Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Szlak 14b, 5, Stare Miasto, Kraków
Gabinet Psychoterapii

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i doktorem nauk humanistycznych certyfikowanym w Polsce i we Francji z 10 letnim stażem studiów, badań i praktyki...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Lęki
 • Depresja
 • Zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Szlak 14b, 5, Kraków

200 zł

Gabinet Psychoterapii

Pozostałe usługi


Szlak 14b, 5, Kraków

200 zł

Gabinet PsychoterapiiSzlak 14b, 5, Kraków

200 zł

Gabinet PsychoterapiiSzlak 14b, 5, Kraków

300 zł

Gabinet Psychoterapii

11 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Nie skłamię jeśli powiem, że dr Luty uratował mi życie. Byłam na skraju kompletnego załamania i myśli samobójcze nie odstępowały mnie na krok. Na szczęście koleżanka wspomniała kiedyś, że chodziła do doktora na psychoterapie i była wyjątkowo zadowolona, o co w jej przypadku na prawdę trudno. Uznałam więc, że Dr Luty musi być na prawdę dobry i nie zawiodlam się. Jego metody pracy bardzo mi spasowały, nie był bierny, nie owijał w bawełnę. Momentami bywał brutalnie szczery ale właśnie tego było mi trzeba. Dzięki niemu funkcjonuje o niebo lepiej, zrozumiałam swoje błędy i problemy i potrafię lepiej panować nad swoimi emocjami i kierować swoim życiem. Na terapię chodziłam w miarę regularnie niecały rok. Jestem zupełnie inna osoba, szczęśliwsza i bardziej świadomą. Słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności.


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Do Pana Marcina trafiłam ‚z polecenia’. Długo zwlekałam z udaniem się do specjalisty, sama posiadam wykształcenie psychologiczne, a to mobilizowało mnie do samodzielnego ‚wyjścia na prostą’. Jednak w którymś momencie trudy życiowe przejęły kontrole nad moim życiem. Mniej więcej w tym czasie właśnie, zaufana osoba wskazała nazwisko Pana Marcina. Pierwsze spotkanie z Panem Doktorem utwierdziło mnie w słuszności mojego wybory. Miesiąc temu zakończyłam terapie, która w pozytywny sposób wpłynęła na mnie i na moje życie. Pan Marcin jest świetnym specjalistom oraz bardzo inteligentnym człowiekiem. Ma bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Polecam każdej osobie, która potrzebuje wsparcia i fachowej pomocy.


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Pan Marcin jest mądrym i potrafiącym słuchać terapeutą. Wiem, że rozmawiając z nim mogę liczyć na zrozumienie, ale też szczerość i realną pomoc. Jest zaangażowany w dialog i wrażliwy na moje potrzeby. Rozpatrując problem bierze pod uwagę wiele czynników, ale zawsze uwzględnia moje oczekiwania i mój sposób patrzenia na sytuację. Nie zamyka się w sztywnych granicach jednego podejścia terapeutycznego i nie narzuca swojej perspektywy. Polecam


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Kryzys małżeński

Niestety nie mogę polecić tego terapeuty. Głównym powodem, z jakim przyszliśmy z mężem na terapię, miała być pomoc w ustaleniu, czy mąż mnie oszukał w bardzo istotnej dla mnie sprawie. Po tym jak mąż wielokrotnie zawiódł moje zaufanie, nie ufałam mu już i zwrócenie się do terapeuty miało być ostatnią deską ratunku, od której miało zależeć to czy się rozstaniemy. Nie oczekiwałam oczywiście od terapeuty jednoznacznego werdyktu, czy mąż mnie oszukał czy nie, ale chciałam uzyskać lepszy wgląd w jego psychikę, uczucia i motywacje. Swoje oczekiwania wyraźnie przedstawiłam na pierwszym spotkaniu i pan Luty zgodził się podjąć z nami pracę - sam stwierdził, że w tej sytuacji podstawą jest poznanie prawdy. Myślałam że świetnie się zrozumieliśmy, jednak gdy zaczęłam domagać się informacji zwrotnej, dowiedziałam się, że nie mogę jej otrzymać ze względu na "etykę zawodową". Szkoda, że o swojej etyce terapeuta powiedział mi dopiero po dwóch miesiącach i zainkasowaniu znacznej sumy pieniędzy. Płaciłam przez dwa miesiące za spotkania pana Lutego z moim mężem, do wniosków z których nie otrzymałam żadnego dostępu - terapeuta nagle stwierdził, że nie chce, abym "w oparciu o jego opinie podejmowała decyzję", zaczął sugerować, że potrzebny jest znacznie dłuższy czas terapii.

Sama również uczęszczałam na terapię równolegle i mogę stwierdzić, że pan Luty nie wykazuje się szacunkiem dla systemu wartości klienta. Nie potrafi, na potrzeby spotkań terapeutycznych, przyjąć założeń tego systemu bez dyskutowania z nimi. Nie przychodzi się do gabinetu psychoterapeutycznego aby tłumaczyć się, bronić swoich wartości i prowadzić dyskusje światopoglądowe, tymczasem byłam do tego niejednokrotnie zmuszona. Nawet kiedy wyraźnie dawałam do zrozumienia, że jakaś granica jest dla mnie absolutna i nieprzekraczalna, terapeuta nadal z tym dyskutował. Wyrażał opinie, zwane przez siebie "konfrontacjami", że posiadając taką wrażliwość jaką posiadam nigdy nie będę z nikim szczęśliwa, sugerował, że "on nie zna" mężczyzn, którzy by moje wymagania spełniali, nazywał je "nierealistycznymi". Pytał, czy z powodu "takiej drobnostki" byłabym w stanie zniszczyć małżeństwo. Uważam, że takie sugestie dalekie są od neutralności, a tylko sprawiały, że czułam się jeszcze bardziej nierozumiana i wyobcowana. Jeśli rzecz, przez którą wali się komuś cały świat, jest przez terapeutę tak bardzo bagatelizowana, to człowiek zaczyna się zastanawiać, czy jest normalny, czy w ogóle ma prawo do posiadanych uczuć i potrzeb. Na siłę próbowałam przekraczać swoje granice, niszczyć swoją wrażliwość i robić rzeczy wbrew sobie, żeby tylko się dopasować do "normy" i ratować związek w którym trwałam podsycana snutymi przez terapeutę obawami, że wszyscy mężczyźni są tacy sami i że tak czy owak nie znajdę mężczyzny odpowiadającego moim wartościom. Na szczęście w porę zakończyłam te spotkania i teraz już rozumiem, że zmienianie swoich przekonań na siłę, pod presją, nigdy nie jest skuteczne, a tylko sprawiało że pozwalałam dalej się ranić, oszukując się że wszystko jest w porządku. Podczas terapii prowadzonej przez pana Lutego byłam w stanie permanentnego niepokoju, miotałam się między tym co czułam i uważałam, a przekonaniem że nie jestem normalna i muszę się zmienić. Teraz już wiem, że nie muszę. Znalazłam grupę ludzi, którzy podzielają moje wartości i podejście do życia, wreszcie czuję że nie muszę nikomu nic udowadniać, z niczego tłumaczyć i że naprawdę mogę być szczęśliwa taka, jaka jestem. Z mężem się rozwodzę.

dr Marcin Luty

Wymagała Pani ode mnie złamania etyki zawodowej oraz tajemnicy lekarskiej, na co nigdy nie było mojej zgody. O moim stanowisku była Pani informowana w gabinecie, jak i mailowo. Podtrzymuję również opinię, że cel jakim jest posiadanie wglądu oraz kontroli w myśli innych osób jest nieetyczny i nierealny w obszarze każdej terapii.


L
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia

Pan doktor jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Widać że zna się na swoim fachu, nie ocenia, nie rozlicza. Jedyne" ale" jakie mam to nie umiejętne dobrania terapii do pacjenta, przynajmniej w moim przypadku. Potrzebowałem najpierw ustabilizować swój stan, (nie sypiam, mam lęki), dlatego zadania stawiane przez doktora były poza moim zasięgiem. Polecam jednak bo naprawdę może komuś innemu pomóc.M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Pan doktor jest dla mnie surowy, kiedy tego wymagam i ciepły, kiedy tego potrzebuję. Wiem, że stoi po mojej stronie. Nie zawsze jest łatwo, ale jeszcze nigdy nie czułam się tak silna jak teraz. Myślę, że nie mogłam lepiej trafić, jestem mu wdzięczna i polecam wizytę u niego każdemu, kto szuka zmiany.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Otwarte serce i umysł - to te słowa mam w głowie po wizycie u doktora Marcina. Czułam się zaopiekowana i zrozumiana, a jednocześnie jakaś cząstka mnie- ta prawdziwa została odblokowana. Nowe spojrzenie na świat, dalekie od stereotypów pozwala mi powoli być sobą. Chcę więcej...Polecam serdecznie


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia

początkowo trochę bałam się spotkania, myślałam, że znowu będę czuła się niezrozumiana i gorsza (na wcześniejszych terapiach tak było) Tak się nie stało. Pan Marcin okazał się być wyrozumiały i cierpliwy. Czuję, że mnie rozumie i mam do niego pełne zaufanie. Wiem, że poważnie traktuje moje problemy i moje emocje. To dla mnie ważne. Świat rozsypuje się jakby mniej. Dziękuję i życzę wszystkim, by trafili do Pana Marcina.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii zaburzenia osobowości

Pan Marcin to bardzo dobry specjalista, pomógł mi w ciężkim dla mnie czasie. Nie tylko słucha, ale aktywnie prowadzi rozmowę dzięki czemu bardzo łatwo nawiązuje więź z pacjentem, doskonale rozumując jego problem i wyszukuje przyczyny choroby. Polecam serdecznie!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii lęk, depresja

Do pana doktora Lutego chodzę od niedawna, ale mogę go szczerze polecić. Od zawsze miałam do czynienia z różnymi psychologami, psychiatrami itd. Nikt nie był w stanie tak wnikliwie zrozumieć mojego stanu. W gabinecie u doktora czuję się zupełnie inaczej niż dotychczas u poprzednich specjalistów. Obecnie jestem też pod opieką lekarza psychiatry, ale to psychoterapia przynosi mi prawdziwą ulgę i poczucie wpływu na własne życie. Zaczynam mieć nadzieję na to, że w końcu poczuję się lepiej. Bardzo dziękuję i polecam z całego serca!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

11 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Poszukuję specjalisty z Krakowa, który miał do czynienia z mechanizmem obronnym derealizacją-depersonalizacją. Z neurologicznego punktu widzenia wszystko jest w porządku. W jaki sposób można pozbyć się całkowicie tego stanu? Czy jest to możliwe bez brania leków?

Depersonalizacja jest normalną reakcją na traumatyczne przeżycie. Począwszy od schizofrenii, depresji po nerwicę, stres i przemęczenie, dlatego każdy jest do niej zdolny w określonych warunkach.

Korzyści ze stosowania tego mechanizmu są złożone, podstawową jest obniżenie lęku. Problem pojawia się, kiedy nawyk derealizacji staje się automatyczny w sytuacjach, w których inne metody radzenia sobie byłyby mniej kosztowne. Osoby ulegające derealizacji płacą więc za nią wysoką cenę (własnego komfortu i relacji interpersonalnych).

Rozwiązaniem jest zastąpienie tej reakcji dojrzalszą formą mechanizmów obronnych. W toku terapii należy przyjrzeć się powodom "ucieczek", doświadczanym przez nie zyskom oraz nauczyć się znajdować ukojenie bez "wyjścia poza". Tutaj dobre rezultaty często osiąga się przy połączeniu psychoterapii z technikami redukcji stresu i relaksacji.

dr Marcin Luty

Witam,
Zwracam się z zapytaniem o dobór psychoterapii - jaki nurt byłby najlepszy przy trudnym dzieciństwie?
Zastanawiam się nad nurtem psychodynamicznym, czy jest to trafiony wybór?
Pozdrawiam

Nasze najwcześniejsze relacje przywiązaniowe stanowią podwaliny struktury umysłu. Inaczej mówiąc relacje dziecka z osobami z jego najbliższego otoczenia kształtują jego tożsamość. Jego samoocenę, niezależność, umiejętność radzenia sobie z trudnościami czy schemat tworzenia bliskich związków w dorosłym życiu.

Właśnie z tego powodu, a nie żadnego innego, mądry terapeuta psychodynamiczny sięga do analizy dzieciństwa. Nie chodzi o to, żeby rozpamiętywać przeszłość, ale o to, żeby ją zrozumieć, być może przeżyć żałobę tak, by nie pochłaniała on więcej czasu i energii. Na podstawie wiedzy, którą posiadam i doświadczenia moich pacjentów tak rozumiana terapia przynosi wielowymiarowe korzyści.

dr Marcin Luty

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i doktorem nauk humanistycznych certyfikowanym w Polsce i we Francji z 10 letnim stażem studiów, badań i praktyki...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Lęki
 • Depresja
 • Zaburzenia osobowości
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

Angielski

Powiązane wyszukiwania