Odkąd ortodontka założyła mi podwyższenie na dolne zęby, zaczęły mi się problemy ze stawem, najbardz

2 odpowiedzi
Odkąd ortodontka założyła mi podwyższenie na dolne zęby, zaczęły mi się problemy ze stawem, najbardziej z prawym, bo po prawej stronie przez długi czas nosiłam wyższe podwyższenie. Podwyższenie zostało zdjęte, a dolegliwości nie ustępują (strzykanie w prawym stawie, wystarczy nawet, że dotknę żuchwy po prawej stronie i już strzyka, ból głowy, uczucie ciężkości po prawej i dyskomfort, mam wrażenie, jakby w prawym stawie coś się przekręciło). Przechodzę do sedna, gdy dotykam kątów żuchwowych (mam nadzieję, że dobrze to nazwałam) po obu stronach, to czuję, że prawy jest niżej i bardziej wystaje od prawego. Gdy dotykam wyżej to czuję taką jakby dziurę (puste miejsce), po lewej stronie nie ma czegoś takiego. Również zauważyłam różnicę w twarzy, dolna część jest trochę przekrzywiona na lewą stronę i prawy profil też się zmienił, żuchwa jest jakby dłuższa. Z lewej jest ok. Kiedyś raczej nie miałam czegoś takiego. Mogę normalnie gryźć i otwierać szeroko buzię, choć czuję wtedy po prawej stronie dyskomfort. Co jakiś czas czuję kłujący ból w tym stawie, ale nie jest on bardzo silny. Czy możliwe by żuchwa wysunęła się, wypadła z jednej strony? Co powinnam z tym zrobić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Witam!
Ochrona stawu jest bardzo ważna podczas leczenia ortodontycznego. Najlepiej skonsultować się z placówką, która zajmuje się leczeniem stawów. Może być konieczne wykonanie tomografii stawu, badania mięśni i dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam

Witam.
Problemy ze stawami to częsta przypadłość, zdarzają się w trakcie i po leczeniu ortodontycznym i po podwyższaniu zgryzu na tz. stoperach. Warto udać się do lekarza/ kliniki zajmującego się leczeniem stawów skroniowo żuchwowych na konsultacje. Być może trzeba będzie wykonać też badanie CBCT (tomografię stawów), ewentualnie rezonans magnetyczny i inne badania.
Pozdrawiam.