prof. dr hab. n. med.

Jacek Kaczmarczyk

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy, Chirurg

31 opinii +dodaj

Ortopeda Jacek Kaczmarczyk jest Profesorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ogólnopolskim ekspertem w chirurgii kręgosłupa, leczeniu skolioz oraz endoprotezoplastyce biodra i kolana. Dodatkowo… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan profesor to człowiek o cudownym sercu, super podejściu do pacjenta spokojnie wszystko wytłumaczy , rozumie jego ból ,jestem już po operacji endoprotezy kolana i jestem szczęśliwa że dane mi było trafić do pana profesora.
  .

 • E
  Lokalizacja: Centrum Medyczne AURISUsługa: Dysplazja stawów biodrowych

  To rzadkość spotkać lekarza o takim sercu, który widzi pacjenta i jego cierpienie i stara się rzeczywiście pomóc. Jestem młodą osobą, która od dziecka boryka się z obustronną dysplazją stawów biodrowych. Niestety w moim przypadku leczenie rozpoczęto zbyt późno w wyniku czego doszło do trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń. Co więcej leczenie było bardzo skomplikowane i bolesne, a przeprowadzone operacje nie zawsze okazały się skuteczne. Aż w roku 2001 ostatecznie wykonano całkowite usztywnienie prawego stawu biodrowego (artrodeza). Przez kolejne 16 lat funkcjonowałam z usztywnionym stawem biodrowym, bo inni lekarze odradzali mi operacje w takim stanie. Dopiero gdy trafiłam na wizytę do Pana Profesora zrozumiałam, że nie ma czego się bać. Poza tym wszystko dokładnie wytłumaczył co stanowi największą trudność w moim przypadku, ile trwa rekonwalescencja, jak powinna wyglądać dobrze wykonana operacja, jakie są możliwe komplikacje itd. Miałam wiele pytań i na wszystkie udzielono mi odpowiedzi bez pośpiechu z należytą uwagą. Zdawałam sobie sprawę, że operacja endoprotezy jest ryzykowna ze względu na wysoki stopień uszkodzenia tego stawu biodrowego oraz skrócenie tej kończyny aż o 6 cm. Pan Profesor jako jedyny lekarz podjął się mnie leczyć i dał nadzieję, że może być lepiej, że mogę być sprawna.
  Dziś już jestem po operacji i jestem bardzo wdzięczna Panu Profesowi, że mogę samodzielnie się poruszać, a noga w biodrze zgina się i mogę ją obciążać. Obecnie różnica w skróceniu kończyny to zaledwie 1 cm. Nawet w najskrytszych marzeniach nie sądziłam, że ta noga będzie sprawna i będę mogła mówić o jej ruchomości w stawie biodrowym. Teraz mam większy komfort życia i mogę wrócić do aktywnego życia zawodowego.
  Pan Profesor jest wybitnym specjalistą o dużej wiedzy i doświadczeniu. Z profesjonalnym podejściem, w którym priorytetem jest pacjent. Należy podkreślić, że do pacjenta zawsze podchodzi z szacunkiem i troską. Jest bardzo uprzejmy, zaangażowany i życzliwy.
  Sądzę, że istotą leczenia jest dobry lekarz prowadzący, który od początku do końca jest razem z nami i potrafi dostrzec cierpienie pacjenta. I właśnie takim lekarzem jest Pan Profesor. Serdecznie wszystkim polecam tego właśnie lekarza.
  Zdecydowanie w naszym kraju brakuje takich wybitnych specjalistów, jak Pan Profesor!
  Wdzięczna pacjentka – Ewelina

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ból kręgosłupa

  Bardzo profesjonalne podejście. Pan profesor jest bardzo kompetentny, dogłębnie zajął się moim problemem.Poświęcił mi dużo czasu, zalecił ćwiczenia, które przyniosły pozytywny rezultat. Z całą odpowiedzialnością polecam. Ewa Raciniewska

 • M

  Profesjonalista w każdym calu, rzeczowy i konkretny lekarz, z dużym doświadczeniem i wiedzą, a przy tym bardzo skromny ,"ludzki" i sympatyczny. Od kilku lat borykałam sie z silnym bólem w odcinku szyjnym. Szukałam pomocy u wielu specjalistów, którzy wmawiali mi przeróżne schorzenia. Skuteczną pomoc otrzymałam dopiero u Pana profesora, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Szczerze polecam.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan Doktor zdecydowanie należy do elity ortopedów w Polsce czy nawet w Europie - bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta. Widać, że nie poprzestał na rozwoju swojej wiedzy czy praktyki w zakresie medycy jak wielu innych, tylko stale poszerza swoje umiejętności, co może mieć niewyobrażalny wpływ na diagnozę i leczenie. Moje przewlekłe bóle stawów biodrowych wreszcie zostały rzetelnie zbadane i mogę podjąć odpowiednie leczenie - kosztowna operacja nie jest obligatoryjna, jak większość "specjalistów" bezpodstawnie twierdziła. Naprawdę chciałbym więcej takich lekarzy w Polsce i nie mówię tylko o ortopedii.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: neoMedica Centrum MedyczneUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan doktor ma fajne podejście do pacjenta,udzielił konkretnych informacji,uspokoił nas ze usunięcie wyrosli kości ramienia u trzylatka to za wcześnie,podczas gdy inni lekarze(a konsultowalismy się z trzema innymi) od razu zalecali operację ,polecam

 • W

  …miałem nogę sztywną w kolanie po dwóch operacjach wykonanych w Puszczykowie przez specjalistów… lekarz który wykonał operację pozostawił mnie jak akcję na wolnym rynku – albo się uda albo krach. Wygrało to drugie. Było bardzo nie dobrze, noga sztywna i ból nie do opisanie, noce nie przespane. Lekarz z Puszczykowa nie pomógł mi po operacji tylko skwitował nie rokuję poprawy…anguis in herba
  Trafiłem do profesora Kaczmarczyka .Wspierał mnie od samego początku, mówił że wszystko będzie dobrze . Nigdy nie miałam styczności z takim lekarzem (ciepłym i dodającym otuchy ) w efekcie jego szybkiego działania postawił mnie na nogi . WARTO DO TEGO LEKARZA TRAFIĆ .. amicus certus in re incerta cernitur
  Dziękuje Panu.
  Wdzięczny pacjent.

 • K

  Świetny lekarz, posiada bardzo profesjonalnie podejście do każdego przypadku. Bardzo oddany każdej sprawie, zawsze chętny aby pomóc. Byłam przez niego operowana i bardzo sobie cenie to, że trafiłam pod jego skrzydła.Polecam!

 • J

  NIE MOGE CZYTAC WSZYSTKICH BZDUR NA TEMAT DR KACZMARCZYKA !! Ten czlowiek uratowal mi zycie , mialam ponad sto stopni skrzywienia kregoslupa zaden lekarz nie chcial mnie operowac i podjac sie takiego ryzyka jedynie on , wspieral mnie od samego poczatku mowil ze wszystko bedzie dobrze . Nigdy nie mialam doczynienia z takim lekarzem (cieplym i dodajacym otuchy ) Mialam 9 lat jak mialam pierwsza operacje kolejna po 3latach i nastepna po 2 . WARTO DO TEGO CZLOWIEKA TRAFIĆ . NIE SUGERUJCIE SIE TYMI FAŁSZYWYMI OPINIAMI !!! FACET MA GLOWE NA KARKU I DOSKONALE WIE JAK POMOC CHORYM LUDZIOM !!

 • D

  To Wielki wspaniały lekarz, doskonały specjalista , byłam w LORO kilka razy, zawsze profesjonalnie leczona, zawsze poprawa zdrowia, zawsze super atmosfera, zawsze duże zainteresowanie docenta pacjentem, zawsze miłe choć wymagające podejście do chorego, zawsze doskonale udzielona pomoc, fachowo wykonane zabiegi, życzyłabym sobie samych takich lekarzy w Polsce

Pytania pacjentów (58)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Piszę z zapytaniem który z lekarzy podjąłby się usunięcia cysty bakera pod kolanem,mam uszkodzony pień nerwu strzałkowego głębokiego na odcinku główka strzałki-dół podkolanowy oraz opadającą stopę inie mogę zginać palców stopy do góry ani stanąć na pięcie.
  Bardzo proszę o wiadomość od doktora który byłby w stanie mi pomóc.Z góry serdecznie dziękuję

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Zdecydowanie zalecam przed tzw.usunięciem cysty wizyte u specjalisty gdyz tzw cysta Bakera to najczęściej objaw zmian zwyrodnieniowych i leczenie jest zupełnie inne.

 • Witam mam pytanie mianowicie czy doktor wykonuje blokady bólowe kręgosłupa,jeśli tak to gdzie?? Warszawa/Piaseczno

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wykonywane są przeze mnie w Centrum Medycznym EnelMed w Warszawie przy Al Solidarności lub w Poznaniu w Klinice Promienista

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ortopeda Jacek Kaczmarczyk jest Profesorem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ogólnopolskim ekspertem w chirurgii kręgosłupa, leczeniu skolioz oraz endoprotezoplastyce biodra i kolana.
  Dodatkowo zajmuje się również diagnostyką i leczeniem deformacji stóp u dorosłych.
  Swoją karierę ortopedyczną rozpoczynał jako ortopeda dziecięcy.
  Wykonał ponad 1300 operacji skolioz u dzieci i dorosłych oraz prawie 1700 operacji pierwotnych i rewizyjnych endoprotezoplastyki stawów.
  Jako pierwszy w Polsce zastosował nowatorski implant międzykręgowy "Maverick" ( endoproteza dysku).
  W 1986 roku odbył staż naukowy ( 3 m-ce) w Klinice Brughmann w Brukseli.
  Odbył 2 letni staż naukowy w Klinice Saint Luc w Brukseli ( 1989-1990) oraz liczne staże naukowe w USA ( Mineapolis Twin Cities Spine Center), Francji i Włoszech, Belgii i Holandii. Współpracuje z ośrodkami ortopedycznymi w Berlinie Charite oraz Unfall Krankenhaus Berlin).
  Kilkakrotnie przebywał na Białorusi gdzie w ramach fundacji wykonywał kilka nowatorskich operacji leczenia skrzywień kręgosłupa.
  W 2015 roku był wykładowcą w ramach Akademii Aesculap w Dubaju gdzie szkolił lekarzy specjalistów z tego regionu w zakresie nowoczesnych technik operacyjnych w endoprotezoplastyce. W 2016 roku jako wizytujący profesor prowadził tygodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne (operacje na chorych) dla lekarzy ortopedów w Teheranie ( Iran ).
  Prowadzi szkolenia chirurgiczne w Instytucie Medycyny Praktycznej - PoznanLab.
  Współpracuje z kilkoma prywatnymi szpitalami w Poznaniu i Warszawie ( Klinika Promienista, Rehasport, MedPolonia, EnelMed).  Od ponad 30 lat zajmuje sie głównie leczeniem bocznych skrzywień kregosupa u młodzieży jak i u dorosłych. Był autorem wprowadzenia w poznańskiej Klinice Ortopedycznej im.Wiktora Degi metody trójpłaszczyznowej korekcji operacyjnej skolioz.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Louvain la Neuve Bruksela

Publikacje

 • Autor 84 prac naukowych

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda specjalna naukowa od Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • niderlandzki
 • rosyjski
więcej

Staże

 • Szpital uniwersytecki uniwersytetu ULB w Brukseli
 • Klinika uniwersytecka Saint-Luc uniwersytetu UCL w Brukseli
 • staż naukowy w Twin City Scoliosis Center na uniwersytecie w Minnesocie
 • Unfallkrankenhaus Berlin
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej