dr n. med.

Marek Rocławski

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

61 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 75 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor nauk medycznych. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W zawodzie lekarza pracuję od ponad 10 lat. Posiadam specjalizację… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
61 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

  Profesjonizm,doświadczenie,wiedza indywidualne podejście do pacjenta ,zrozumienie,wysłuchanie i przede wszystkim wielka pomoc.!Miałam ogromne szczęście że trafiłam w ręce pana doktora Marka Racławskiego.Jestem po operacji odcinka piersiowego.skolioza. Dziekuję bardzo za wykonana operacje i goraco polecam wszystkim potrzebujacym wyjatkowego doktora...Obecnie mam problemy z odcinkiem szyjnym Nie potrzebuje operacji.Stała rehabitacja.. Pozostaję tylko polecać Pana,innym,bo takich lekarzy nam potrzeba,życzliwych i dobrych.Prawdziwy lekarz z powołania Dziękuję i polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

  Mam nadzieję, że wstępna diagnoza Doktora Rocłowskiego będzie błędna... po rezonansie się okaże. Nie zmienia to faktu, że Dr Rocławski pozostawił po sobie b. dobre wrażenie! "Rzetelna firma"- tak trzymać.

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz z sercem na dłoni. Bardzo kompetentny, konkretnie i fachowo podchodzący do pacjenta.Cała wizyta bardzo profesjonalna,wysłuchanie pacjenta,analiza wyników,szczegółowe badanie,postawienie diagnozy,fachowa porada. Moim zdaniem lekarz kompetentny,znający zagadnienia,miły. Polecam !!!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor okazał się rzeczowym i bardzo sympatycznym człowiekiem, od razu złapał kontakt z moimi dziećmi- dziękuję za fachowe podejście i przemiłą wizytę!

 • G
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: skolioza

  Wizyta w gabinecie odbyła się punktualnie.Pan doktor miły,rzeczowy,zbadał kręgosłup,obejrzał w komputerze moje prześwietlenia i inne badania wyjaśnił mi celowośći konieczność operacji.Jestem zdecydowana na nią bo wierzę ,że będę po niej sprawniejsza.Polecam dr Marka Roclawskiego innym pacjentom,ja dziękuję panu doktorze.

 • D
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

  Wspaniały człowiek, świetny lekarz - pełen empatii, merytoryczny po prostu Godny Polecenia.

  U żadnego innego ortopedy nie znalazłem w Trójmieście pomocy - chodzi o "łokieć tenisisty". Sprawa nawraca a porada u specjalisty jest jak się okazuje więcej warta niż "blokada" u kolejnego ortopedy. Serdecznie Pozdrawiam !!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: dolegliwość kręgosłupa i nerwu kulszowego

  Szukając od wielu lat pomocy na moje dolegliwości bólowe związane ze zmianami w kręgosłupie trafiłam do Pana dr Rocławskiego.
  Przez wspomniane lata przeszłam przez gabinety wielu ortopedów i neurologów, przeważnie z mizernym skutkiem.
  Dr Rocławski mile zaskoczył mnie nie tylko sympatycznym traktowaniem pacjenta, ale przede wszystkim wnikliwym i rzetelnym podejściem do moich dolegliwości.
  Podczas ich oceny opierał się nie tylko na wynikach obrazowych rezonansu magnetycznego, ale również fizykalnie zbadał moją mobilność ruchową i jej ograniczenia.
  Cierpliwie odpowiadał na moje pytania i wyjaśniał wątpliwości.
  W związku z dręczącym mnie ostatnio bólem nerwu kulszowego na moją prośbę zrobił mi zastrzyka ( blokadę ?).
  Ku mojemu zaskoczeniu nie była tak bolesna jak się tego obawiałam .
  Określił również postępowanie w mojej chorobie na przyszłość.
  Bardzo liczę na poprawę mojego zdrowia.
  Mam nadzieję, że pod opieką Dr Rocławskiego może nie będę musiała poddać się poważnej operacji kręgosłupa, co w moim wieku ( 74 ) łączy się z dużym ryzykiem.
  Teresa G.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mała Klinika Sp. z o.o.Usługa: ortpedyczny-blokada kolana

  lekarz mily i fachowy, wyslucha li zastosowal odpowiednie srodki do schorzenia sciagnal mi zalegajacy plyn w kolanie dal zastrzyk blokujacy rozwoj stanu zapalnego na razie powoli zaczynam w miare lepiej chodzic przedtem kulalem i bolalo mnie kolano ponadto wyslal mnie ten lekarz na dodatkowe zabiegi ktore pomoga usprawnic mi moje kolano wart bylo pojsc i nie cierpiec przeczytajcie i wierzcie mi ja nie jestem zadnym znajomkiem pana doktora ani pracownikiem tej lecznicy /mozna sprawdzic/

 • M
  Lokalizacja: Centrum Rehabilitacji MedicalUsługa: rwa kulszowa,bóle kręgosłupa

  Witam.Do lekarza dr,Rocławskiego zostałem skierowany przez neurologa.Po bardzo długim leczeniu rwy kulszowej i bólu kręgosłupa,nikt nie zdołał mi pomóc.Aż wziął w ręce moje zdrowie wspaniały ortopeda,który mi pomógł.Operacja była trudna ale udało się przywrócić moje funkcjonowanie.Dziękuję ,bardzo dobry fachowiec.Polecam tego specjalistę .R.R.

 • P

  Jestem miesiąc po operacji. Miałem odbarczenie tylne L4 i L5. Odczuwałem silny ból i drętwienie lewej nogi. Po operacji bóle ustąpiły i czuję się dobrze. Wielkie podziękowania dla dr Marka Rocławskiego za operację kręgosłupa odcinka lędźwiowego.
  Polecam wszystkim to naprawdę wspaniały człowiek i wybitny specjalista.
  Paweł Maternowski

Pytania pacjentów (116)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor nauk medycznych. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  W zawodzie lekarza pracuję od ponad 10 lat. Posiadam specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W 2013 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej z zakresu chirurgii kręgosłupa pt. „Ocena wyników operacyjnego leczenia skoliozy idiopatycznej sposobem tylnej korekcji i stabilizacji” (praca wyróżniona 1 Nagrodą za Najlepszą Pracę Doktorską w dziedzinie Chirurgii Kręgosłupa). Jestem członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa (PTChK), towarzystw międzynarodowych: AO Spine i AO Trauma.
  Od 2007 roku pracuję w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMED w Szpitalu Copernicus Podmiot Leczniczy (dawny Wojewódzki w Gdańsku) na stanowisku adiunkta na pododdziale Chirurgii Kręgosłupa. Jestem autorem i współautorem 37 publikacji naukowych, współautorem podręcznika dla studentów medycyny pt. „Ortopedia i Traumatologia” a także jednym z tłumaczy nowoczesnego podręcznika ortopedycznego “Campbell’s Operative Orthopaedics” 12th edition.
  Biorę aktywny udział w kursach praktycznych, konferencjach i sympozjach naukowych z zakresu Chirurgii Kręgosłupa, Ortopedii i Traumatologii organizowanych w kraju i za granicą.

  Zainteresowania i działalność:
  Chirurgia kręgosłupa:

  1. Zespoły bólowe kręgosłupa: bóle krzyża, karku, rwy (kulszowe, udowe, barkowe), niedowłady, zaburzenia czucia

  2. Zwyrodnienia kręgosłupa: stenozy, dyskopatie, niestabilności, kręgozmyki, tyłozmyki, mielopatie
  - leczenie nieoperacyjne: blokady okołokręgosłupowe, dokanałowe, do stawów biodrowo - krzyżowych
  - leczenie operacyjne: mikrodyscektomie (usuwanie przepuklin dysków międzykręgowych przy użyciu mikroskopu), mikroskopowe uwalnianie uciśniętych korzeni nerwowych, stabilizacje międzytrzonowe (klatki międzytrzonowe), stabilizacje transpedikularne (przeznasadowe) z użyciem śrub, stabilizacje przezskórne, techniki małoinwazyjne i mikrochirurgiczne

  3. `Deformacje kręgosłupa (skoliozy, kifozy, zaburzenia balansu)
  - leczenie nieoperacyjne i operacyjne: korekcja i stabilizacja skoliozy, kifozy i innych deformacji zarówno u dzieci jak i u dorosłych, osteotomie kręgosłupa na różnych poziomach.

  4. Złamania kręgosłupa
  - leczenie nieoperacyjne (gorsety, sznurówki)
  - leczenie operacyjne: stabilizacje klasyczne oraz małoinwazyjne stabilizacjie przezskórne, nowoczesne techniki cementowania złamań: wertebroplastyka, stentoplastyka trzonów kręgów z użyciem implantów wewnątrztrzonowych
  wady wrodzone

  5. Guzy kręgosłupa: pierwotne, łagodne i złośliwe, przerzuty
  - biopsje, cementowanie, stabilizacje małoinwazyjne, resekcje guzów (usuwanie zmian), (wertebrektomie usuwanie kręgów

  6. Wady wrodzone

  Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych i kolanowych

  1. Wymiany stawów biodrowych i kolanowych (endoprotezoplastyka biodra i kolana)
  - wymiana biodra z dostępu klasycznego oraz małoinwazyjnego międzymięśniowego dostępu przedniego


  Chirurgia ręki
  -zespoły cieśni nadgarstka i kanału Guyona
  -przykurcz rozcięgna dłoniowego Dupuytrena (technika klasyczna i małoinwazyjna)
  - zespoły rowka nerwu łokciowego
  - pourazowe przykurcze
  - zespół łokcia tenisisty i golfisty
  - zespół bolesnego barku
  - patologie nadgarstka i ręki

  Chirurgia stopy
  - paluch koślawy (hallux valgus)
  - bolesne przodostopie (metatarsalgia)
  - zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowe)
  - bóle i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu skokowego

  Urazy narządu ruchu - leczenie nieoperacyjne i operacyjne według nowoczesnych metod chirurgicznych

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Gdański Uniwersytet Medyczny

Publikacje

 • The influence of lateral thoracotomy on scoliosis development in patients with aortic coarctation, Polski Przeglad Kardiologiczny, vol. 9, no. 2, pp. 111–115, 2007.
 • The evaluation of the influence of total hip replacement on health-related quality of life, Chirurgia narzadów ruchu i ortopedia polska, vol. 73, no. 1, pp. 5–9, 2008.
 • The influence of segmental lumbosacral anatomy restoration on clinical outomes in the operative treatment of the isthmic spondylolisthesis, Chirurgia narzadów ruchu i ortopedia polska, vol. 73, no. 6, pp. 371–376, 2008.
 • The comparison of the use of cages with the use of autogenous bone grafts in the operative treatment of the isthmic spondylolisthesis by the posterior stabilisation and ALIF, Chirurgia narzadów ruchu i ortopedia polska, vol. 74, no. 1, pp. 35–40, 2009.
 • The effect of lateral thoracotomy on the development of scoliosis in patients with patent ductus arteriosus, Chirurgia narzadów ruchu i ortopedia polska, vol. 74, no. 3, pp. 127–131, 2009.
 • Scoliosis in patients with aortic coarctation and patent ductus arteriosus: Does standard posterolateral thoracotomy play a role in the development of the lateral curve of the spine?, Pediatric Cardiology, vol. 30, no. 7, pp. 941–945, 2009.
 • Prospective study of health related quality of life after Total Hip Replacement in 2-year follow up period, Annales Academiae Medicae Gedanensis, vol. 39, pp. 115–121, 2009.
 • Tensile strength of a weave tendon suture using tendons of different sizes, Clinical Biomechanics, vol. 26, no. 4, pp. 415–418, 2011.
 • Secondary scoliosis after thoracotomy in patients with aortic coarctation and patent ductus arteriosus, Studies in Health Technology and Informatics, vol. 176, pp. 43–46, 2012.
 • Operative treatment of isthmic spondylolisthesis with posterior stabilization and ALIF. Cages versus autogenous bone grafts, Studies in Health Technology and Informatics, vol. 176, pp. 311–314, 2012.
 • Intraoperative neurophysiologic monitoring (INM) in scoliosis surgery, Studies in Health Technology and Informatics, vol. 176, pp. 319–321, 2012.
 • The effectiveness of Percutaneous Vertebroplasty in the treatment of different aetiology Vertebral Body Fractures, Studies in Health Technology and Informatics, vol. 176, pp. 372–374, 2012.
 • Intraoperative computed tomography versus perdriolle and scoliometer evaluation of spine rotation in adolescent idiopathic scoliosis, BioMed Research International, vol. 2015, pp. , 2015.
 • The Thermal Sensitivity Test in Evaluating Outcome after Peripheral Nerve Injury, BioMed Research International, vol. 2015, pp. , 2015.
 • Direct vertebral rotation versus single concave rod rotation low-dose intraoperative computed tomography evaluation of spine derotation in adolescent idiopathic scoliosis surgery, Spine, vol. 41, no. 10, pp. 864–871, 2016.
 • Transient Monoplegia as a Result of Unilateral Femoral Artery Ischemia Detected by Multimodal Intraoperative Neuromonitoring in Posterior Scoliosis Surgery, Medicine (United States), vol. 95, no. 6, pp. , 2016.
 • The sensory function of the uninjured nerve in patients after median and ulnar nerve injury, Journal of Hand Therapy, vol. 30, no. 1, pp. 97–103, 2017.
 • • Porównanie wyników stabilizacji przeznasadowej niepowikłanych neurologicznie złamań kręgosłupa piersiowo-lędżwiowego wykonywanej klasycznie „na otwarto“, przezskórnie pod kontrolą ramienia „C“ oraz przezskórnie pod kontrola ramienia „O“ z nawigacją VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Zakopane, 13-15 października 2016 : program naukowy ze streszczeniami ISBN: - 0 MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI, W. Kloc, S. Adamski, MARCIN CEYNOWA, M. Mikulicz.
 • • Diagnostyka bólu stawu biodrowo – krzyżowego.. Wykład dla firmy LFC. VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Zakopane, 13-15 października 2016 Marek Rocławski, Rafał Pankowski
 • • „Prospektywne randomizowane porównanie dostępu przedniego ze zmodyfikowanym dostępem Hardinge’a w endoprotezoplastyce stawu biodrowego pod kątem markerów uszkodzenia mięśni i stanu zapalnego”. XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego I Traumatologicznego Lublin MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI, TOMASZ MAZUREK, MARIUSZ TREDER, KRZYSZTOF KOLARZ, MARCIN CEYNOWA, BARTŁOMIEJ PANASEWICZ, FILIP DĄBROWSKI, MARCIN MIKULICZ.
 • • „Implanty wewnątrztrzonowe: „Spine Jack” i „VBS” w leczeniu operacyjnym złamań kompresyjnych kręgosłupa piersiowo – lędźwiowego. Analiza wskazań, technika operacyjna i nowe perspektywy w oparciu o doświadczenia naszego Ośrodka”. XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego I Traumatologicznego Lublin. MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI, W. Kloc, S. Adamski, MARCIN CEYNOWA, M. Mikulicz, TOMASZ MAZUREK.
 • • „Porównanie wyników stabilizacji przeznasadowej niepowikłanych neurologicznie złamań kręgosłupa piersiowo – lędźwiowego wykonywanej klasycznie „na otwarto”, przezskórnie pod kontrolą ramienia „C” oraz przezskórnie pod kontrolą ramienia „O” z nawigacją” XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego I Traumatologicznego Lublin. MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI, W. Kloc, S. Adamski, MARCIN CEYNOWA, M. Mikulicz, TOMASZ MAZUREK.
 • • Ocena 112 chorych dorastających leczonych operacyjnie z powodu skoliozy idiopatycznej za pomocą czterech różnych rodzajów instrumentarium XXVI Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Poznań 19-21 maja 2016: Marek Rocławski, Rafał Pankowski, Tomasz Mazurek, Marcin Mikulicz, Bartłomiej Panasewicz (Gdańsk)
 • • Postępowanie z pacjentem po amputacji kończyny: od urazu do konsultacji z Ośrodkiem Replantacyjnym – Akademia Chirurgii Ręki 03.06.2016 Marek Rocławski, Maciej Piotrowski
 • • Jakość życia po operacyjnym leczeniu skoliozy idiopatycznej dorastających. Analiza chorych leczonych czterema różnymi metodami tylnej korekcji i stabilizacji kręgosłupa. Chir. Narzadow Ruchu Ortop. Pol., 2016; 81(3) 68-73 Marek Rocławski,Rafał, Pankowski,Tomasz Mazurek,Marcin Ceynowa,Marcin Mikulicz,Wojciech Kloc, Katarzyna Rocławska.
 • • SpineJack w leczeniu złamań kręgosłupa VI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa – Adamski S., Kloc W. Pankowski R., Rocławski M.
 • • Małoinwazyjna przezskórna stabilizacja górnego odcinka kręgosłupa szyjnego VI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa – Stanisław Adamski, Wojciech Kloc, Witold Libionka, Wojciech Wasilewski, Wiesław Liczbik, MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI.
 • • Zastosowanie protezy pierścienia włóknistego Barricaid w operacjach mikrodyskoidektomi VI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa – Adamski S., Kloc W., Pankowski R., Rocławski M.
 • • Ocena poprawności implantacji 1273 śrub przeznasadowych z użyciem EMG oraz śródoperacyjnego badania TK O-arm u 230 pacjentów. VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Zakopane, 13-15 października 2016 : program naukowy ze streszczeniami. ISBN: 0 Stanisław Adamski, Wojciech Kloc, Witold Libionka, Wojciech Wasilewski, Wiesław Liczbik, MAREK ROCŁAWSKI, RAFAŁ PANKOWSKI.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • I miejsce za Najlepszą Pracę Doktorską z dziedziny Chirurgii Kręgosłupa
 • I nagroda za Najlepszą prezentację przypadku z dziedziny "Urazy kończyn dolnych"

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • • „Medtronic Spine Academia “OLIF Technique Training” 2016.02.19 Barcelona, Hiszpania • „XXVI Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego – Nowoczesne Rozwiązania w Ortopedii Dziecięcej” Poznań, Polska • „1st Baltic Orthopaedic Meeting” Gdańsk, Polska • „AO –Trauma Course –Approaches & Osteosynthesis with Anatomical Specimen” 2016.09.5-9 Graz, Austria • „XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego I Traumatologicznego • „VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa” przyznanie „1-szej Nagrody za Najlepszą Pracę Doktorską w dziedzinie Chirurgii Kręgosłupa Zakopane, Polska • Spine Surgery Academia (AOSpine) DePuy/Synthes Cadaver Training Course – Cervical spine surgery – anterior procedures” 2016.10 Solothurn, Switzerland • „Medtronic Spine Academia – Total Cervical Spine Solutions” Dundee, UK • „Spine Executive Class. Adult Deformities. Saggital balance. Osteotomy” DePuy/Synthes Gdansk, Polska • „23rd Brussels International Spine Symposium – Controversies in the treatment of Spinal Disorders” Bruksela, Belgia • STRYKER Trauma Master Class (Lower Extremities) – Nagroda za najlepszą prezentację przypadku. 2016.12.1-2 Warszawa, Polska Panasewicz Bartłomiej • International Shoulder Arthroscopy Course - Level III , Monachium 05.02.2016 • V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Oddziału Północnego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa "Balans kręgosłupa - do czego dążymy" • 1’st Baltic Orthopaedic Meeting ,
 • Meet the Experts forum (AO Spine, European Spine Journal) – Spinal Osteotomies, Barcelona IV Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Oddziału Północnego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa “Leczenie deformacji kręgosłupa u dorosłych i dzieci”, Kołobrzeg Artroskopia stawu skokowego – kurs CEMED artroskopia przedniego i tylnego przedziału stawu skokowego, Warszawa AOSpine Principles Specimen Course, Tampere, Finlandia 08.05.2015 Pierwszy Moduł Drugiej Edycji Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa, Świeradów Zdrój 27.05.2015 XI Forum Chirurgów Kręgosłupa, Świeradów Zdrój 27 – 29.05.2015 Medtronic Spine Academia “Lumbar Interbody Fusion Course”, Londyn, UK 04 – 05.06.20154th Geneva Spine Course – Saggital Balance Course, Geneva, Szwajcaria 25.09.2015 DePuySynthes Spinal Deformity Instructional Forum, Gdańsk 05-06.11.20154th Hands-on Course “Minimally Invasive Spine Surgery”, Braga, Portugalia 13 – 14.11.2015
 • The SCORE Growth Guidance System Training Course . The University Hospital Brno Czech Republic 11. 06.2014 XL Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego Wrocław Komplikacje w Chirurgii Kręgosłupa 8-9.10.2014 Olsztyn, Katedra Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego 35th International Practical Seminar in Microsurgery of Vessels and Nerves, Timisoara Romania Spine View Endoscopic Minimal Invasisve Spinal Decompression System. Surgeon to surgeon Course. 4.12.2014 Toruń
 • • 2008 – “Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego” Fundacja Rozwoju Ortopedii i Rehabilitacji – Bydgoszcz, Polska • 2009 – „Skoliozy – współczesne zasady diagnostyki i kompleksowego leczenia” Warszawa, Polska • 2009- „Complexities In the treatment of Spinal Deformity Surgery” University in Laiden Holandia • 2009 - „AO Trauma Course- Principles In Operative Fracture Management” Kraków Polska • 2009 – Introduction of Minimalny Invasive Techniques for Various Spinal Pathologies” University in Laiden Holandia • 2009 - „Understanding the treatment of spinal deformity” Wrocław Polska • 2009 – 16th Brussels International Spine Symposium „Soft tissue disorders and injuries of the spine” Bruksela Belgia • 2010 - Summer Spine University – Barcelona, Hiszpania • 2010 - „AO Trauma Course- Advances in Operative Fracture Management” Kraków Polska • 2011 - Biomaterials- Modern Technologies of Vertebro- and Kyphoplasty (Cerament Training Course) Gdansk Poland • 2011 - „STRYKER Great Expectations – Nowoczesna ortopedia a oczekiwania pacjentów” Warszawa, Polska • 2011 - „Szkolenie z użycia sondy PediGuard przy implantacji śrub transpedikularnych” Paryż, Francja • 2011 - „Degeneracyjna stenoza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa” Bukowy Dworek, Polska • 2011 – „BONE SUPPORT Expert Panel Meeting on Biomaterials for Bone Regeneration “ Reims, Francja • 2011 – “DePuy Institute - Deformity Instructional Course” Frankfurt , Germany • 2012 - “Stryker EEMEA Spinal Deformity Educational Course” Adana, Turcja • 2012 – “ Fractures and posttraumatic disorders of the lower limb” Druskienniki, Litwa • 2012 – “Chirurgia kręgosłupa –postępy w diagnostyce, leczeniu i pielęgnowaniu” Kołobrzeg, Polska • 2012 – „9th Biennial Scientific Meeting International Research Society of Spinal Deformities” Poznań, Polska • 2013 - „STRYKER Great Expectations III” Serock, Polska
 • • 2013 – “ International Flap Dissection Seminar in Living Tissiue, Romanian Society for Reconstructive Microsurgery” Timisoara, Rumunia • The SCORE Growth Guidance System Training Course . The University Hospital Brno Czech Republic 11. 06.2014 • XL Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego Wrocław • Komplikacje w Chirurgii Kręgosłupa 8-9.10.2014 Olsztyn, Katedra Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego • 35th International Practical Seminar in Microsurgery of Vessels and Nerves, Timisoara Romania • Spine View Endoscopic Minimal Invasisve Spinal Decompression System. Surgeon to surgeon Course. 4.12.2014 Toruń • Meet the Experts forum (AO Spine, European Spine Journal) – Spinal Osteotomies Barcelona 20-21 marca 2015 • IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Oddziału Północnego PTChK. Kołobrzeg 27-29 marca 2015 r.wygłoszone referaty ustne: - “Wpływ derotacji kręgosłupa na odległe wyniki leczenia skoliozy idiopatycznej dorastających” - “Kręgozmyk zwyrodnieniowy w odcinku lędźwiowo–krzyżowym kręgosłupa - Wytyczne odnośnie diagnostyki i leczenia operacyjnego w oparciu o dostępne dowody medyczne” • Artroskopia stawu skokowego – kurs CEMED artroskopia przedniego i tylnego przedziału stawu skokowego, Warszawa 10-11 kwietnia 2015 • AOSpine Principles Specimen Course, Tampere, Finlandia 08 maja 2015 • Pierwszy Moduł Drugiej Edycji Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa Świeradów Zdrój 27 maja 2015 • XI Forum Chirurgów Kręgosłupa Świeradów Zdrój 27 – 29 maja 2015 • Medtronic Spine Academia “Lumbar Interbody Fusion Course” Londyn, UK 04 – 05 czerwca 2015 • 4th Geneva Spine Course – Saggital Balance Course Geneva, Szwajcaria 25 września 2015 • DePuySynthes Spinal Deformity Instructional Forum Gdańsk 05-06 listopada 2015 • 4th Hands-on Course “Minimally Invasive Spine Surgery” Braga, Portugalia 13 – 14 listopada 2015 • Referat zagraniczny wygłoszony na spotkaniu Towarzystwa Polsko-Niemieckiego “Outcome evaluation of operative treatment of adolescent idiopathic scoliosos. New vs old surgical techniques” 16th Meeting of the German Polish Circle of friends for Orthopaedic and Traumatology Hoxter, Germany, June 11th – 13th 2015
 • • „Medtronic Spine Academia “OLIF Technique Training” 2016.02.19 Barcelona, Hiszpania • „XXVI Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego – Nowoczesne Rozwiązania w Ortopedii Dziecięcej” Poznań, Polska • „1st Baltic Orthopaedic Meeting” Gdańsk, Polska • „AO –Trauma Course –Approaches & Osteosynthesis with Anatomical Specimen” 2016.09.5-9 Graz, Austria • „XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego I Traumatologicznego • „VI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa” przyznanie „1-szej Nagrody za Najlepszą Pracę Doktorską w dziedzinie Chirurgii Kręgosłupa Zakopane, Polska • Spine Surgery Academia (AOSpine) DePuy/Synthes Cadaver Training Course – Cervical spine surgery – anterior procedures” 2016.10 Solothurn, Switzerland • „Medtronic Spine Academia – Total Cervical Spine Solutions” Dundee, UK • „Spine Executive Class. Adult Deformities. Saggital balance. Osteotomy” DePuy/Synthes Gdansk, Polska • „23rd Brussels International Spine Symposium – Controversies in the treatment of Spinal Disorders” Bruksela, Belgia • STRYKER Trauma Master Class (Lower Extremities) – Nagroda za najlepszą prezentację przypadku. 2016.12.1-2 Warszawa, Polska
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej