Mój syn jest po leczeniu odwykowym z powodu uzależnienia od narkotyków, od pół roku spotyka się z dz

4 odpowiedzi
Mój syn jest po leczeniu odwykowym z powodu uzależnienia od narkotyków, od pół roku spotyka się z dziewczyną która jest chyba uzależniona i zaczęło się od nowa, zawala pracę kradnie z domu pieniądze i twierdze ze odda. Mówi ze pójdzie na terapię ale nie wiem czy nie kłamie.
Żeby rozpoznać kłamstwo należy zbudować punkt odniesienia zachowań naturalnych danej osoby, jednak w tym przypadku ważne jest także zbudowanie zaufania jak i poczucie bezpieczeństwa syna. Pytanie brzmi co dla Pani się zmieni kiedy dowie się Pani prawdy od syna? Tego już nie da się rozstrzygnąć jednoznacznie bez rozmowy z psychologiem.
Zapraszam do siebie na konsultację online.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Proszę zapytać syna ,kiedy pójdzie na terapię. Będzie Pani widziała, czy się z tego wywiąże. Zachęcam do kontaktu z terapeutą uzależnień. Pozdrawiam.
Witam ważne jest żeby Pani umiała utrzymać granice. Osoby uzależniane bardzo sprytnie wikłają nas w swoje uzależnienie. Grają uczuciami, obiecują, przysięgają. Tym czasem jest to kłamstwo. Proszę pamiętać że dla osoby uzależnianej używka jest najważniejsza. To co może Pani zrobić, to przede wszystkim nie pozwalać sobie na przekraczanie granic. Nie pożyczać pieniędzy, nie słuchać obietnic, stawiać sprawy jasno i wyciągać konsekwencje. Niestety wiem że dla matki jest to najtrudniejsze zadanie, ponieważ serce matki godzi się na wiele.
Prawdopodobnie Pani syn jest w nawrocie uzależnienia. Co do kłamstwa to trudno stwierdzić, żeby kłamał intencjonalnie ponieważ jednym z mechanizmów uzależnionego umysłu jest życie w iluzjach i zaprzeczeniu co często jest robione automatycznie - bez udziału świadomości. Ważne jest aby w tej sytuacji zadbać o siebie, o swoje granice i o przyjrzenie się jak bardzo Panią ta sytuacja angażuje odciągając uwagę od tego co naprawdę ważne- Pani zdrowie.

Eksperci

Grzegorz Kurczyński

Grzegorz Kurczyński

Psychoterapeuta

Wrocław

Iwona Kubis

Iwona Kubis

Psycholog

Żabia Wola

Katarzyna Behenke

Katarzyna Behenke

Psycholog, Psychoterapeuta

Złotoryja

Monika Kamińska

Monika Kamińska

Psychoterapeuta

Piła

Przemysław Mieszkowski

Przemysław Mieszkowski

Psycholog

Świdnica

Piotr Adamiak

Piotr Adamiak

Psychoterapeuta

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 63 pytań dotyczących usługi: narkomania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.