Jak poradzić sobie z silnymi napadami lękowymi?

8 odpowiedzi
Już od dziecka miałam silne napady lękowe, które niestety były bagatelizowane przez moich rodziców. Dlatego nauczyłam się jakoś„kontrolować takie objawy jak: płacz, histeria, trzęsienie się rąk. Nie mogłam wyrażać swoich obaw. Ostatnio coraz częściej szukam zagadnień takich jak: porady napady lękowe, ponieważ mam dosyć tego kamuflażu. Chcę się nauczyć radzić z lękiem w sposób konstruktywny.
Witam panią. W radzeniu sobie z lękiem dobre rezultaty można osiągnąć z pomocą terapii poznawczo-behawioralnej. Takie metody jak zapisywanie swoich objawów, widzenie związku z pojawiającymi się emocjami, określanie natężenia swoich uczuć jest pierwszym krokiem w oswojeniu lęku. Polecam też doświadczenie lęku, spotkanie się z tym uczuciem w grupie terapeutycznej. Jest wiele możliwości, natomiast wszystkie wymagają zaangażowania, czasu i pracy. Pozdrawiam i powodzenia!

Przepraszam, że odpisuję po tak długim czasie. Z przyczyn zdrowotnych miałam przerwę w swojej praktyce. Jeśli chodzi o napady lękowe proponuje spróbować terapii poznawczo-behawioralnej, która jest bardzo skuteczna w uporaniu się z takimi objawami. Z jednej strony pracuje się nad objawami lęku, które pochodzą z ciała, z drugiej natomiast szuka się podłoża psychicznego wystąpienia takich emocji. Gdyby była Pani zainteresowana zapraszam na konsultację, na której mogłabym coś więcej powiedzieć na ten temat. Pozdrawiam.
Zapraszam na spotkanie, pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
lęk można oswoić. Niezależnie od tego jak długo się z nim żyje.
Zachęcam do podjęcia pracy w ramach psychoterapii - dobra diagnoza, plan działania, monitorowanie postępów, to rzeczy, które pomogą wprowadzić światło,które pokaże o co z tym lękiem chodzi i jak można dokonać zmiany.
pozdrawiam
Witam, teczę stany lękowe, napady paniki, inne rodzaje lęku metodami psychoterapeutycznymi i hipnoterapeutycznymi. Terapia zawiera także naukę radzenia sobie samemu z tymi problemami. Najlepiej proszę się ze mną skontaktować powołując się na niniejszę odpowiedź. Pozdrawiam
Dzień dobry. Podczas psychoterapii może Pani w bezpiecznym otoczeniu, przy akceptacji psychoterapeuty nauczyć się jak oswoić lęk. Zobaczyć co go powoduje i jak sobie z nim radzić, kiedy lęk Pani pomaga a kiedy przeszkadza. Napady lękowe to obszerne zagadnienie, któremu warto poświęcić więcej czasu i uwagi a Pani zasługuje na to by móc cieszyć się życiem. Z doświadczenia wiem, że samemu trudno jest sobie poradzić. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalisty jakim jest psychoterapeuta/ka.
Witam Panią,

Najlepszą metodą leczenia napadów lękowych jest psychoterapia indywidualna. Farmakoterapia(leki) może wspomagać leczenie ale nie powinna być jedynym rodzajem leczenia. Należy wiedzieć że w tym przypadku leki nie rozwiązują problemów które wywołują napadu lękowe. W poszukiwaniu odpowiedniego psychoterapeuty radzę kierować się opiniami, doświadczeniem, renomą placówek w których pracują oraz doświadczeniem w leczeniu zaburzeń lękowych. Proszę zorientować się gdzie w pani okolicy znajduje się poradnia zdrowia psychicznego a następnie skontaktować się z tą poradnią i dopytać o specjalistów którzy tam pracują. Niestety w poradniach często nie mamy wielkiego wyboru a okres oczekiwania na wizytę jest długi. Najlepszym rozwiązaniem są gabinety prywatne psychoterapeutów w których wizyty trwają dłużej niż w poradnii oraz mamy duży wybór specjalistów. Innym plusem gabinetów prywatnych jest spora ilość informacji jaką możemy znaleźć w internecie na temat tych specjalistów.
Życzę powodzenia!

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski
W silnym lęku przede wszystkim warto zacząć od farmakoterapii. Tutaj stosuje się leki z grupy przeciwdepresyjnych, które w trakcie terapii stopniowo osłabiają objawy. Są to leki całkowicie bezpieczne, nie uzależniają, a co najważniejsze skuteczne. Leki te przyjmowane regularnie przywracają do normy zachwiane poziomy neuroprzekaźników jak np. serotonina oraz normalizują oś hormonalną odpowiedzialną za stres. W następnej kolejności, kiedy lęk przestaje dominować myśli pacjenta warto, żeby udał się on na terapię, podczas której pozna swoje indywidualne mechanizmy powstawania i radzenia sobie z tym objawem. Służę radą i pomocą lekarską. Pozdrawiam. BL