3 tygodnie temu (21.06) podczas upału 34 st pracowałem przez poludnie na zewnątrz. dzień poźniej pod

5 odpowiedzi
3 tygodnie temu (21.06) podczas upału 34 st pracowałem przez poludnie na zewnątrz. dzień poźniej podczas jazdy samochodem miałem mocne uczucie jakbym miał zemdleć, zatrzymałem sie na chwile i przeszło (dość mocno sie wtedy wystraszyłem). Poźniej Sytuacje z uczuciami omdlenia ale juz słabszego pojawiały się jeszcze ze 2x razy w ciągu tygodnia (ale tylko chwilowo).. Tydzień poźniej w sobote (30.06) podczas jazdy samochodem również mocne uczucie jakbym miał zemdleć i od tego czasu zacząłem się czuć mocno nieswojo.
2 - 7 lipca
Do tego poźniej przez trzy lub cztery noce noce zacząłem bez powodu budzić sie po godzinie (max 2) snu i odczuwac lęk (w sumie nie wiem o co) podczas przebudzenia czułem bicie serca i szumy w uszach, oblewały mnie zimne poty oraz czułem sie bardzo nieswojo? Mysli ze moze mi się cos stać.
Przez tydzień również czułem się nieswojo, dzień było lepiej dzien gorzej.
Badania krwi; EKG, cukier, tarczyca - idealne robione 9 lipca ciśnienie leeko podwyższone ale nie do lecznia. Przepisał mi milocardin.
Od 7 lipca zaczałem brać przed snem łyżeczkę nerwosolu zaczeło pomagac zaczałem przesypiać w miarę cała noc
z 12 na 13 lipca (po około tygodniu spokoju)) znów pobudka po godzinie snu i 2 godziny znów zimne poty, szumy w uszach i ogólny stan niepokoju.

Ogólnie odczuwam np gdy jadę sam samochodem czuje lekki niepokój
W pracy czasami jestem jakby rozkojarzony ale po chwili przechodzi
Prawie cały czas mam odczucie szumów w uszach, a przy leżeniu bicie serca puls ok 50-60.
jak mysle o tym wszystkim czuje niepokój

Cisnienie mierzę ostatnio 2x dziennie zawsze oscyluje w granicach 130/70 - 140/80.

Doraźnie poczatkowo brałem sedomix, oraz teraz jakieś suplemanty ziołowe

Nie biore żadnych lekow i ogólnie do tej pory czułem się zdrowo, choć nerwowy byłem od zawsze...... Mam 38lat
Dzień dobry. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do psychoterapeuty na konsultacje i zobaczenie z czego lęki, niepokój może wynikać i przepracowywać go. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Widzę, że bardzo szczegółowo opisuje pan co i kiedy się z Panem działo. Rozumiem, że jest Pan zaniepokojony stanem swojego zdrowia psychicznego, zatem konsultacje psychoterapeutyczne byłyby dla Pana wskazówką do zrozumienia swoich objawów. Proszę się zapisać do psychoterapeuty i dać sobie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Panie, doświadczanie objawów somatycznych, które Pan opisał może wynikać z różnych przyczyn. Z treści Pana wiadomości zrozumiałam, że wykonał Pan niektóre badania, na podstawie których lekarz wykluczył somatyczne przyczyny Pańskich dolegliwości. Pisze Pan także o niepokoju, gdy myśli Pan o swoim zdrowiu. Niespodziewane odczucia płynące z ciała u wielu osób budzą niepokój, koncentrowanie się na nich dodatkowo może go wzmagać. Nie jestem pewna, czy pisząc tę wiadomość miał Pan i potrzebę otrzymania wskazówek czy porady. Jeżeli dolegliwości nie są wyjaśnione stanem somatycznym (związanym z chorobą lub zaburzeniem somatycznym typu np. problemy z tarczycą), to jednym z kroków, które warto wg mnie podjąć jest konsultacja z psychoterapeutą/psychologiem, który będzie mógł pomóc Panu zrozumieć skąd wzięły się Pana obecne trudności oraz pomóc w pracy nad radzeniem sobie z takimi objawami. Jednym z nurtów, który polecam Panu do pracy z niepokojem jest nurt poznawczo-behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry,
to co Pan opisuje wskazywać może na zaburzenia lękowe. Nie ma często konieczności przyjmowania leków, bo spokojne można nad nimi pracować w psychoterapii. Zachęcam do pilnej konsultacji bo samo niestety to nie minie.
Nurt poznawczo-bahawioralny lub integracyjny będzie najbardziej pomocny.
Zapraszam na bezplatna konsultację do naszego ośrodka
Sugeruję wizytę: Pierwsza bezpłatna konsultacja 20min. - 1 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Objawy o których Pan pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani wyraźną ulgę. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi". Tu też wykluczono wiele chorób i zaburzeń, pozostaje wizyta u psychiatry. W mojej ocenie leczenie farmakologiczne jest nieodzowne. Pozdrawiam.

Eksperci

Zofia Wójcicka

Zofia Wójcicka

Psychiatra

Warszawa

umów wizytę
Katarzyna Dzwonek

Katarzyna Dzwonek

Psycholog, Psychoterapeuta

Chorzów

umów wizytę
Monika Czapkiewicz

Monika Czapkiewicz

Psycholog, Psychoterapeuta

Rumia

umów wizytę
Karol Szymonik

Karol Szymonik

Psycholog, Psychoterapeuta

Kraków

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 230 pytań dotyczących usługi: zaburzenia lękowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.