Adres

Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Koźle , Kędzierzyn-Koźle
Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Przelew na konto
77 443.....

Moje doświadczenie

O mnie

Prowadzę psychoterapię indywidualną, partnerską i rodzin w gabinecie stacjonarnym w Kędzierzynie -Koźlu oraz online. Pracuję z osobami doświadczającym...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach – studia magisterskie na kierunku psychologia, specjalność kliniczna
 • Uniwersytet Opolski - studia magisterskie na kierunku filologia angielska, specjalność nauczycielska
 • Katowicki Instytut Psychoterapii - Kurs Psychoterapii w podejściu integracyjnym: systemowo – ericksonowskim; kurs jest pięcioletnim szkoleniem, atestowanym przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (zakończenie szkolenia planowane w 2020 roku)
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

od 120 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Konsultacja psychologiczna
Konsultacja psychologiczna trwa 50 minut. Jest to krótkotrwała forma pomocy, która ma na celu wsparcie pacjenta, dokonanie wstępnej diagnozy jego problemów oraz udzielenie informacji na temat dalszych działań, jakie pacjent może podjąć w celu ich rozwiązania. W niektórych przypadkach psycholog może zasugerować konsultację medyczną np. u lekarza psychiatry, internisty czy neurologa lub specjalistyczną diagnozę psychologiczną. Dla niektórych pacjentów skuteczną formą pomocy będzie psychoterapia lecz nie zaleca się jej każdej osobie. Często wystarczy psychoedukacja, czyli wyjaśnienie klientowi natury problemu i wskazanie sposobów samodzielnego radzenia sobie. W takim przypadku zwykle odbywa się jedno lub kilka spotkań konsultacyjnych.


Konsultacja psychoterapeutyczna


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

120 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Konsultacja psychoterapeutyczna trwa 50 minut. Jest to pierwsze spotkanie, lub kilka pierwszych spotkań pacjenta z psychoterapeutą, które ma pomóc w podjęciu decyzji o rozpoczęciu terapii u danego specjalisty. Podczas konsultacji pacjent może bliżej przyjrzeć się swoim aktualnym trudnościom i określić jakiej zmiany oczekuje. Bardzo istotne jest też poznanie samego terapeuty i jego stylu pracy. Warto rozpocząć psychoterapię u osoby, która Ci odpowiada osobowościowo, przy której czujesz się bezpiecznie. Nawiązanie relacji terapeutycznej polegającej na wzajemnym szacunku i zaufaniu jest warunkiem koniecznym skutecznej psychoterapii. Dlatego zanim zdecydujesz się na psychoterapię możesz podczas konsultacji odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy chcę by właśnie ta osoba towarzyszyła mi w drodze do zmiany?


Psychoterapia indywidualna


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

od 120 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Psychoterapia indywidualna przebiega w formie regularnych spotkań w stałych, uzgodnionych wspólnie z terapeutą, terminach. Najczęściej odbywa się jedna, trwająca 50 minut sesja w tygodniu.
Psychoterapia to proces, w którym pacjent może dokonać trwałej zmiany swojego zachowania, sposobu myślenia oraz przeżywania emocji. W zależności od rodzaju wnoszonego przez klienta problemu oraz celów uzgodnionych w kontrakcie terapeutycznym, proces ten może zająć od kilku tygodni do kilku lat.
Warto się wybrać do psychoterapeuty, gdy takie rozwiązanie zasugeruje lekarz lub psycholog oraz wówczas, gdy samodzielne próby rozwiązania problemu nie przynoszą trwałego efektu.
Na psychoterapię indywidualną zapraszam osoby pełnoletnie, niezależne ekonomicznie. W przypadku, gdy terapii potrzebuje dziecko lub młoda dorosła osoba zależna finansowo od rodziców zapraszam całą rodzinę na sesje psychoterapii rodzin.


Psychoterapia online


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

od 120 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Terapię online prowadzę poprzez komunikator Skype lub WhatsApp. Możliwa jest również opcja rozmowy telefonicznej. W tej formie prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par. Terapia rodzin możliwa jest tylko w gabinecie stacjonarnym. Terapia online jest przeciwwskazana w przypadku, gdy osoba ma myśli samobójcze, znajduje się w stanie psychozy lub z innego powodu wymaga hospitalizacji w oddziale psychiatrycznym. Wówczas konieczny jest osobisty kontakt z terapeutą.


Terapia par


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

od 170 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Psychoterapia par i małżeństw przebiega w formie sesji odbywających się w stałych, uzgodnionych wspólnie z terapeutą terminach. Częstotliwość spotkań jest nieco mniejsza, niż w przypadku terapii indywidualnej. Kilka pierwszych sesji zwykle odbywa się co tydzień. Natomiast w miarę trwania terapii odstępy miedzy spotkaniami wydłużają się do jednego na dwa tygodnie. Długość sesji to 60 minut.
Psychoterapia partnerska przeznaczona jest dla osób będących w formalnym lub nieformalnym związku, które doświadczają różnego rodzaju trudności w relacji lecz pragną pielęgnować swój związek i mają gotowość do wspólnej pracy.
Na sesje terapii partnerskiej zawsze zapraszam dwie osoby będące w związku. Wyjątek może stanowić pierwsze konsultacyjne spotkanie, podczas którego przyjmuję zgłoszenie do terapii od jednego z partnerów. Ta zasada pozwala terapeucie zachować neutralność, która jest warunkiem koniecznym skutecznej pracy z parą.

Pozostałe usługi

Psychoterapia rodzinna


Pracownia Dobrej Praktyki ul. Gajowa 22/1, Kędzierzyn-Koźle

od 250 zł

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Agnieszka Gudaniec

Psychoterapia rodzin odbywa się w formie regularnych spotkań z całą rodziną. Stosowana jest wówczas, gdy trudności dotykają dziecka lub młodej osoby dorosłej zależnej od rodziców. Spotkania wszystkich członków rodziny umożliwiają zrozumienie przyczyn trudności i wypracowanie rozwiązań. Wspólna praca rodziców i dzieci zwiększa skuteczność terapii.
Psychoterapię rodzin współprowadzę z drugim terapeutą. Sesje trwają 60 minut, odbywają się zwykle raz na dwa tygodnie.

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Witam. Z panią Agnieszką spotykam się na sesjach terapeutycznych przy użyciu Skype'a. Nie wpływa to ujmująco na jakość terapii, czuć,że czas, w którym się spotykamy jest przeznaczony w 100% dla nas. Same sesje charakteryzują się wysokim poziomem zrozumienia, współczucia i zaangażowania. Pani Agnieszka potrafi wysłuchać, pomaga przechodzić przez trudne momenty. Zamiast dawania gotowych rozwiązań i truizmów zachęca do pracy nad samym sobą dzięki czemu czyni terapię skuteczną.
Serdecznie polecam.

mgr Agnieszka Gudaniec

Dziękuję Panie Krzysztofie. Z przyjemnością obserwuję zmiany jakie wprowadza Pan w swoim życiu i podziwiam Pana silną wolę w pracy nad sobą. Życzę dalszych sukcesów!


P
Użytkownik zweryfikowany

Zdecydowałam się na kontakt z Panią Agnieszką na emigracji, kiedy doświadczałam kryzysu zawodowego (sesje odbywały się przez Skype'a). Spotkania z Panią Agnieszką pomogły mi przedefiniować swoje potrzeby i podjąć dalsze decyzje. Dodatkowo, na kilku spotkaniach odbyłyśmy sesje relaksacyjne, które pomogły mi się wyciszyć i odprężyć. Polecam Panią Agnieszkę, ze względu na jej profesjonalizm, a także ciepło i serdeczność, dzięki którym sesje odbywały się w bezpiecznej i pełnej zrozumienia atmosferze.

mgr Agnieszka Gudaniec

Dziękuję bardzo za ciepłe słowa. Udało się Pani bardzo szybko uporać z kryzysem dzięki pełnej determinacji i zaangażowaniu w dążeniu do postawionych sobie celów.


T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Jesteśmy z żoną w trakcie terapii on line z panią Agnieszką , dostaliśmy ogromne wsparcie podczas sesji i dzięki temu dalej pracujemy nad swoim związkiem , a było między nami już bardzo źle , według nas jest to terapeuta z profesjonalnym podejściem a do tego po prostu bardzo "ciepła" osoba z którą szybko nawiązuje sie dobry kontakt .
pozdrawiamy Tobiasz i Olga

mgr Agnieszka Gudaniec

Dziękuję Państwu. Jestem pełna podziwu dla Waszej uważności na siebie nawzajem i czułości z jaką na siebie patrzycie. Trzymam za Was kciuki!


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu psychoterapia

Kiedy zdecydowałam się podjąć psychoterapię on-line, mój wybór padł na panią Agnieszkę - odpowiadały mi jej kompetencje oraz intuicyjnie czułam, że będę mogła jej zaufać i czuć się bezpiecznie na terapii. Nasze sesje odbywały się przez Skype, ale nie odczułam, żeby wpłynęło to na jakość usługi. Pani Agnieszka jest nie tylko profesjonalną, ale również bardzo serdeczną terapeutką, co pozwoliło mi przejść przez niełatwy okres w moim życiu. Zdecydowanie polecam!

mgr Agnieszka Gudaniec

Dziękuję bardzo za Pani odpowiedzialne i twórcze zaangażowanie w terapię. Dzięki temu praca z Panią to dla mnie prawdziwa przyjemność i satysfakcja.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

10 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam dosyć dziwne pytania, otóż mam problem z wyjściami. I nie jest to problem związany z tym że nie mam żadnych znajomych, bo mam, po prostu czuje dziwną blokadę, mam wrażenie że nie chcą mnie tam. Wystarczy że dana osoba raz zaproponuje komuś żeby przyszedł do niej na imprezę a mi nie to już czuje się nie lubiana i nie potrzebna. Ale jest też druga strona, gdy już ktoś mi coś zaproponuje to odmawiam, najczęściej cieszę się na wyjście ale dochodzę do wniosku że chyba jednak wolę zostać w mieszkaniu, pograć, poczytać. Są też sytuację że wyjdę i potem myślę że mogłam nie wychodzić tylko odpocząć. Często też nie wychodzę bo mam wrażenie że to towarzystwo do mnie nie pasuje, ciężko nam znaleźć wspólny język i wolę poszukać jakiegoś innego, a nie się zmuszać. Koniec końców sama nie wiem czy w danym momencie chce wyjść czy nie, czy oczekuje zaproszenia czy nie, czy towarzystwo mi odpowiada czy nie, ale też czuje presję że coś stracę, jeśli nie pójdę, że będę mniej lubiana że nie zaproszą mnie np na sylwestra. Jednocześnie tak jakbym chciała wychodzić często i otaczać się ludźmi, ale z drugiej niemiłosiernie mnie to męczy i czuję że to albo nie to albo nie tacy ludzie. Nie bardzo umiem zrozumieć o co mi chodzi i w czym może być problem, więc liczę że ktoś z zewnątrz pomoże. Z góry dziękuję

  Każdy z nas potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi i czasu spędzonego z samym sobą. W jakich ma się to odbywać proporcjach jest kwestią indywidualną. Osoby bardziej introwertywne wolą więcej czasu spędzać same lub w towarzystwie kilku bliskich znajomych. Częste imprezy w dużych grupach nowych osób są dla nich męczące. Ekstrawertycy potrzebują mieć więcej kontaktów z różnymi ludźmi. Ważne jest to, żeby znalazła Pani własny złoty środek. Kwestia wątpliwości czy jest Pani lubiana może dotyczyć poczucia własnej wartości. Nikt nie jest wstanie sprawić, by go lubili wszyscy. Czy to, że ktoś nie będzie Pani lubił zrujnuje Pani życie? Może wystarczy mieć kilku znajomych, z którymi dobrze się czuję i nie potrzebuję zmuszać do niczego? Być może dobrym rozwiązaniem dla Pani byłaby psychoterapia. Pracując z psychoterapeutą mogłaby Pani odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących pytań. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Agnieszka Gudaniec

  mgr Agnieszka Gudaniec

 • Mam problem odnośnie wyników dotyczących tarczycy, otóż w pierwszym badaniu miałem lekko podwyższone TSH (4.206 mU/l) lekarz po tym zlecił badanie ft4 i ft3 gdy przyszły wyniki okazuje się że ft3 jest w normie lecz ft4 tak samo jak TSH jest podwyższone 1.98ng/dl i nigdzie niestety nie mogę znaleźć informacji co to oznacza a na wizytę jeszcze muszę czekać. Dodam jeszcze że wcześniej miałem takie objawy jak nierówne bicie serca, lęki, nadciśnienie (raz bylo, raz nie) i zglosilem się do szpitala po czym stwierdzili że to łagodna arytmia nadkomorowa, następnie poszedłem do kardiologa na USG serca na którym nie było widać nic niepokojacego, zrobiłem EKG i doktor stwierdziła arytmie na tle emocjonalnym, dziś ściągam holter EKG. Jestem mlody mam 26 lat, ale patrząc na mnie z boku mogłoby się wydawać że mam 80 lat, nic mi się nie chce, ciągle chce mi się spać, odizolowałem się od społeczeństwa i nie wiem co mi dolega. Czy te diagnozy są prawidłowe czy to tarczyca, depresja? Proszę pomóżcie. Z góry dziękuję.

  Opisane przez Pana objawy mogą być związane z niedoborem hormonu tarczycy. Dlatego konieczna jest konsultacja endokrynologa. Jeśli po wyrównaniu poziomu hormonów objawy nie ustąpią prawdopodobnie są spowodowane jakimś czynnikiem natury psychicznej. Należałoby wówczas szukać pomocy u lekarza psychiatry, który zaleci dalsze postępowanie. Może doradzić włączenie leków oraz/lub psychoterapię. Życzę powodzenia. Agnieszka Gudaniec

  mgr Agnieszka Gudaniec

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Prowadzę psychoterapię indywidualną, partnerską i rodzin w gabinecie stacjonarnym w Kędzierzynie -Koźlu oraz online. Pracuję z osobami doświadczającym...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach – studia magisterskie na kierunku psychologia, specjalność kliniczna
 • Uniwersytet Opolski - studia magisterskie na kierunku filologia angielska, specjalność nauczycielska
 • Katowicki Instytut Psychoterapii - Kurs Psychoterapii w podejściu integracyjnym: systemowo – ericksonowskim; kurs jest pięcioletnim szkoleniem, atestowanym przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (zakończenie szkolenia planowane w 2020 roku)
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Szpital Psychiatryczny w Toszku

Certyfikaty


Znajomość języków

Angielski