Pytania pacjentów (104)
-
Miałam leczony ząb kanałowo na dwóch wizytach po czym na tej drugiej założono plombe tymczasową.Bylo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Dalsze postępowanie zależy od tego na jakim etapie leczenia zakończyły się ostatnie działania stomatologa. Czy kanały były wypełnione materiałem docelowym czy może jeszcze leczenie… Więcej
-
Po tomografii zatok okazało się że w lewej zatoce szczękowej mam przerost błony śluzowej na 16mm w d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Poproszę o dokumentacje RVG zęba i historie leczenia: co było wykonane, jak , jakie preparaty były zaaplikowane do kanału pomiędzy wizytami.
Warto przeanalizować dotychczasowe leczenie ,… Więcej
-
czy plombuje się zęby w którym nie było żadnej dziury? i robi się w nim dziurę? miałam trochę zółtą
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Potoczna dziura- czyli ubytek tkanek zęba spowodowana próchnicą jest stanem mocno zaawansowanym. Często natomiast jest tak, że nie ma jako takiego ubytku tkanek, dziury a szkliwo lub… Więcej
-
Ponad pół roku temu miałam zakładany most porcelanowy od 3 do 3 na swoich zywych górnych zebach. Prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Prace protetyczne takie jak korony i mosty można zdjąć poprzez zbijanie, choć nie zawsze się to udaje i jest dość uciążliwe dla pacjenta. Zaletą tej metody jest to, ze przeważnie nie… Więcej
-
Ok 3 miesiące temu zgłosiłem się do stomatologa kontrolnie, lekarz wyczyścił ,, powiedzmy" górną szó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jeśli ząb reaguje na ciepło to na 99% kwalifikuje się do leczenia endodontycznego. Warto jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o leczeniu zbadać reakcje miazgi zęba - test elektryczny,… Więcej
-
Prawie 3 lata nosiłam aparat na górną szczękę ,zdjęłam i wszytsko było ok do pewnego dnia kiedy to o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jeśli wystąpiła u pani sytuacja z zablokowaniem żuchwy w pozycji otwartej, to jest pani w grupie osób u których taka sytuacja może się niestety powtarzać.
Niestety cześć pacjentów… Więcej
-
Mam do usunięcia 4 górną z lewej strony. Rozważałam wszczepienie implantu, jednakże po konsultacji o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Przesuwanie, szczególnie zębów trzonowych o taki dystans nie jest łatwa sprawa. Powoduje wiele problemów i potencjalnych powikłań. Jeśli miało by to być leczenie ortodontyczne tylko… Więcej
-
Od 2 miesięcy mam problem z szczeka, twarzą czy zębami? Usunęłam 8 zębów w krótkim czasie gdyż nie n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Większość problemów które pani wymieniła mogą się wiązać z brakami zębów, nieprawidłową okluzją (czyli zgryzem - kontaktami pomiędzy zębami przeciwstawnymi), a to się odbija na pani… Więcej
-
Odkąd ortodontka założyła mi podwyższenie na dolne zęby, zaczęły mi się problemy ze stawem, najbardz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Problemy ze stawami to częsta przypadłość, zdarzają się w trakcie i po leczeniu ortodontycznym i po podwyższaniu zgryzu na tz. stoperach. Warto udać się do lekarza/ kliniki zajmującego… Więcej
-
Czy jeżeli mam zęby a w sumie sane korzenia to można zrobić proteze górną?
Czy jeżeli mam zęby a w sumie sane korzenia to można zrobić proteze górną?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Możliwości odbudowy są bardzo różne. Po pierwsze, trzeba ocenić w jakim stanie są pozostałe korzenie zębów, czy nadaj się do usunięcia czy można je jeszcze wykorzystać do przyszłej… Więcej
-
W wieku 10 lat straciłem zęba (górna, prawa dwójka) teraz mam 27/28 lat i zastanawiam się czy możliw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Na postawione pytanie nie da się odpowiedzieć bez konsultacji, obejrzenia sytuacji na żywo, bez oceny sytuacji klinicznej, ustawienia zębów, itd. Natomiast często w takich przypadkach… Więcej
-
5 lat temu miałem leczoną kanałowo lewą górną szóstkę. Od tamtego czasu cały czas czuję ten ząb - w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Ubytki próchnicowe same bezpośrednio nie powodują dolegliwości bólowych, one przyczyniają się do powstania stanu zapalnego miazgi zęba, a objawem stanu zapalnego są dolegliwości bólowe.… Więcej
-
Wczoraj udałam się do stomatologa z bólem zęba. Okazalo się, że próchnica zajęła już duża część zęba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ocena stanu miazgi zęba na podstawie samego zdjęcia jest niewystarczająca. Na zdjęciach widać tylko już bardziej zaawansowane stany, czyli sytuacje gdzie w wyniku stanu zapalnego doszło już do… Więcej
-
Moje pytanie dotyczy koron porcelanowych pelnoceramicznych. 3 miesiące temu poddałam się zabiegowi z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Osadzanie kamienia i osadu na prawidłowo wykonanych koronach jest ograniczone, bo do bardzo gładkiej powierzchni korony przyleganie jest utrudnione. Być może korony były niedokładnie… Więcej
-
Jak długo ważne jest skierowanie na usunięcie zęba?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
... skierowanie ważne jest, aż do momentu usunięcia zęba :)
Pozdrawiam
-
Chciałem się spytać czy po leczeniu kanałowym zęba będę czuł jak dentysta będzie mi go borował??
Chciałem się spytać czy po leczeniu kanałowym zęba będę czuł jak dentysta będzie mi go borował??
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zęby po leczeniu kanałowym same w sobie nie sa już unerwione. Może być odczuwany dotyk lub wibracje związane z reakcja sąsiednich tkanek, ale nie powinno to wywoływać dolegliwości bólowych. Pozdrawiam… Więcej
-
5 tygodni temu mialam usunieta szostke, caly czas mnie boli miejsce po usunieciu. Biore 3 antybiotyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę usunąć pozostawiony korzeń, dolegliwości powinny na 99% ustąpić.
-
Interesuje mnie estetyczna zmiana kształtu zębów, a dokładnie przeszkadza mi koształt dwóch przednic
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam aby dobrać metodę najpierw trzeba wiedzieć jak wyglądają pani kły i jakich zmian pani oczekuje, z jaka ingerencja się to wiąże. Każda z metod na zalety i wady. Jedne są bardziej trwałe inne… Więcej
-
Dwa i pół miesiąca temu miałem leczoną górną lewą piątkę.Ząb od tamtego czasu stał się mocno nadwraż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dolegliwości bólowe, które u pani występują wskazują na konieczność leczenia endodontycznego.
Pozdrawiam.
-
Czeka mnie pełna rekonstrukcja zgryzu. Ortodonta kazał poprzedzić rekonstrukcję badaniem, które usta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Planując przebudowę zgryzu, pełną rekonstrukcję w dodatku jeszcze z podniesieniem wysokości zgryzu, powinno się to robić w tz. relacji centralnej, ustalonej po deprogramacji. Jaki… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…