Witam. A jak mnie na przykład boli głowa (np. ze zmęczenia, niewyspania albo od pogody), to mogę łąc

1 odpowiedzi
Witam. A jak mnie na przykład boli głowa (np. ze zmęczenia, niewyspania albo od pogody), to mogę łączyć leki przeciwlękowe Asentra z przeciewbolowymi Ibuprom? Zastanawielem się nad tym, mam nerwicę natrectw i boje się brać nieznanych i obcych mi leków i boje się, że mi się coś stanie, ale niestety muszę brać leki, tabletki. Choć Ibuprom brałem, ale to jeszcze przed moją nerwicą, chyba ponad rok temu brałem. I mogę się jeszcze dopytać z czym nie można łączyć Asentry na nerwicę ? Proszę o odpowiedź.
Witam.
Łączenie leków typu asentra z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi, jak ibuprofen, Ketonal, aspiryna może zwiększyć ryzyko krwawienia, natomiast nie jest to częste i nie ma przeciwwskazań by łączyć te leki, w razie takiego powikłania należy po prostu odstawić leki przeciwzapalne. Objawami jest najczęściej wówczas siniak, który powstaje bez uderzenia sie lub krwawienie z dziąseł.
W pierwszej kolejności na ból proponuje paracetamol, który działa tylko bywa nie dodawkowany i można przyjąć od razu 1g czyli 2 tbl, lub pyralginę. Ale można też zastosować spokojnie ibuprofen tylko obserwować czy nic się nie dzieje. Z innych leków nie zaleca się stosowania z lekami zawierającymi pseudoefedryne np Gripex czy terraflu , lekami na migrenę bez kontroli lekarza, są też inne leki, ale na receptę także każdorazowo należy informować lekarzy o aktualnie przyjmowanych lekach.