Pytania pacjentów (160)
-
Dzień dobry! Mam niedowład prawej nogi, opadającą stopę, po operacji guza lewej półkuli mózgu. Czy j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto rozważyć tę formę leczenia, ale wskazania należy ustalić w kontekście całości Pani stanu ortopedycznego i neurologicznego.
-
W marcu usunięto mi ósemkę chirurgicznie i przez 2 miesiące lekarz zalecił spanie tylko na jednym bo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to nie jest pytanie do ortopedy lecz chirurga szczękowego.
-
Od 1,5 roku mecze się z ogromnym bólem w nodze. Brałam leki od lekarza rodzinnego które mi przepisyw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przy nieustępujących objawach należy udać się do lekarza-specjalisty.
-
Mam 26 lat, w listopadzie 2018 r. przewróciłam się i doznałam urazu prawego stawu skokowego. Nie poj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zasadne byłoby spotkanie z fizjoterapeutą, z Pani opisu nie wynika że po urazie noga była rehabilitiwana. Większość dolegliwości po skręceniach stawu skokowego wynika z zaburzeń propriocepcji i… Więcej
-
Jestem po dwóch artroskopiach w tym roku. W styczniu wszczepiono membranę hyalofast (lekarz zostawił
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ma Pan złożony problem ortopedyczny, nie da się tego skonsultować zdalnie ani tym bardziej odpowiedzieć na nurtujące Pana kwestie bez badania, przejrzenia wyników itd. Pozdrawiam
-
Pacjentka 78 lat złamała VI, VII, VII żebra w odcinku tylnym, oraz V, VI, VII, VIII i IX w części bo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pacjentka w tym wieku i z takim rozpoznaniem powinna być pozostawiona w szpitalu. Chodzenie o kulach jest raczej niemożliwe, ale powinna być objęta rehabilitacją ruchową oraz opieką internisty.
-
Syn ma 13 lat miał robione rtg kolana to jego opis: dojrzałość kostna nieosiagnieta szerokość szpar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, opis sugeruje chorobę Osgood-Schlattera. Proszę udać się do ortopedy. Pozdrawiam
-
Córce sciolgnelem szynę gipsowo prawie tydzień temu. Nie stawia nogi na ziemi na plas a jak to zrobi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zgłosić się do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny bólu
-
Uderzenie w pracy typu "piesek" a tył stopy zablokował nowo postawiony krawężnik. Uszkodzenia więzad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Problem raczej wymaga badania lekarskiego w gabinecie
-
Jestem 1 rok po złamaniu szyjki kości udowej (zespolenie gwoździem śródszpikowym gamma). Widoczne je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to problem do potencjalnego rozwiązania w ramach wizyty on-line, zapraszam do skorzystania z oferty specjalistów na Znanym Lekarzu, pozdrawiam. Proszę przygotować do wysłania zdjęcia…
-
19 lutego przeszłam atroskopie kolana lewego po urazie z grudnia. Uraz był ciężko do zdiagnozowania
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być ponowny problem z łękotką lub coś innego. Prosze odciążyć kończynę w ortezie, wykonywać zimne oklady, wziąć np. Ibuprofen. Jeśli ból się nie zmniejszy do 5 dni szukać pomocy ortopedy.…
-
Mam 20 lat, jakiś miesiąc temu wyczułam zgrubienie koło kolana, z dni na dzień kolano bolało bardzie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należy wykonać USG zmiany
-
Od mniej więcej roku towarzyszy mi ucisk, dyskomfort w lewym podżebrzu, jest to trudne do umiejscowi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę udać się do chirurga w celu zbadania czy problem nie ma związku z jamą brzuszną
-
3 lata temu po upadku ze schodów na kolano ortopeda stwierdził rozrzedzenie klykcia bocznego kości p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Być może uda się przybliżyć temat w ramach konsultacji on-line na którą zapraszam.
-
Mam złamanie kostki bocznej. Czy po 3 tyg od urazu mogę w ortezie typu Air Walker opierać się- stawa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zależy od rodzaju złamania i stopnia przemieszczenia. Być może uda się przybliżyć temat w ramach konsultacji on-line na którą zapraszam. Konieczne będzie wykonanie zdjęć RTG.
-
21.02 złamałam kość śródstopia (noga prawa) założono mi szynę gipsową podudziową. 19.03 byłam na kon
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję ponowną konsultację i obejrzenie raz jeszcze zdjęć. Być może uda się przybliżyć temat w ramach konsultacji on-line na którą zapraszam.
-
Mam problem ponieważ zauważyłam zaraz pod uchem kość o dziwnej strukturze która jest odrazu namacaln
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę skonsultować się w pierwszej kolejności z laryngologiem
-
W ub roku (8 miesiecy temu) skrecilam staw skokowo-goleniowy, naderwalam wiezadla (w warunkach lesny
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Problem wymaga diagnozy w ramach wizyty w gabinecie, na którą zapraszam
-
Z przymusu od miesiąca jestem w domu, od dziecka mam skoliozę, garbię się niestety, to jest u mnie t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to problem do rozwiązania w ramach wizyty on-line, zapraszam do skorzystania z oferty specjalistów na Znanym Lekarzu, pozdrawiam
-
Z przymusu od miesiąca jestem w domu, od dziecka mam skoliozę, garbię się niestety, to jest u mnie t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Być może uda się przybliżyć temat w ramach konsultacji on-line na którą zapraszam.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…