dr hab. n. med.

Maciej Karcz

Kardiolog

104 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 49 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Preferuję bezpośrednie zapisy pod moim numerem telefonu (fb). Mam 49 lat. Studia w Warszawie i w Niemczech. Staże w Paryżu, Genewie i Londynie. Profesor nadzw. IK. Doświadczenie zawodowe… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)

  Kosiarzy 35, Wilanów
  02-953 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych

  Usługi

  Pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna od 250 zł
  Pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna (skomplikowana lub z kwalifikacją do zabiegu lub istotnymi czynnościami administracyjnymi - np. zaświadczenia) od 500 zł
  Konsultacja kardiologiczna dla lekarza lub wdowy/wdowca po lekarzu od 1 zł
  Pilna konsultacja kardiologiczna (tylko po uzgodnieniu telefonicznym) od 350 zł
  Kolejna konsultacja kardiologiczna od 150 zł
  Konsultacja kardiologiczna dla pacjenta w trudnej sytuacji finansowej od 1 zł
  Tzw. tylko przepisanie recepty (dotyczy jedynie stałych pacjentów) od 50 zł

  więcej

 • Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

  Alpejska 42, Wawer
  04-628 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
104 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)

  To była moja pierwsza wizyta po przeczytaniu wielu opinii na tej stronie. Wizyta odbyła się bardzo szybko, zaledwie 15 minut. Zdecydowanie Lekarz chciał, abym chciała jak najszybciej wyjść z gabinetu, po 15 minutach wstał, jakby już chciał abym wyszła, gdzie ja miałam dużo pytań - poczułam się bardzo niekomfortowo w tej sytuacji. Żadnych badań oraz żadnych konkretnych informacji. Powielił leki od internisty, które są bezpodstawne tym bardziej, iż w gabinecie miałam bardzo wysokie ciśnienie - na co lekarz nic nie powiedział, "proszę brać jak Pani bierze". Koszt 250zł za wizytę na której nic się nie dowiedziałam, nie przepisując żadnej recepty. Jestem zażenowana.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-03-19

  Szanowna Pani, bardzo dziękuję za Pani wpis, takie zdecydowanie krytyczne opinie analizuję szczególnie dokładnie starając się ustalić, czego zabrakło, by dany pacjent wyszedł z mojego gabinetu usatysfakcjonowany. W Pani przypadku - nie wiem, co mogłem zrobić lepiej. Przyszła Pani do mnie po 3 dniach od zmiany leków zaleconej przez innego lekarza. Ten zestaw leków jest zdecydowanie silniej działający od leku, który przyjmowała Pani poprzednio. Pełny efekt działania danego zestawu leków przeciwko nadciśnieniu występuje dopiero po kilku tygodniach ich przyjmowania, dlatego w tym momencie nie sposób było już stwierdzić, że te leki są dla Pani "za słabe" - wymaga to jeszcze kilku tygodni obserwacji. Dlatego właśnie zaproponowałem Pani kontynuację leczenia bez zmian i kontakt ze mną po ok.miesiącu, by mogła Pani mi przekazać, jaki jest ostateczny efekt tego zestawu leków. Żeby mogła Pani zrobić to najprościej i bez kosztów dla Pani, zostawiłem Pani (tak jak to robię u każdego pacjenta) mój własny numer telefonu. Nie wypisywałem Pani recepty skoro powiedziała Pani, że właśnie dopiero co odebrała Pani leki. Wszystko to ustalałem z Panią w rozmowie, nie narzucałem Pani arbitralnie moich propozycji. Do zakończenia wizyty zacząłem zmierzać, gdy po raz kolejny zadawała Pani te same pytania, na które już odpowiedziałem. Naprawdę nie wiem, co można było zrobić lepiej. Jeżeli życzy Pani sobie, by z jakiegoś powodu koniecznie otrzymać inny zestaw leków, proszę o kontakt a wtedy na dodatkowej, bezpłatnej wizycie spróbuję dobrać Pani inne leki i ponownie wszystko Pani wyjaśnię. Pozostaję z poważaniem.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)

  Dziękuję ze trafiłem na prof Macieja Karcz. Teraz wiem ze jestem obciążony rodzinnie .co zostało mi dokładnie wytłumaczone prostym językiem. Godny polecenia specjalista.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-03-06

  Szanowny Panie, dziękuję za Pańską opinię. Uważam, że komunikacja z pacjentem, sposób przekazania pacjentowi informacji medycznych, jest jednym z najważniejszych elementów we współpracy lekarza i pacjenta. A bez takiej dobrej współpracy trudno o dobre efekty.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)Usługa: pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna

  Zdecydowanie polecam. Mój tata potrzebował pilnej konsultacji i po przeczytaniu opinii innych pacjentów zapisałam go do dr Karcza. Po wizycie tata wyszedł dużo spokojniejszy. Doktor jest konkretny a przy tym bardzo uprzejmy. Dziękujemy.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-27

  Dziękuję Państwu za te słowa. Staram się zawsze widzieć w pacjencie kogoś mi bardzo bliskiego, np. własnego tatę.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo miły, dokładnie zapoznaje się z dokumentacja pacjenta. Wnikliwy, jasno tłumaczy i cierpliwie odpowiada na pytania. Specjalista w swojej dziedzinie. Jedynie mam uwagę do opóźnieniem, gdyż wizyta opóźniła się o ponad 2godziny. Lekarz poświęca dużo czasu pacjentowi (wizyta trwała ok 40min.). Skoro tyle samo czasu trwały wcześniejsze wizyty, to nie wiem czemu pacjenci zapisywani są co 15minut, co powoduje duże opóźnienia i nagromadzenie się większej liczby pacjentów w bardzo małej klinice, w której jest tylko kilka miejsc siedzących.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-19

  Szanowna Pani, bardzo dziękuję za miłą ocenę, ale jeszcze bardziej jestem Pani wdzięczny za uwagi krytyczne, oczywiście wraz z zespołem dołożę starań, żeby te niedogodności wyeliminować. Po części wynika to z faktu, że niektórzy pacjenci "pierwszorazowi" sami wybierają w serwisie ZnanyLekarz wizytę "kolejną", na którą przeznaczone jest mniej czasu.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)Usługa: pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna (nieskomplikowana)

  Lekarz bardzo sympatyczny, ciepły, odpowiada na kazde pytanie z dużą doza cierpliwości. Bardzo konkretny i rzeczowy.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-09

  Dziękuję. Chyba jeszcze nikt nie odebrał mnie jako ciepłego lekarza:)

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Maciej Karcz to Profesor, który nie tylko leczy serce ale je ma. Podczas mojej wizyty wysłuchał moich spostrzeżeń i objawów. Polecam Hubert Deptuła

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-09

  Bardzo dziękuję za wyrażenie tej opinii, tym bardziej pod nazwiskiem!

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)Usługa: Pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna

  Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom ze skrajnymi diagnozami od innych kardiologów. Jasno, konkretnie - wszystko wyjaśnione. Żałuję tylko, że wcześniej nie zdecydowałam się na wizytę - zaoszczędziłoby mi to niepotrzebnego stresu:)

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-16

  Bardzo mi miło.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)Usługa: pierwszorazowa konsultacja kardiologiczna

  Bardzo dziękuję Panu Profesorowi za wnikliwe podejście do stanu mojego zdrowia i odpowiedni dobór leków. Profesjonalizm, kultura osobista oraz chęć niesienia pomocy chorym to cechy wspaniałego lekarza i dobrego człowieka.
  Dużo dobra w Nowym Roku życzy pacjentka - Krystyna Baś.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-02-16

  Bardzo Pani dziękuję i nawzajem!

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Maciej Karcz (w SKJ Centrum Medyczne)Usługa: ból w klatce piersiowej

  Bardzo dobry, rzeczowy i rzetelny specjalista. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze. Z czystym sumieniem mogę polecić.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-01-08

  Dziękuję za Pańską opinię.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta u dr Karcza odbyła się.Jestem b.zadowolona albowiem uzyskałam,ukierunkowanie i rzetelne informacje co do dalszego postępowania.

  dr hab. n. med. Maciej Karcz2018-01-02

  Bardzo mi miło czytać, że jest Pani zadowolona.

Pytania pacjentów (146)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Wykonywałam holtera ekg z powodu szybciej męczenia się, bólów w klatce piersiowej i uczucia nierównego bicia serca. W opisie : 1 pojedyncze pobudzenie komorowe - podczas wysiłku i 16 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych w spoczynku. Min. Tętno 36 nad ranem max tętno 144. Mam 20 lat nie pale nie pije. Elektrolity w porządku anemi tez nie mam, hormony też ok. Czy to powod do niepokoju? Najbardziej uciążliwe jest to że po przejściu kilku schodów strasznie się męczę wali mi serce jakby miało wyskoczyć z klatki i brakuje mi tchu, ciężko mi normalnie funkcjonować. Czy powinnam jeszcze poszerzyć diagnostykę o coś?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Uważam, że nie tyle powinna Pani poszerzyć diagnostykę, lecz zacząć od wizyty u lekarza kardiologa. Ewentualnie proszę wyniki już wykonanych badań omówić z lekarzem, który te badania Pani zlecił. Właśnie ten lekarz będzie w stanie ocenić te wyniki w zestawieniu z Pani dolegliwościami i zaplanować dalsze postępowanie.

 • Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gorzej. Mam bardzo dużo a wsumie wszystkie objawy odnosnie nerwicy i deprsji do tego szybki puls przy normalnych czynnosciach, duze zrenice przy skupieniu sie na czymś. Myślę że moge mieć Kandydoze.
  Kiedyś piłem alkohol srednio 2-3 piwa dziennie wieczorem. od poł roku nic nie pije i nadal jest tak samo, czasem jak się napije czuje sie troszkę lepiej ale tylko troszkę. A jak mam lekkiego kaca wrażenie że lepiej się czuje niż bez niego. Do tego dodam że mam torbiel pajeczynowki z tylu głowy o rozmiarach 45mm na 15mm i torbiel włosowa o jakis 3 lat okolice rowka pośladków. Ostatnio zaczął mi się on powiększać. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. PS mam już dość leków psychotropowych antydepresyjnych. Czuje się wykończony. Pozdrawiam Mateusz

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Myślę, że powinien sie Pan ponownie skontaktować z lekarzem, który leczy Pana z powodu nerwicy.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Preferuję bezpośrednie zapisy pod moim numerem telefonu (fb). Mam 49 lat. Studia w Warszawie i w Niemczech. Staże w Paryżu, Genewie i Londynie. Profesor nadzw. IK. Doświadczenie zawodowe (leczenie szpitalne i zabiegi kardiologii inwazyjnej) od 1993 roku, leczenie ambulatoryjne od 1996 r. Twórca systemu transmisji EKG z karetek i bezpośredniego transportu pacjentów z zawałem z domu do Instytutu Kardiologii z pominięciem szpitala rejonowego. Motto: "zajmować się każdym pacjentem tak starannie, jak chciałbym, by kto inny zajmował się moimi bliskimi". Przyjmuję w poniedziałki i czwartki od godz. 16.

  Pozazawodowo - biegacz-amator, narciarz, miłośnik dalekich podróży, języków obcych i historii.

  https://pl-pl.facebook.com/maciejkarczkardiolog/

Specjalizacje

 • Kardiologia

Ukończone szkoły

 • Universitaet des Saarlandes, Medizinische Fakultaet, Homburg, Niemcy ("cum laude")
 • Akademia Medyczna w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem)

Publikacje

więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Najcenniejszymi nagrodami są dla mnie te otrzymane od pacjentów - w dziale "Opinie".

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • francuski
 • hiszpański
 • rosyjski
więcej

Staże

 • Hopital Lariboisiere, Paryż, 1997 r.
 • Hopital Universitaire Cantonal, Genewa, 1997 r.
 • Unikliniken der Universitaet des Saarlandes, Homburg, Niemcy, 1990-91 r.
 • Charing Cross Hospital, Londyn, 1988-1990 r.
więcej

Certyfikaty

 • Maciej Karcz, kardiolog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Maciej Karcz, kardiolog - Certyfikaty

Zdjęcia