Witam! Po wielu konsultacjach, fizjoterapii, zabiegach krio, laser, fala uderzeniowa, udało mi się w

4 odpowiedzi
Witam! Po wielu konsultacjach, fizjoterapii, zabiegach krio, laser, fala uderzeniowa, udało mi się w końcu wyleczyć łokieć tenisisty. Przed urazem dużo ćwiczyłam, podnosiłam ciężary (amatorsko). Niestety proces dochodzenia do siebie uniemożliwił mi praktycznie całkowicie uprawianie sportu. Chciałabym wrócić do aktywności w tym także do podnoszenia ciężarów, jednak obawiam się powrotu urazu. Czy to możliwe aby powrócić do takiej samej formy?
Dzień dobry, jeżeli problem został rzeczywiście wyleczony do 0, to powrót do aktywności fizycznej nie powinien powodować żadnego problemu. Jeżeli jednak pojawi się znowu w tym samym łokciu, będzie to świadczyło o tym, że jednak problem nie został do końca wyleczony. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Wszystko zależy od obciążenia jakie zostanie zastosowane na mięśnie prostowniki nadgarstka i jaki czas regeneracji będzie pomiędzy treningami. Jest możliwy powrót do dobrej formy, dobrze jest jednak skonsultować to z zaufanym fizjoterapeutą lub trenerem personalnym. Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta Konstancin
Prawdopodobnie tak, o ile trening i kwestie wokół będą dobrze poprowadzone. Bycie pod regularną opieka fizjoterapeuty również nie zaszkodzi. Pozdrawiam!
Powrót do podnoszenia ciężarów po leczeniu łokcia tenisisty jest możliwy, ale ważne jest, aby postępować ostrożnie i zgodnie z zaleceniami lekarza oraz fizjoterapeuty. Przed rozpoczęciem treningu konieczne będzie stopniowe zwiększanie intensywności i obciążenia, aby dać łokciowi jak i całemu ciału czas na adaptację i uniknąć ponownego urazu. Warto również skupić się na odpowiedniej technice podczas podnoszenia ciężarów, aby zmniejszyć obciążenie na łokciu i zapobiec nadmiernemu naciskowi na obszar dotknięty urazem. Regularne konsultacje z fizjoterapeutą mogą być pomocne w monitorowaniu postępów i dostosowywaniu programu treningowego, aby zapewnić bezpieczny powrót do aktywności fizycznej, w tym podnoszenia ciężarów.