Pytania pacjentów (104)
-
Dzien dobry mam odsłonięte szyjki zębowe od2 do 5 z obu stron Prosze mi poradzić co mam zrobić
Mam odsłonięte szyjki zębowe od2 do 5 z obu stron
Prosze mi poradzić co mam zrobićODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Trzeba udać się do lekarza by to dokładnie ocenił i ustalił przyczynę. Samo działanie objawowe czyli np: pokrywanie recesji czy wypełnienia ubytków przyszyjkowych jest niestety działaniem… Więcej
-
Czy można założyć licówki jedynie na jedynki? Nosiłam aparat ortodontyczny, jestem zadowolona z wygl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jak najbardziej można, jeśli jest potrzeba można wykonać licówke na pojedyńczy ząb, na dwa, a czasem na dziesięć. Wszystko zależy jaka jest sytuacja wyjściowa i jaki efekt chcemy uzyskać.… Więcej
-
Na ostatniej wizycie u stomatologa zgłosiłam pobolewający lekko ząb + przyniosłam zdjęcie RTG. Denty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam Okres 5 tygodni to zdecydowanie za dłułgo, standardem jest noszenie wkładki dewitalizującej 2-3 tygodnie. Obecnie odchodzi sie od tej procedury, a najlepszy rozwiązaniem jest leczenie endodontyczne… Więcej
-
Czy zawsze przy leczeniu zęba który był już leczony kanałowo należy ponownie przeleczyć kanał? Miała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
W sytuacji kiedy w zębie leczonym kanałowo dojdzie do powstania ubytku próchnicowego drążącego aż do materiału wypełniającego kanały, lub w wyniku urazu zęba, złamania ściany, powstania… Więcej
-
Bolał mnie ząb. Zgłosiłam się do stomatologa. zdjęcie nic nie wykazało ale czwórka gorna była wrażli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Może się tak zdarzyć. Nie na na co czekać , ponieważ ból może się jeszcze nasilić. Proszę udać się do jakiegoś innego stomatologa w takim razie. Ząb wymaga leczenia endodontycznego.… Więcej
-
Dzień dobry wczoraj lekarz dentysta zaproponował mi założenie licówek kompozytowy na 4 żęby z przodu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Zakres prac zależy od stanu zębów. Licówki kompozytowe działają jak zwykłe wypełnienia i ich trwałość i estetyka jest niestety mniejsza od prac ceramicznych. Licówki kompozytowe według… Więcej
-
Mam 24 lata nocami bardzo mocno zgrzytam zębami, bolą mnie zęby i szczeka. Co to może być? Jak to zw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Na podstawie opisu nie postawił bym diagnozy - bruksizm. Ważne jest czy to jest zaciskanie zębów czy zgrzytanie. Zgrzytanie w nocy nie zawsze oznacza bruksizm. Warto to zdiagnozować… Więcej
-
Witam.W zeszłym roku w czerwcu miałam założony most porcelanowy górny 7punktowy(podzielony na dwa mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jeśli występują takie odpryski porcelany, musza występować jakieś przeciążenia, konflikty w zgryzie co powoduje że nowa praca jest niszczona. Może wystąpił też jakiś błąd technologiczny… Więcej
-
Ostateczna praca podobała mi się a teraz wyglądam jakbym była szczerbata Doktor twierdzi że to prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sytuacja patowa, przynajmniej tak wyglada z opisu. Bez szczegółowych oględzin i badania ciężko się na ten temat wypowiedzieć i ocenić stan obecny oraz co innego można pani zaproponować.
Pozdrawiam.…
-
Od ok 3 lat czyli od 1 ciąży mam problem z zębami. Jestem chora na cukrzyce typ 1 od 19 lat, ale od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Oprócz tego co napisała pani doktor AZ, proszę pamietać, że próchnica jest choroba powodowana przez bakterie. Należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, nawet te najmniejsze, by… Więcej
-
Od roku mam przetokę zębową w górnej , lewej szóstce. Ząb mnie nie boli jest jedynie czuły na dotyk.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Problem z przetoka to problem endodontyczny, nie wiąże się on z szumami które Pani słyszy.
Natomiast szumy, piski - proszę skonsultować ze stomatologiem, który zajmuję się dysfunkcjami… Więcej
-
Mam problem z zębem, a może "zębami" tu lepiej pasuje. Otóż jakiś rok temu zabrałam się za leczenie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
W sytuacjach kiedy nie wiadomo dokładnie który ząb jest przyczyna bólu wykonuje jeszcze test elektryczny żywotności miazgi z wykorzystaniem prądów Faradaya. Określa on stan pobudliwości… Więcej
-
Mam problem z zębami znaczy się się mam same dziury i za bardzo nie umiem jeść. Chce się dowiedzieć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Zapraszam serdecznie na konsultację
Pozdrawiam To masz Żuchowski
-
Byłam cztery dni temu u dentysty. Po wizycie pani dentystka powiedziała mi ze musiała sporo wyczyści
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo nie wiadomo jakie były początkowe dolegliwości bólowe , co dokładnie zrobił lekarz na ostatniej wizycie i jaki preparat… Więcej
-
Mam ząb z dziurą od ok.4-5 miesięcy, przez ten czas ubyło trochę zębiny, ale ząb czasem daje oznaki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam Czy ząb klasyfikuje się do leczenia kanałowego, nie decydują tylko okresowe dolegliwości bólowe. Ważny jest charakter bólu , jego nasilenie, czas trwania, czy to jest reakcja samoistna czy… Więcej
-
Witam, miałam próchnicę pod plombą więc lekarz mi ja zdjął, usunął próchnicę, założył leczenie(opatr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Po opisie zaistniałej sytuacji nie jestem wstanie ocenić czy leczenie jest wykonane prawidłowo czy nie. Często występują stany zapalne miazgi o charakterze przewlekłym, które przebiegają… Więcej
-
Jakies 3 tygodnie temu miałam uzupełnianą dwójkę (sama plombą). Zaskoczeniem z początku było dla mni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jeśli był to głęboki ubytek, to miazga zęba mogła być w stanie zapalnym o charakterze przewlekłym, który jest bezobjawowy lub ząb może tez mieć martwicę miazgi zęba. Opracowanie ubytku… Więcej
-
Czy jest możliwe aby po głębokim rozwierceniu górnej siódemki nie można odnaleźć żadnego z kanałów?z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Czasami zdarza się ze kanały zobliterują (zarosną) do tego stopnia , że jest problem z ich odnalezieniem i udrożnieniem. Brak odpowiedniego powiększenia i wglądu w pole zabiegowe często… Więcej
-
Czy można odbudować brzeg sieczny (listę brzeżną) siekacza od strony podniebienia, który został omył
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Jest taka możliwość by odbudować brakujące tkani zęba: metodami zachowawczymi - materiały kompozytowe, lub protetycznie - uzupełnienia pełnoceramiczne.
Pozdrawiam Tomasz Żuchowski.
-
mam 33lata od urodzenia nie miałam dolnych zawiązków jedynek brak kości do wszczepienia implantów.ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Wiele jest metod odbudowy kości. By ocenia sytuacje i móc zaplanować leczenie warto wykonać badanie CBCT danej okolicy. Na podstawie tego badania można ocenić jakie są możliwości i… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…