nerwica lękowa

7 odpowiedzi
Witam,Leczę się na nerwicę lękową i biorę elicea 15mg oraz na noc miansec. Na początku leczenia była duża poprawa, ponieważ dobrze spałem i nie miałem lęków. Chciało mi się żyć i wychodzić z domu, ale od około miesiąca sen się troszkę pogorszył. Rano wstaję trochę nerwowy, dwa razy miałem lekkie lęki i znów nic mi się nie chce. Do tego mój słuch stał się wrażliwy i czuję cały czas piszczenie w jednym uchu, proszę o pomoc
Dzień dobry
Myślę, że powinien Pan ponownie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym i omówić z nim swoje samopoczucie, objawy nerwicy i stan depresyjny mogą się nasilać a Pan będzie się tym niepokoił coraz bardziej, przyczyny nawrotu objawów mogą być naprawdę różne. Zachęcam Pana również do skorzystania z psychoterapii, ponieważ leczenie farmakologiczne w połączeniu z psychoterapią daje dobre rezultaty. Czynnikami wywołującymi chorobę są różne trudne sytuacje życiowe, dlatego ważna jest umiejętność rozmawiania o nich i ich przeżywania, tłumienie przeżyć może prowadzić do rozwoju min nerwicy lękowej. Systematyczna psychoterapia (nie konsultacja psychologiczna) umożliwi Panu zmniejszenie objawów lęku lub ustąpienie zaburzeń lękowych, ponieważ terapeuta pomoże Panu zobaczyć na czym dokładnie polegają u Pana zaburzenia lękowe, w jakich sytuacjach uaktywniają się objawy i nauczy jak sobie z nimi radzić. Proszę działać, życzę Powodzenia i Wszystkiego dobrego :-)

W wielu zaburzeniach lękowych psychoterapia poznawczo-behawioralna jest zalecana i z powodzeniem stosowana jednocześnie z farmakoterapią. Nie wiem jaką ma Pan/Pani dokładnie diagnozę, ale jeśli jest to lęk napadowy lub zespół lęku uogólnionego to proponuję znaleźć terapeutę cbt w Pana/Pani okolicy, który zaproponuje metody terapii odpowiednie dla tych dolegliwości.
Istotnym elementem leczenia nerwicy powinna być psychoterapia wspierająca leczenie farmakologiczne. Objawy na które się Pan uskarża mogą być zarówno związane z leczeniem farmakologicznym, jak i być związane z Pana kondycją fizyczną lub ambiwalentnym stosunkiem do leczenia. Jeżeli psychiatra uzna te objawy za niespecyficzne i niezwiązane ze skutkami ubocznymi przyjmowanych leków zalecam konsultację z psychologiem.
Witam,
dzięki lekom łagodzi Pan objawy swojej choroby. Przyczyny nerwicy lękowej leżą w Pana psychice, doświadczeniach, które Pan ma. Nerwice leczy się jednocześnie farmakoterapią i psychoterapią. Dzięki temu przyczyny lęków ustępują, z czasem możliwe jest zmniejszenie dawki leków aż po ich całkowite odstawienie (oczywiście pod okiem psychiatry). Zażywając jedynie leki likwiduje Pan objawy, przyczyny pozostają i mogą się przejawiać się w coraz to nowych objawach. Pewne opisane przez Pana objawy mogą też być skutkiem ubocznym leków, co warto sprawdzić w ulotce i/lub zapytać lekarza przy kolejnej wizycie.
Zachęcam do choć jednej wizyty u psychoterapeuty w celu zorientowania się w tym. czym jest psychoterapia i jak może Panu pomóc. Osoby korzystające z takich wizyt uczą się rozumieć siebie, adekwatnie i świadomie zaspakajać swoje potrzeby, reagować na różne sytuacje, radzić sobie ze swoimi emocjami.
Pozdrawiam Pana serdecznie i zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Pana,
W pierwszej kolejności zalecam udanie się do lekarza psychiatry, który przepisał Panu leki, w celu ponownego skonsultowania ich dalszego dawkowania. Natomiast lęk, jaki pojawia się u Pana jest konkretnym komunikatem, że przeżywa Pan coś, co jest trudne, do czego nie ma Pan dostępu i doświadcza Pan pewnego rodzaju wewnętrznego konfliktu, którego nie jest Pan w stanie sam rozpoznać i, z którym Pan sobie nie radzi. Dlatego, aby sięgnąć przyczyny Pana nerwicy lękowej i aby poukładać te wszystkie emocje, potrzeba dłuższego czasu i obiektywnej relacji. Sugeruję psychoterapię. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
W przypadku problemów natury emocjonalnej leki działają wyłącznie objawowo, a więc nie leczą i nie dotykają przyczyn problemów. Najlepiej jest gdy leczenie odbywa sie dwutorowo czyli leki i psychoterapia by z czasem móc odstawić leki. Proszę rozważyć taką decyzję ponieważ same leki nie załatwią sprawy. Jest przecież jakaś przyczyna Pana nerwicy i tym koniecznie należy sie zająć.

Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji!
Witam serdecznie, myślę, że powinien Pan odwiedzić psychoterapeutę. Właściwa psychoterapia powinna Panu pomóc