lek.

Jarosław Rachwał

Kardiolog, Internista

Studia medyczne ukończyłem w 1999 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyłem staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam serdecznie,
  Mam Hashimoto. Co jakiś czas miewam uczucie duszności, wysoki puls przy ciśnieniu dość niskim lub w normie. Dziś było podobnie, ciśnienie 126/74 i puls 114 (przy totalnym spoczynku - siedzenie przed komputerem), ucisk w głowie i drżenie rąk większe niż zwykle. Co to może być?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jarosław Rachwał

  Choroba Hashimoto w przewlekłej fazie wymaga suplementowania hormonów tarczycy - w pierwszej kolejności proponuję sprawdzić badania ogólne z krwi tzn: morfologię, CRPpoziomy potasu, magnezu oraz TSH.… Więcej

 • Witam, już od dzieciństwa zmagam się z sercem, stwierdzono jak byłem mały śladową niedomykalność zastawki aorty. Miało to zniknąć lecz dalej pojawiała się ta niedomykalność. Następnie zaczeły się omdlenia-częste w miesiącu 3-4 razy, kłucie w mostku, zlewne poty i zawroty głowy.
  Miałem Echo robione… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jarosław Rachwał

  Witam . By móc odpowiedzieć na pytanie odnośnie leczenia niezbędny jest szczegółowy wywiad, badanie lekarskie oraz dostęp do dotychczasowej dokumentacji i leczenia. Z przytoczonego badania echokardiograficznego… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Studia medyczne ukończyłem w 1999 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie odbyłem staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera.

  W 2007 roku uzyskałem specjalizację II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, pracując na Oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L.Rydygiera oraz w Oddziale Klinicznym Kardiologii Inwazyjnej KSS im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie uczestniczyłem w licznych zabiegach kardiologii inwazyjnej.
  Po uzyskaniu specjalizacji z chorób wewnętrznych, przez dwa lata pracowałem w prywatnych szpitalach grupy BMI Healthcare w Wielkiej Brytanii. W latach 2008 - 2013 przystąpiłem do uzyskania drugiej specjalizacji – kardiologa, którą odbyłem w Oddziale Kardiologii Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie. Od 2010 roku pracuje w poradniach kardiologicznych na terenie Krakowa, oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Society of Cardiology a także Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w licznych kongresach medycznych z zakresu kardiologii, chorób wewnętrznych pod patronatem Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
  Biegła znajomość języka angielskiego - przyjmuję również pacjentów anglojęzycznych.

Specjalizacje

 • Kardiologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1999)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera.

Choroby

 • nadciśnienie tętnicze
 • choroba niedokrwienna serca
 • niewydolność serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • hipercholesterolemia
 • zawał serca
 • wady serca
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z Rachwał

  Puki co jestem po pierwszej wizycie, ale Pan Doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem i rzeczowym. Na wszystkie pytania została mi udzielona wyczerpująca odpowiedz, wszelkie nie zrozumiałe słowa wytłumaczone. Mam nadzieję ze prędko nie bede musiala wracać, a jeśli już to na pewno do Dr. Rachwał ! Polecam z czystym sumieniem !

  lek. Jarosław Rachwał2017-11-20

  Dziękuję bardzo, cieszę się że rozwiałem pewne wątpliwości.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z Rachwał

  Póki co jestem po jednej wizycie, ale nie zapowiada się abym zamierzał zmienić specjalistę.
  Lekarz jest sympatyczna spokojna osoba, która najwidoczniej dobrze zna się na swoim fachu.

  lek. Jarosław Rachwał2017-10-26

  Dziękuje bardzo !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z Rachwał

  Bardzo serdecznie chcę podziękować Panu Doktorowi za to jak
  podchodzi do pacjentów ,pełen profesjonalizm ,kultura oraz wielka
  wiedza połączona z ogromną chęcią pomocy pacjentowi , a mam tu na myśli moją małżonkę którą Pan Doktor teraz prowadzi - wizyta była szczegółowa i konkretna ,odpowiednio dobrane leki spowodowały lepsze oddychanie i lepszą pracę serca.I oby tak pozostało!
  Należy sobie życzyć by inni lekarze tak podchodzili do pacjentów !!!

  lek. Jarosław Rachwał2017-09-27

  Dziękuję bardzo !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z Rachwał

  Z przyjemnością polecam, pełny profesjonalizm z przemiłą obsługą.
  ....
  Wykonanie ekg i echo od ręki.

  lek. Jarosław Rachwał2017-09-02

  Dziękuję bardzo !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z RachwałUsługa: tachykardia

  Do Pana Doktora trafiłem z moim rozchwianym po lekach na astmę sercem. Pan Doktor bardzo rzeczowo podszedł do sprawy. Wizyta trwałą ponad godzinę, zebrał bardzo obszerny wywiad, wykonał na miejscu wszystkie niezbędne badania. Od razu widać, że ma nieprzeciętną wiedzę nie tylko z kardiologii ale również z innych obszarów medycyny. Gabinet profesjonalnie wyposażony, ekg na miejscu, echo serca na miejscu, holter na miejscu. Z czystym sumieniem mogę Pana Doktora polecić każdemu, naprawdę warto. Po wakacjach na pewno tam z przyjemnością wrócę na kontrolę.

  lek. Jarosław Rachwał2017-07-19

  Dziękuję bardzo !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor jak najbardziej godny polecenia!!! Kulturalny, uprzejmy, rzeczowy i co istotne - bardzo szczegółowo wyjaśnia wszystkie zagadnienia na temat zdrowia, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania (co niestety jest rzadkością u większości lekarzy). Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

  lek. Jarosław Rachwał2017-07-08

  Dziękuję bardzo !

 • Lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla w KrakowieUsługa: ciśnienie nadtętnicze

  Do doktora Rachwala trafiłam po szpitalnym leczeniu na nadciśnienie.... juz po pierwszej wizycie uważam, że ten lekarz to właściwa osoba na właściwym miejscu, pierwsza moja wizyta trwała ponad pół godziny, lekarz bardzo dokładnie i szczegółowo pytał o wszystkie objawy, samopoczucie....do tego bardzo miły i przede wszystkim cierpliwy.... tacy lekarze są na wagę złota, polecam wszystkim, na prawdę... wszystkim będę dookoła pana doktora polecać....

  lek. Jarosław Rachwał2017-06-28

  Dziękuję bardzo !

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z RachwałUsługa: Zwykła wizyta

  Lekarz z powołania ! Staranne badanie oraz wywiad i celnie postawiona diagnoza. Pełen profesionalizm.

  lek. Jarosław Rachwał2017-05-25

  Dziękuję bardzo !

 • S
  Lokalizacja: Gabinet Specjalistyczny J.Z Rachwał

  Chciałbym serdecznie podziękować za diagnostykę i leczenie mojej Mamy. Rzadko absolutny profesjonalizm idzie w parze z taką empatią. Dołączam do grona osób "z 5 gwiazdkami" dla Pana Doktora. Bardzo dziękuję!

  lek. Jarosław Rachwał2017-05-25

  Dziękuję bardzo, cieszę się iż udało się pomóc !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora. Lekarz bardzo skrupulatny, dokładny, kulturalny. Wszystko wyjaśnia, odpowiada obszernie na pytania, pokazując to potem na ekranie. Zdecydowanie polecam i na pewno wrócę do kontroli.

  lek. Jarosław Rachwał2017-05-13

  Dziękuję bardzo !