty pęcherzyk i skierowała mnie odrazu na zabieg poronny... ! Na szczęście w sobote dodzwniłam się do pana Dr.Bystrzejewskiego i mówiąc ze sprawa bardzo pilna umówiona byłam już na poniedziałek, na wizytę, a nie wyladowalam w szpitalu na zabiegu poronnym...moj 'pusty pęcherzyk' okazał się wspaniałą piękna i zdrowa córeczka...
  Wizyty kompletnie mnie nie krepowaly..można było pytać się o wszytko dr. zawsze udzielił dobrej radny bez zbędnego wciskanie tabletek na wszystko....jak robią to inni lekarze... normlany, bardzo ludzki i sympatyczny lekarz.
  Ogólnie bardzo dobra energia płynąca od dr.
  Jestem bardzo zadowolona !! I polecam trafiać tylko na takich lekarzy jak dr. Bystrzejewski!