Kontuzje podczas gry w piłkę przy nagłym zwrocie kierunku , jest to kolejny uraz pachwiny . Możliwe

4 odpowiedzi
Kontuzje podczas gry w piłkę przy nagłym zwrocie kierunku , jest to kolejny uraz pachwiny . Możliwe że ostatnia kontuzja nie była wyleczona do końca . Odczuwam ukłucia przy większej intensywności , ból przy kopnięciu piłki i bieganie praktycznie wyklucza grę i treningi ,nie mam żadnego zgrubienia obrzęku w okolicy pachwiny . Do jakiego specjalisty powinnem się udać i czyoze to być oznaką naderwania przyczepów przewodziciela i ile może trwać przerwa w treningach . Dziękuję
Należy wykonać USG okolicy pachwiny, aby stwierdzić czy doszło do naderwania mięśnia lub przyczepu. Przy naderwaniu przywodzicieli powrót do pełnego obciążenia treningowego i gry trwa ok. 3 tyg. Tyle trwa pełne zagojenie tego typu urazu. Przez ten czas delikatnie się truchta z czasem zwiększając obciążenie, wydłużając krok. Potem dokłada się trudniejsze ćwiczenia. Najbezpieczniej by odbywało się to bezboleśnie. Zaś wcześniejszy powrót do gry na "pełnych obrotach" zwykle skutkuje odnowieniem kontuzji. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Odpowiadając na zadane pytania: zarówno do ortopedy (ewentualnie lekarza sportowego) i do fizjoterapeuty. To oni powinni postawić diagnozę - przyczyną może ale nie musi być naderwanie mięśnia. Powrót do sprawności zatem będzie zależał od trafnego i precyzyjnego zdiagnozowania i następczego leczenia na które składa się też kompetencja prowadzącego się lekarza/terapeuty. Jest zatem tyle zmiennych, ze wg mnie trudno założyć kiedy będziesz rzeczywiście i bez nawrotów mógł wrócić do gry.
Dzień dobry, tutaj należy udać się do fizjoterapeuty na dokładną diagnostykę (nie zaszkodzi, gdy fizjoterapeuta/ortopeda wykona USG).
Możliwych Przyczyn jest dużo. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Aby dowiedzieć się jak długa będzie przerwa w treningach trzeba zdiagnozować problem.
Najlepiej udać się do fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy, który ma doświadczenie w prowadzeniu sportowców.
Badanie USG może okazać się pomocne, gdyż mogło dojść do urazu w okolicy mięśni przywodzicieli.