Mam 20 lat, kilka dni temu, chodząc po mieście, poczułem ból w klatce piersiowej, trochę po prawej s

4 odpowiedzi
Mam 20 lat, kilka dni temu, chodząc po mieście, poczułem ból w klatce piersiowej, trochę po prawej stronie. Kiedy siedziałem, ból był tylko na westchnieniu. Ból trochę ucichł od tego czasu i w spokojnym stanie prawie nie boli (tylko na bardzo głębokim westchnieniu trochy boli). Ale kiedy chodzę lub po prostu jestem aktywny, ból nasila się. Za tydzień do tego robiłem orzeczenie lekarskie dla PKK w gabinecie medycyny pracy i tam wszystko było ok.
Dzień dobry. Żeby być pewnym w 100% należałoby przeprowadzić dokładną diagnostykę. Prawdopodobnie doszło do małego uszkodzenia mięśnia międzyżebrowego lub przepony, objawy są spokrewnione z Pana doznaniami ( kłucie w jednym punkcie na żebrze pomiędzy żebrami- mm. międzyżebrowe. Kłucie w jednym punkcie na krawędzi dolnych żeber - Przepona ). Jeżeli są to te dolegliwości to one dobrze rokują, tzn mają tendencje do poprawy samoistnej. Jeżeli dyskomfort nie zmniejszy się lub będzie się nasilał to proszę się udać do terapeuty manualnego/ osteopaty. Pozdrawiam

Wiem dokładnie jaki uraz występuje w Pana przypadku. Jest to uraz który bierze swój początek od kręgosłupa piersiowego. Konieczne jest kompleksowe leczenie ponieważ uraz może ewoluować. Zapraszam
Dzień dobry, zgadzam się z wypowiedzią mgra Rybackiego. Chciałbym tylko dodać, że przyczyn takich dolegliwości jest kilka w tym zablokowanie stawu poprzeczno-żebrowego, niemniej jednak aby którąkolwiek z przyczyn potwierdzić, a tym bardziej wdrożyć odpowiednie leczenie potrzebna będzie dokładna diagnostyka u fizjoterapeuty operującego terapia manualna bądź osteopatią. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Podczas normalnego chodu (bez gwałtownego ruchu) nie mogło dojść do żadnego urazu w/w mięśni, ponieważ klatka piersiowa jest zbyt elastyczna aby normalny chód spowodował mikro-uraz mięśnia (tym bardziej o tak rozległym przyczepie). Nie można udzielać jakichkolwiek porad diagnostycznych bez dokładnego wywiadu i badania przedmiotowego podczas bezpośredniej wizyty. Można natomiast wykluczyć mięśnie jako źródło w/w dolegliwości. Wskazana jest zatem wizyta u specjalisty w zakresie diagnozowania i leczenia narządu ruchu. Pozdrawiam.