Pytania pacjentów (306)
-
Od około 2 tygodni mam zdretwiałe prawe udo. Zaczęło się od tego, że przez godzinę siedziałam z kola
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę udać się do neurologa oraz do fizjoterapeuty.
-
Ze względu na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym udałam się na RTG, dzisiaj odebrałam zdjęcia z op
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednią terapię manualną oraz ułoży zestaw ćwiczeń.
-
Witam mam 26lat i problem z lewym barkiem boli mnie już od 2 lat ćwiczyłem na siłowni bol jest prakt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W sytuacji, gdy fizjoterapia nie przynosi rezultatu warto rozważyć wykonanie badania MRI. Jednak istotnym pytaniem jest także jakie ćwiczenia do tej pory były wykonywane, jak wyglądała ich progresja… Więcej
-
Lekarz rodzinny wysłał mnie na RTG kręgosłupa szyjnego. W opisie jest tylko napisane zniesienie lord
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W tym wypadku lepsza byłaby fizjoterapia. Na pierwszej wizycie fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad oraz badanie manualne i funkcjonalne, dzięki czemu będzie mógł dobrać właściwe techniki terapii… Więcej
-
Proszę o wyjaśnienie jakie kroki powinienem podjąć przy takich wynikach? Czy jest to poważna wada kr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie jest to poważna wada, ale wymaga odpowiedniego podejścia fizjoterapeutycznego. Sugerowałabym udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Blokada. Rehabilitacja nie przynosi efektów, ponieważ większości cwiczen nie jestem w stanie wykonać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję, aby zacząć od fizjoterapii. Proszę znaleźć fizjoterapeutę ortopedycznego, który zbada kręgosłup, zastosuje techniki terapii manualnej na sztywność w obrębie kręgosłupa oraz techniki tkanek… Więcej
-
Od kilku dni zacząłem odczuwać dziwne mrowienie z przodu prawego uda, na zewnątrz - mniej więcej w p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty lub neurologa.
-
Trzy miesiace temu zlamalam szyjke kosci udowej, zlamanie zlozono operacyjnie trzema srubami.Szesc t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, rehabilitacja ma sens nawet po dłuższym czasie od złamania.
-
Dwa lata temu miałem atak rwy kulszowej. Od tej pory moja prawa noga jest zdrętwiała w tylnej części
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pytanie na jakie zabiegi rehabilitacyjne były wykonywane. Czy była prowadzona terapia manualna oraz ćwiczenia. Sugerowałabym wizytę u fizjoterapeuty ortopedycznego.
-
Mam ból barku lewego jest na tyle intensywny że utrudnia podnoszenie czy sen jestem kierowcą myślę ż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy mogą być wywołane wystąpieniem konfliktu podbarkowego. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Bolą mnie plecy w dolnej części. Ból promieniuje na prawą nogę. Czasem jest tak że nie mogę się norm
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ból promieniujący do kończyny dolnej może wskazywać na stan zapalny w korzeniu nerwowym. Najlepiej jak najszybciej umówić się na konsultację fizjoterapeutyczną. Ulgę w bólu mogą przynieść leki… Więcej
-
Borykam się z problemem sztywnego stawu kolanowego ( tylko lewy ) . Byłem już na kilku wizytach u fi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pytanie jak do tej pory była prowadzona fizjoterapia. Zachęcam do dalszego szukania pomocy u fizjoterapeutów, którzy pracują terapia manualną. Być może dolegliwości pochodzą z odcinka lędźwiowego… Więcej
-
Od pewnego czasu w prawej ręce od malego palca do prawie łokcia mam silny bol samoistny i podczas wy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez precyzyjnego badania trudno jest jednoznacznie określić przyczynę dolegliwości. Opisane objawy mogą sugerować ucisk nerwu łokciowego. Zachęcam do poszukania pomocy u fizjoterapeuty.
-
Wczoraj podczas gry w squasha, przy dość mocnym odbiciu piłki poczułem ból i strzykniecie po lewej s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Po traningach bolą mnie stawy (kolana, łokcie) lub jakby "pykają" w trakcie ćwiczeń czy mogę sięgać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W tym przypadku zalecam konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Lewa stopa. Biegam od kilku miesięcy długie dystanse Używam bardzo dobrych butów. Nigdy nic się n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Mam stwierdzona entezopatie badania zrobilem na wlasna reke poniewaz lekarze z NFZ dawali mi tylko t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W przypadku entezopatii metodą pierwszego wyboru w leczeniu jest terapia manualna oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniające. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Mój tata (lat 64) ma bardzo duży kłopot. Nieustanny, przeszywający ból barków, a właściwie stawów ba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Proszę o konsultację: wynikiem mojego badania USG są cechy zerwania ścięgna mięśnia nadgrzebienioweg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecałabym już na tym etapie rozpocząć fizjoterapię - przede wszystkim ćwiczenia izometryczne. Do lekarza prowadzącego będzie należała ocena czy leczenie będzie zachowawcze czy operacyjne.
-
Piekący ból łopatki, jak leczyć? Od kiedy pamiętam dłuższe stanie, chodzenie lub siedzenie bez opar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Obniżenie barku w stosunku do drugiego nie musi od razu oznaczać skoliozy. Ból oraz pozostałe opisane dolegliwości mogą być wynikiem nadmiernego napięcia mięśniowego i osłabienia kontroli motorycznej… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…