Pytania pacjentów (160)
-
Boli mnie prawe kolano przy zginaniu dodam ze nie uderzylam sie w nie ani nie mialam zadnego urazu.c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję zacząć diagnostykę od wizyty u lekarza rodzinnego.
-
Kiedys miałam uraz stawu w kosce ( peknieta torebka stawowa ) teraz boli co mogę z tym zrobić czy za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opis objawów sugeruje, że skręcenie mogło nie być doleczone. Prawdopodobnie pomoc może ukierunkowana kinezyterapia i zabiegi rehabilitacyjne, oczywiście po konsultacji z ortopedą.
-
Jestem po złamaniu rzepki bez przemieszczenia. Gips zdjęto mi 2 miesiące po urazie. Czas jaki minął
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez badania trudno powiedzieć. Opis objawów wskazuje na zanik mięśni kończyny dolnej spowodowany urazem i / lub unieruchomieniem.
-
Moja dziewięćdziesięcioletnia babcia jedenaście miesięcy temu doznała wieloodłamowego złamania przez
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tego typu przypadki należy rozpatrywać indywidualnie, w zależności od stanu kości (konieczne RTG) możliwa jest reoperacja lub endoprotezoplastyka połowicza biodra, proszę udać się do ortopedy
-
Witam. Od ok. 2 miesięcy pieką mnie lędźwiach i bolą nogi. Nadmieniam, że rezonans magnetyczny wyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być "zapalenie korzonków", jednak piekące bóle mogą również odpowiadać neuropatii. Kluczem do odpowiedzi na pytanie co Pani/Panu dolega jest badanie przedmiotowe, proponowałbym… Więcej
-
Witam mam 54 lata kobieta.od kilku tygodni boli mnie noga od kolana w dol.ale tylko prawa noga i tyl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być zapalenie stawu lub zmiany zwyrodnieniowe, proszę udać się do lekarza (na początek wystarczy lek. rodzinny) który zleci podstawowe badania.
-
Witam, Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną bólu barku, który trwa już ponad 6 lat i prze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mogą to być objawy uszkodzenia bądź tendinopatii LHBT jak również uszkodzenia typu SLAP. Konieczne jest badanie USG i wizyta u ortopedy.
-
Witam, na siłowni uszkodziłem kolano. USG wykazało,ze „możliwa szczelina po urazie w środkowej częśc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Stopnie uszkodzenia łąkotek nie zawsze są stosowane. Istotne jest czy uszkodzenie jest stabilne i jak duże. Proponuję strategię obserwacji, jeśli po kilku tygodniach oszczędzania nogi i rehabilitacji… Więcej
-
Proszę o opis badania rtg kręgosłupa. W odcinku LS cechy obniżenia fizjologicznej lordozy lędzwiowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
RTG wykazuje złamanie Th11, należy pilnie udać się do lekarza lub na SOR w celu poszerzenia diagnostyki o tomografię
-
Dzień dobry. Czy uszkodzenia jatrogenne można uznać jako błąd lekarski?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie każde uszkodzenie jatrogenne jest błędem lekarskim. Pewne rodzaje uszkodzeń mieszczą się w akceptowalnym, przewidywalnym ryzyku zabiegu. Na przykład blizna pooperacyjna jest uszkodzeniem jatrogennym,… Więcej
-
Witam , od 1 msc codziennie po 3 h pracy (kasjer , sprzedawca , rozladowanie towaru) odczuwam piekac
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najpewniej to popularne "korzonki", przyczyn może być wiele (dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe, wada postawy, przeciążenie w pracy), dokładna diagnoza jest możliwa tylko w trakcie wizyty…
-
Boli mnie stopa w okolicach kości łódkowatej. Ból narasta podczas aktywności fizycznej. Wtedy boli m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Aby odpowiedzieć należałoby doprecyzować pytanie i uzupełnić dane.
-
Witam! Mam pytanie odnośnie pękniętej kości lonowej prawej. Rok temu uległa wypadkowi komunikacyjnem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Żeby wyjasnić te objawy należałoby w pierwszej kolejności wykonać badanie radiologiczne miednicy oraz badanie przedmiotowe.
-
Ponad miesiac temu spadlam z malej wysokosci ale z duza sila na prawa dlon do dnia dzisiejszego boli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Uraz może nasilać czy też nawet ujawniać wcześniejsze zmiany zwyrodnieniowe w stawie MIP. Chory staw jest bardziej podatny na urazy i dłużej się goi.
-
Witam Mąż skrecil kostke tydzien temu mial robione prywatnie usg stopy dostal orteze i zastrzyki cl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Takie objawy mogą (ale nie muszą) odpowiadać zakrzepicy, proponuję zgłosić się do najbliższego SOR w celu jej wykluczenia, natomiast z kostką planowo do ortopedy.
-
Witam mój wynik TK. Czy to jest bardzo poważne? Bardzo proszę o odpowiedź. ::: Zmiany st krzyzowo bi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno powiedzieć bez dokładnej znajomości objawów i badania przedmiotowego, niedodma może być poważnym objawem, sugeruję pilną wizytę u lekarza
-
Czy ktoś z Państwa mógłby mi odpowiedziec co mówi ten wynik badania?Badanie MR nadgarstka prawego wy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na podstawie samego opisu bez znajomości kontekstu klinicznego badania można powiedzieć jedynie tyle, ile jest w nim zawarte. Wynika z niego m. in. że była leczona choroba de Quervaine, pozostałe… Więcej
-
Dzień dobry, mam 22 lata, od kilku lat borykam się z problemem nawracającego bólu nadgarstka. Ból wy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pytanie o ew. akytwność sportową i inne urazy. Monotonna praca przy komputerze może również prowadzić do przeciążeń. Okresowe bóle nie są bardzo poważnym objawem, jedną z przyczyn może być np.… Więcej
-
Zrobiłam rezonans magnetyczny klatki piersiowej z powodu częstych bóli w tej części niestety wizytę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Interpretacja wyników jest możliwa jedynie w kontekście badania przedmiotowego, bez tego nie sposób wypowiedzieć się na temat znaczenia stwierdzonych w rezonansie zmian.
-
Mam pytanie moja mama ma76lat złamała udo i kolano nie można wykonać operacji nie chodzi próbuje wst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zgłosić się do ortopedy. Jest szansa że kość będzie się zrastać, ale stwierdzić można to tylko po badaniu i na RTG
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…