Od pewnego czasu zaczynam u siebie podejrzewać rozdwojenie jaźni. Wyczytałam objawy w internecie- ws

10 odpowiedzi

Od pewnego czasu zaczynam u siebie podejrzewać rozdwojenie jaźni. Wyczytałam objawy w internecie- wszystko się zgadza ale jak wiadomo czasem Internet kłamie. Zanim pójdę do specjalisty chciałabym się chociaż trochę upewnić aby się przed nimi nie skompromitować. Mianowicie, tak jak pisali mam problemy ze snem, boli mnie głowa a co najgorsze przyłapałam się ze nieświadomie tak jakby mam drugą osobowość. Zaczynam mówić rzeczy oczywiście nieświadomie które do mnie nie pasują. Po wróceniu do danej rozmowy uświadamiam sobie ze tak naprawdę nie jest i nie wiem czemu to mówię. Posiadam gwałtowne zmiany nastroju. W jednej chwili potrafię się śmiać a w drugiej zacząć płakać zupełnie bez powodu, z reszta śmiać tez bez powodu.W jednej chwili jestem sobą (chociaż nie wiem czy tak to można nazwać) a w drugiej kompletnie inna osobą. Wiele rzeczy zapominam i nie mogę się na niczym skupić.
Dodałabym do powyższej odpowiedzi zaburzenia dysocjacyjne, prawdopodobieństwo wystąpienia jest wysokie w przypadku szczególnie trudnych doświadczeń w dzieciństwie, ale i pojedynczych zdarzeń traumatycznych. Mogą się objawiać m.in. poczuciem „rozdwojenia” osobowości. Ogromne znaczenie w diagnozie ma Pani historia, poza oczywiście diagnozą Pani stanu zdrowia fizycznego.

Witam, konsultacja u specjalisty zdrowia psychicznego nigdy nie jest oceną człowieka, a spotkaniem z kimś, kto bez oceny spotka się z Pani obawami, emocjami, pomoże je odczytać i odkryć ich znaczenie . Wszystko, czego doświadczamy w sobie i w kontaktach z innymi ma głęboki sens, choć czasami może być bardzo trudne do zniesienia. Zachęcam do skorzystania z konsultacji, pozdrawiam, Elżbieta Chudy
Myślę, że to bardzo cenne, że jest Pani otwarta na kwestie swojego samopoczucia psychicznego. To poczucie, że "coś jest nie tak", szukanie w internecie, to sygnał, aby zwrócić się po pomoc. Dobry diagnosta - psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta, odpowiednio kierując wywiadem czy dobierając metody badania, będzie mógł nazwać Pani objawy czy ewentualne zaburzenia, ale ważniejsze od terminów jest dobranie formy pomocy, leczenia. Warto zwrócić uwagę czy osoba jest przeszkolona w diagnozie zaburzeń dysocjacyjnych. Pozdrawiam!
Osobowość wieloraka (dawniej zwana rozdwojeniem jaźni) to bardzo malownicze, ale też EKSTREMALNIE RZADKO WYSTĘPUJĄCE zaburzenie. Jest bardzo małe prawdopodobienstwo, że to właśnie na to Pani cierpi. Niemniej, opisywane objawy z pewnością są uciążliwe i specjalista - psychoterapeuta lub/i psychiatra z pewnością pomogą się z nimi uporać. I to specjalistom proszę pozostawić diagnozę. Nie skompromituje się Pani przychodząc i opisując objawy.
Polecałabym bezpośrednie spotkanie konsultacyjne ze specjalistą .
Zapraszam na konsultację w celu rozwijania wątpliwości.
Dzień Dobry, pierwszy krok już Pani wykonała - napisała o tym jak się czuje. Teraz tylko umówić się na wizytę i opowiedzieć o tym swojemu terapeucie. Pozdrawiam
Pełna życzliwej chęci niesienia pomocy, po przeczytaniu wcześniejszych odpowiedzi trudno jeszcze coś dodać. Polecam po rzeczowej diagnostyce organicznej wizytę u psychologa, terapeuty. Pani objawy mogą być konsekwencją różnych napięć, których etiologii trudno szukać za pośrednictwem rozmowy przez internet. Życzę dobrego przymierza z terapeutą i wartościowej pracy dla Pani. Pozdrawiam
Myślę, że objawy o których Pani pisze bardzo utrudniają Pani funkcjonowanie, dlatego poszukuje Pani wsparcia tutaj. Jest to pierwszy krok do poprawy Pani sytuacji. Zachęcam do kontaktu z terapeutą w Pani okolicy i popieram przedmówców, aby zweryfikować stan hormonów oraz morfologię krwi. przed pierwszą wizytą - to bardzo usprawni przebieg diagnozy.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Najważniejsze jest, aby pozwolić sobie pomóc. Pani zrobiła pierwszy krok i napisała o tym co czuje i jak to wygląda. Zarówno zaburzenia snu, labilność emocjonalna oraz objawy somatyczne mogą zarówno wiązać się z przebytą traumą,przewlekłym stresem, życiem w stałym lęku, bądź z innymi wydarzeniami, które miały miejsce w Pani życiu na przełomie czasu. Pamiętajmy również o ogromnym wpływie hormonów na nasze funkcjonowanie. Dlatego badania hormonów oraz podstawowe badania krwi są niezbędne. Jeśli chodzi o informacje z internetu, pamiętajmy, iż jest tam wiele wartościowych i mądrych informacji, ale także kłamstw. W związku z tym nie brałabym ich pod uwagę, ponieważ nic pozytywnego one nie przynoszą, a tylko i wyłącznie obniżają Pani nastrój i powodują większy stres. Proszę skorzystać w pierwszej kolejności z wizyty u psychoterapeuty, bądź innego specjalisty.