Nerwica prośba o pomoc

14 odpowiedzi
Dzień dobry,
Z wizyta u terapeuty zwlekam już bardzo długo. Choruje na nerwicę i potrzebuje pomocy specjalisty. Niestety mocno zawiodłam się w poprzedniej terapii, terapeutka stosowała niekonwencjonalne metody leczenia, a także sugerowała rozwiązania niezgodne z moim sumieniem. Dodatkowo okazało się, że nie była ona psychoterapeutką a jedynie uczestniczką szkolenia uprawniającego do uzyskania miana psychoterapeuty. Chciałam wobec tego zapytać czy zajmuje się Pani leczeniem nerwic, jaki rodzaj terapii Pani oferuje, czy posiada Pani certyfikat?
Witam serdecznie, psychoterapia to proces, w którym relacja terapeuta-pacjent ma duże znaczenie i sama w sobie jesteś czynnikiem leczącym,dlatego ważne jest zaufanie ze strony pacjenta. Zdarza się, że dopiero za którymś razem trafia się na terapeutę, z którym buduje się dobrą relację, podstawę do pracy nad problemami. Formalnie rzecz biorąc terapię (także na NFZ) może prowadzić osoba posiadająca certyfikat psychoterapeuty lub osoba będąca w trakcie certyfikowanego całościowego kursu psychoterapii (który trwa zazwyczaj 4 lata). Ja jestem magistrem psychologii (i socjologii) i aktualnie jest w trakcie całościowego kursu psychoterapii przygotowującego do egzaminu certyfikującego (jestem na 3 roku z 4 lat). Prowadzę terapię, zajmuję się także terapią nerwicy. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, którego podejście, metody i techniki bywają bardzo skuteczne w leczeniu nerwicy. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry,
odpowiadając na Pani pytania:
- tak, zajmuję się leczeniem nerwic
- pracuję w nurcie psychodynamicznym i taką terapię oferuję Pacjentom
- posiadam dyplom ukończenia pełnego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (2012r.), uprawniający do prowadzenia psychoterapii. Certyfikaty psychoterapeuty są wydawane przez niezależne instytucje np Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Takiego certyfikatu w tym momencie nie posiadam.
Jeśli szuka Pani psychoterapeuty z takim certyfikatem, znajdzie Pani ich listę na stronach internetowych ww. towarzystw. Warto zawsze sprawdzić, jakim certyfikatem legitymuje się psychoterapeuta, ponieważ np. certyfikat terapii uzależnień nie pokrywa się z certyfikatem psychoterapeuty.
Z pozdrowieniami
Małgorzata Czerwińska
Dzień dobry, tak jak piszę na moim profilu - jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłam kurs zaawansowany terapeuty systemowego, który w pełni uprawnia mnie do prowadzenia psychoterapii. Proces certyfikacji jest wieloletni i wiąże się ze stałym podnoszeniem kwalifikacji, więc fakt, że Pani poprzednia terapeutka była w trakcie szkolenia samo w sobie nie jest niczym niewłaściwym. Normalne natomiast jest to, że nie każda metoda pracy terapeutycznej musi Pani odpowiadać, ważna jest również relacja z terapeutą i jego podejście do Klienta.
Zajmuję się leczeniem nerwic. Pracuję w nurcie systemowym, który w założeniu nie stawia terapeuty jako specjalisty wiedzącego lepiej co jest dobre dla Klienta. Terapia to proces wzmacniania zasobów klienta, a terapeuta towarzyszy w znajdywaniu rozwiązań zgodnych z potrzebami, wartościami i aktualnymi możliwościami klienta, wykorzystując do tego profesjonalne metody terapii (w moim przypadku - terapii systemowej).
Pozdrawiam i życzę, aby znalazła Pani taką pomoc, która okaże się skuteczna.
Witam,
pracuję w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym.
Ukończyłam 4 letnie szkolenie (posiadam dyplom) przygotowujące do zawodu psychoterapeuty. Szkoliłam się w ośrodku INTRA, który posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Pracuję pod stałą superwizją superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pracuję według kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W związku z tym szanuję wyznanie religijne oraz przekonania etyczne swoich klientów.
Nigdy NIE stosowałam żadnych alternatywnych metod terapii a jedynie te oparte na rzetelnej wiedzy i zgodne z kanonem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prowadzę terapię osób chorujących na nerwicę (osób z zaburzeniami lękowymi). To jeden z podstawowych obszarów mojego zainteresowania zawodowego.

Pozdrawiam!
Dzień dobry, tak, zajmuję się psychoterapią osób cierpiących z powodu nerwicy. W zależności od przedstawionych problemów dostosowuję metody pracy. Preferuję podejście integracyjne, czyli uwzględniające psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, systemowe, humanistyczne. Posiadam Certyfkat Psychoterapeuty wydany prze Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z pomocy profesjonalisty poza Warszawą, znajdzie Pani listę osób z certyfikatem psychoterapeuty na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Proszę o informację: jaka nerwicę u Pani zdiagnozowano?
Dzień dobry, zaufanie do terapeuty to jeden z warunków zmiany. Zachęcam do zadawania powyższych pytań podczas pierwszej wizyty. Pozdrawiam, zachęcam do poszukiwania pomocy . M. Król
Rozumiem, że powodu negatywnych doświadczeń z psychoterapią własną upatruje Pani w brakach w wykształceniu i doświadczeniu poprzedniej psychoterapeutki, jednak badania psychologiczne pokazują, że nie jest to sine qua non powodzenia i skuteczności psychoterapii. Poza tym, osoba szkoląca się w psychoterapii nabywa praw i uprawień do prowadzenia takiegoż procesu, często także jest bardziej w nim odpowiedzialna, zmotywowana - choćby poprzez obligatoryjną, systematyczną superwizję (na zaliczenie). Reszta informacji o mnie zawarta jest na profilu oraz dostępna w moich gabinetach. Nie praktykuję jednak w Katowicach i okolicach. Serdecznie pozdrawiam i proszę się nie poddawać. Nerwice bywają bardzo sprytne i logiczne:)
Witam serdecznie, dziękuję za wiadomość. Czytając ją miałam refleksję, że najważniejsze to znaleźć osobę kompetentną oraz taką, z którą po prostu dobrze się czujemy i jest "nam po drodze". Dobrze, że Pani szuka dalej, pyta... Odpowiadając na Pani pytania oferuję psychoterapię w podejściu humanistycznym, a w obszarze mojej pracy jak najbardziej leżą zaburzenia nerwicowe. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w ośrodku INTRA. Więcej informacji jest na mojej stronie internetowej anetaciesla.pl
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Weronika Cieśla
Szanowna Pani. Czy poprzednia terapia była Pani pierwszą? Osoby szkolące się również mogą /powinny rozpoczynać praktykę. Opieka superwizorów sprawia, że nawet młody psychoterapeuta może być skuteczny. Czy rozmawiała Pani z terapeutką o swoich odczuciach dotyczących relacji terapeutycznej? Nie wiem,w jakim podejściu pracowała psychoterapeutka, którą Pani opisuje. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Tak, zajmuję się leczeniem zaburzeń nerwicowych i prowadzę terapię dorosłych osób, cierpiących z tego powodu. Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Ukończyłam 4 letnie szkolenie w psychoterapii (Katedra Psychiatrii Dorosłych CMUJ w Krakowie), poddaję swoją pracę regularnej superwizji. Nie posiadam jeszcze certyfikatu. Obecnie posiadam status terapeuty w trakcie procesu certyfikacji.
Po więcej informacji zapraszam na moja stronę internetowąl lub zapraszam do kontaktu telefonicznego.
Pozdrawiam.
Witam. Rozumiem wątpliwości i proponuję poszukanie w serwisie psychoterapeuty z certyfikatem. Mozna to sprawdzic w profilu, w zakladce certyfikaty, dyplomy. Ja zajmuję się psychoterapią humanistyczno-doświadczeniową i mam stosowny certyfikat, ale niestety jestem w Warszawie. Życzę powodzenia w znalezieniu odpowiedniego terapeuty z Pani terenu. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
moje kwalifikacje umieściłam na Portalu Znany Lekarz. Jednak dla ułatwienia przedstawię je jeszcze raz. SZKOŁA PSYCHOTERAPII W PODEJŚCIU INTEGRACYJNYM: SYSTEMOWO – ERICKSONOWSKIM w Katowickim Instytucie Psychoterapii – w trakcie certyfikacji
ROCZNY KURS PSYCHOTERAPII PSYCHODYNAMICZNEJ w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie
STUDIA PODYPLOMOWE COACHING I MENTORING na Uniwersytecie SWPS w Katowicach
Tak jak napisałam wyżej aktualnie jestem w trakcie certyfikacji. Dodam że psychoterapeutką można być nie kończąc szkolenia. Jednym z niezbędnych warunków otrzymania certyfikatu jest konieczność prowadzenia przez 5 lat samodzielnej pracy psychoterapeutycznej w wymiarze nie mniejszym niż 10 godzin tygodniowo, w tym co najmniej 300 godzin praktyki prowadzonej pod superwizją.
Prowadzę psychoterapie w podejściu integracyjnym: systemowo - ericksonowskim.
Prowadzę psychoterapię nerwic.W celu zoptymalizowania efektów oddziaływań terapeutycznych swoją pracę poddaję superwizji. Zapraszam na spotkanie konsultacyjne.

Pozdrawiam
Tak mam certyfikat, a w Katowicach mogę polecić certyfikowaną psychoterapeutkę Gestalt Agnieszkę Glica. Gestalt to nurt psychoterapii humanistycznej, który bazuje na relacyjności, i koncentruje się na "tu i teraz". Polecam