Witam. Jakich ćwiczeń na jakie partie mięśni unikać chodząc na siłownie w dolegliwości łokcia golfis

22 odpowiedzi
Witam. Jakich ćwiczeń na jakie partie mięśni unikać chodząc na siłownie w dolegliwości łokcia golfisty?
No i czy mając w/w dolegliwości po wyleczeniu, można wykonywać pompki, czy jest to niewskazane?
Witam
Radziłbym wyleczyć łokieć najpierw. System biomechaniczny całego organizmu podlega wzajemnym zależnościom i nie można wprowadzać przeciążeń treningowych, póki jest ból ograniczenie ruchomości itd. Terapia manualna plus trening leczniczy, może jeszcze poprawa techniki treningu i pracy-dnia codziennego. Od tego trzeba zacząć.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,
wszystkich tych, które angażują w jakiś sposób nadgarstek, łokieć lub angażują funkcje chwytne dłoni.
Tj. wyciskanie sztangi, przyciąganie drążka wyciągu górnego itd. ale też te bardziej oczywiste takie jak trening przedramion.
Należy pamiętać, że w założeniu akademickim jest to entezopatia ścięgien mięśni przyczepiających się do nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej lub stan zapalny tegoż nadkłykcia.
W istocie stan ten jest wynikiem, objawem zaburzenia mięśniowo-powięziowego lub zmian ciśnień śródtkankowych przedramienia. Dlatego tak ważne jest aby unikać wszelkich ćwiczeń angażujących w jakiś sposób też nadgarstek gdyż tkanki te przechodzą właśnie przed nadgarstek i angażowane podczas ćwiczeń mogą negatywnie wpływać na stan "Łokcia golfisty"
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam,
Najpierw trzeba w pełni zlikwidować objawy i przyczyny w związku z która doszło do objawów bólowych. Dopiero później można myśleć nad weryfikacją ćwiczeń, które ewentualnie mogą predysponować do kontuzji.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam.
Pytanie raczej należało by zadać jakie ćwiczenia należy robić by wyleczyć tego typu dolegliwość.
To jakie ćwiczenia wykonać zależy od stanu w jakim są przyczepy mięśni w okolicy nadkłykcia przyśrodkowego. Przy dużym uszkodzeniu należy zacząć od rozciągania, potem ćwiczenia na pracę koncentryczną później na ekscentryczną.
Kiedy do jakiego etapu dojść najlepiej konsultować z fizjoterapeutą. Zaproponowane leczenie będzie się różniło w zależności od tego kto jaką terapią pracuje ale efekt będzie taki sam.
Ja pracuję MDT McKenzie i tę metodę polecam, w wypadku łokcia golfisty zadziała bardzo dobrze a przy okazji diagnostyki dowiemy się skąd dokładnie ból pochodzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry, sprawa nie jest taka prosta- generalnie dobrze jest trzymać się zasady "przede wszystkim: nie szkodzić" (czyli jeśli któreś z ćwiczeń powoduje ból, to należy go na danym etapie unikać). Jeśli problem zostanie faktycznie usunięty- czyli pozbędzie się Pan/ Pani stanu zapalnego tej okolicy, to przy rozsądnym poprowadzeniu swoich treningów (uwaga, by nie wejść z utrudnieniami zbyt szybko!) nie powinno być problemów z żadnym z ćwiczeń. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Witam. Przy dolegliwościach bólowych na nadkłykciu przyśrodkowym kości ramiennej (łokciu golfisty) należy unikać przeciążenia mięśni grupy przedniej przedramienia, a szczególnie mięśni zginacza łokciowego i promieniowego nadgarstka oraz mięśnia dłoniowego długiego, mięśni kłębu i kłębika oraz rozcięgna dłoniowego, a także mięśnia najszerszego grzbietu. Oczywiście po wyleczeniu można ćwiczyć pompki.
Jeśli łokieć będzie należycie wyleczy to można robić wszystko - trzeba wyeliminować przyczynę jego powstania. Jeśli problem jest niedoleczony lub nawraca to zapraszam na wizytę.
Szanowna/y Pani/e,
sugeruję ćwiczyć nogi, a do treningu górnych partii mięśniowych wrócić dopiero po całkowitym wyleczeniu kontuzji łokcia :)

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Ćwiczenia z wykorzystaniem nadgarstka mogą wywołać ból. Samo trzymanie dużego ciężaru w dłoni również może dawać dolegliwości.
Pompki można wykonywać, pod warunkiem, że nie sprawiają bólu. Najbezpieczniejsza jest wersja na pięściach.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam! Łokcia golfisty należało by się pozbyć, to najlepsza droga. Bóle diagnozowane jako łokieć golfisty znajdują się w okolicy nadkłykcia k. ramiennej, więc sugeruje to zawsze zginacze przedramienia, ale proces diagnostyczny musi wykluczyć inne przyczyny dolegliwości niż uraz mięśnia lub entezopatie. Pozdrawiam!
Teoretycznie nie ma ćwiczenia, które byloby przeciwwskazaniem w tej jednostce chorobowej. Przeciwwskazania wynikają z okresu rehabilitacji, związane są z ilością powtórzeń, rodzajem i wielkością obciążenia, z jakością ruchu, techniką. W pewnym momencie po dobrze przeprowadzonej fizjoterapii i dobrym planie treningowym, pompki, wykonane poprawnie i w odpowiedniej ilości będą również istotnym elementem planu treningowego, nawet w tej jednostce chorobowej. Tzw. łokieć golfisty należy do chorób zwyrodnieniowych ścięgien, co oznacza, że wymaga wielu ćwiczeń i terapii w celu poprawy elastyczności i wytrzymałości ścięgna. Pamiętajmy, że siła mięśni rośnie bardzo szybko w niewłaściwie dobranych treningach, w porównaniu do wzrostu wytrzymałości ścięgien.
witam, należy unikać wszystkich ćwiczeń które przeciążają mieśnie przedramienia. W tym zginacze palców. Samo trzymanie sztangi, hantli, drążka może mieć negatywne skutki dla łokcia i pogłębić problem. Proponuję ćwiczenia nóg i ewentualnie aeroby. Można wrócić do ćwiczeń z udziałem rąk po całkowitym wyleczeniu łokcia.
Witam
Podczas leczenia kontuzji zaleciłbym odpoczynek od treningów, a przynajmniej na kończyny górne, po całkowitym wyleczeniu można wykonywać ćwiczenia po wcześniejszej rozgrzewce. Należy również wyeliminować ćwiczenia sprawiające ból w miejscu kontuzji przynajmniej na początku.

Pozdrawiam
Witam, specjalizuję się w rehabilitacji neurologicznej dzieci i niemowląt. Pytanie należałoby skierować do specjalisty rehabilitacji sportowej.
Dzień dobry. Tzw. łokieć tenisisty lub golfisty jest zmianą przeciążeniową. Dlatego powinno unikać się przeciążenia mięśni przedramienia. Proszę pamiętać, że mięśnie przedramienia sterują ręką i nadgarstkiem. A po wyleczeniu? Jak każda zmiana przeciazeniowa, jeżeli znów będzie mocno nadwyrężana, to może powrócić. Aby się tego ustrzec należy dbać, aby mięśnie rozciągać i rozluźniać. Pozdrawiam.
Witam. Podstawową sprawą jest wyeliminowanie dolegliwości. Prawidłowo prowadzona rehabilitacja, profilaktyka powinny sprawę załatwić. Dopiero po tym procesie zalecałbym powrót do ćwiczeń wzmacniających ale w odciążeniu (np. taśmy TRX). Pozdrawiam
witam. Wszystko zależy od etapu w którym się znajdujemy.Jeśli ból jest ostry unikamy ćwiczeń które nadmiernie mogą obciążyć kończynę górna. Skupiamy się na ćwiczeniach rozciągających a w kolejnych etapach wzmacniamy osłabione struktury. Zapraszamy na konsultację do Pana Marcina Paluszkiewicza w celu ustalenia indywidualnej terapii dostosowanej do etapu schorzenia. Rejestracja on line na stronie znany lekarz.pl
Witam. jeśli nie chce Pan/Pani nabawić się chronicznego problemu to polecam najpierw wyleczyć "łokieć golfisty" , a potem wrócić na siłownię i robić wszystko co się chce. Pozdrawiam Grzegorz Zaborowski Hand-Med Radom
Cześć :) ja unikał bym ćwiczeń na kończyne górną, odcinek szyjny kręgosłupa oraz przejscie szyjo-piersiowe. Myślę że po kilku spotkaniach z fizjoterapeutą spokojnie będzie można wrócić do wszytskich ćwiczeń :)
W zalezności od stanu jeśli jest to stan zapalny to zaprzestac jeśli przewlekly to tylko male ciezary i duże liczby powtórzeń. Jeśli natomiast mimo wszystko boli to Fizjoterapeuta. Pozdrawiam
Dzień dobry,
W stanie zapalnym przyczepu mięśni zginaczy proponuję do momentu wyleczenia unikać ćwiczeń obciążających kończynę górną. Nie mówiąc już o ćwiczeniach prostych w otwartym łańcuchu biokinematycznym.
Pompki oczywiście, po wyleczeniu!
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski
Dzień dobry, przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę łokcia golfisty. W ostrym stanie unikał bym każdej aktywności angażującej mięśnie przedramienia zginające bądź utrzymujące nadgarstek w zgięciu dłoniowym, między innymi ćwiczenia na biceps.