Proszę o pomoc.Mam problem natury psychicznej. Od długiego czasu nęka mnie pewna osoba w internecie

25 odpowiedzi
Proszę o pomoc.Mam problem natury psychicznej. Od długiego czasu nęka mnie pewna osoba w internecie nie umiem sobie z tym radzić nie wiem do kogo się zwrócić. Nie wiem czy co to też problem dobry na wizytę u psychologa? Moje załamanie psychiczne sięga już niemalże roku.
Witam serdecznie,
Pisze Pani o problemie natury psychicznej i załamaniu psychicznym z powodu nękania. Nie jest do końca jasne, co Pani rozumie pod tymi określeniami swojego stanu psychicznego, ale jedno jest pewne, że bardzo Pani cierpi. Cierpienie jest wystarczającym powodem, aby zasięgnąć rady psychologa bądź rozpocząć psychoterapię u psychoterapeuty. Dzięki konsultacji psychologicznej mogłaby Pani nabrać dystansu do zaistniałej sytuacji. Być może mogłaby Pani spojrzeć na to, co się dzieje z innej perspektywy a dzięki temu znaleźć satysfakcjonujące dla siebie rozwiązania.
Pozdrawiam,
D. Radomska- Talar

Bardzo proszę o więcej szczegółowych informacji.
Jak najbardziej dobrym pomysłem jest szukanie wsparcia u psychologa. By się wzmocnić, uzyskać wsparcie. Jednocześnie jest to sprawa do zgłoszenia na Policję. Nękanie jest przestępstwem.
Życzę powodzenia w szukaniu pomocy i wytrwałości w poprawieniu komfortu swojego życia.
Pozdrawiam
Agnieszka Skórzak
Myślę, że jak najbardziej kontakt z psychologiem jest dobrym pomysłem. Jeżeli podniesiony jest problem nękania, to również warto rozważyć kwestie stalkingu.
Witam,
oczywiście ma Pani prawo zgłosić się z tym problemem do psychologa. Sytuacja, w jakiej Pani się znalazła dla każdego byłaby trudna. Nękanie jest niezgodne z prawem, może Pani także zgłosić tę sprawę na Policji.
W pierwszej kolejności jednak powinna Pani zadbać o swoje zdrowie. Z psychologiem będzie można omówić sytuację oraz zdecydować przy jego wsparciu jakie kroki chce Pani poczynić aby rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Emilia Szymanowicz
Jeśli czuje się Pan/Pani nękany/a proszę zgłosić tę sprawę na policję. Proszę pokazać wiadomości, posty, komentarze itp. policjantowi, który będzie zajmował się Pani sprawą. To pozwoli podjąć działania umożliwiające rozwiązanie problemu. Ze względu na Pani samopoczucie psychiczne można udać się poza tym do psychologa.
Dzień dobry, oczywiście, że psycholog jest w stanie wesprzeć osobę, która jest ofiarą cyberprzemocy, oraz pomóc w podjęciu kroków w kierunku zgłoszenia sprawy na policję. Zapraszam do mojego gabinetu.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologicznej, aby opowiedzieć o zaistniałej sytuacji i przepracować wynikający z niej stres i napięcie. Myślę również, że warto zastanowić się nad zgłoszeniem sprawy na policję. Życzę powodzenia!
Z nękaniem przez internet warto zwrócić się na policje , natomiast z problemami psychicznymi z tym związanymi polecam psychologa.
Dzień dobry,
Zachęcam do wizyty u psychologa. Tylko po dokładnym zebraniu wywiadu oraz okoliczności powstania problemu można zaproponować konkretną pomoc.
Pozdrawiam ciepło Paulina
Dzień dobry, może Pan/Pani zgłosić problem na policję. Jeśli ma Pan/Pani potrzebę zajęcia się swoim przeżywaniem tej sytuacji, warto skorzystać z wizyty u psychologa.
Witam
To jest problem, który natychmiast trzeba rozwiązać. Jest to przemoc z użyciem internetu.
W związku z rtym proszę zebrać dowody maile, skrany, zrzuty ekranowe tego czym jest Pani/ Pan nękana. Z tymi dowodami trzeba udać się na policję i złożyć zawiadomienie. Są na to paragrafy karne i policja będzie ścigać stalkera. Mam duże doświadczenie w tym temacie i warto od tego zacząć. Wizyta u psychologa będzie pewnie potrzebna w celu oszacowania kosztó,, które Pani/Pan pomniosłą w związu z tym długotrwałym nękaniem.
Jęsli jest Pani/Pan z Warszawy zapraszam na konsutlację mogę pomóc juz przezd złożeniem zawiadomienia.
Proszę nie zwlekać i podjąć działania jak najszybciej
Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki
Dzień dobry,
nękanie w internecie jest przede wszystkim sprawą policji. Tam składa się zgłoszenie.
Psycholog nie pomoże uwolnić się od takiej osoby, ale może z jednej strony wzmocnić osobę nękaną, tak aby miała siłę walczyć lub popracować nad lękiem i niepokojem związanym z tą sytuacją.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo siły w tej nierównej walce.
Nękanie (stalking) to poważne przestępstwo. Ofiary nękania doświadczają często stanów lękowych, depresyjnych, a nawet psychotycznych. Nie należy bagatelizować tego problemu. Zachęcam do spotkania i skonsultowania swojego problemu zarówno z psychologiem, jak i zgłoszenia stalkingu na policji.
Dzień dobry,
uważam, że doświadczanie przez długi czas nękania psychicznego prowadzi do gorszego funkcjonowania psychicznego i może znacząco wpływać na pogorszenie jakości życia. Wsparcie psychologa może być bardzo pomocne. Dodatkowo zachęcałabym do zgłoszenia faktu nękania na policję.
Z poważaniem,
Agata Kulpa-Kulpińska.
Witam, myślę, że każdy powód jest dobry żeby spotkać się z psychologiem i przyjrzeć się swojemu funkcjonowaniu, szczególnie jeśli doświadczamy nieprzyjemnych uczuć i emocji, szczególnie jeśli używa Pan/Pani terminu 'załamanie psychiczne'. Warto również wiedzieć, że nękanie w internecie czy poza nim jest przestępstwem (stalking). Proszę o rozważenie zgłoszenia sprawy na policję. Jeśli pójdzie Pan/Pani tą drogą proszę o zachowanie wszelkich materiałów związanych ze stalkingiem tzn. materiałów dowodowych do wszęcia postępowania. Proszę pamiętać, że warto walczyć o siebie i o swoje zdrowie psychiczne. Pozdrawiam Hanna Dąbkowska.
Witam serdecznie
Jeżeli to załamanie psychiczne o którym Pan/Pani pisze tak długo trwa, rzeczywiście jest to wskazanie do wizyty u psychologa w celu dokładnej diagnozy i zaproponowania leczenia. W przypadku nękania, można zgłosić się również na policję, ponieważ nękanie to może być stalkingiem.
Z poważaniem
Adrianna Stawarz
Jak wynika z pytania, problem dotyka Pani/Pana sfery psychicznej. Jeśli więc ma on związek z Pani/Pana uczuciami, emocjami, bądź w jakiś sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie, to z pewnością jest to dobry powód, aby odbyć przynajmniej jedną konsultację psychologiczną.
Zachęcam do umówienia się na wizytę.
Dobry wieczór,
Przede wszystkim sprawę należy zgłosić na policję. Trzeba zrobić to osobiście oraz (o ile to możliwe) dostarczyć dowody w postaci np. maili, smsów itd. Jak wynika z opisu, sytuacja ta ma poważne konsekwencje dla Pańskiego psychicznego funkcjonwania. To jak najbardziej powód, dla którego należy zasięgnąć pomocy psychologa. Proszę nie czekać. W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Wieliczko
Dzień dobry. Z załamaniem psychicznym sięgającym prawie roku warto a nawet trzeba zwrócić się do psychologa. Zapraszam na konsultację.
ajkczaja&gmail.com Pozdrawiam Agata Czaja-Michaud
Dzień dobry, oczywiście, że psycholog jest w stanie wesprzeć osobę, która jest ofiarą cyberprzemocy czy też stalkingu. Nękanie czy to przez Internet czy w realu jest sprawą również do zgłoszenia policji.
Witam serdecznie,
Sugerowałbym udać się na sesje konsultacyjną żeby ustalić skutki nękania psychicznego. Ważnymi elementami pracy terapeutycznej byłoby przepracowanie bólu który mógł pozostać po tych sytuacjach oraz nauka radzenia sobie z tego typu przemocą.

Pozdrawiam
Oczywiście zachęcam do wizyty u psychologa , ale także do zgłoszenie zawiadomienia na Policję o stalkingu.

pozdrawiam,

Agnieszka Musiel
Dzień dobry,
w takiej sytuacji wskazane byłoby zgłoszenie sprawy na policję. Aby poradzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, które wywołała ta długo trwająca i niezdrowa sytuacja warto skorzystać z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam, Joanna Kalinowska
Dzień dobry, nękanie jest w Polsce karalne - tak więc ma Pani narzędzia do tego, by się bronić, kierując się na policję. Rozumiem, że może Pani czuć się obciążona, ponieważ przemoc, jakiej Pani doświadcza trwa już długo. Jak najbardziej warto skorzystać ze wsparcia psychologa/ psychoterapeuty, by odbudować swoje poczucie bezpieczeństwa i od nowa zdefiniować swoje granice, a także przeżyć wszystko to, co nagromadziło się w Pani. Być może będąc w kontakcie ze specjalistą, odczuje Pani wsparcie także w zgłoszeniu sprawy odpowiednim służbom. Pozdrawiam serdecznie, życząc ukojenia.