dzien dobry chcialabym pojsc do dietetyka ale boje sie troche bo nie wiem jak bedzie ta wizyta wygla

15 odpowiedzi
Chcialabym pojsc do dietetyka ale boje sie troche bo nie wiem jak bedzie ta wizyta wygladac prosze o pomoc i szybka odpowiedz
Nie ma się czego bać:) każdy dietetyk ma trochę inny system pracy. U mnie na pierwszej wizycie przeprowadzam wywiad zdrowotny i żywieniowy, jeśli pacjent przyniesie wyniki badań to je czytam, a następnie tłumaczę, jaką dietę proponuję. Jeśli pacjent stwierdza, że się na nią zgadza, to przychodzi na drugą wizytę, gdzie otrzymuje pełne zalecenia, przepisy itp. Później jesteśmy w kontakcie mailowym, więc opieka nadal trwa. Pozdrawiam :)

Często się zdarza, ze ludzie obawiają się wizyty u dietetyka z obawy o ocenianie. Często tłumacza się z tego co robią nie tak albo ze swoich przyzwyczajeń. Boja się, ze dietetyk przewróci ich świat do góry nogami, a oni i tak wrócą do poprzedniego stylu życia. Proszę pamiętać, ze dietetyk powinien ocenić diete, a nie człowieka. Pierwsza wizyta ma za zadanie dowiedzieć się jak najwiecej o dotychczasowym odżywianiu, chorobach, trybie życia- aby móc dostosować jadłospis do osoby, o produktach które lubi i tych, które można zostawić w nowym jadłospisie- bo dieta ma być nagroda a nie kara. Na takiej wizycie analizuje się wyniki badań i czesto robi pomiary, aby kontrolować postępy. Można także umówić się na konsultacje online żeby czuła się pani bezpieczniej w swoim otoczeniu, choć nic nie zastąpi osobistego kontaktu. Po przekazaniu jadłospisu jestem w kontakcie z podopiecznym, co jest tez bardzo ważnym aspektem wspólnej pracy.
Trzymam kciuki za podjęcie decyzji.
Dzień dobry, myślę, że nie ma się czego obawiać ???? całość pierwszej wizyty głównie opiera się na wywiadzie, analizie składu masy ciała oraz wyników laboratoryjnych. Następnie jest proponowana forms terapii w zależności od wyznaczonego celu. Najlepiej jest najpierw obejrzeć stronę danego gabinetu i poczytać jaki jest przebieg takich wizyt (np. tak jak na mojej stronie internetowej gabinetu Lemon - terapia i profilaktyka). Pozdrawiam
Pierwsza wizyta to przede wszystkim długa rozmowa o problemach pacjenta i o jego oczekiwaniach. Ważne są wyniki badań oraz pomiary ciała, ponieważ wpływają na indywidualne zalecenia i dietę. Wsparcie również drogą mailową ułatwia ich wprowadzanie.
Wizyta u dietetyka to dobrze spędzony czas. Miło, sympatycznie i dobry początek zmian w życiu, a wszystko to w potrzebie naszego zdrowia. Proszę popytać wśród znajomych kto ma sprawdzonego dietetyka a jeśli nie chce Pani tą drogą to w internecie jest sporo opinii, gdzie na pewno wybierze Pani odpowiednią dla siebie osobę.
Zupełnie nie ma się czego obawiać. Na pierwszej wizycie omawiany jest powód wizyty u dietetyka, w tym przede wszystkim dotychczasowy sposób żywienia, Pani choroby i stan zdrowia, jak również możliwości stosowania diety w codziennym życiu (czyli np ograniczenia związane ze spożywaniem posiłków w czasie pracy, itp). Dieta, którą przygotowuje opiera się wyłącznie na produktach spożywczych bez jakiekolwiek dodatkowej suplementacji, tak by wszystkie witaminy i minerały dostarczyć z tradycyjnych produktów. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Pozdrawiam
Wizyta u dietetyka przebiega w spokojnej i miłej atmosferze. Zazwyczaj składa sie z 3 części. Wywiadu żywieniowo-zdrowotnego, analizy wyników badań i dzienniczka diety, a trzecia część to badanie składu ciała.
Na koniec określane są cele, sposób realizacji i przekazywane są pierwsze zalecenia ;)
Serdecznie zapraszam,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu
Witam, taka wizyta nie musi być stresująca. Ja staram się aby przebiegała w miłej atmosferze. Na pierwszym spotkaniu zbieram dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny. Wykonuję analizę składu masy ciała i dopiero uwzględniając wszystkie parametry opracowuję Program Żywienia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Pierwsza wizyta u dietetyka zwykle składa się z czterech elementów - najważniejszego - określenia celu wizyty, później wywiadu medycznego z analizą wyników aktualnych badań (jeśli pacjent takie posiada, a jeśli nie, wtedy dietetyk może zasugerować zrobienie dodatkowych badań, np. badania glukozy i insuliny na czczo), wywiadu dietetycznego oraz bezpiecznego, nieinwazyjnego badania składu ciała na profesjonalnym analizatorze z omówieniem wyników (masa ciała, tkanka tłuszczowa, mięśnie , woda i inne parametry - w zależności od urządzenia, osobiście korzystam z InBody 170, który mierzy około 20 różnych parametrów). Później w zależności od oczekiwań pacjenta - dietetyk w ciągu kilku dni przygotowuje pełny plan żywieniowy lub przekazuje zalecenia w innej formie. Można od razu umówić wizytę kontrolną (zwykle w odstępie 3 tygodni) w celu sprawdzenia postępów i ewentualnej modyfikacji zaleceń.
Witam. Nie ma się czego bać ???? pierwsza wizyta u dietetyka to głównie wywiad żywieniowy i zdrowotny - pytania o występujące choroby, ulubione i nielubiane produkty. Na pierwszej wizycie ustalamy z dietetykiem jak powinna nasza dieta wyglądać co jesteśmy w stanie przygotować. Na pierwszej wizycie dietetyk także wykona analizę składu masy ciała gdzie dowiemy się ile ważymy, ile mamy tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody. ???? Następnie po wizycie czekamy na jadłospis który dietetyk nam przygotuję biorąc pod uwagę to o czym powiedzieliśmy na wizycie zazwyczaj w ciągu 7 dni jadłospis jest gotowy.
Wiem, że może się Pani niepokoić przed pierwszą wizytą u dietetyka, ale może wynika to głównie z lęku przed nieznanym? Dietetyk na pierwszej wizycie przeprowadza wywiad zdrowotno-żywieniowy: pyta o stan zdrowia, dotychczas stosowane diety, tryb życia, aktualny sposób odżywiania, preferencje kulinarne. Najczęściej przeprowadza też pomiar składu ciała na analizatorze składu ciała (brzmi skomplikowanie, ale to tylko urządzenie przypominające wagę, służące do określenia m.in. zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie). Ustala też wspólnie z pacjentem cel dietetyczny i plan działania na najbliższe tygodnie/miesiące. Współpraca opiera się na regularnych spotkaniach (najczęściej co tydzień-dwa). Dobrze jest, gdy pacjent może się w każdej chwili skontaktować z dietetykiem w razie pytań, watpliwości, kryzysów na diecie. Oczywiście o to jak wygląda współpraca z konkretnym dietetykiem, warto po prostu zapytać w miejscu, do którego planuje się Pani udać, bo to tak jak z wizytą np. u internisty - teoretycznie zasady jej przebiegu są znane, ale u każdego lekarza może to wyglądać trochę inaczej. Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnej współpracy z dietetykiem!
Jeżeli przez Pani głowę przechodzi taka myśl to już wspaniale, najważniejsze, że dostrzega Pani chęć zmiany, zmiany na lepsze :)
Jako dietetyk na pierwszej wizycie przeprowadzam z moimi pacjentami wywiad zdrowotny aby poznać dolegliwości, z którymi ewentualnie się borykają ( dobrze mieć na wizycie aktualne wyniki badać - morfologia, lipidogram, krzywa cukrowa) oraz żywieniowy, który wskazuje na nawyki i słabości kulinarne pacjentów. Wspólnie analizujemy co jest nie tak i co należy zmienić aby uzyskać określone rezultaty. Na pierwszej wizycie jak i na każdej kolejnej dokonuje analizy składu ciała, która określa ilość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, masę ciała, wiek metaboliczny i sprawdzam jak wyglądają parametry na samym początku i jaką przechodzą metamorfozę w toku kuracji. W dietach bazuje na produktach sezonowych, łatwo dostępnych, zależy mi również aby w jadłospisach moich klientów, nie pojawiały się produkty, których nie lubią :)
Wizyty kontrolne odbywają się raz w tygodniu, na każdej wizycie omawiamy miniony czas i wspólnie planujemy kolejny, komponując jadłospis pod plany zawodowe i prywatne na zbliżający się tydzień, generalnie ten system sprawdza się świetnie.
Zapraszam, Polskie Centra Dietetyczne Projekt Zdrowie
Pozdrawiam, Monika Sroka, dietetyk.
Dzień dobry.
Dietetyk to osoba, która chce pomóc w zależności od problemu, który się pojawił. Dlatego wszelkie obawy, śmiało można odłożyć na bok :).
Przygotowując się do pierwszej wizyty, warto posiadać ze sobą aktualne wyniki badań i listę leków. Badania i określenie rodzaju leków pomagają w ułożeniu bezpiecznej diety dla pacjenta. Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony pomiar składu ciała (badanie, które pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody w organizmie, warto ok.2 godz. przed pomiarem nie jeść obfitego posiłku i nie wykonywać intensywnej aktywności fizycznej - analiza będzie bardziej wiarygodna ). Kolejny etap to wywiad żywieniowy, który polega na zebraniu informacji o aktualnym sposobie odżywiania się pacjenta. Podczas wywiadu, ważne jest określenie produktów na które dana osoba jest uczulona lub po prostu ich nie toleruje w diecie. W ostatnim etapie dietetyk przeprowadza analizę dotychczasowego odżywiania (błędy i zalety) połączoną z wstępną edukacją zdrowotną i określa z pacjentem plan i cele działania. Należy pamiętać, że dieta to racjonalny sposób odżywiania. Restrykcyjne diety to nie najlepsze rozwiązanie. Trzymam kciuki :)
Pozdrawiam serdecznie
Na pierwszej wizycie (trwa około 60 minut) wykonujemy analizę składu ciała (m.in. pomiar masy ciała, tkanki tłuszczowej, nawodnienia), rozmawiamy na temat stanu zdrowia, przeglądamy wyniki badań, ustalamy cele i oczekiwania, Pacjent opowiada mi jak do tej pory się odżywiał, co lubi jeść i czego nie lubi :)
Zapraszam na wizytę online. Możemy rozmawiać "pisząc" często pacjenci wolą taką formę kontaktu.