mgr

Renata Marcińska

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog

36 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
318 odwiedzin w ciągu 30 dni

Kim jestem? Psychoterapeutą i pedagogiem. Moja praca polega na pomocy osobom, które cierpią z powodu przeżywania smutku, niepewności, lęku przed podejmowaniem decyzji, budowaniem trwałych… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
36 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania Osobowości

    Uczęszczam do Pani Renaty już ponad półtora roku i z każdej wizyty wyniosłem bardzo dużo cennych informacji. Cegiełka po cegiełce i powoli do przodu. Jest postęp. Na chwilę obecną nawet nie myślę o zakończeniu terapii. To jest bardzo ważny i powolny proces dojrzewania na nowo oczywiście pod okiem Pani Renaty.
    Naprawdę warto pracować nad sobą mając u boku tak wybitnego specjalistę. Szacunek Pani Renato.
    Profesjonalizm w każdym calu.
    Pozdrawiam Paweł.

  • G
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: psychoterapia indywidualna

    Jestem po 6- miesięcznej terapii. Swoją ocenę postaram się oddać w możliwie najbardziej wiarygodny i obiektywny sposób - tym jak się czuję obecnie. Trafiłem do Pani po niedokończonej terapii u poprzedniego terapeuty (mężczyzny). Zaczęło się od przypływu lęku. Życie zamieniło się w koszmar: derealizacja, depersonalizacja, chroniczny lęk, nerwica myśli, depresja, strach przed samobójstwem, strach że kogoś zabiję że mnie nie nikt i nic nie obchodzi, natrętne niechciane myśli. Obecnie jestem odburzony, lęku brak, bywają znikome momenty. Teraz czuję się o niebo lepiej i myślę, że przepracowałem kwestie, które mogły do tego doprowadzić. Pani uprzejma i bardzo zaangażowana w trakcie spotkań co nadaje motywacji niż poczucie, że ktoś siedzi by odbębnić czas. W trakcie terapii bywały mieszane uczucia co do powodzenia i może i nawet osoby terapeutki, ale skoro dziś czuję się tak jak kiedyś to znaczy, że terapia pomogła. Polecam.

  • P
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: zaburzenia lękowe, nerwica

    Pani Renata przez 9 miesięcy terapii bardzo mi pomogła. Trafiłem do niej jako człowiek, który bał się swoich własnych myśli. Dotarliśmy razem do źródeł moich lęków i problemów, co pozwoliło mi siebie zrozumieć. Jeszcze dużo pracy przede mną, ale w gabinecie Pani Renaty znalazłem oparcie i zrozumienie, które były mi bardzo potrzebne.

  • K
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: psychoterapia indywidualna

    Przyszedłem z córką. Po przedstawieniu ogólnej sytuacji Pani stwierdziła, że nie uleczy moich kontaktów z żoną. Powiedziałem, że nie oto mi wcale chodzi - poprosiłem, aby przeprowadziła wywiad z córką i postarała się jako osoba niezależna wczuć się w sytuację w jakiej znajduje się obecnie córka, wesprzeć ją lub postarać się jako fachowiec podbudować córkę i wskazać jakieś pozytywy. Pani stwierdziła, że potrzebuje opinię lekarską o stanie zdrowia córki bo inaczej nic nie będzie mogła zrobić. Pani Marcińska nawet nie zainteresowała się problemem, nie zadała sobie najmniejszego trudu, aby zdiagnozować sytuację. Stwierdziła, że nie jest od dawania rad ani oceny sytuacji. Chętnie natomiast przyjęła należność za 15 min pobytu. Nie polecam! Pani Marcińska pisze o sobie, że zajmuje się ..."budowaniem trwałych i zdrowych związków, stawianiem czoła problemom..." - to się ma nijak z rzeczywistością - w moim przypadku wyszedłem po 15 min, gdyż wszelkie próby nawiązania kontaktu z Panią Marcińską spełzły na niczym - nie tylko nie nawiązała żadnego kontaktu ale miałem wrażenie, że wręcz tego nie chce. Pierwszy raz spotkałem się z taką obojętnością i brakiem empatii.
    Konrad

  • P
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania Osobowości

    Bardzo serdecznie polecam Panią Renatę. Ma profesjonalne podejście do pacjenta, doskonałą pamięć i celne uwagi. Bardzo mi pomogła poznać siebie i mechanizmy które mi przeszkadzały.

  • M
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania Osobowości

    Bardzo mocno i z całego serca dziękuję Pani Renacie za każde spotkanie, za poświęconą uwagę i pełny profesjonalizm, to był bardzo owocny i wspaniały czas. Dzięki naszym spotkaniom moje życie nabrało zupełnie nowej, lepszej jakości. Psychoterapeuta to nie jest, osoba która powinna dawać gotowe rozwiązania, czy mówić jak jakich wyborów powinniśmy dokonywać. To osoba, które nadaje kierunek zmianie i wspiera słowem kiedy wymaga tego sytuacja i takie właśnie nieocenione wsparcie otrzymałam od Pani Renaty. Jednocześnie zachęcam każdego kto czyta ten wpis, do nie poddawania się po pierwszych spotkaniach, zmiana przychodzi z czasem. Wymaga od nas samych dużo pracy i chęci.

    Renata Marcińska2018-02-01

    Bardzo dziękuję za opinię.
    Myślę, że nie bez przyczyny wspomina Pani trud pierwszych spotkań. Oraz własną chęć i pracę, którą włożyła Pani w rozumienie tych spotkań jako pobieżnego przeglądu wielkiej budowli, którą później miałam przyjemność zwiedzać wraz z Panią. To Pani chęć i praca właśnie nadały kierunek poszukiwaniom nowych pomieszczeń, odkrywaniu wartości starych, zakurzonych strychów, przebudowaniu niektórych ścian, wyburzeniu innych, dobudowaniu nowych. Myślę sobie, że świetny z Pani "majster". Z przyjemnością byłam pomocnikiem budowy :)
    Pozdrawiam serdecznie i ze spokojem. Bo wiem, że te umiejętności pozwolą Pani niejedno jeszcze w życiu przebudować.
    Z wyrazami uznania
    Renata Marcińska

  • P
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania Osobowości

    Pani Renato, jeszcze raz bardzo dziękuję za spotkania, celne podpowiedzi i uwagi. Pomogła mi Pani zrozumieć z czego wynikają moje problemy tak, abym mogła teraz nad nimi pracować. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną, ale Pani wsparcie było nieocenione.

    Bardzo polecam Panią Renatę jako świetnego lekarza.

  • J
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: pierwsza konsultacja

    Niestety Pani nie potrafiła pomóc podczas pierwszej wizyty.
    Wypowiadała bardzo ogólnikowe hasła, albo rutynowo albo żeby wymusić zapisanie się na kolejną wizytę.
    Diagnozą powinno być natychmiastowe skierowanie do psychiatry i podjęcie leczenia. Gdyby tak się stało, możliwe że udało by się uniknąć hospitalizacji w szpitalu.

    Rozumiem że zwykła osoba może nie zauważyć problemu, ale psycholog przed którym pacjent się otwiera powinien wiedzieć jaką diagnozę postawić.
    Oczywiście psycholog nie jest od rozwiązywania problemów psychiatrycznych, ale powinien pomóc pokazać odpowiedni kierunek zagubionej osobie, nie wiedzącej co dalej ze sobą zrobić.
    W związku z powyższym nie polecam Pani.

  • K
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: pierwsza konsultacja

    Byłam u Pani dr na pierwszej konsultacji, borykam się z zaszłościami po poprzednim związku i dodatkowo problemem w nowym... Pani dr wskazała mi skale tego problemu, pomogła dowiedzieć się dlaczego tak postepuje a nie inaczej i skąd wynikają moje lęki mój strach o utratę partnera. Przezyłam istne katharsis płacząc prawie cała godzine i mówiąc, wylewając wszystko to co we mnie siedziało... co tak bardzo przeszkadzało mi się zdystansować. Wiem jak muszę tłumaczyć sobie pewne sprawy, jak na nie patrzeć i nie bać się tego trudnego czasu który nadszedł. Nie cała uwaga skupia się tylko na mnie. Dziekuje za wnikliwe zajrzenie wgłąb mnie, za podanie ręki. Jak na pierwszy raz jestem zaskoczona, wczoraj mimo ogromnego wysiłku, zmęczenia psychicznego, senności - pierwszy raz od dłuższego czasu poczułam lekką głowę... Na pewno wkrótce znów się spotkamy. Ciepło pozdrawiam!

  • K
    Lokalizacja: Gabinet Ośrodek Kształtowania OsobowościUsługa: pierwsza konsultacja

    Pani Renato!

    Chciałam strasznie podziękować, że rok temu po 1 wizycie wysłała mnie Pani do darmowego ośrodka o którym nie miałam pojęcia.
    Nawet nie wie Pani jak bardzo mi pomogła! Pozdrawiam i widzę że jest Pani na odpowiednim miejscu.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

  • Kim jestem?
    Psychoterapeutą i pedagogiem. Moja praca polega na pomocy osobom, które cierpią z powodu przeżywania smutku, niepewności, lęku przed podejmowaniem decyzji, budowaniem trwałych i zdrowych związków, stawianiem czoła problemom...
    Pracuję z osobami, które nie radzą sobie z obniżonym nastrojem lub depresją, brakiem nadziei, bezsilnością, borykają się z nagłym kryzysem paraliżującym umysł i uniemożliwiającym działanie.
    Szczególną dziedziną mojej specjalizacji jest psychoterapia dzieci i młodzieży. Pomagam im w przezwyciężaniu takich trudności jak nadpobudliwość, nieśmiałość, agresja, wycofanie, problemy w relacjach z innymi.
    Moimi pacjentami są także osoby uzależnione i takie, które zastanawiają się, czy alkohol/narkotyki/hazard/jedzenie/multimedia lub seks nie stały się w ich życiu ważniejsze od samego życia. Pomagam im w poradzeniu sobie z problemem a ich rodzinom w zrozumieniu choroby i nauczeniu się jak pomóc sobie. Dorosłym Dzieciom Alkoholików natomiast w odnalezieniu wewnętrznego spokoju i zagubionej radości życia.
    Zajmuję się psychoterapią indywidualną, partnerską i rodzinną.
    Gdzie i jak zdobywałam doświadczenie?
    Ukończyłam studia magisterskie ze specjalizacją pedagogika resocjalizacyjna, trzyletnie studium psychologii i psychoterapii w Instytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie, dwuletnie studium psychoterapii uzależnień w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie- akredytowane przez Państwową Agencją do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Staż kliniczny odbywałam w Specjalistycznym Szpitalu im.dr Babińskiego w Krakowie. Aktualnie uczestniczę w czteroletnim programie kształcenia psychoterapeutów systemowych w Ośrodku Szkoleń Systemowych przy Krakowskim Ośrodku Terapii.
    Gdzie i jak pracuję?
    W trzech placówkach zajmujących się psychoterapią i terapią uzależnień. W swojej praktyce wykorzystuję metody integracyjne. Identyfikuję się z założeniami nurtu systemowego, jednak korzystam także z dorobku nurtów psychodynamicznego i poznawczo-behawioralnego. Staram się poznać problemy pacjentów całościowo, traktując je jako część szerokiej rzeczywistości. Zrozumienie i nazwanie tej rzeczywistości jest podstawą do zrozumienia przeżywanych problemów.
    W gabinetach współpracuję z lekarzem psychiatrą, który konsultuje w razie potrzeby moich pacjentów.
    Pracuję pod stałą superwizją.
    Ponieważ psychoterapia jest nie tylko moim zawodem, ale także pasją- wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i podążam za zmianami, nowościami i innowacjami w dziedzinie efektywniejszej pomocy.

Specjalizacje

  • Psychoterapia

Edukacja

  • Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna w Krakowie- specjalizacja: pedagogika resocjalizacyjna
  • Instytut Psychologii Stosowanej w Warszawie- specjalizacja: psychoterapia rodzin, psychoterapia uzależnień
  • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Krakowie - Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień
  • Ośrodek Szkoleń Systemowych w Krakowie- specjalizacja: systemowa terapia rodzin
więcej

Staże

  • Specjalistyczny Szpital im. dr J. Babińskiego w Krakowie

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły

  • Jak pokonać nerwice?

    30 kwietnia 2015

    Pacjenci, którzy zgłaszają się do mojego gabinetu, często swoje dolegliwości opisują w następujący sposób: „Nie wiem co się ze mną dzieje. Dostaję jakiś...