Czeka mnie pełna rekonstrukcja zgryzu. Ortodonta kazał poprzedzić rekonstrukcję badaniem, które usta

1 odpowiedzi
Czeka mnie pełna rekonstrukcja zgryzu. Ortodonta kazał poprzedzić rekonstrukcję badaniem, które ustali moją "centrykę" , a mój lekarz dentysta uważa że nie potrzeba ustalać centralnej relacji przy pełnych rekonstrukcjach przy klasie szkieletowej II. Ortodonta twierdzi, że to podstawa, a lekarz dentysta że to niepotrzebne , a akceptacja nowego podwyższonego zgryzu nastąpi samoistnie po zacemetowaniu pracy ostatecznej. Szanowni Państwo, czy możecie pomóc i podpowiedzieć jak to powinno wyglądać?
Witam.
Planując przebudowę zgryzu, pełną rekonstrukcję w dodatku jeszcze z podniesieniem wysokości zgryzu, powinno się to robić w tz. relacji centralnej, ustalonej po deprogramacji. Jaki rodzaj deprogramacji zastosować to już zależy od przypadku i stanu obecnego. Bardzo dobrym sposobem planowania takiego leczenia i odnalezienia relacji centralnej jest badanie zwane Aksjografią.
Pacjent przed wykonaniem pracy ostatecznej powinien zaadoptować się do nowych warunków nosząc prace czasowe lub szynę przez okres kilku tygodni czasami miesięcy. Po tym okresie można wykonać prace ostateczną w sposób bezpieczny i przewidywalny.
Zapraszam i pozdrawiam
Tomasz Żuchowski.