Otóż od dłuższego czasu (kilku lat )przeskakuje i strzela mi w karku.Zazwyczaj wtedy kie

4 odpowiedzi
Otóż od dłuższego czasu (kilku lat )przeskakuje i strzela mi w karku.Zazwyczaj wtedy kiedy ja chce np bardzo szybko skręcę głowa w lewo i prawo patrząc przed siebie.Najgłośniej z rana po całej nocy.Musze „strzelić” bo inaczej czuje dyskomfort i coś w stylu jakbym miał „zerdzewiałą” szyje.Nie czuje bólu jak to robię lecz odczuwam go jak mocno przechyle głowę do tylu i chwilkę zostanę w tej pozycji ale po powrocie do ustawienia głowy prosto po kilku min przechodzi.Od 14 roku życia chodziłem na siłownie a od jakoś roku.na mma i zawsze musiałem mocniej i dokładniej rozgrzewać szyje niż wszyscy bo jak ktoś mnie mocniej złapał czy upadłem na kark to miałem takie sytuacje ze coś strzeliło i bolało ze 2-3 tyg i nie mogłem szybko skręcać szyja.Czy fizjoterapeuta może pomoc? Czy to już wymaga jakiejś specjalistycznej pomocy ? Dodam ze nigdy nie korzystałem z pomocy takich osób a pewnie powinienem.Bede wdzięczny za odpowiedz mam 20 lat :)
Tak, w takich przypadkach zaleca się wizytę u fizjoterapeuty. Pozdrawiam!

Tak - fizjoterapeuta powinien pomóc przy czym kryteria wyboru danego specjalisty powinny wg mnie obejmować m in.:
staż pracy, rekomendacje Pacjentów (nie tylko opinie w sieci ale przede wszystkim w realu - polecenia ) oraz ukończone kursy/szkolenia ( optymalnie gdy Terapeuta potrafi pracować zarówno z tkanką jak i nauczać/reedukować prawidłowe wzorce ruchowe/posturalne).
Dzień dobry. Ja współpracuje z zawodnikami trenującymi MMA. jest to sport, który naraża wszystkie struktury w naszym ciele na przeciążenia oraz urazy. Zawodnicy współpracujący ze mną o wiele szybciej wracają do pełnej sprawności, niż jakby pozostawili to organizmowi samemu do naprawy. Proszę udać się to fizjoterapeuty/ osteopaty na wizyte i opisać problem. Z pana subiektywnych odczuć zapewne będzie trzeba zbić napięcie z tkanek miękkich i wprowadzić mobilizacje odcinka szyjnego. Jednakże i tak najważniejsze jest badanie, które przeprowadzi specjalista, ponieważ zawsze o wiele więcej jest w stanie sprawdzić niż my poprzez korespondencje. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Objaw strzelania w szyji może mieć kilka przyczyn. Najczęściej są to przy czyny funkcjonalne spowodowane nieprawidłową postawą lub pozycją w trakcie czynności dnia codziennego. Co do bólu którego Pan doświadczył, trudno o jednoznaczna diagnozę, jednak z opisywanych przez Pana objawów, wizyta u fizjoterapeuty powinna pomóc. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty na konsultacje aby wykonał badanie funkcjonalne układu ruchu i ustalił przyczynę Pana problemów.

Z poważaniem

Wojciech Szreder - CM REHAB