Umów wizytę Zapytaj lekarza
630 odwiedzin w ciągu 30 dni

W moim gabinecie wykonuję usługę porad dietetycznych opartą na indywidulanym programie żywienia i regulacji przemiany materii metabolic balance®. Jest to pierwszy i jedyny jak dotąd… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
49 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do Natury

  Zanim trafiłam do Pani Magdaleny próbowałam różnych diet od trenerów czy popularnych w mediach społecznościowych osób zajmujących się dziedziną "fit life". Efekty były niewielkie lub gdy już się pojawiały, szybko zgubione kilogramy powracały. Do Pani Magdy trafiłam końcem lutego. Po wykonaniu szczegółowych badań, początkiem marca rozpoczęłam dietę. Na chwilę obecną osiągnęłam już (po zaledwie 3 miesiącach) zamierzony cel. Zgubiłam prawie 15kg. Oprócz zgubionych kilogramów, zauważyłam również znaczna poprawę samopoczucia oraz lepszy sen. Zdarzały się odstępstwa od diety, jak to w życiu bywa - natrafiały się różne okazje/wyjazdy, jednak mimo to niechcianych kilogramów nie przybywało. Przystąpienie do programu Metabolic Balance było zdecydowanie dobrym krokiem, a efekty śmiało mogę stwierdzić przerosły moje oczekiwania ponieważ nie spodziewałam się osiągnięcia efektów w tak krótkim czasie.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do NaturyUsługa: metabolic balance

  Serdecznie polecam Panią Magdalenę oraz Program Metablic Balance. Udało mi się osiągnąć zamierzony efekt bez wielkich trudności (schudłam ponad 10kg) oraz poprawić sposób żywienia. Naprawdę warto.

  Magdalena Szymańska2018-05-29

  Gratuluje pani Edyto i ciesze się z uzykanych efektów. Mam nadzięję, że zdrowe nawyki żywieniowe weszły w krew i bez problemu uda się je koontynować. Pozdrawiam serdecznie :)

 • Lokalizacja: Metabolic BalanceUsługa: zle samopoczucie z powodu nadmiaru wagi zaburzenia przemiany materii

  Wspaniała opieka i wsparcie przez cały czas trwania diety. Schudłam 8 kg oraz na razie a jestem przed fazą trzecią.Co najważniejsze w życiu różnie bywa wyjazdy ,urlopy czy trudne dni i pomimo tego że bywały okresy że nie trzymałam się diety i nie ćwiczyłam nie przytulam nic! wagą się utrzymuje już kilka miesięcy.Bardzo polecam się lepsze samopoczucie ,energia do życia i kilka lat młodziej się człowiek czuje.Jestem lekarzem także trochę więcej mogę powiedzieć jest bardzo zdrowa i na prawdę poprawia jakość życia.Do tego opieka dietetyczki ktora zawsze wspiera nawet w gorszych chwilach i bardzo się stara żeby dopasować termin spotkać oraz świetnie motywuje.Sama przyjemność.Bardzo polecam M.Szymańska i dietę metabolic balance na prawdę warto w siebie zainwestować nikt nie pożałuje!Spadek wagi jest efektem ubocznym uregulowania metaboizmu to jest cudowne.Na tej diecie nikt nie jest głodny.Jak zaczynalam miałam totalnie rozregulowany organizm ,praca po nocach jedzenie w nocy cały dzień bez i nabieralam wagi .Odkąd stosuje dietę choć nie zawsze nie ma ataków glodu wieczorem czy w nocy jak wstaje bo tego wymaga moja praca i wszystkie badania z krwi wróciły do normy a tym samym zmniejszyło się ryzyko zawalow, udarow i innych chorób.Przy poprzednich badaniach pomimo w miarę młodego wieku byłam w grupie ryzyka już nie jestem.Polecam

  Magdalena Szymańska2018-05-22

  Witam, niezmiernie cieszy mnie fakt poprawy stanu zdrowia i doprowadzenia do zmniejszenia ryzyka zawałów, udaru i innych chorób, a także utrzymania efektów mimo różnych niesprzyjających okoliczności. Dziękuje za miłe słowa i gratuluję osiągniętych sukcesów.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Metabolic Balance

  Opinia neutralna i mieszane uczucia.
  Uważam, że Metabolic Balance u mnie się nie sprawdził. Co prawda straciłem kilka kilogramów, ale nie było to dla mnie głównym celem.
  W efekcie pogorszyło mi się kilka parametrów w badaniach analitycznych, które sobie już sam zrobiłem. Po przesłaniu mojej ostatniej wiadomości wraz z wynikami tych badań, Pani Magdalena już nie odpisała.
  Piotr

  Magdalena Szymańska2018-04-26

  Jesli chodzi o wyniki badań to najwcześniej poprawy możemy się spodziewać po 12 tygodniach stosowania fazy ścisłej, z tego co mi wiadomo pan robił wyniki badań po nie całych 12 tygodniach - szkoda że nie zwrócił pan uwagi, że inne wyniki jak cały lipidogram, uległy poprawie - cholesterol całkowity ( z 4,20 na 3,4 mmol/l ) zły cholesterol LDL ( 2,63 na 1,9 mmol/l ) i trójglicerydy ( z 1,15 mmol na 0,90 mmol/l ).
  Co do glukozy i insuliny są to bardzo indywidualne reakcje, często na poprawe takich wyników potrzeba więcej czasu, czasami również dochodzi do tzw kryzysów ozdrowieńczych - badania krwi najpierw chwilowo sie pogarszają a nastepnie ulegąja poprawie. Dodam jeszcze że na tak skomplkowaną chorobe jak insulinooporność ma wpływ wiele czynników nie tylko żywienie i one mogły się przyczynić do pogorszenia wyników, szkoda że tego pan nie wziął pod uwagę. Co do pozostałych efektów na których również panu zależało zredukował pan wage ciała i zgłaszał że samopoczucie się poprawiło. Szkoda że miał pan więcej cierpliwości i nie poczekał chwile dłużej aby wykonać kolejne badanie tylko odrazu wystawił opinie.

 • W
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do Natury

  Polecam wizytę, pani Doktor była bardzo miła, przedstawiła zalety programu, opisała szczegółowo przebieg leczenia nadwagi, dziękuje.

  Magdalena Szymańska2018-05-22

  Dziekuję za miłe słowa i polecenie, pozdrawiam.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do NaturyUsługa: nadwaga

  Witam.
  Do Pani Magdy trafiłem 13 stycznia br. w związku z noworocznym postanowieniem ,,wzięcia się za siebie,, i pozbycia paru zbędnych kilogramów :) (waga początkowa 127,5kg!). Na pierwszym spotkaniu Pani Magda przedstawiła mi program MB oraz ofertę ile to mnie będzie kosztowało i co ta cena zawiera. Ponieważ zbliżały się moje 40-te urodziny postanowiłem zrobić sobie fajny prezent. Po 1,5 mc stosowania programu MB muszę powiedzieć, że jest to najlepszy prezent jaki mogłem sobie sprawić. Pozbyłem się 15 kg, wszystkie wskaźniki lecą wraz z wagą, spadło mi ciśnienie, dużo lepiej śpię a co najważniejsze samopoczucie poprawiło się o 300%!!! Z całą odpowiedzialnością polecam rozpoczęcie programu Matabolic Balance oczywiście pod opieką Pani Magdy. Bartłomiej G.

  Magdalena Szymańska2018-03-16

  Gartuluję panie Bartku, cięsze się że udało się osiągnąć taki efekt w tak krótkim czasie i bez większych wyrzeczeń. Pozdrawiam serdecznie.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do NaturyUsługa: regulacja przemiany materii

  Witam. Do Pani Magdy zgłosiłam się z bólami głowy, problemami ze snem i trawieniem, ogólnym brakiem energii i złym samopoczuciem, które spowodowane były nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi i zbyt dużą wagą. Przygotowany plan pomógł nie tylko w szybkim pozbyciu się niechcianych objawów, ale też zrzuceniem ok. 12 kg, poprawą kondycji skóry, włosów i psychiki i cofnięciem alergii pokarmowej, czego się nie spodziewałam. Efekty są widoczne i odczuwalne od samego początku, co dodatkowo motywuje do trzymania się zasad. Przygotowany program jest bardzo przemyślany - nie ma uczucia nieustannego głodu; produkty są zróżnicowane - lista zakupów ułatwia ich skompletowanie - i można z nich przygotować naprawdę smaczne posiłki. Zasady planu, których zachowanie zależy już tylko od pacjenta, początkowo wydają się skomplikowane, ale błyskawicznie wchodzą w nawyk. Nawet chwilowe odejście od diety ze względu na wyjazdy służbowe czy chorobę nie wytrąciły organizmu z równowagi po początkowym ścisłym zachowywaniu diety. Przejście na dietę zwykle kojarzy się z wyrzeczeniami, ograniczeniami, głodem, brakiem energii etc. W tym przypadku nie było to wcale takie trudne jak zakładałam. Preferencje smakowane także się zmieniają, więc powrót do 'złych' nawyków nie jest już taki łatwy :) Zmiany odczuwalne w życiu codziennym są nie do przecenienia, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić pomoc Pani Magdy każdemu kto chce poprawić swoje samopoczucie i wygląd.

  Magdalena Szymańska2018-05-22

  Gratuluję i cięszę się że udało sie pozbyć tak wielu dolegliwości pogarszających jakość życia, a także zredukować tak wiele kilogramów. Pozdrawiam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Metabolic Balance

  Mam mieszane uczucia. Przyszłam z pytaniami dot. zmiany sposobu odżywiania i zdrowszego stylu życia, a otrzymałam głównie płatną prezentację programu dietetycznego za 2500 zł. Co mnie zaskoczyło, pomimo niskiego BMI (59kg przy 176 cm wzrostu), pani Szymańska pytała mnie o to, czy chciałabym zrzucić kilka kilogramów (co mogłoby zostać uwzględnione w planie żywieniowym). Wydaje mi się, że dietetyk nie powinien zachęcać osoby z niedowagą do schudnięcia...

  Magdalena Szymańska2018-02-28

  Propozycja planu żywniowego dotyczyła właśnie zmiany sposobu odżywiania i zdrowszego stylu życia - po przez jego zastosowanie jesteśmy w stanie wdrożyć na stałe zdrowe nawyki żywieniowe, wyregulować gospodarkę hormonalna i przyśpieszyć przemianę materii. Plan tworzymy dla osób które chcą zarówno zredukować wagę ciała przybrać na wadze lub dla zdrowia aby poczuć się lepiej i dostarczyć organizmowi indywidualnie niezbędnych witamin i mikroelementów, jesli ktoś ma prawidłowe BMI i chce wykonać plan pytanie o redukcję wagi ciała pada ponieważ kążdy ma swoją indywiualną wagę w której czuję się najlepiej więc często zdarza się, że osoby z prawidłowym BMI chcą jeszcze zredukować kilka kilogramów przy okazji.
  Co do ceny jest to cena całęgo pakietu za badania krwi ( 37 wskażników ), plan żywienia indywidualnie opracowany ( ok 40 stron ) oraz 10 spotkań konsultacyjnych przez okres pół roku z mozliwością rozłożenia na raty tej kwoty. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do Natury

  Trafiłam do Pani Magdy w grudniu zachęcona pozytywnymi opiniami. Miałam problem z nadwaga. Od kiedy pamietam zawsze byłam na diecie, starałam się jeść rozważnie, unikać słodyczy czy cukru. Jednak waga wachała się raptem 2-3 kliogramy, Ważyłam ok 80 kg przy wzroście 173 cm. Od paru lat obserwowałam problem, że nie jadałam bo byłam przy kości, jadłam raz dziennie popołudniami, co wydawało mi się dobre skoro praktycznie jadłam raz dziennie i nie dużo. Byłam zmęczona i nerwowa. Pod czas pierwszego spotkania Pani Magda dokładnie wytłumaczyła mi na czym polega MB. Na poczatku cięzko było mi spamietać produkty, wagi oraz zasady. Jednak z biegiem czasu przygotowanie posilkow, zakupy oraz zasady weszły mi w nawyk. Wczesniej nie wyobrazałam sobie kawy bez mleka czy picia regularnie wody. Jednak okazało sie ze nie jest to wcale trudne. Dzieki sposobie żywienia MB, schudłam prawie 13 kg, poprawił sie moje wyniki, samopoczucie, jestem zdecydowanie spokojniejsza. Posiłki i ich ilosc są smaczne oraz wsytarczajace. Pani Magda jest osoba nie zwykle miła, profejsonalna i pomocna. Zawsze jak miałam jakies watpliwosc mogłam sie poradzic. Chciałabym jeszcze schudnac 5 kg , ale mysle ze jest to kwestia czasu. To co mnie rowniez motywowało to fakt, że wyniki (konkrenty spadek wagi) widać juz po 2 tygodniach. Z perspektywny czasu uważam, że byłby to bardzo dobrze wydane pieniadze a zasady i MB zostanie juz ze mna. Przyjemnie jest kupować spodnie w rozmairze 36/3, a nie 42/44. Osobiscie polecam zarówno Pania Magda ioraz MB. Aneta

 • L
  Lokalizacja: Gabinet Powrót Do Natury

  Muszę przyznać, że Pani Magdalena i dieta melabolic balance zmieniły moje życie. W końcu trafiłam na kogoś, kto zlecił zrobienie dokładnych badań i na ich podstawie przygotował indywidualnie dopasowaną dietę, dzięki której nietylko udało mi się schudnąć, ale przede wszystkim uregulować swój metabolizm i wreszcie poczuć, że jest się na właściwej drodze. Zaangażowanie Pani Magdaleny i jej motywująca postawa bardzo pomogły mi wytrwale dążyć do celu. Dodam, że jak tylko przyszły wyniki, Pani Magdalena nie czekając na kolejną wizytę natychmiast do mnie zadzwoniła, żeby poinformować mnie o mojej niedoczynności tarczycy i o podjęciu koniecznych działań. Z kolei jedną z najwspanialszych cech metabolic balance jest to, że nauczyła mnie słuchać własnego organizmu dzięki czemu teraz wiem, co jest dla niego najlepsze, nawet po zakończeniu programu. Metabolic balance to nie radykalna dieta odchudzająca, to zdrowy sposób na życie. I nie trzeba się obawiać skomplikowanych jadłospisów z trudno dostępnymi produktami. Podsumowując, bardzo polecam Panią Magdalenę jako dietetyka i osobe, która poprowadzi w drodze ku lepszemu. Pozdrawiam. Agnieszka

  Magdalena Szymańska2018-01-22

  Bardzo cieszę się z osiągniętych efektów i z tego że dieta metabolic balance przyniosła zamierzony cel bez większego wysiłku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w fazie utrzymania służe pomocą. Pozdrawiam serdecznie.

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W moim gabinecie wykonuję usługę porad dietetycznych opartą na indywidulanym programie żywienia i regulacji przemiany materii metabolic balance®. Jest to pierwszy i jedyny jak dotąd program oparty na badaniach laboratoryjnych krwi ( 37 wskaźników ) - dzięki nim jesteśmy w stanie przewidzieć których witamin, pierwiastków i mikroelementów potrzebuje nasz organizm, aby doprowadzić do równowagi, zaburzaną przez lata, przemianę materii.

  Metoda w pełni oparta jest na niezależnych wynikach badań medycznych ostatnich 20 lat i pozwala w prosty i naturalny sposób przywrócić równowagę metaboliczną organizmu. Chcemy jednocześnie podkreślić, że metabolic balance® nie jest dietą, ale metoda żywienia, którą zaszczepiamy pacjentom na całe życie. Ponieważ słowo dieta kojarzy się Polakom ze zmianą nawyków tylko na jakiś czas, to po udziale w programie nasz organizm funkcjonuje już zupełnie inaczej. Nie korzystamy z jakichkolwiek suplementów, proszków lub pigułek.

  Pomagamy nie tylko otyłym zrzucić zbędne kilogramy i ustabilizować wagę, ale także osobom z zaburzeniami metabolicznymi takimi jak cukrzyca II stopnia, nadmiar tłuszczów we krwi, nadmiar kwasu moczowego, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz inne choroby cywilizacyjne.

  Konsultacje i opieka nad uczestnikiem odbywa się wyłącznie w formie indywidualnych spotkań w gabinecie i trwa od 3 miesięcy do pół roku. Podczas każdego spotkania dokładnie omawiamy przebieg planu, rozwiewamy wszelkie wątpliwości i kontrolujemy pomiary ( zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość wody, wiek metaboliczny, tłuszcz trzewiowy, masę mięśniową ) i obwody ciała.

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Compleo, Terapie Naturalne

Publikacje

 • Spadek wagi bez uszczerbku na zdrowiu i efektu jo - jo ( Dziennik Polski i Newsweek 2013 )

Znajomość języków

 • angielski
 • hiszpański

Certyfikaty

 • Magdalena Szymańska, dietetyk w mieście Kraków - Certyfikaty
 • Magdalena Szymańska, dietetyk - Certyfikaty
 • Magdalena Szymańska, Kraków - Certyfikaty
 • Magdalena Szymańska, dietetyk w mieście Kraków - Kwalifikacje zawodowe
 • Magdalena Szymańska, dietetyk - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły