Pierwsza zdrada mojej żony była dla mnie wielkim ciosem. Poszliśmy jednak na terapię. ostatecznie wy

3 odpowiedzi
Pierwsza zdrada mojej żony była dla mnie wielkim ciosem. Poszliśmy jednak na terapię. ostatecznie wybaczyłem jej po 2 latach, a oświadczyłem jej to po 3. Czułem się ostatnio bardzo szczęśliwy w tym związku, choć wiem, że mam tendencję do zakłamywania rzeczywistości (w sensie, że ona mogła się tak nie czuć). Zrobiła to ponownie, 5 lat po pierwszej zdradzie. Bardzo ją kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niej i naszej córeczki, co nie zmienia faktu, że nie mogę teraz na nią patrzeć. Nie chce mi się jeść, budzę się w środku nocy, czuję ucisk klatki piersiowej, boję się o przyszłość, płaczę.
Witam. Wybaczył Pan żonie pierwszą zdradę, ale po kilku latach sytuacja się powtórzyła, co bardzo Pana zraniło . Obecnie przeżywa Pan silne, ambiwalentne uczucia wobec żony, z którymi trudno sobie poradzić. Co ważne objawy somatyczne, których Pan doświadcza oraz spadek nastroju nie powinny być bagatelizowane. Proszę na początek umówić się na wizytę do psychoterapeuty. Jeśli będzie potrzeba powie Panu, gdzie jeszcze się udać i z jakiej formy pomocy skorzystać. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Odnoszę wrażenie że bardzo Pan cierpi z powodu kolejnej zdrady żony. Trudno sobie Panu wyobrazić dalsze życie bez żony i córeczki. Jednocześnie nie może Pan patrzeć na żonę. Ten wewnętrzny konflikt może być przyczyną objawów somatycznych (ucisk w klatce piersiowej) zaburzeń snu oraz obniżonego łaknienia i nastroju. Podane objawy mogą oznaczać ryzyko depresji. Jednak aby to stwierdzić bądź wykluczyć potrzebny jest poszerzony wywiad przeprowadzony przez lekarza psychiatrę. Gdyby zaistniała taka potrzeba lekarz może zalecić farmakoterapię, która pomoże zmniejszyć nasilenie objawów i wyreguluje sen. Jednocześnie warto skorzystać z konsultacji psychoterapeuty, który może udzielić skutecznego wsparcia w tej jakże trudnej sytuacji życiowej. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Agnieszka Gudaniec
Szanowny Panie, wątpliwość odczuwana w tej sytuacji jest zrozumiała. Proszę zadać sobie pytanie - Czego oczekuję od tej relacji, oraz czy jestem w stanie to otrzymac? No i oczywiście czy chcę. Trudno mówić o relacji bez poczucia bezpieczeństwa. Gdyby nie udało się to w pojedynkę zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą w miejscu Pana zamieszkania. Pozdrawiam

Eksperci

Zofia Wójcicka

Zofia Wójcicka

Psychiatra

Warszawa

umów wizytę
Katarzyna Dzwonek

Katarzyna Dzwonek

Psycholog, Psychoterapeuta

Chorzów

umów wizytę
Monika Czapkiewicz

Monika Czapkiewicz

Psycholog, Psychoterapeuta

Rumia

umów wizytę
Karol Szymonik

Karol Szymonik

Psycholog, Psychoterapeuta

Kraków

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 230 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.