czy plombuje się zęby w którym nie było żadnej dziury? i robi się w nim dziurę? miałam trochę zółtą
czy plombuje się zęby w którym nie było żadnej dziury? i robi się w nim dziurę? miałam trochę zółtą i w środku kreskę pruchnicy i dentystka na kase chorych zrobiła mi tam dziurę i zaplombowała.
1 odpowiedź
Witam Potoczna dziura- czyli ubytek tkanek zęba spowodowana próchnicą jest stanem mocno zaawansowanym. Często natomiast jest tak, że nie ma jako takiego ubytku tkanek, dziury a szkliwo lub zębina są zainfekowane i nieodwracalnie zniszczone przez próchnicę. Takie tkanki należy usunąć i założyć wypełnienie.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

