Mam pytanie. Mój chłopak jest od miesiąca na oddziale psychiatrycznym. 10 lat temu był na odwyku od

2 odpowiedzi
Mam pytanie. Mój chłopak jest od miesiąca na oddziale psychiatrycznym. 10 lat temu był na odwyku od alkoholu, niestety zastąpił go później narkotykami, przed samym szpitalem miał epizod związany z powrotem do alkoholu. W szpitalu nie przyjmuje tabletek, ukrywa je, niestety pielęgniarki nie patrzą czy je bierze, lekarz też nie wykazuje zainteresowania. Jak sprawić żeby uwierzył że tabletki mogą pomóc. Dodam że mówi od rzeczy, jest raz uśmiechnięty po chwili płaczę. Dwa razy trafił na izolatke. Nie widać kompletnie żadnej poprawy. Nie wiem jak mi pomóc i czy te objawy są w skutek odstawienia narkotyków czy poprostu zachorował.
Szanowna Pani, Pani chłopak powinien być przez dłuższy czas pacjentem jakiegoś oddziału psychiatrycznego a następnie powinien się udać do dobrego ośrodka odwykowego. Jednak takie terapię trwają bardzo długo i niejednokrotnie są nieskuteczne. Bardzo wiele zależy tu od charakteru i motywacji chorego. W związku z tym, że moja żona zajmuje się różnymi rodzajami terapii miałem także i ja styczność z tego typu problemami. Zupełnie innym problemem tu nie sygnalizowanym jest ukladanie sobie życia z taką osobą. Na ogół choroba niestety wraca i w takich rodzinach czasami już z małym dzieciątkiem dochodzi do tragedii. Czasami do takich tragedii dochodzi dużo wcześniej, gdy z takiego związku rodzi się mały człowiek z uszkodzeniami genetycznymi. Trwanie przy swoim chłopaku w takiej sytuacji to objaw oddania, ale zalecam także odrobinę zdrowego rozsądku. Pozdrawiam, Bogusław Bienias

Witam, jak słusznie Pani zauważyła, motywacja Pani partnera jest znikoma. Z tego też względu partner nie widzi sensu podjęcia dalszych działań ku zdrowieniu. W podobnych przypadkach zaleca się obserwację psychiatryczną. W skrajnych ambulatoryjną jeśli oddział psychiatryczny nie wchodzi w grę.
Zalecam również leczenie w ośrodku odwykowym z podwójną diagnozą.
Proszę również zadbać o siebie ponieważ to ważne.