Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Specjalista Terapii Neuromechanicznej.

Osiągam bardzo dobre rezultaty w terapii zaburzeń narządu ruchu na tle przeciążeniowym, zwyrodnieniowym…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam.Mam nie lada problem z nogami .Zaczęło się ,kiedy zaczęłam chodzić na ćwiczenia pilatesu ,bolał mnie odcinek piersiowy ,praca siedząca .Wcześniej ćwiczyłam tylko sporadycznie i jedynie jeździłam na rowerku stacjonarnym w domu.Po 3 miesiącach tych ćwiczeń 1-2 razy w tygodniu,zaczęły mnie boleć z… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Marcin Bacia

  Szanowna Pani,
  sądzę, że kierunek neurolog jest zdecydowanie słuszny. Cokolwiek mówi osteopata nie jest w stanie Pani pomóc podobnie jak dotychczasowe zabiegi u fizjoterapeutów. W takiej sytuacji… Więcej

 • Kobieta 64 lata.Czy operacja jest konieczna /jeden neurochirurg stwierdził, że operacja musi być drugi , że wystarczy nosić gorset i stosować terapię rehabilitacyjną/? Opis mojego rezonansu: Stan po wieloodłamowym złamaniu kompresyjnym trzonu L5 z jego spłaszczeniem.Tylno-górna część złamanego trzonu… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Marcin Bacia

  Szanowna Pani,
  zmiany radiologiczne nie są same w sobie wskazaniem do operacji. Zwykle muszą one korelować z objawami fizykalnymi takimi jak ból, parestezje, osłabienie siły mięśniowej etc. Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny, Specjalista Terapii Neuromechanicznej.

  Osiągam bardzo dobre rezultaty w terapii zaburzeń narządu ruchu na tle przeciążeniowym, zwyrodnieniowym i urazowym.

  Pracuję uznanymi metodami terapeutycznymi m.in. Terapia Manualna, Neuromobilizacje.

  Podejmuję się terapii ciężkich stanów bólowych, zespołów neuropatycznych, deficytów ruchomości. Chętnie pracuję z osobami po zabiegach neurochirurgicznych i ortopedycznych.

  Należę do nielicznego grona fizjoterapeutów specjalizujących się w rehabilitacji osób po przeszczepieniu wątroby i nerek oraz osób dializowanych.

  Odnoszę znaczne sukcesy w leczeniu schorzeń kręgosłupa.

  Doświadczenie kliniczne zdobywałem w najlepszych warszawskich placówkach m.in. w Szpitalu Klinicznym im. prof. dr W. Orłowskiego, Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha.

  Chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym z każdą osobą, która potrzebuje wsparcia profesjonalnego fizjoterapeuty.

  Więcej informacji o mnie znajduje się na stronie internetowej:
  www.fizjoporadnia.pl

  Zapraszam do kontaktu !.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Physio-Akademie gGmbH

Publikacje

 • Rwa kulszowa (ischialgia) – czym jest, jak sobie z nią radzić i jak jej unikać?

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat jakości ZnanyLekarz.pl - zwyciężca w roku 2016

Znajomość języków

 • niemiecki

Staże

 • Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a (Warszawa, 2006) - Rehabilitacja ambulatoryjna
 • Szpital MSWiA (Warszawa 2005) - Ortopedia i Traumatologia
 • MSSW (Międzylesie 2006) - Oddział Neurologii

Certyfikaty

Zdjęcia

Artykuły

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: OrthoklinikaUsługa: rehabilitacja po zlamaniu kosci łokciowej, wyrostka kosci łokciowej, nasady kosci ramiennej, trzonie kosci ramiennej, brak ruchomosci w stawie łokciowym

  Po wypadku i bardzo skomplikowanym złamaniu ręki wielu rehabilitantów odmówiło mi pomocy za to Pan Marcin powiedział że damy radę i wyprostujemy ją! Biła od niego pozytywna energia, dał mi nadzieję że stan w jakim się znajduje poprawi się. Tak też się stało! Z ręki którą praktycznie się nie zginała i nie prostowała się (90 stopni +/-10 stopni) dotarliśmy do momentu że jest ona prawie prosta i bliska pełnymi zgięciu! I to w bardzo krótkim czasie! Nie wiem czy mogłam trafić na lepszego rehabilitanta. To świetny specjalista, pacjenta traktuje indywidualnie, a nie jak kolejny anonimowy przypadek medyczny. Polecam!!!

  Marcin Bacia2017-10-17

  ???? Dziękuję za bardzo budującą opinię.

 • W
  Lokalizacja: OrthoklinikaUsługa: rekonstrukcja więzadła krzyżowego

  Krótko: fachowy, rzetelny, uczciwy - polecam.
  Długo: p. Marcina poznałem 10 lat temu w państwowym szpitalu gdzie rehabilitował mojego ojca. Był jedyną z nielicznych osób, która rzetelnie przykładała się do pracy. Od tego czasu z usług p. Marcina korzysta cała moja rodzina (żona i dwójka dzieci) w różnych sytuacjach. Ostatnio po rekonstrukcji więzadła krzyżowego wybrałem rehabilitację u p. Marcina, pomimo abonamentu w prywatnej firmie medycznej, ponieważ :
  (1) dojeżdżał do mnie do domu co jest ważne, bo w pierwszych tygodniach po operacji trzeba mało chodzić i (2) w awaryjnych sytuacjach można uwówić wizytę na następny dzień a takie sytuacje się zdarzały, bo miałem krwiaki, przykurcze i czułem że masaż albo założenie plastra typu "tape" potrzebne jest od razu a nie w terminie wyznaczonej kilka tygodni temu wizyty w przychodni.

  Marcin Bacia2017-09-05

  Panie Wojtku, dziękuję bardzo za dobre słowa. Serdecznie pozdrawiam.

 • N

  Z pełnym przekonaniem polecam Marcina jako fizjoterapeutę przy problemach z kręgosłupem! Byłam pacjentką Marcina po pierwszym ataku dyskopatycznym (odcinek lędźwiowo-krzyżowy) - bez cienia przesady: Marcin postawił mnie na nogi. Świetnie zna się na terapii pacjentów dyskopatycznych, podchodzi do pacjenta indywidualnie, dobiera odpowiednio ćwiczenia + świetnie wykonuje terapię manualną. Do tego jest przemiłym człowiekiem. Polecam z pełnym przekonaniem!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Orthoklinika

  Pan Marcin doskonale diagnozuje przyczyny dolegliwości. Po diagnozie wyjaśnia co jest powodem dyskomfortu lub bólu i w jaki sposób będzię go likwidował. W czasie wizyty panuje nad bólem pacjenta (zmniejsza ból do zera) występującym w wyniku wykonywanych czynności związanych z terapią manualną.

 • A
  Lokalizacja: OrthoklinikaUsługa: terapia przeciwbólowa

  Byłam u Pana Marcina tylko raz bo po jednej wizycie już się czułam dobrze. Na wizycie był rzeczowy, odpowiadał na wszystkie pytania, wszystko co robił tłumaczył i pokazywał na modelu kręgosłupa. Zalecił bardzo proste ćwiczenia, które pomagają. (Żebym nie zapomniała jak się je ćwiczy to w czasie demonstracji zrobił mi zdjęcia- co uważam za fajny pomysł). Ogólnie polecam pełny profesjonalizm.

 • Lokalizacja: Orthoklinika

  Moja pierwsza wizyta.Zostałam prawidłowo zdiagnozowana przez pana Marcina po kilku latach biegania od neurologa poprzez ortopedę i w końcu neurochirurga.Ból przeogromny pośladków i nóg kojarzący się z upadkiem co najmniej z pierwszego piętra, wykańczał mnie psychicznie.Od jednych leków do innych,i w efekcie po odstawieniu taki sam rezultat.Oczywiście mój kręgosłup lędźwiowy pozostawia wiele do życzenia ale wiem już na pewno,że to nie on daje takie objawy.Doskonały diagnostyk i z pewnością doskonały rehabilitant .miły,ciepły w kontakcie.Zamierzam poddać się jego leczeniu z pewną wiarą ,że teraz będzie już tylko lepiej!

  Marcin Bacia2017-06-13

  Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Wyrażona przez Panią opinia jest dla mnie zarówno zobowiązująca jak i motywująca do dalszej pracy.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Marcin jest dokładny. Nie spieszy się. Ma czas na analizę, rozmowę, cierpliwe tłumacznie. Gorąco polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dokładny, dociekliwy, pomocny, życzliwy, skuteczny, sympatyczny - wszystkie te przymiotniki składają się powyższą ocenę. Jestem bardzo zadowolona - Magda Wilska

 • znakomity pan. znalazł problem i kierunkuje naprawę gnatów jako nieliczny znalazł problem w zupełnie innym miejscu. polecam

 • Trafiłem do Marcina z polecenia z bólami piszczeli nawracającymi po treningach. Po dokładnym badaniu i wywiadzie Marcin dobrał mi wkładki ortopedyczne, w których biegam już ponad pół roku. Zupełnie inny komfort funkcjonowania, na początku tylko trenowałem w nich a teraz mam je we wszystkich butach non stop. Moje nogi poddawane są ogromnym przeciążeniom, wkładki dają dodatkową amortyzację i stabilizację stopy. Odkąd w nich trenuje zniknęły moje problemy z piszczelami i poprawiłem swoje wyniki :) Nie wyobrażam sobie biegania bez wkładek. Polecam!!!