Witam mam myśli samobujcze od 3 lat Orawie od kiedy umarła mi teściowa kolam ja jak własne mamę do t

4 odpowiedzi
Witam mam myśli samobujcze od 3 lat Orawie od kiedy umarła mi teściowa kolam ja jak własne mamę do tego dzieci bardzo się nie słuchają ciągle się klucz zemną a dzi babcia mi zmarła nie chce mi się żyć.
Dzień dobry. Myśli samobójcze są poważnym objawem, który wymaga profesjonalnej pomocy. Zachęcam do nawiązania pilnego kontaktu z lekarzem psychiatrą, a gdyby do czasu wizyty stan psychiczny się pogorszył, proszę skorzystać z telefonu zaufania dla osób dorosłych (portal uniemożliwia podanie tutaj numerów - można wpisać w wyszukiwarkę "telefon zaufania" i wyświetlą się numery) lub zgłosić się na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego/wezwać karetkę. Pozdrawiam Bartosz Neska

Dzień dobry. Proszę w trybie pilnym skontaktować się z lekarzem psychiatra. Ewentualnie zgłosić się na izbę przyjęć szpitala i powiedzieć o myślach samobójczych. Jest to sytuacja gdzie nie ma na co czekać.
Dzien dobry, opisana przez Panią sytuacja wymaga konsultacji z psychologiem i psychiatrą. Myśli samobójcze mogą wiązać się z depresją i potrzeba objęcia Pani psychoterapią i farmakoterapią.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie
Polecam poszukać wsparcia u specjalisty: w pierwszej kolejności, najważniejsze jest umówienie się do lekarza psychiatry. Lekarz postawi diagnozę, najprawdopodobniej żałoba mocno wpłynęła na stan samopoczucia i następstwem jest depresja (lub inne zaburzenia/ choroba z tym związana, nie chcę tego diagnozować w poście absolutnie, ale zwracam na to uwagę ze względu na Pana/ Pani zdrowie, bo takie stany, a tym bardziej gdy już 3 rok się Pan/ Pani z tym zmaga i myśli wymagają bycia pod kontrolą lekarza psychiatry - leczenia długotrwale obniżonego nastroju. Proszę przyjąć tą informację z troską o siebie i o zadbanie o to, aby trafić do lekarza psychiatry pilnie, tak, aby leczenie mogło się już zacząć, im szybciej podejmie się farmakologiczne leczenie, tym szybciej zacznie Pan/ Pani widzieć różnice w poprawieniu się nastroju. Oczywiście warto być cierpliwym w leczeniu i przetrwać te kilka tygodni pierwszych, bo leki zaczynają działać zazwyczaj po ok 3 tygodniach, czasem chwilę wcześniej lub dłużej, ale im wcześniej się podejmie leczenia tym prędzej będzie się Pan/ Pani mogła poczuć lepiej. Istotne jest również jednotorowo, kompleksowo wsparcie osób bliskich/ lub osoby bliskiej, jak również specjalisty psychologa. Rozumiem, że są również dzieci, dla dzieci może to być również trudna sytuacja, tym bardziej zapraszam na konsultację psychologiczną, wesprę psychologicznie, pokieruję, wysłucham. Proszę potraktować Siebie Samego/ Samą z troską, rozumiem, że jest to bardzo trudny czas dla Pana/ Pani, jednak warto i zarazem istotne jest bardzo, aby podjąć już jakiś krok, który sprawić może tylko, że potem będzie łatwiej, lżej, że lepiej się można poczuć. Możliwa jest również konsultacja wsparcia psychologicznego online, gdyby nie dał/ a Pan/ Pani rady od razu przyjechać do gabinetu (co polecam bardzo). Są różne rozwiązania, proszę coś dla siebie wybrać. Zawsze jest to jakiś krok pierwszy. Potem kolejny. Krok do kroku.. Już pierwszy Pan/ Pani postawił/ a, napisał/ a Pan/i i odważył/ a się opowiedzieć o swoich trudnościach, uczuciach, myślach.
Zapraszam, polecam wizytę w gabinecie oczywiście (ewentualnie gdyby nie było takiej możliwości, czy byłaby trudność z tym zw., to proszę pomimo wszystko się odezwać, postaram się wesprzeć i pokierować, co jest ważne, ważniejsze, tak, aby było Pani/ Panu łatwiej poradzić sobie z tym trudnym czasem/ sytuacją.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.