Pytania pacjentów (52)
-
Dzień dobry. Mój synek wlasnie skoczył 4 lata. Do 3 roku życia rozwijał się wzorowo(ciąża I poród be
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Być może warto byłoby poszerzyć diagnostykę o badanie QEEG, bardzo szczegółowy opis badania pozwala na stwierdzenie trudności. Zespół Aspergera ma naprawdę szeroki wachlarz objawów, być może nie… Więcej
-
Dzień dobry, Moja 5 miesięczna córka ma ciagle otwartą buzię w ciagu dnia gdy jest aktywna i czesto
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, otwarta buzia i wysunięty język to nie jest normatywna pozycja spoczynkowa, dlatego konieczna jest wizyta u logopedy/neurologopedy, pracującego z niemowlętami oraz fizjoterapeuty,… Więcej
-
Dzień dobry! Mam 31 lat i mam rotacyzm ( francuskie „R”) i bardzo chciałbym się tego pozbyć. Ogólnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeżeli jest Pan zmotywowany, to spokojnie proszę znaleźć logopedę i zacząć terapię, do ktorej absolutnie nie ma przeciwskazań. Ile wizyt? Trudno powiedzieć, ponieważ nieprawidłowa… Więcej
-
Dzień dobry, syn w tym momencie 13 miesięcy. Wcześniej mówił sporo słów dziadzia, tata, dzidzia, bab
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, trudno bez wnikliwej oceny funkjconowania dziecka napisać Pani, że będzie wszystko w porządku, dlatego zachęcam do udania się do specjalisty, ewentualnie do skorzystania z usługi konsultacji… Więcej
-
Córka ma 19 miesięcy i cofniętą dolną szczękę. Ma obniżone napięcie mięśniowe i z tego powodu chodzi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w tym wieku tyłozgryzem z powodzeniem może pomóc nawet w formie konsultacji logopeda, ale taki ktory się specjalizuje w terapii wad zgryzu. Podda analizie sposób obróbki pokarmu, oceni… Więcej
-
Witam, mam problem z 16 letnią córką. Od pewnego czasu moja córka zaczęła szybko mówić i czyta momen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, myślę że to co pani opisuje wskazuje na potrzebę dogłębnej analizy fuznkocjonowania córki, dlatego zaczęłabym faktycznie odkonsultacji u logopedy. Być może źródłem problemu są niezdiagnozowane… Więcej
-
Witam serdecznie. Kwestia dotyczy mojego bratanka ,który zaraz skończy 3 lata ,a jedyne słowa tudz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z opisu wynika na pewno potrzeba dogłębnej diagnozy...co wydaje się być trudnym tematem dla rodziców dziecka. Korzystanie w tym wieku z tak dużej ilości urządzeń jest niebezpieczne… Więcej
-
Córka 6 miesięcy, zaraz 7, karmiona łyżeczką. Od kilku dni podczas karmienia łyżeczką łyżeczkę z jed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim byłoby dobrze zobaczyć sposób w jaki córeczka jest karmiona. 7 miesiąc to dopiero początek przygody z rozszerzaniem diety, dlatego… Więcej
-
Moja córka tez tak ma tylko jest starsza ma 10lat i nie umie dodawać odejmowac wokale matematyka jes
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugerowałabym wizytę w poradni psychologiczno -pedagogicznej i badanie pod kątem dyskalkulii
Pozdrawiam
-
Czy u 5-latka konieczne jest podcięcie wędzidełka, jeśli ma problem z samą wymową głoski „R”, ale w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Korektę wędzidełka języka zlecamy jeśli mimo ćwiczeń, masaży języka nie uzyskujemy prawidłowej pozycji spoczynkowej języka oraz połykania. Jeśli mimo długofalowych oddziaływań, dziecko ma napięcia… Więcej
-
Czy u 5-latka konieczne jest podcięcie wędzidełka, jeśli ma problem z wymową samej głoski "R", ale w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jeżeli chodzi o sama ankyloglosję, to nigdy nie rekomendujemy korekty wędzidełka języka tylko na podstawie braku głoski [r]. Oceniamy przede wszystkim funkcję jamy ustnej, dlatego… Więcej
-
Witam ,mój mąż jest po operacji tętniaka aorty serca ,i od tego czasu cały czas ma chrypkę ,czy zabi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, a o jakim zabiegu mowa? Chrypka może mieć rożne podłoże, należałoby wykonać badanie u foniatry i zapewne u neurologa.
Pozdrawiam
-
Dzien dobry, Czy dziecko 2 języczne moze mieć problem z komunikacją na początku rozwoju? Corka m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dużo badań naukowych i artykułów powstało właśnie o tej tematyce. U prawidłowo poznawczo rozwijającego się dziecka, dwujęzyczność nie jest przeszkodą w rozwoju mowy. Zachęcam do konsultacji u logopedy,… Więcej
-
Dzień Dobry. Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź . Mianowicie syn w marcu kończy 3 lata rozwija
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno postawić diagnozę wirtualnie. Należałoby rozważyć, w jakim stanie emocjonalnym jest chłopiec, kiedy powtarza głoski w wygłosie. Na pewno sugerowałabym konsultację u logopedy, by rozwiać… Więcej
-
Witam, córka ma rok i 4 miesiące . Zauważyłam że od pewnego czasu ma problem z wsiadaniem do czegoś.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z opisanych przez panią objawów wynika, że dziewczynka może mieć zaburzenia integracji sensorycznej, warto byłoby udać się na taką diagnozę do terapeuty SI, a także do osteopaty i… Więcej
-
Dzień dobry mama pytanie moja córka 1.5 roku mało mówi w sensie chodzi o to że dużo rzeczy mówi po s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ponieważ mowa nigdy nie rozwija się w oderwaniu od innych funkjci poznawczych i jej przebieg jest uzależniony od tzw. "kamieni milowych", warto byłoby skorzystać z konsultacji… Więcej
-
Moja 3 letnia córka ma problem z mową. Większość słów jakie używa to: MAMA, UU,AA,BABA,HAŁ, MIAŁ, IH
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając historii ciąży, porodu, rozwoju dziecka. My specjaliści obserwujemy tendencję do coraz późniejszego rozwijania się dzieci, również w… Więcej
-
Dzień dobry, Mam niemowlę które właśnie skończyło 4 miesiące. Ma ono problem z napięciem mięśniowym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zaleciłabym na pewno opiekę fizjoterapeutyczną i osteopatyczną. Smoczek często jest wykorzystywany w procesie stymulacji, nauki nowych wzorców ćwiczeniowych. Być może Wasza neurologopedka zaleciła… Więcej
-
Moj 2 letni syn nie mówi mama tata baba dziadzia. Umie powiedzieć słowo nie pokazać palcem co chce.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
jesli coś Państwa niepokoi, to najlepiej jest udać się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, by kompleksowo przebadać dziecko. Warto stymulować rozwój dziecka poprzez nazywanie czynności, wprowadzanie… Więcej
-
Mam pewne pytanie. Jąkam się od małego dziecka. Kiedyś było to na tyle silne, że nie potrafiłem norm
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, odpowiadając na Pana pytanie, to tak, jak najbardziej może Pan pozbyć się niepłynności mowy, ale zachęcam do odwiedzenia osteopaty lub fizjoterapeuty, który specjalizuje się w niepłynności… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…